Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: magda (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 lut 2007 - 23:01:32

hejka. dwa lata temu skończyłam szkołę i od tamtej pory nie mogłam znaleźć pracy. zgadnijie dlaczego? oczywiście przez wygląd zewnętrzny!!!! mam 22 lata a z łuszczyca męczę sie juz od 11 lat. na jednej z wizyt u mojej serdecznej pani dermatolog, poinforowala mnie, że moge sie starac o stopień niepełnosprawności, no i tak zrobilam. złożyłam wniosek, poszłam na komisje lekarską i otrzymalam lekki stopień niepełnosprawności. z takim papierkiem moge pracować w zakładach pracy chronionej, co roku mogę wyjechac do senatorium.
mam prośbę. jeśli ktoś z was także posiada takie orzeczenie, niech sie wypowie!!!! nie wiem czy duzo jest takich osób jak ja?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: jarek (---.lublin.mm.pl)
Data: 21 lut 2007 - 10:00:51

Witam,właśnie złożyłem wniosek i czekam na komisję.Osłuchałem się o korzyściach z posiadania takowego orzeczenia ale dokładnie jestem również zainteresowany co Wam dało to i jak to wykorzystujecie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: krzysztof (195.194.245.---)
Data: 21 lut 2007 - 13:10:39

a to dobre, mieszkam w anglii musze sie cos o tym dowiedziec tytaj. pracuje ,ale chcial bym studiowac w anglii choc czesciowo zaczolem angielski

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: Kucajka (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 21 lut 2007 - 17:32:01

hey witam smiling smiley ja mam takie orzeczenie (równiez stopien lekki) ale bardziej z powodu cukrzycy smiling smiley Narazie koncze szkole ale myslałam wlasnie jak to jest jak ma sie takie orzeczenie i jaks ie do tego w pracy ustosunkowac winking smiley Nie wiem jak jest w innych miastach ale np we Wroclawiu mam bezpłatne przejazdy MPK ale tylko na wybrancyh trasach (do szkoły, do lekarza) ale zazwyczaj trudno udowodnic gdzie jedziesz grinning smiley Czasami są jakieś zniżki w PKSach smiling smiley Oprocz tego wiem ze ponoć mozna sie starac o jakiś zasiłek pielęgnacyjny czy cos takie ( okolo chyba 150 zł miesiecznie) ale nie wiem wlasnie gdzie sie skalda papiery itd smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: ANIA (---.172.wmc.com.pl)
Data: 24 lut 2007 - 19:36:11

jezeli sie pracuje w normalnym zakladzie pracy to urlop jest dluzszy i 7 godz dzien pracy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: jędrek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 25 lut 2007 - 09:53:31

Witam. A z kąd masz takie informacje. Chetnie bym z tobą na ten temat pogadał.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: magda (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 lut 2007 - 11:42:08

hejka. ja mieszkam w poznaniu i poszlam do POWIATOWEGOZESPOLU DO SPRAW PRZEKANIA O NIEPEŁNOSPRAWNOSCI. Musisz tam pojsc, wziasc wniosek do wypełnienia, złożyc go i poczekac na wezwanie na komisje. gdy dostaniesz takie wezwanie, to bedziesz musial ze soba zabrać wypisy ze szpitali, kartoteke z poradni dermatologicznej itp.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: Kucajka (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 25 lut 2007 - 12:02:00

No i pani cie zbada i pogada z toba potem jeszcze inna komisja (jakas psychologiczna czy cos ) z toba porozmawia grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: marcin (80.55.130.---)
Data: 26 lut 2007 - 12:26:27

mam luszczyce od 6 roku zycia mam 33 lata i jestem od 10 lat na nia na recie wiec ludzie starac sie o rety kazdy sad w tym kraju przyzna ja jak sie pokazecie jak wyglada wasza skora bo orzecznicy maj placone za jak najmniejsze przyznawanie rent poiwodzenia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: regina (---.zgora.dialog.net.pl)
Data: 26 lut 2007 - 15:28:00

hej, ja mialam tekie orzeczenie,i po 2 latach znowu stanelam na komisje i wyobrazcie sobie ze bedac w trakcie leczenie i majac plamy po opalaniu lampami PUVA a nawet na twarzy to milam poparzenie ktore bylo dosc mocno widac nie dostalam zadnego stopnia niepelnosprawnosci... magda napisał(a):

> hejka. dwa lata temu skończyłam szkołę i od tamtej pory nie
> mogłam znaleźć pracy. zgadnijie dlaczego? oczywiście przez
> wygląd zewnętrzny!!!! mam 22 lata a z łuszczyca męczę sie juz
> od 11 lat. na jednej z wizyt u mojej serdecznej pani
> dermatolog, poinforowala mnie, że moge sie starac o stopień
> niepełnosprawności, no i tak zrobilam. złożyłam wniosek,
> poszłam na komisje lekarską i otrzymalam lekki stopień
> niepełnosprawności. z takim papierkiem moge pracować w
> zakładach pracy chronionej, co roku mogę wyjechac do
> senatorium.
> mam prośbę. jeśli ktoś z was także posiada takie orzeczenie,
> niech sie wypowie!!!! nie wiem czy duzo jest takich osób jak
> ja?


