Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 5 z 19
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 17 gru 2004 - 19:20:41

**Odpowiedz dla Beaty dotyczaca luszczycy u malych dzieci.
Odpowiedzalny za te chorobe jest w zasadzie antygen HLA-TYP A2;B13;Cw6 lub HLA -A2,Bw57 i Cw6 -te grupy ktore go nie posiadaja lub w znikomej ilosci (Eskimosi i niektore plemiona Indian)nie zachorowuja na luszczyce. I w zasadzie nie jest to choroba wrodzona tylko poprzez dyspozycje genetyczna manifestuje sie w ciagu zycia.W zwiazku z tym praktyczne kazdy czlowiek moze zachorowac.Naturalnie im wiecej przypadkow w rodzinie tym wieksze ryzyko,zreszta jak w kazdych innych przypadkach .Wiem jedno , nie mozna na dziecko przenosic swojego niepokoju i strachu o jego przyszlosc.Ono powinno czuc sie przede wszystkim normalnie . Nie jest zle rozmawiac o tej chorobie otwarcie . Jesli ktos sie dziwnie patrzy to spokojnie wyjasnic co to za choroba . Drugim razem bedzie juz wiedzial i na pewno nie bedzie dziwnie spogladal.W moim srodowisku to funkcjonuje.
Jesli chodzi o leczenie to najlepiej wszystko konsultuj z pediatra.Organizm dziecka a szczegolnie skora jest bardzo delikatna wiec jest zbyt duze ryzyko uprawiac samoleczenie.Sterydy jednak odradzam ,one sa dobre w bardzo ostrych przypadkach i na krotki czas.
POZDRAWIAM-JESTEM PRZEKONANA ZE WASZ DIECIAK SOBIE BARDZO DOBRZE Z TYM WSZYSTKIM PORADZI!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 17 gru 2004 - 19:46:26

***Odp. dla Baski
Psoriasis wlasciwie nie wywoluje swiadu,mozna czasami odczuwac pieczenie w jednym z etapow leczenia .Radzilabym tobie skonsultowac to z lekarzem.Napewno jest cos na co reagujesz alergicznie (masci ,leki,proszek do prania itd...) Najlepiej przeprowadz sobie test na alergie. Dobrze tez robi mycie sie w specjalnych plynach z POLIDOCANOLEM + natluszczanie preparatami ktore dobrze sie wchlaniaja w skore z dodatkiem mocznika (EXCIPIAL U-lipolotion lub Allpresan nr.3-pianka) Przy mocnych swedzeniach mozesz spokojnie brac lek o nazwie ZYRTEC-to nie steryd tylko lek przeciwalergiczny (antychistaminika)
wszystkiego dobrego!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 17 gru 2004 - 20:20:16

***Odp. dla Alicji
Jest kilka rodzajow I-obejmuje cala plytke paznokcia rozpoczynajac sie u jej podstawy , II-najczesciej wystepujaca -punktowa.Na plytce wastepuja wglebienia punktowewielkosci glowki od szpilki, III-plamowa, pod podstawa paznokcia wytwarzaja sie oleiste zoltawe plamy.Dobrze by bylo z gdyby lekarz dla pewnosci poprzez badanie (wymaz) wykluczyl grzybice paznokci. Niestety jesli chodzi o leczenie to najszybsze efekty sa z glucokortykoidami ale rozcienczone z kwasem salicylowym.PREPARATY: CRINO-CABAN N ; DIPROSALIC ; VOLON A -tinkura aplikowane w miare mozliwosci pod paznokcie i w jego obrebie.Na noc dobrze jest zakladac na posmarowane paznokcie foliowe rekawiczki.Przy uzywaniu tych preparatow jest wazne natluszczanie graniczacych miejsc kremem pielegnacyjnym.Powinnas uwazac zeby nie dochodzilo do do zakazen bakteryjnych i grzybiczych tym bardziej, ze jak piszesz masz male dziecko i jak to kobieta troche pracy w domu. Dobrym terapeutykiem jest tez mieszanka z plynem antymykotycznym, PREPARAT: EPI-PEVARYL;BETRAFEN:CANESTEN ; DAKTAR ; MYCOSPOR. Jest tez mozliwosc jednorazowego naswietlania (Ra -3 x 1 Gy w osmiodniwych odstepach)najlepiej skonsultuj to z dermatologiem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 17 gru 2004 - 20:50:51

