Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Szukam pomocy w łuszczycy dłoni i stóp
Wysłane przez: Hania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 lis 2006 - 19:34:11

Dwa tygodnie temu zdiagnozowano u mnie łuszczycę dłoni i stóp. Mam otwarte rany, swędzą potwornie, nie moge chodzic, a musze pracować. Jestem załamana. Uczę się z tym żyć, ale początki nie są łatwe.Mam maść Lorinden, troche pomaga, ale nadal swędzenie jest okropne, aż do krwi się drapię . Pomóżcie. Hania

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szukam pomocy w ?uszczycy d?oni i st?p
Wysłane przez: viverna (---.37.27.217.nic.thunderworx.net)
Data: 27 lis 2006 - 12:16:13

tez mam luszczyce stop i dloni, krostkowa - swedzi, boli, peka i krwawismiling smiley
do tej pory stosowalam dovobet (daivonet? nie pamietam polskiej nazwy) i protopic.dovonet jest sterydem, ktory zmniejsza obszary zaatakowane luszczyca.dla mnie bylo to jedyne wyjscie, ale uwazaj na sterydy ogolnie, bo po nich wysiew moze byc jeszcze gorszy.po 4 tygodniach dovobetu rano i wieczorem uzywalam przez okolo 4-5 tygodni protopic.i do tego duuuuzo kremow do bardzo bardzo suchej skory.wiem, ze vichy ma cos takiego, ale mam na vichy alergiem wiec stosuje normalny vaseline intensive care zolty - do skory suchej.swedzenie probowalam niwelowac wieloma srodkami - pomaga to co jest bardzo tluste masci aloesowe, czy inne podobne.ale mimo, ze mniej to jednak swedzi.teraz stosuje inny krem - mieszanke bezsterydowa i jestem zadowolona, jest to krem do zrobienia w aptece, ale o skadnikach napisze jak sie skonsultuje z moim lekarzem, bo nie pamietam.
dobrze tez zrobic biopsje, zeby sie upewnic, co Cie zrewinking smiley a poza tym - dobrze jest pomoczyc nozki w wodzie z sola morska, tak 10-15 minut i potem natluszczac i jeszcze raz natluszczac.i solarka dobrze robi, ale nie w polaczeniu z protopic'iem.

powodzenia i daj znac jak sie czujeszsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szukam pomocy w łuszczycy dłoni i stóp
Wysłane przez: selene (---.nasze.pl)
Data: 28 lis 2006 - 18:50:19

Haniu, mialam chorą rekesmiling smileywiem co czujeszsmiling smileya skro jeszcze masz chore stopy... Wiesz co, jesli jest naprawde zle to moze lepiej siegnąc po cos silniejszego?lorinden to slabiutki w sumie sterydzik. Lepiej jakis dermovate albo clobederm albo bedicort.Te są najsilniejsze. Wiem ze kazdy przed tymi sterydami ucieka ale czasami jak nie ma wyjscia....to trzebasmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szukam pomocy w łuszczycy dłoni i stóp
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 lis 2006 - 19:45:26

mam pytanie czy macie zmiany tylko na stopach i rekach
i jak to wyglada prosze o wiecej informacji i czy to zostalo zdiagnozowane
przez dermatologa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szukam pomocy w łuszczycy dłoni i stóp
Wysłane przez: viverna (---.37.27.217.nic.thunderworx.net)
Data: 29 lis 2006 - 11:18:36

szun - mam zmiany na stopach, dloniach, lokciu i paznokciach.diagnoza - luszczyca, bez biopsji.krostkowa - to sama odkrylam, bo tutejsi lekarze....mieszkam za granicasmiling smiley i niestety dopiero po pol roku trafilam na kogos, kto przede wszystkim stara sie znalezc srodek a nie skasowac 20 funtow.
przechodzilam sterydy i bezsterydowe leki, teraz jade na robionych w aptece.podawanie skladu jest bez sensu, bo to co dziala na mnie nie musi dzialac na was. przy mojej l trzeba zlikwidowac wierzchnia warstwe luski, ktora po sterydach i innych zrobila sie jak cienki ale twardy pancerz a pod nia rosna sobie krosteczki, ktore tylko czekaja az beda mogly zrobi kolejny.wiec moja terapia polega teraz na sciagnieciu skory, zeby wlasciwy krem mogl zadzialac na skore zywa (jeszcze).lekarz napomnial o smole (gdzies czytalam o kremach z tym wlasnie).

