Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: Garra Rufa rybki na sprzedaż
Wysłane przez: gregi (80.54.48.---)
Data: 12 cze 2009 - 00:37:15

maryla a napisz plis kiedy bylas w urcji na kuracji rybkami jak wygladala kuracja i jak teraz twoja pani ł bedee wdzieczny i nie tylko ja a jakbys mogla podac jeszcze nr gadu gadu to ho ho

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Garra Rufa rybki na sprzedaż
Wysłane przez: Maryla (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 cze 2009 - 18:19:18

Hej Gregi i inni zainteresowani kuracja rybkami. Nie wniose tu wiecej niz zawarte wiadomosci na stronach internetowych.Wpiszcie w Google - Kangal Balikli Kaplica wyswietla sie strony opisujace to miejsce w Turcji. Jest to miejscowosc na wschod od Istambulu odalona okolo 1400km.Sa tam cieple zdrodla wod,w ktorych zyja te rybki.Woda w basenach ma temperature 36 stopni. Kuracja polega na moczeniu sie w b asenach z rybkami przez 8 godzin dziennie.Nie tylko rybki spelniaja tu wazna role bo i woda,ktora ma wiele cudownych mineralow tj.selen,magnez i inne. A poza tym slonce tez odgrywa tu wazna role.Mowi sie, ze aby kuracja byla skuteczna nalezy pryjezdzac tam przez tryz kolejne lata.Pierwszy raz kuracja powinna trwac tryz tygodnie a nastepne w zaleznosci od potrzeby.Ja bylam tam 17 dni ,dluzej nie moglam byc.Owszem wyjechalam z tamtad z czysta skora ale szybko nastapil nawrot.Spotkalam tam Niemke ktora byla tam drugi raz,jej to pomoglo na 7 miesiecy po pierwszym pobycie.Zaleca sie przyjazd wiosna poniewaz woda ma najwiecej mineralow ktore wyzej wymienilam. Same rybki tu nic nie pomoga. Zreszta kazdy z nas wie kto choruje na Ł. ze jest to choroba przewlekla i nie ma co cudow oczekiwac.Ale oczywiscie trzeba zawsze probowac.Nie mam GG ale Skype,jezeli ktos ma ochote dowiedziec sie czegos wiecej podaje swoj adres.maryla481.Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Garra Rufa rybki na sprzedaż
Wysłane przez: akwapiotr (---.toya.net.pl)
Data: 01 lip 2009 - 18:28:15

Krótka rada dla ludzi mówiących ,że trudno utrzymać w Polsce te ryby. Wszystkie ryby trzymane w akwariach nie pochodzą z naszego kraju , z naszych warunków klimatycznych i z reguły skład chemiczny wody w warunkach naturalnych jest różny od naszego kranovitu.sam zajmuję się od lat hodowlą ryb akwariowych , sprzedaję je też z powodzeniem i niestety widzę ,że klienci chcą " Tą czerwoną , tą niebieską i tą w paseczki żółte, a do tego tą długą i tego grubaska".Wiedza na temat poszczególnych gatunków jest delikatnie mówiąc znikoma , informacje na temat interakcji pomiędzy gatunkami to już całkowita abstrakcja. Przynoszą więc zadowoleni zakupione ryby do domu , leją kranówkę , myją żwirek , filtr i dziwią się po tygodniu , że cały inwentarz szlag trafił. Garra rufa jest taką samą jak inne rybą akwariową , można ją hodować w akwariach i z powodzeniem rozmnażać , trzeba mieć tylko minimum wiedzy akwarystycznej, naprawdę minimum. Coś o cyklu azotowym , coś o dojrzewaniu awarium i coś o karmieniu.To naprawdę niewiele.Natomiast wynik ekspermentu pod tytułem " Wpuścimy ryby do kranówy , zobaczymy czy przeżyją" jest znany od lat , ale na szcęscie dla nas , hodowców i sprzedawców część "mądrych" jeszcze chce eksperymentować. Tak na marginesie , jesli ktokolwiek miałby odpowiednia ilość gotówki ,żeby kupić sobie np.Jumbo Jeta,nabyłby taki sprzęt , przywieźliby mu to , zrzucili z lawety na podwórko, Facet by po połydniu odpalił i na Seszele? Nie , bo nie umie. A wiele osób nie potrafiąc , kupuje i usiłuje prowadzić akwarium , stąd takie bzdurne opinie. Powodzenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Garra Rufa rybki na sprzedaż
Wysłane przez: villanova (---.range86-157.btcentralplus.com)
Data: 18 lip 2009 - 19:21:59