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: ania (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 26 lut 2007 - 21:55:37

Prosze mi napisac jakie trzeba miec zaswiadczenie zeby miec dluzszy urlop i 7godz dzien pracy. ja choruje na luszczyce prawie 20 lat a mam 25 i o czyms takim nie slyszalam. prosze mi cos wiecej na ten temat napisac. z gory dziekuje

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: iwa (80.48.86.---)
Data: 27 lut 2007 - 19:23:55

Trzy lata temu stawałam przed komisją i niestety nie dostalam orzeczenia o niepełnosprawności mimo że byłam obsypana jak las w sezonie grzybobrania nie wiem czy jest sens stawać przed komisją jeszcze raz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: Bogus (---.chello.pl)
Data: 27 lut 2007 - 20:15:23

hmmm ale nie ma z tym skutow ubocznych ?? ze nie mozna pracowac w wyuoczynych zawodach itp ...po cholere mie to ???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: dawid (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 01 mar 2007 - 13:31:45

Orzeczenie chyba tylko mo stopniu niepelnosprawnosci w przypadku luszcycy, bo na grupe czy rente to chyba tylko stawowa sie kwalifikuje.
mam orzeczenie o stopniu wlasnie ,ale nawet nie upowaznia mnie to do tanszych przejazdow w moim miescie. zaklady pracy chronionej? chyba tak, ale nie jestem pewien. czesciej mowa jest o grupie inwalidzkiej. mam wspomniane orzeczenie, bo to uprawania do zasilku pielegnacyjnego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: mirka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 mar 2007 - 08:43:14

cześć, choruję na niedoczynność tarczycy, czy ktoś może mi podpowiedzieć
czy ma przyznany stopień niepełnosprawności na tę chorobę. Jestem studentką i przydałby mi się komputer wiem, że można się starać o refinansowanie z PFRON. Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 mar 2007 - 14:58:02

Witam. Posiadam lekki stopień niepełnosprawności. Nie pomaga mi on niestety w znalezieniu pracy. Sa programy gdzie wymagany jest niestety stopien znaczny. Nie przysługuje nam ani rent ani pomoc!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: jarek (62.233.192.---)
Data: 23 mar 2007 - 08:50:26

Wczoraj właśnie dostałem orzeczenie co prawda zaliczono mnie do lekkiego stopnia na 5 latek ale zawsze jakiś świstek jest.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: leszek (83.238.201.---)
Data: 01 kwi 2007 - 12:18:16

ja mam takie orzeczenie o niepełnosprawności i zastanawiam sie czy by z takim świstkiem nie wyparowac np do angli ciekawe jak tam na to patrza i czy by łatwiej pracy nie znalazł
czy ktos cos wie na ten temat?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: annaciesla (---.centertel.pl)
Data: 23 sty 2009 - 12:41:47

dzień dobry.ja choruje na łuszczycę od 10 roku życia od miesiaca nie moge znaleśc pracy.potencjalni pracodawcy patrza na mnie jak na przybysza z innej planety brzydza sie mnie.mój mąż ostatnio powiedział że sie mnie brzydzi bo mam parchy czułam sie okropnie.nienawidze tego horupska.prosze napiszcie mi o tym jak sie ubiegac o taka retę[email protected]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: sylwia (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 sty 2009 - 16:03:00

Witam, żeby mieć dłuższy urlop i 7 godzinny czas pracy trzeba mieć koniecznie orzeczenie o niepełnospawności?Może wystarczy zaświadczenie od lekarza?

Przydałoby się nam wszystkim pracującym parę dni urlopu więcej, chociażby na te zmiany łuszczycowe na głowie.Żeby pozbyć sie tego dziadostwa z głowy brałam zwolnienie lekarskie ponieważ miałam tłuste włosy przez parę dni od tych mazideł.Dostałam dwa tyg. od dermatologa i zaraz mnie wezwano na komisję bo oczywiście było to baaaardzo podejrzane... No jak to na łuszczyce zwolnienie?Bardzo niemiło mnie tam potraktowano!
Pozdrawiam wszystkich, którym z trudem przychodzi podnoszenie głowy do góry podczas rozmów z klientami w pracy ze względu na skorupę na czole.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.