***Odp. dla MIA
Psoriasis arthropatica to inaczej luszczycowe zapalenie stawow , wtym przypadku dystalnych czesci ciala tzn.palcow rak i nog.Objawy sa bardzo podobne do choroby reumatycznej jednak badanie krwi przy luszczycowym zapaleniu stawow daje zawsze wynik ujemny co w zasadzie wyklucza reumatyzm.Przy tej diagnozie czesto stwierdza sie dodatkowo luszczyce paznokci i odwrotnie. Im wczesniej zaczniesz cos z tym robic tym lepiej dla ciebie-zeby nie doszlo do progresywnego zapalenia stawow. Serologiczne badanie krwi i bad.radiologiczne mogloby w tym przypadku wiele wyjasnic.Kluczowym badaniem jest scyntygrafia kosci.W tego typu schorzeniach dobrze robi fizykoterapia- jonoforeza ,prad ,ultraszal.O lekach zawsze powinien decydowac lekarz-nic dodac ,nic ujac porzadny internista lub ortopeda.
POZDRAWIAM-wszystkiego dobrego!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 19 gru 2004 - 12:48:38

WITAM !!!!
Jest nowy preparat austriackiej firmy"ALOCAP" -Dulcamara balsam.Jest to wyciag z drozdzy ,wasoka zawartoscia vit.E i wyciagu z agawy(aloe vera)
Sa juz pierwsze efekty-relacje pacjentow po 14-dniowym stosowaniu na cialo i glowe.
Jakie sa koszty jeszcze nie wiem , dopiero wchodze w kontakt z ta firma.
To na tyle nowosci.
POZDRAWIAM!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: mia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 19 gru 2004 - 19:30:36

Dzięki Moniko za wytłumaczenie!Ciesze się że tu z Nami jesteś i nam pomagasz.
Słyszałam że na tą chorobę ma duży wpływ stres.Wieci może coś na ten temat??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 19 gru 2004 - 22:03:13

**Odp.dla Mia
Naturalnie psychiczne faktory moga odgrywac duza role,jak i wplywac na jej leczenie.Jesli skore choruje cierpi tez psychika i odwrotnie jesli cierpi dusza to szuka sobie jakiegos ujscia -co ujawnia sie w jakims organie ludzkim-skora jest najwiekszym.To dzieki niej odbieramy wszystko z zewnatrz,:dotyk cieplo ,zimno itd... Kazdy stres ,zle samopoczucie
pesymiz na poczatku jest przez nasz organizm nie do konca odbierany ,ale
po jakims czasie nasz system immunologiczny zaczyna na to reagowac.
Niedawno nawet powstal w jednym z wiedenskich szpitali specjalny odzial,
gdzie jest scisla wspolpraca dermatologow z psychoterapeutami co daje naprawde niezle wyniki.Nie wiem czy slyszalas cos o muzykoterapii,sa wydawane specjalne plyty-CD.
Troche sie rozpisalam,wiec pozrawiam!!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: SIUKS (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 12 sty 2005 - 09:49:53

tu chodzi o krystyne jest na każdym forum i na każdym coś wciska

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: anka s. (---.magma-net.pl)
Data: 12 sty 2005 - 17:11:49

Ktoś z Was stosował może Mecortolon? U mnie zmiany występują głównie na łokciach, czasami na palcach dłoni, kolanach.

Generalnie pomaga solarium, w lecie słońce i właśnie Mecortolon.

Chyba się już do tej choroby przyzwyczaiłam, żyjemy sobie w symbiozie. Na szczęście zmiany skórne- oprócz swojego przykrego wyglądu- nie są u mnie w żaden sposób kłopotliwe- nie swędzą. Tylko w lecie, zanim ubiorę krótki rękawek, muszę intensywniej się smarować maścią.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: aneta (---.dsl.emhril.ameritech.net)
Data: 12 sty 2005 - 18:27:37

czy wiecie cos na temat preparatow firmy Dr.Nona.Jezeli tak prosze o informacje.Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 12 sty 2005 - 18:35:15

Mecortolon jest czystym sterydem,a juz kombinacja ze sloncem moze byc kiedys fatalna w skutkach. Jesli musisz koniecznie uzywac cos ze sterydem ,to moze bardziej rozcienczony np. masc NERRISONA (powinna byc osiagalana w Polsce i nie powinna byc droga -farmaceuci moga ja zrobic sami) Fajnie ze sobie radzisz z ta choroba- mam na mysli "symbioze"
pozdrawiam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: aneta (---.dsl.emhril.ameritech.net)
Data: 12 sty 2005 - 18:52:29

