Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 12345-->
Bieżąca strona: 1 z 5
Łuszczyca a ciąża
Wysłane przez: beata (---.orange.pl)
Data: 12 sty 2007 - 11:16:27

Czy łuszczyca ma jakiś związek z zajście w ciąże? Bardzo proszę pomóżcie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca a ciąża
Wysłane przez: elizabeth (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 sty 2007 - 14:00:23

Choruje od ponad 10 lat ale doczekałam sie szczęśliwie dwójki uroczych bobasów, więc chyba nie jest to przeszkodą. życze wytrwałości w dążeniu do upragnionego celusmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca a ciąża
Wysłane przez: Iwona (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 sty 2007 - 22:04:47

choruje od 20 lat, 13 lat temu urodziłam piękną córkę, 2 lata później syna w czasie ciązy łuszczyca mi znikła, skóra była idealnie gładka, nie ma żadnych przeszkód,żebyś była w ciąży.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca a ciąża
Wysłane przez: beata (217.116.110.---)
Data: 13 sty 2007 - 14:45:46

Dziękuje Wam bardzo. Słowa Wasze podniosły mnie na duchu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca a ciąża
Wysłane przez: kamila (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 mar 2007 - 13:46:33

U mnie po pierwszj ciąży był spokój ale teraz będę rodzić i martwie sie ,że mnie wysypie macie jakieś doświadczenia albo sposoby aby tego uniknąc?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca a ciąża
Wysłane przez: agata (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 17 mar 2007 - 14:02:45

ja jestem w 4 miesiacu ciazy i wysypalo mnie cala. to jest moja pierwsza ciaza,tak wysypana to nie bylam nigdy jak teraz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca a ciąża
Wysłane przez: Aneta (---.bmj.net.pl)
Data: 17 mar 2007 - 19:41:40

Mam to świństwo od 20 lat - urodziłam dwójkę dzieciaczków. W czasie ciąży nie miałam nic ale dokładnie pół roku po ciąży wysyp straszny prawie 90% ciała - potem druga ciąża i dokładnie to samo - pół roku po wysyp chyba jeszcze gorszy, bo w golfach w lecie chodziłam. Zaczęłam chodzić na naświetlania 3 razy w tygodniu i do tego brałam leki (GERALEN) pomogło ale uwaga!!!! ten lek uszkadza wątrobę!!! Wiedziałam o tym ale w chwili desperacji zdecydowałam się!! Na łuszczycę pomogło, wątrobę uszkodziło, mąż i tak mnie zostawił!!! To jest też katorga nie tylko dla nas łuszczycowców ale i dla drugiej połówki, bo fakt że nie może dotknąć twojego ciała gdyż sypiesz się strasznie (jednymi słowy brzydzi się ciebie) to do tego wysiadasz psychicznie!!! Po 4 latach (po naświetlaniach i lekach) efekt jest taki - małymi kroczkami pojawia się łuszczyca (okolice krzyżowe i owłosionej skóry głowy), dwójka wspaniałych dzieci, wychodzenie z depresji, brak mężczyzny. Zastanawiające jest jedno - w okresie mojej depresji nie miałam miesiączki przez pół roku ...... i łuszczyca w ciągu miesiąca zniknęła. Hormony moje panie - hormony. Miesiączka wróciła a zza nią łuszczyca.


Powodzenia Aneta

P.S.
Jak macie ochotę pogadać to zapraszam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca a ciąża
Wysłane przez: ferbik (---.chello.pl)
Data: 17 mar 2007 - 22:42:08

Anetko,mogę Ci napisac tylko tyle:jesteś dzielna,masz swoje ukochane brzdące obok siebie i dasz napewno rade!!!!!!!!ja trzymam za Ciebie kciukismiling smiley)))))))))))

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca a ciąża
Wysłane przez: kamila (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 mar 2007 - 09:50:14

Aneta a czy karmilaś swoje dzieci pierśią ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca a ciąża
Wysłane przez: karolcia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 kwi 2007 - 21:07:42

Będąc w ciązy moja Ł zniknęła praktycznie cała...karmiłam piersią z 1.5 roku no po roku od urodzenia pomałau, pomału zaczęło wracac...Iznów jest ze mną...sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca a ciąża
Wysłane przez: inga (---.superkabel.de)
Data: 11 kwi 2007 - 01:41:31

napiszcie mi czy wasze dzieci odziedziczyly po was luszczyce,mam 33 lat i ciagle boje sie zdecydowac na dziecko ze wzgledu na dziedzicznosc.Nie chcialabym przy swoim dziecku przezywac to wszysko co ja przeszlam w dziecinstwie.Barzo mi na tym zalezy.Dzieki