Łukasz Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam , powiem tak narazie to jest tylko badanie
> rynku smiling smiley
> Choruje od 14 lat na panią Ł a troszke dłużej
> zajmuje się akwarystyką. Obecnie zakupiłem
> rybki garra rufa i zaczołem od niedawana
> rozmnażać je na własny użytek.
> Mógłbym zając sie rozmnażaniem tych rybek na
> większą skale ale najpierw chciałbym poznac ile
> osób by wogóle było zaintersowanych zakupem
> tych rybek.
> Dodam tylko że zanim zaczołbym rozmnażac na
> większą skale byłym królikiem doświadczalnym
> i przetestowałbym skutecznośc rybek. Choc to że
> odmiana niemiecka Funduszu Zdrowia fiansuje ta
> terapię w Niemczech z czym wiążę duże
> nadzieje i spodziewam się duzej skutecznośći.
> Ale w związku z kosztami jakie trzeba by było
> zainwestowąc chciałbym najpierw zobaczyć jakie
> jest zainteresowanie tym tematem.
>
> Może akurat łatwiejszy dostęp do tej formy
> terapii spowoduje upowszechnienie jej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Garra Rufa rybki na sprzedaż
Wysłane przez: Łukasz (---.mofnet.gov.pl)
Data: 14 sie 2009 - 14:32:23

Wszystkich zainteresowanych zakupem rybek zapraszam na stronę www.garrarufa.w.interia.pl tam uzyskacie wszelkie informacji na temat gdzie w Polsce można zakupić rybki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Garra Rufa rybki na sprzedaż
Wysłane przez: Arleta Mazurek (82.113.121.---)
Data: 31 pa� 2009 - 23:05:39

mam córkę która choruje na łuszczyce chciałabym pomóc jej terapią rybek prosze o kontak jak mozna ta terapię załatwić i ile onakosztuje gdzie nalezy sie zgłosic

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Garra Rufa rybki na sprzedaż
Wysłane przez: frea4 (---.toya.net.pl)
Data: 20 mar 2010 - 08:20:38

