Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Jedna kobietka dała mi przepis na maść...
Wysłane przez: Kasia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 17 lis 2006 - 14:50:32

Byłam u lekarza i jedna starsza pani obok której siedziałam zaczęłyśmy gadać o chorobach i mówię jej że mam łuszczycę , a ona mi mówi że jej mąż kiedyś chorował na łuszczycę. No i poszli razem do znachora i on kazał zrobić im maść z żywicy( z drzewa iglastego) , wosku pszczelego i oliwki z oliwek. Prwadobodobnie temu panu pomogło . Z rodzinką wybrałam się do lasu i nazbierałam żywicy , wosk kupiłam na allegro , chyba że ktoś ma znajomego z pasieką to się u niego się zaopatrzy , a oliwka z oliwek jest wszędzie. Właśnie przed chwilką zrobiłam tą miksturę , wszystkiego dałam tak " na oko". Trochę się to klei , ale dało się rozsmarować i lepiej pachnie od tych psora...coś tam. Nie wiem czy to pomoże mi i a może i Wam? Ale myślę że warto spróbować . Ta babka nie podała mi ile czego trzeba dać , ona to też robiła" na oko". Jak było za gęste to roztapiała i dodawała oliwy , jak było odwrotnie to trochę wosku.
Oczywiście roztapiać to wszystko w garnuszku który się wkłada do drugiego garnka z wrzącą wodą. Idę walczyć z tą paskudą , a Wam Wszystkim życzę zdrówka. Pa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jedna kobietka dała mi przepis na maść...
Wysłane przez: Arek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 lis 2006 - 21:01:34

Dzięki za informacjesmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jedna kobietka dała mi przepis na maść...
Wysłane przez: Jola (---.leb.vectranet.pl)
Data: 22 maj 2007 - 21:46:05

W to jestem gotowa uwierzyć. Sama kiedyś doświadczyłam działanie takiej robionej maści z owoców drzewa o nazwie kocioróbka czy kociaróbka. Robiła mi i mojemu dziadkowi starsza kobieta teściowa mojego dziadka. Wtedy z łuszczycą nie było problemu. O pewnej porze roku zbierała owoce z tego drzewa o robiła maść. Babcia już nie żyje a mikstury nie mam, wtedy byłam dzieckiem nie myślałam o tym, że kiedyś może to mi się przyda.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jedna kobietka dała mi przepis na maść...
Wysłane przez: maria (---.aduro.pl)
Data: 23 maj 2007 - 09:21:05

jola napisz jak wygladaly te owoce jesli pamietasz bo nigdzie nie moge znalesc drzewa o takiej nazwie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jedna kobietka dała mi przepis na maść...
Wysłane przez: Jola (195.117.249.---)
Data: 23 maj 2007 - 12:08:18

Marysiu zapytam dziś mamy może będzie pamiętać. Dam Tobie znać. czekaj cierpliwie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jedna kobietka dała mi przepis na maść...
Wysłane przez: jola (---.leb.vectranet.pl)
Data: 27 maj 2007 - 00:40:57

niestety moja mama nie pamięta, to było zbyt dawno.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jedna kobietka dała mi przepis na maść...
Wysłane przez: Ja..44 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 maj 2007 - 08:58:55

KOCHANI stosowałam ta masc,,,u nas robiła starsza pani ale,,juz zmarła,,Wysmarowałam 2 pudełak,,i nic,,ale mojej kolezance,,bratu zaleczyła,,,(nie wiem czy łuszczyce ) ale,,jakies skorne zmainy...WIEC nie wszystkim pomaga,,,MIłego dnia,,,

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jedna kobietka dała mi przepis na maść...
Wysłane przez: Iza (162.158.103.---)
Data: 15 kwi 2017 - 15:29:52

Jak przeczytałam zaraz wiedziałam że chodzi o pospolita nazwę,, kociubka,,. Tak mój tata ciągle mówi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jedna kobietka dała mi przepis na maść...
Wysłane przez: Gwidon (162.158.102.---)
Data: 18 kwi 2017 - 15:32:34

Kochanie, dlaczego dopiero teraz nam o tym mówisz?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jedna kobietka dała mi przepis na maść...
Wysłane przez: Bożena (162.158.102.---)
Data: 18 kwi 2017 - 22:20:46

Mi dopiero pomogła maść uniwersalna carum , już po kilku dniach od stosowania zaczerwienienie i podrażnienie skóry ustępuje
poczytajcie o tej maści bo naprawdę warto !! https://konopiafarmacja.pl/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jedna kobietka dała mi przepis na maść...
Wysłane przez: Ania (162.158.92.---)
Data: 08 maj 2017 - 14:15:38

Mi łuszczycę zaleczyła maść z konopi ma duże stężenie bo aż 70 %
kupiłam w Poznaniu na ul. F.Ratajczaka 33 następną już zamówiłam na www.konopiafarmacja.pl

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jedna kobietka dała mi przepis na maść...
Wysłane przez: konop (162.158.88.---)
Data: 08 maj 2017 - 15:11:48

Najlepszy jest tłoczony olej na zimno z konopi. Po co przepłacać firmom, które na bazie oleju go rozcienczają i robią kosmetyki. Do tego opłacić handlarzy. To jest bez sensu. Na kazdym rynku dostępny jest olej konopny tloczony na zimno, gdzieś po 10 zyli buteleczka.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.