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca a ciąża
Wysłane przez: Ewa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 20 kwi 2007 - 12:53:35

gdy zaszłam w ciąze łuszczyca znikneła na dobre.Urodziłam córeczkę ,która miała kolke nie mogłam karmić.Sytuacja stresowa i łuszczyca wróciła.Moja Zuzanka ma 2latka i też się martwię czy łuszczyca jej nie dopadnie.Czytałm że podobno dzieci nie dziedzicząłuszczycy po rodzicach .Dziedziczy je natomiast pokolenie dalsze.Ale myśle że trzebaby było to zbadać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca a ciąża
Wysłane przez: kasia (---.brt.vectranet.pl)
Data: 05 sie 2007 - 19:47:02

w czasie ciąży nasiliła mi się łuszczyca. czy jest to jakies zagrożenie dla dziecka? jakie moge leki uzywać

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca a ciąża
Wysłane przez: dorota (---.adsl.inetia.pl)
Data: 05 sie 2007 - 21:36:00

od osiemnastu latchoruję na łuszczycę mam wspaniałego męża i dzieci rok temu zachorowałam na raka i dopiero wtedy poznałam coto jest choroba ale teraz jestem mocniejsza i niedam się pokonać

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca a ciąża
Wysłane przez: Olusia89 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 sie 2007 - 21:48:45

Ewa, niestety dzieci dziedzicza po rodzicach jestem tego najlepszym przykladem,luszczyce mam po mamie..ale podobno prawdopodobienstwo wynosi ok 16% przy jednym chorym rodzicu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca a ciąża
Wysłane przez: aneta koz12 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 24 pa� 2007 - 16:54:28

ja mialam strasznom luszczyce w ciozy 2 razy ale dzieci urodzilam calkiem zdrowe

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca a ciąża
Wysłane przez: Nadia (---.gprs.plus.pl)
Data: 14 lis 2007 - 08:45:59

Witam serdecznie,jestem tu nowa i mam do was wielką prośbę.Kilka dni temu dowiedziałam się,ze jestem ciąży a łuszczyce mam od 7 lat.Jak bez wstydu
rozebrać sie przed lekarzem? jak uniknąć tego patrzenia ludzi.Proszę doradzcie coś bo to jest dla mnie koszmar.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca a ciąża
Wysłane przez: kurczak1 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 14 lis 2007 - 10:31:00

Dzieci dziedzicza po rodzicach. Ja mam po mamie, ona po dziadku. Mój chłopczyk na razie nie ma, mam nadzieję, że nie bedzie miał. Ale...Łuszczyca to nie trąd. Lekarze doskonale znają tę chorobę, mało tego wieksziość przecietnych ludzi z grubsza się orientuje co to jest. Od lat nie mam żadnycjhh oporów przed lekarzami, jasne ze nie szpanuję skorupką, ale jak trza z chopem do lozka to on nie patrzy na łuske tylko na...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca a ciąża
Wysłane przez: JOLA (---.walbrzych.dialog.net.pl)
Data: 06 gru 2007 - 08:26:46

A muj hop jak sie dorwie do mojej łuski, to mi zebami wszystko wygryzie. Mojedzie dziecko, Na drógie imie dostało Łuska.......A tak na serio, to trzeba brac to w zart człowiekowi sie odrazu lepiej robi..,. wiadomo jak jest, wszyscy to przechodzilismyb w mniejszym, lób wiekszym stopniu. wiwc wiemy. Narazie nic pozadnego nie wymyslili na nasza chorobe..Trzeba sobie jakos radzic i przedewszystkim nie popadac w deprecje......

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca a ciąża
Wysłane przez: dorcia77 (212.244.210.---)
Data: 06 gru 2007 - 18:19:50

Witam ,ja nie odziedziczyłam łuszczycy,po prostu mnie dopadła ,a dobrze przestudiowałam moją rodzinę.Moja łuszczyca była na kolanach,przy ścięgnie achillesa i na kości piszczelowej. Jestem mamą 3 dzieci .Łuszczyce mam po 2 dziecku. 5 lat chodziłam w spodniach do spotkania z lekarzem cudotwórcą.Sposób kosztowny ale skuteczny.Squamax(30 zł,ale wielka tuba) ,a potem daivobet(70 zł tuba 15g) .Jestem już czysta ,no czasem 2 kropeczki które atakuję od razu tymi lekami.Efekt mam już na drugi dzieńsmiling smiley Całe lato chodziłam w miniówkach smiling smiley Acha i w czasie ciązy łuszczyca nie zmieniła mi się ,nie miałam większych ataków .POzdrawiam Dorota

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12345-->
Bieżąca strona: 1 z 5



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.