Jak się znalazłam na tym forum, ano tak, przed chwilą przypadkiem na TVpuls obejrzałam kanadyjski film o zdolnych zwierzętach,obok orkiestry słoni były tam przedstawione tez rybki garra rufa w akcji pomocowej. Byłam ciekawa zdobycia wiedzy na ich temat i wpisałam nazwę rybek do internetu, trafiłam na to forum i moge podzielic sie refleksją. Rybki jak najbardziej można zaadaptowac do leczenia schorzenia łuszczycy, stwarzając im własciwa chociaż namiastke biocenozy. Napewno nie wystarczy akwarium do zamoczenia pewnej cześci ciała ogarniętej zmianami. Na filmie zaprezentowano zbiornik w formie wyzszej wanny o kolorze i wzorze ciemnej skały granitowej (moge porównać wygląd do zlewozmywaków), nie było to przeźroczyste akwarium, ale zbiornik wypełniony wodą z watahą skubaczy, do którego zaprasza się osobę ubrana w kostium jednoczęsciowy. Osoba na filmie miała zmiany chorobowe na łokciach, poważne zgrubienia, które natychmiast zainteresowały rybki, zostały te miejsca dokładnie przez nie obskubane (podobno jest to przyjemne odczucie w formie głaskania). Osoba była usatysfakcjonwana zabiegiem i miala nadzieję na odbudowywnie się zdrowej skóry. Rybki objadają chorą tkankę bogatą w białko, równiez wydzielają zdrowe substancje lecznicze do wody, czyli jest to konieczne, by zorganizowac większy zbiornik, dla większej ilości rybek (kilkadziesiąt). Rybki po zabiegu opadaja na dno zmęczone, najedzone, robi im się częściowe zaciemnienie, następny zabieg można "zorganizować" rybkom dopiero za dwa dni, w międzyczasie rybki dokarmiane są karma białkową, na filmie były to jakies pomarańczowo-czerwone drobne kuleczki (pewnie standardowa karma, nie wiem jak się nazywa, nie jestem akwarystka). O takie rybki trzeba dbać zgodnie z wiedza o ich biocenozie niewątpliwie zapewnić podstawowe warunki przetrwania tj. odpowiednio czysta, przefiltrowana woda o właściwej temperaturze, pokarm, rozmnażanie. Pokój kąpielowy był urządzony skromnie zbiornik z rybami, a na ścianach wykładzina drewniana, boazeryjna z dostępem światła dziennego z bocznego okna w tym pokoju. Tyle moja relacja i uwaga: wszystko można zdziałać, jednak najpierw należy opracować warunki, przewidziec za i przeciw, nie działać na półgwizdka, sam zakup rybek niczego nie gwarantuje, jeśli nie ma sie wiedzy to lepiej skorzystac z obecnych juz fachowych tego typu gabinetach, pozdrowionka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Garra Rufa rybki na sprzedaż
Wysłane przez: jerzy (---.mysmart.ie)
Data: 20 lip 2010 - 15:55:55

chcialbym zakupic 100 rybek garra rufa jakie warunki musze spelnic

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Garra Rufa rybki na sprzedaż
Wysłane przez: Monisia (---.46-151.net24.it)
Data: 02 sie 2010 - 19:56:47

Dzien dobry
Co do tej rybki wiec jest tak te rybke mozna znalesc nawet i w slodkich wodach Iraku,Izraela,Jordanii i Syrii.Fak jest taki ze ryka Garra Rufa jest tez uzywana do Pedicure i Manicure w Stanach ma to bardzo wielkie powodzenie i kosztuje krocie pieniedzy , faktycznie rybki wyjada martwe naskurki rak nog i reszte problemow zwiazana ze skora.Pisza o tym rownierz gazety specjialityczne do pielegnacji paznokcji.Czasami nie trzeba wysmiewac sie na tematy o ktorych nie ma sie wystarczajacej wiedzy,sadze ze majac problem z luszczyca tez by sie pan ratowal w karzdy mozliwy sposob.Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Garra Rufa rybki na sprzedaż
Wysłane przez: ziomekkkkk (---.zone12.bethere.co.uk)
Data: 03 sie 2010 - 15:07:06

nie ma w polsce tych rybek nie suchajcie bredni sa na slowaci naj blizej nas niemcy anglia w londynie maja swa wylengarnieeeeeeeeeeeeeee

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Garra Rufa rybki na sprzedaż
Wysłane przez: XXX (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 sie 2010 - 18:20:36

Łukasz Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam , powiem tak narazie to jest tylko badanie
> rynku smiling smiley
> Choruje od 14 lat na łuszczycę a troszkę dłużej
> zajmuje się akwarystyką. Obecnie zakupiłem
> rybki Garra Rufa i zacząłem od niedawana
> rozmnażać je na własny użytek.
> Mógłbym zając się rozmnażaniem tych rybek na
> większą skale ale najpierw chciałbym poznać ile
> osób by w ogóle było zainteresowanych zakupem
> tych rybek.
> Dodam tylko że zanim zacząłbym rozmnażać na
> większą skale byłym królikiem doświadczalnym
> i przetestowałbym skuteczność rybek. Choć to że
> odmiana niemiecka Funduszu Zdrowia finansuje ta
> terapię w Niemczech z czym wiążę duże
> nadzieje i spodziewam się dużej skuteczności.
> Ale w związku z kosztami jakie trzeba by było
> zainwestować chciałbym najpierw zobaczyć jakie
> jest zainteresowanie tym tematem.
>
> Może akurat łatwiejszy dostęp do tej formy
> terapii spowoduje upowszechnienie jej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Garra Rufa rybki na sprzedaż
Wysłane przez: blufish (---.97.226.2.kapode.com)
Data: 27 wrz 2010 - 19:05:30

