Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 5 z 6
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: Arkadij (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 maj 2013 - 11:46:10

Ludzie, 5tys to jest tanio??????????? Ja od 5 lat jeżdżę nad Morze Martwe pod namiot i najwięcej wydałem 3000zł na 2 osoby ze wszystkim(na 3 tygodnie). W tym roku wyniosło mnie to 2000zł na 1 osobę, ale to dlatego, że wyskoczyłem do Petry na wycieczkę 2 dniową. Wypad do Izraela to koszt: bilet+ ok. 500zł-800zł na jedzenie i transport żyjąc oszczędnie. Ja śpię na plaży pod namiotem w miejscu gdzie bardzo dużo osób sie rozbija, gdzie można się rozbijać, gdzie są natryski, gdzie jest plaża strzeżona, gdzie są toalety, gdzie można rozpalać ognisko. Tym miejscem jest En Gedi. Wszystko tam jest. Niedaleko jest Kibutz, gdzie można zrobić zakupy. Artur pewnie pisze o En Bokek, położeone 30km dalej. Bilet do Izraela można kupić za 900zł, więc jak ktoś jest oszczędny to wyda 1600zł na wypad. No chyba, że komuś zależy na luksusowych warunkach. Ale chyba o chorobę tu chodzi. Jeśli ktoś ma pytania to chętnie pomogę i chętnie powiem co ma robić po wyjściu z samolotu krok po kroku i co ile kosztuje. Od biletów na autobusy po ceny za jedzenie. Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: Arkadij (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 maj 2013 - 11:47:58

Przepraszam, 3000zł to było najmniej, a nie najwięcej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: goralwro (---.dynamic.chello.pl)
Data: 31 maj 2013 - 14:06:29

Witam Arkadij napisz mi co i jak to znaczy gdzie szukac lotow i miejsc do spania bo chyba bede mial w srepniu kilka dni wolnego wiec jak by bylo mnie stac to bym polecial do tego Izarela sie leczyc choc tyle bym dla siebie zrobil !!!

zostawiam ci moj adres [email protected]

POZDRAWIAM !!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: XXXX (212.59.252.---)
Data: 31 maj 2013 - 15:43:52

http://www.youtube.com/watch?v=2x8yEfAM_Ic&feature=plcp

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: Arkadij (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 31 maj 2013 - 18:40:14

Tanie linie tam nie latają z Polski, więc wyszukiwanie nie jest zbyt skomplikownie. Ja latam albo Lotem albo EL Alem. Wyszukuję zwykle na fru.pl Jak patrzę na sierpień to za ok. 1300zł można lecieć bezpośrednio. A co do miejsc do spania to napisałem, że pod namiotem w En Gedi. Wolę pisać na forum, to może ktoś inny skorzysta, chyba, że jakieś pytania bardziej "osobiste".

Jak już wylądujemy na lotnisku Ben Guriona to kupujemy w kasie bilet na pociąg do miasta. Mówimy, że na bus station. To tylko jedna stacja. Bilet kosztuje 15 szekli. Podróż trwa ok. 15min.

