Nareszcie mi coś pomogło-ichtiol
Wysłane przez: Agnieszka (---.media4.pl)
Data: 29 lis 2006 - 18:26:41

Z łuszczycą nie borykam sie długo ( mam na głowie),ale ten cholerny kask doprowadził do tego,że prawie w tych miejscach wyłysiałam.Nikt mi nie powie,że przy łuszczycy się nie łysieje.Ściąganie łuski (papka z drożdży,salicylol,oliwa) zawsze powodowało wielkie straty w ilości włosów.Na innym forum dokopałam sie do maści ichtiolowej.Szukałam też tu--stosowało niewiele chyba osób,dlatego piszę.Może i Wam pomoże.Stosuję od 5 dni.Smaruję ogniska,na to kawałek folii,czapka i idę spać.Rano mycie.Jest problem,bo maść ichtiolowa jest gorsza od np.oliwki salicylowej.Ja myję najpierw jajkiem.Potem szamponem.I naprawdę działa!!!Jeszcze od kiedy mam to na głowie,nie było takiego efektu.Nie ma łuski i nie narasta!!!Plamy bledną.Troszkę swędzi,ale mi pomaga papka z drożdży.Cena niesamowita,bo aż....1,70.Spróbujcie-może komuś pomoże.Pozdrawiam Was wszystkich cieplutko!!!

Re: Nareszcie mi coś pomogło-ichtiol
Wysłane przez: mariola (---.aduro.pl)
Data: 29 lis 2006 - 19:50:15

mam pytanie - gdzie kupujesz ta masc ichtiolowa??i czy ona jest na recepte??

Re: Nareszcie mi coś pomogło-ichtiol
Wysłane przez: mariola (---.aduro.pl)
Data: 29 lis 2006 - 19:58:10

czy po tej masci ladnie schodzi luka z glowy??czy podczas wyczesywania grzebieniem nie leci krew??

Re: Nareszcie mi coś pomogło-ichtiol
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lis 2006 - 20:15:02

pisze to wielokrotnie aby zmyc wlosy po masciach to tylko ciekla parafina

a masc ichtiolowa jest stosowana na czyraki
ona rozmieksza

ale jest to ciekawe zastosowanie
i pamietaj o jednym zakladajac folie na
masc jakakolwieg bys nie zastosowala zwieksza dzialanie tej masci wielokrotnie i czasami jest niebezpieczne

Re: Nareszcie mi coś pomogło-ichtiol
Wysłane przez: Agnieszka (---.media4.pl)
Data: 29 lis 2006 - 20:37:32

Maść kupuję w aptece-po prostu maść ichtiolowa.Nie jest na receptę.Ja zastosowałam po zdjęciu łuski,ale ponoć łuska odchodzi rewelacyjnie,krew też nie leci.Ale co najważniejsze - nie narasta,jak narazie łuska.
Szunie-dzieki kupię parafinę!Zakładam w miejscu posmarowania kawałeczek folii,bo jak zapewne wiesz ta maść jest brązowa i okropnie plami.Na razie nie dzieje się nic złego,ale dzięki za troskę!Może masz jakiś pomysł,aby w tym spać i nie pobrudzić poscieli?Aha!I jak stosować parafinę?

Re: Nareszcie mi coś pomogło-ichtiol
Wysłane przez: Anna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 sty 2013 - 11:04:41

A ja właśnie kupuje drugą kiostkę mydła ichtiolowego 8% firmy Mentor Cosmetics. Myję się tym cała od stóp do głów (tak, tak skórę głowy też) a potem na zminy maść ichtiolowa z apteki i widzę zdecydowaną poprawę!!! Także ichtiol rewlacyjna sprawa!

Re: Nareszcie mi coś pomogło-ichtiol
Wysłane przez: blablabla (---.play-internet.pl)
Data: 28 sie 2015 - 12:31:25

ichtiol jest w wykazie słabo działających substancji, nic się nie stanie.
Dzięki za wpis, szukałam takich zastosować ichtiolu.

Re: Nareszcie mi coś pomogło-ichtiol
Wysłane przez: N-basia (185.48.176.---)
Data: 28 sie 2015 - 17:18:33

blablabla Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> ichtiol jest w wykazie słabo działających
> substancji, nic się nie stanie.
> Dzięki za wpis, szukałam takich zastosować
> ichtiolu.


ichtiol ułatwia wyciągnięcie ropy ze skóry wiec nic dziwnego że działa smiling smiley

Re: Nareszcie mi coś pomogło-ichtiol
Wysłane przez: Helena (---.146.rev.vline.pl)
Data: 28 sie 2015 - 20:45:19

- A pan prestidigitator wyciąga króliczki z kapelusza.
(Basiu nie obraź się, nie mogłam się powstrzymać.)