jezeli ktos ma jakies konkretne informacje na temat tch rybek to jestem zainterseowany kupnem smiling smiley ale prosze oferty z konkretami pod nr 668224680
pozdrawiam wszystkich

badz na e-mail
[email protected]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Garra Rufa rybki na sprzedaż
Wysłane przez: Kasiaa (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 26 lis 2010 - 20:05:22

Zapewne pomylilam forum , ale chcialam sie dowiedziec czegoś? o rozmnazaniu tych rybek. Proszę o informacje na ten temat . Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Garra Rufa rybki na sprzedaż
Wysłane przez: arletafort (---.range81-131.btcentralplus.com)
Data: 10 lut 2011 - 22:02:24

INTERESUJA MNIE RYBKI MAM SPA I RAPTEM ZACZELY MI PADAC RYBKI NIEWIEM CO ZROBIC PROSZE O POMOC /?JAKA MA BYC TEMPERATURA WODY ILE RAZY JE KARMIC I JAK CZESTO ZMIENIAC WODE DZIEKI ZA ZAINTERESOWANIEM TYMI RYBKAMI

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Garra Rufa rybki na sprzedaż
Wysłane przez: gregorio000 (---.tktelekom.pl)
Data: 14 lut 2011 - 00:18:12

JESTEM ZAINTERESOWANY KUPNEM TYCH RYBEK I WIEDZĄ JAK JE HODOWAĆ JESLI KTOŚ MORZE POMÓC PODAJE ADRES [email protected] z góry dziękuje za odowiedz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Garra Rufa rybki na sprzedaż
Wysłane przez: adi (---.icpnet.pl)
Data: 09 mar 2011 - 22:30:33

JA BYŁEM W SPA Z TAKIMI RYBKAMI WPOZNANIU OTWARLI JEST NAPRAWDE FAJNIE RYBKI SKUBIĄ I FAKTYCZNIE SKURA PO TYM JEST FAJNA I GŁADKA POLECAM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Garra Rufa rybki na sprzedaż
Wysłane przez: adi (---.icpnet.pl)
Data: 09 mar 2011 - 22:32:11

JA BYŁEM W SPA Z TAKIMI RYBKAMI WPOZNANIU OTWARLI JEST NAPRAWDE FAJNIE RYBKI SKUBIĄ I FAKTYCZNIE SKURA PO TYM JEST FAJNA I GŁADKA POLECAM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Garra Rufa rybki na sprzedaż
Wysłane przez: bombel (198.208.240.---)
Data: 15 mar 2011 - 17:23:00

w Gliwicach będzie niedługo mozna skorzystać z zabiegu . Tak obiecują na www.caspa-studiourody.pl. Pozyjemy zobaczymy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Garra Rufa rybki na sprzedaż
Wysłane przez: Sandra (---.aster.pl)
Data: 16 mar 2011 - 16:43:37

Witam serdecznie wiem gdzie mozna kupić rybki Garra Rufa.
www. fishfootspa . pl

pozdrawiam! i zycze zdrowia!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Garra Rufa rybki na sprzedaż
Wysłane przez: Łukasz (---.radom.vectranet.pl)
Data: 22 mar 2011 - 16:44:29

Ja również wiem gdzie kupić rybki z naturalnego rozmnażania bez ingerencji chemii.

www.garrarufa.w.interia.pl

pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.