Kiedy wysiądziemy musimy kierować się na bus station z peronu. Trzeba przejść tunelem naziemnym. To 5 minut drogi z peronu, ale najlepiej zapytać jak tam dojść. Dworzec wygląda jak warszawski Dworzec Zachodni. Ja zawsze wylatuję o 23 z Warszawy i jestem tam o 5 rano i wszystko jest pozamykane. Jest tablica elektroniczna, z nazwami miast, ale ciężko się tam połapać. Kasa biletowa jest zawsze nieczynna jak tam jestem, ale autobusy kursują często. Musimy jechać do Jerusalem(jeździ podobno pociąg z lotniska, ale z tego co wiem to podróż trwa bardzo długo i jest niewygodna, coś przebudowują w dodatku w tym roku). Najlepiej zapytać o autobus do Jerusalem, a każdy to powinien wiedzieć, bo to często uczęszczana trasa. Bilet kosztuje 20 szekli. Można też kupić "return ticket" i jest taniej ale ja zawsze jestem zaspany i zapominam smiling smiley Bilet kupujemy u kierowcy. Jerusalem jest ostatnią trasą więć można spokojenie się przespać bez obaw, że przegapimy swój przystanek. Wysiadamy na dworcu w Jerusalem i kierujemy się za ludźmi do wejścia do budynku. Przechodzimy przez kontrolę u żołnierzy(przygotować się trzeba na to, bo to w Izraelu częste). Po kontroli wjeżdżamy na chyba 3 piętro( ostatnie w każdym bądź razie). Jak tam jesteśmy to mamy kolejną kasę biletową. Kupujemy bilet do En Gedi. Bilet kosztuje 37.5 szekli. Autobus jeździ co 20 min więc nie ma stresu, można wypić sobie tam kawkę (ja tam zawsze piję dużą kawę z rogalikiem croissaint za bagatela 16 szekli!!!. To ostatnia przyjemność jaka mnie czeka smiling smiley Jak wsiadamy do autobusu to mówimy kierowcy, ze chcemy wysiąść na plaży w En Gedi. Autobus jedzie ok. 1.5h. Najlepiej usiąść blisko, żeby nie przegapić, albo nie zaspać...Wysiadamy i kierujemy się na plażę. To generalnie środek pustynii więc nie ma problemu z orientacją. Na plaży zobaczymy już porozbijane namioty. Szukamy miejsca najlepiej po lewej stronie od budynku z toaletą i natryskami. Szukamy najlepiej miejsca pod drzewami. Ostrzegam przed piątkiem i sobotą. Może być ciężko znaleźć dobre miejsce bo zjeżdżają się Żydzi i Arabowie na weekend i szczególnie w nocy są hałaśliwi. Rozpalają ogniska, bawią się, tańczą. Są też ludzie z różnych stron świata, podróżnicy, chorzy na łuszczycę. Po prawej stronie od budynku na plaży jest rozbity już od .....15 lat Moshe pod namiotem bez przerwy. Podłoże jest trudne żeby wbić śledzie. Polecam nowe namioty, które rozkłada się w 3 sekundy. Do środka napchać ciężkich kamieni(jest ich pod dostatkiem). W nocy są częśto bardzo porwiste wiatry. Niektórzw na wszelki wypadek przywiązują namioty do drzew. Do morza mamy tylko kilkadziesiąt metrów...Natryski i toaleta w budynku jest płatna 1 szeklę za wejście, ale są natryski przy plaży bezpłatne i ja zawsze z nich korzystam. Dodatkowo po 17 toaleta jest za darmo więc nie ma problemu z potrzebami smiling smiley Co tu jeszcze napisać....Błoto....Z błotem ciężko mi będzie wytłumaczyć bo w tamtym miejscu nie ma błota. Trzeba iść brzegiem i poszukać. Ja mam takie miejsce na dzikiej plaży, na której się nago opalam i jest słodka woda, żeby można się było opłukać, ale nie jestem w stanie wytłumaczyć. Można się pytać tubylców, ale (szczególnie jak ktoś ma łuszczycę głowy) można kupić błoto(tylko nie w saszetkach, drogie). Błoto kosztuje 55 szekli za duże wiadro,ale....kupimy je 30 kilometrów dalej w En Bokek. Żeby nie płacić na autobus( chyba 35szekli w obie strony) ja zawsze łapię stopa, co jest w Izraelu dziecinnie łatwe. Stopem w tamtych rejonach można się szybciej poruszać niż autobusem, a ludzie chętnie się zatrzymują i są bardzo mili. A jak już jedzie kobieta z włosami blond to już w ogóle. Zaznaczam, że Izrael to nie kraj arabski, więc nie jest tam jak w Egipcie. W En Bokek trzeba pochodzić po sklepach( przy plaży i tam gdzie jest McDonals) i znajdzie się wiaderko z błotem. A polecam je dlatego, żę nie ma kamyków i nie porani skóry głowy. Można tam też zrobić zakupy...Ale na zakupy warto iść do Kibutzu, który jest widoczny na wzniesieniu z plaży w En Gedi. Najlepiej zapytać tubylców o skrót, bo jak się tam idzie drogą to jest ciężko(40min pod górę). A skrót to 20min, ale nie jestem w stanie wytłumaczyć. W kibutzu pytać o minimarket. Czasem ludzie mówią, że nia ma tam żadnego sklepu, czego nie mogę pojąć, bo oni tam mieszkają i korzystają z tego sklepu....Czasami 3 czy 4 osoba wytłumaczy gdzie jest dokładnie, co jest do dziś dla mnie zagadką, ale jak raz się znajdzie to się będzie wiedzieć. Przy sklepie jest ławka i ....kontkat, który jest bardzo użyteczny bo to jedyne miejsce, gdzie można naładować telefon. Przy plaży jest sklep także, ale ceny są astronomiczne i nie dają naładować telefonu. W Izraelu jest duszno i ja zawsze kupuję dużo owoców, hummus gotowy, chleb i jogurt, który trzeba zjeść tego samego dnia, bo na upale sie zepsuje. Na plaży są specjalne ruszty i można sobie wrzucić mięso na ruszt, można ugotować herbatę(polecam zabrać jakiś garnek z Polski, ale także makarony, herbatę, kawę) itd. Polecam wziąć z Polski zapasy jedzenia które się nie zepsuje. Trzeba pilnować też pieniędzy, bo czasami kradną(mi nigdy, ale ponoć się zdarzało). Ale jeśli kradną z portfela to nigdy wszystko, zawsze tylko trochę, chyba boją się żeby ktoś nie wezwał policji i nie robił afery). Sprzętu nikt nigdy chyba nie stracił, przynajmniej ja nie słyszałem, a jeżdżę z lustrzanką zawsze, która leży w namiocie. Trzeba szukać jednak drewna na opał. W kibutzu warto zapytać o starą paletę, połamać ją i jest w sam raz na opał.