jedyna rada jest taka - szukaj tego co dziala.metoda prob i bledow.niestety nie ma lekarstwa ktore zadziala od reki, jak syrop na kaszel...jeszcze!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szukam pomocy w łuszczycy dłoni i stóp
Wysłane przez: pawel (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 gru 2006 - 01:35:15

tylko naswietlanie UVB 311 nm + masc propolisowa !!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
łuszczyca krostkowa stóp i dłoni...
Wysłane przez: kini (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 20 maj 2013 - 13:05:12

viverna Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> tez mam luszczyce stop i dloni, krostkowa -
> swedzi, boli, peka i krwawismiling smiley
> do tej pory stosowalam dovobet (daivonet? nie
> pamietam polskiej nazwy) i protopic.dovonet jest
> sterydem, ktory zmniejsza obszary zaatakowane
> luszczyca.dla mnie bylo to jedyne wyjscie, ale
> uwazaj na sterydy ogolnie, bo po nich wysiew moze
> byc jeszcze gorszy.po 4 tygodniach dovobetu rano i
> wieczorem uzywalam przez okolo 4-5 tygodni
> protopic.i do tego duuuuzo kremow do bardzo bardzo
> suchej skory.wiem, ze vichy ma cos takiego, ale
> mam na vichy alergiem wiec stosuje normalny
> vaseline intensive care zolty - do skory
> suchej.swedzenie probowalam niwelowac wieloma
> srodkami - pomaga to co jest bardzo tluste masci
> aloesowe, czy inne podobne.ale mimo, ze mniej to
> jednak swedzi.teraz stosuje inny krem - mieszanke
> bezsterydowa i jestem zadowolona, jest to krem do
> zrobienia w aptece, ale o skadnikach napisze jak
> sie skonsultuje z moim lekarzem, bo nie pamietam.
> dobrze tez zrobic biopsje, zeby sie upewnic, co
> Cie zrewinking smiley a poza tym - dobrze jest pomoczyc nozki
> w wodzie z sola morska, tak 10-15 minut i potem
> natluszczac i jeszcze raz natluszczac.i solarka
> dobrze robi, ale nie w polaczeniu z protopic'iem.
>
> powodzenia i daj znac jak sie czujeszsmiling smiley

Ja mam łuszczyce krostkową od roku uczę sie pomocy nic mi nie pomagasad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szukam pomocy w łuszczycy dłoni i stóp
Wysłane przez: Asia1990 (---.zdnet.com.pl)
Data: 20 maj 2013 - 13:17:59

krostkowa to dziadostwo!! ja choruje na krostkową ale uogólnioną tragedia! tez stosuje masci robione w aptece : mekortolon z gentamecyną albo hydrokortizon. A nawilżam parafiną też robioną w aptece. Do tego biore Neotigason ;((
Życzę Ci wytrwałości i zebyś w koncu trafiła na cos co ci pomoże, bo ja szukam juz 23 lata. Powodzenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szukam pomocy w łuszczycy dłoni i stóp
Wysłane przez: Asia1990 (---.zdnet.com.pl)
Data: 20 maj 2013 - 13:23:00

aaa i jeszcze jedna pani mi pisała która też choruje na ł takaą jak ty , ze dobrze jest moczyc ręce i nogi ogólnie zmiany w zwykłej kuchennej soli i zwykłum oleju. Ja musze sie kąpać w tym cała ale ty mozesz w misce. Wiec musisz wsypac do miski od 7-10 łyzek stołowych soli wazne zeby bylo słono i 3 łyzki oleju. Sól oczyszcza i wyciąga rope a olej natłuści skóre! Tylko trzeba czesto tak robic,mam nadzieje ze pomozesmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szukam pomocy w łuszczycy dłoni i stóp
Wysłane przez: N (212.59.252.---)
Data: 20 maj 2013 - 14:07:52

Przy stopach i dłoniach dobrze też moczyć w płatkach lub siemieniu lnianym
daje to bardzo dobre efekty można szybko zaleczyć

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.