Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Czy protopic/elidel pomogą na łuszczycę paznokci?
Wysłane przez: jowita (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 cze 2005 - 16:41:35

Witam!!!
przetestowalam już wszystko i nic.niedługo nie będę miała wogóle płytki paznokciowej...czy te leki komuś pomogły w tej odmianie łuszczycy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy protopic/elidel pomogą na łuszczycę paznokci?
Wysłane przez: Halina (---.skomur.com.pl)
Data: 12 cze 2005 - 20:45:41

Hej, piszę z poczty mojej Mamy. Mam na imię Dorota, też choruję i od jakiegoś czasu mam zmiany na paznokciach; trzy płytki już do połowy zniknęły. Lekarka zaleciła mi Diprosalic i Xerial 50. Uprzedziła, że kuracja będzie bardzo długotrwała, a paznokcie i tak nigdy właściwie nie będą wyglądały normalnie. Napisz, co Ty stosowałaś?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy protopic/elidel pomogą na łuszczycę paznokci?
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 13 cze 2005 - 20:48:53

Niestety protopic i elidel nie ma zastosowania w luszczycy paznokci .W przypadku luszczycy aplikuje sie te masci gdy dodatkowo wystepuje zapalenie skory (mocne zaczerwienienie ,pieczenie lub swedzenie) Wiecej pisalam na ten temat w "nowym forum..."
Pozdrawiam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy protopic/elidel pomogą na łuszczycę paznokci?
Wysłane przez: Wojciech (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 cze 2005 - 19:01:42

Też mam łuszczycę paznokci i kończyn:/
lekarz mi powiedział ze to jedna z trudniejszych do wyleczenia odmian:/
Przepisał mi na paznokcie Diprosalic płyn ale nie pomaga.
natomiast na resztę stosuje Daivonex krem(nie maść!!).przynosi jak narazie dobre efekty ale jest droga (55zł za 30g kremu). mi starcza tak na około miesiąc.
Na zmiany na palcach przpisał mi Diprosalic maść ale jego cena tez jest wysoka:/ ok 20zł za tubkę. Mając charakterek chemika przeczytałem składi zauważyłem że gfłównie działa kwas salicylowy. jest też prawie ż eśladowa ilość dipropianu betamazolu. Więć stwierdziłem że sam sobie zrobię pomijając ten wyżej wymieniony dipropian. I rzeczywiście pomaga!!! skóra stała się gładka, liczne peknięcia zniknęły. gdy powiedziałem o tym lekarzowi to powiedział z egłupie to nie jest a kasy można zaoszczędzićsmiling smiley
warto spróbować - napewno nie zaszkodzismiling smiley
koszt ok 50gram maści to ok.4zł!!!!smiling smiley
Gdyby ktoś był zainteresowany jak to zrobic zapraszam na GG. chetnie pomogę!! mój gg: 5192638

Pozdrawiam łuszczków i resztętongue sticking out smiley)

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.