To chyba wszystko, co mi do głowy przychodzi. Jak jeszcze jakieś pytania to poproszę, chętnie pomogę.

A co do cen to jest drogo:


woda (6-8 szekli, ale jest w kranach na plaży, więc warto kupić raz żeby mieć butelkę)
chleb pita (8szekli za 4)
hummus(15szekli, spokojnie na 2 osoby)
jogurt duży (8 szekli)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: Malgorzata Irena (---.zax.pl)
Data: 16 cze 2013 - 17:11:33

http://www.gd-tours.com/?page_id=2307 zaprzyjazniona firma z Jordanii, ktora specjalizuje sie w tego typu wyjazdach. Kazdy dermatolog mowi, ze po 3 tygodniowej kuracji jest spokoj na 3 lata. Wiele wiem o walce z luszczyca, stosowalam juz chyba kazda mozliwa terapie... Moze ktos skorzysta, moge polecic tych Jordanczykow.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: Arkadij (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 cze 2013 - 17:40:08

No to ja Ci powiem, że Ci "wszyscy" dermatolodzy się mylą. Byłem w Izraelu już 4 razy...w ciągu 5 lat. W tym 2 razy po 3 tygodnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: Malgorzata Irena (---.zax.pl)
Data: 16 cze 2013 - 17:46:11

Kazdemu pomaga co innego i w kazdym okresie zycia co innego... Moim zdaniem, najwiekszym problemem luszczycy jest stres, ktory dodatkowo ja nakreca. Morze Martwe na pewno pomaga, jednemu na dluzej, drugiemu na krocej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: Malgorzata Irena (---.zax.pl)
Data: 16 cze 2013 - 17:52:51

Podparlam sie opinia lekarzy gdyz... moze zacytuje jedna Pania doktor "moge dac Pani recepty na specjalnie robione masci i cala medyczna rozpiske jak postepowac (chyba musialabym przestac pracowac zeby sie tego trzymac smiling smiley albo pojedzie Pani Pani nad Morze Martwe i to moge gwarantowac, ze pomoze. Na te masci wydalam chyba wiecej niz na wyjazd smiling smiley Od tej pory kazdego dermatologa pytam o MM i kazdy potwierdza to co uslyszalam od tej Pani.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: Arkadij (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 cze 2013 - 17:55:12