Kochani chcialabym polecic wam niemiecka masc AMCIDERM FETTSALBE.Nie wiem czy jest ona dostepna w Polsce.Wiem,ze znajomi ktorzy mi ja kupuja chyba potrzebuja na to recepty,w tym wlasnie przypadku nie moge wam nic podpowiedziec. Co prawda jest to masc sterydalna,ale bardzo mi pomaga,w szczegolnosci w polaczeniu z solarium lub sloncem.Dlatego polecam wam ja.Wystarczy posmarowac sie np. na noc wykapac rano,i juz widac skutki,lepsze po paru dniach,bardzo dobrze natluszcza. Jest nawet o przyjemnym zapachu,ktory kojarzy mi sie z tuszem do dlugopisow,jest bezbarwna,tlusta.Tylko ostrzegam jak juz ja zdobadziecie nie smarujcie sie za czesto, bo organizm sie uodparnia,stosujcie ja jako kuracje raz na jakis czas.Ja smaruje nia czasami glowe pomaga,ale potem mam problem ze zmyciem tlustej masci.To tyle,co moge wam podpowiedziec w walce z luszczyca.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: aza (81.219.114.---)
Data: 12 sty 2005 - 21:53:13

Witam serdecznie.
Myślę że jest preparat który bardzo pomaga przy pozbyciu się łuszczycy,
ja zastosowałam i wyniki są znakomite wprost zaskakujące.
Dostałam od znajomego, który też ma to wstrętne chorubsko adres strony
www.solanka.termalna.com żebym sobie poczytała o tej solance, mówił że
go nie nabrali i że zamówiony towar dostał ja też dostałam to chyba ważna informacja.
Poza tym myślę że solanka nie jest droga w stosunku do leków jakie dotychczas stosowałam.
Ja zastosowałam do okładów i narmalnych kąpieli,po tygodniu już było widać jak bledną moje
nazwijmy to problemy.
ale już więcej nic nie piszę bo jak zechcesz to sobie sobie poczytasz.
Pozdrawiam aza

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: marta (---.opusnet.pl)
Data: 14 sty 2005 - 17:03:56

od kilku dni siedze na tym forum i chce pomagac w jego tworzeniu wiec do admina jeśli bedzie potrzebna pomoc to prosze zglaszac sie do mnie znam sie tak troszeczkę na tworzeniu stron itp a jak nie to moge sie nauczycsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 16 sty 2005 - 16:18:22

***Odp.dla Anety
Dr.Nona International Ldt. Firma obejmujaca kosmetyki ,prod.spozywcze i perfumeryjne - powstala w Izraelu i zostala zalozona przez rosyjska lekarke. Wiele produktow bazuje na starych formulach farmaceutycznych z Egiptu i Indii.W wiekszosci tez sa wykorzystywane materialy biomineralne i bioorganiczne .
Wiec jednym slowem firma bardziej zajmuje sie profilaktyka i pielegnacja a nie leczeniem. Pozdrawiam!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Anna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 sty 2005 - 10:07:58

Co to za specyfik, ponieważ mój syn choruje od 7 lat na łuszczyce

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 17 sty 2005 - 12:48:17

***Kombinacja mineralow ,alg i soli wydobywanych z Morza Martwego w postaci kremow ,szamponow,plynow do kapieli itd... ,ale to wszystko tylko wspomaga byc moze zalecza wysiewy i fajnie funkcjonuje w odpowiednich warunkach klimatycznych(cieplo,wysokie cisnienie powietrza,niska wilgotnosc i slonce)Z tego co wiem,to ta firma ma tez swoje przedstawicielstwa w Polsce.
Wszystkiego dobrego-pozdrawiam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Darlena (---.devs.futuro.pl)
Data: 18 sty 2005 - 10:22:24

hej bardzio bym chciala sie dowiedziec czym sie wyleczylas ja choruje od 8 lat mam 21 i jest to okropne i uciazliwe jak mozesz to odpowiedz mi prosze

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 20 sty 2005 - 20:47:23

Darleno ja nigdy nie mialam luszczycy , poprostu poprzez swoja prace stykam sie z tym na codzien. Jednym wystarcza homeopatia ,inni siegaja po bardziej konkretniejsze metody,kazdy organizm odbiera to inaczej.Jednak w kazdym jednym przypadku podstawa jest pielegnacja(mycie w odpowiednich plynach ,konsekwentne natluszczanie,odpowiednia dieta i w miare mozliwosci unikanie czynnikow wywolujacych wysiewy-angina!!!- tu chodzi o bakterie (Streptokoki).Ale o tym pisalam juz wczesniej w tym Forum.Odradzam ci jednak sterydy w jekiejkolwiek formie-jestes jeszcze za mloda zeby niszczyc sobie organizm (oslabiaja uklad immunologiczny,i maja wiele innych sk.ubocznych) Pozdrawiam cie serdecznie i jak masz jeszcze jakies pytania to chetnie ci odpowiem-w miare mozliwosci. Wszystkiego dobrego!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: jj (---.chello.pl)
Data: 20 sty 2005 - 21:21:20

Turcja - tzn: rybki, które cię "zjadają"
Izrael - Morze Martwe
pozdro


Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 5 z 19



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.