Oczywiście, że tak. Po prostu rozbawiło mnie co Pani napisała z tymi dermatologami grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: Malgorzata Irena (---.zax.pl)
Data: 16 cze 2013 - 18:01:48

Bo uzylam slowa "kazdy" a powinnam napisac "kazdy, z ktorym rozmawialam" smiling smiley Mimo wszystko ciesze sie, ze rozbawilam, a nie zdenerwowalam winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: Arkadij (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 cze 2013 - 18:11:35

Naprawdę? Ja powiem szczerze rozmawiałem z kilkoma dermatologami i część się tylko głupio uśmiechała twierdząc, że Morze Martwe nie ma żadnego wpływu, część rzeczywiście twierdziła że słyszeli że pomaga, ale poza tym żadnych konkretów...Ale może chodziłem do nie tych dermatologów co trzeba smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: N (212.59.252.---)
Data: 23 cze 2013 - 16:15:00

http://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/201306/1371824047_by_anblu_inner.gif
grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: asia (---.interkonekt.pl)
Data: 26 sie 2013 - 22:59:51

czy możesz mi powiedzieć na które lotnissko ltasz z warszawy do izraela?? i czy chorujesz może na łuszczyce jesli tak czy taki wyjazd pomaga??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: Arkadij (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 pa� 2013 - 14:12:29

Do Asia: wszystko już napisałem, wystarczy to przeczytać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: Witold (93.154.187.---)
Data: 14 pa� 2013 - 00:29:50

Morze Martwe jest wspaniałe ale nie wystarczy by sie wyleczyc. Zobacz mój link Wylecz Łuszczyce Dieta !!!! http://witoldszmanda.natemat.pl/76499,wylecz-luszczyce-dieta

Opcje: OdpowiedzCytuj
Mam swój preparat skuteczny.
Wysłane przez: Zdzisław (---.rejtravel.pl)
Data: 14 pa� 2013 - 00:45:02

Wiem jak zwalczyć skutecznie Łuszczycę, może nie keżdą jej odmianę, ale w 90% potrafię wyleczyć z tej dolegliwości osoby cierpiące. Preparat jest bezpieczny nawet dla alergików i dzieci, produkowany jest na bazie szamponu z dodatkiem komponentów ziołowych.
Sam chorowałem od 1997r, w 2008r już wiedziałem co może zwalczyć Łuszczycę. Prowadzone doświadczenia na sobie upewniły mnie że mogę zaproponować innym osobom cierpiącym na Łuszczyce muj preparat za ich zgodą, leczenie okazało się bardzo skutecznektóre i bezpieczne.
Zapraszam osoby zainteresowane do wspólnego leczenia, każda osoba wyleczona obowiązuje się do udzielania informacji osobom zainteresowanym o sposobie stosowania preparatu co jest bardzo ważne w skuteczności leczenia.
Pozdrawiam Zdzisław, więcej informacji pod tel. 661 336 858

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: sebanx (---.range81-132.btcentralplus.com)
Data: 19 mar 2014 - 15:33:18

Mam pytanie do arkadija
Wybieram sie teraz w maju wlasnie tam gdzie opisywales czyli do ein gedi na to pole namiotowe na lotnisku mam zamiar wypozyczyc samochod i wlasnie czy za to pole to cos sie placi ? I jak z samochodem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: sebanx (---.orange.net.il)
Data: 12 maj 2014 - 16:31:38

jestem obecnie nad MM i mam wyjebane jak ktos chce to moge przywiezc 1.5 litrowa butelke z blotem cena 500 zeta ktos chetny ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: Dana (---.play-internet.pl)
Data: 12 maj 2014 - 17:33:57

hahahaha!!!!! DOBRE SOBIE!!!! 1,5 LITRA Z BŁOTEM ZA 500 ZŁ?????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 5 z 6



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.