Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: jaro (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 sty 2009 - 19:11:26

Wydaje mi się, że jednak potrzebne jest takie orzeczenie...niestety nie ma lekko! Tego urlopu to by się wszystkim więcej przydało!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: Kamil (---.toya.net.pl)
Data: 30 lip 2009 - 19:56:07

Witam wszystkich łuszczyków ja choruje juz 15 lat a mam 25 dziś właśnie dowiedziałem sie że można stawać na komisję lekarską i można nawet dostać 2 grupę inwalidzką,dowiedziałem sie od pani która ma syna w wieku 8 lat a choruje 4 lata i taki stopień właśnie otrzymał, potem wszedłem na to forum i prosze prawda!!! Tak że zbieram papierki i ruszam na komisje.
A dl osób z orzeczeniem proponuje organizacje POPON tam pójdźcie i zarejestrójcie sie a praca powinna się znaleźć.
Ja będe walczył o grupę powiem im że chcę zostać żołnierzem ale przez łuszczyce otrzymałem kategorie "D" skoro armia mnie nie chce to grupa sie należy , a jak nie to , Adwokat i wojna! pozrawiam was. Kamil

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: iwonka (---.chello.pl)
Data: 31 lip 2009 - 23:22:00

ja zachorowalam na luszczyce ok 3 lat emu czyli w wieku 32 lat
mam na glowie ale nieduzo
na nogach
jakie papiery trzeba zlozyc ,gdzie to zalatwiac/?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: monika (---.net.stream.pl)
Data: 01 sie 2009 - 01:08:14

Witam, mam 22 lata i dostalam w tym roku stopien umiarkowany na ł czyli II grupe na 3 lata smiling smiley. Na podstawie tego orzeczenia o stopniu niepelnospr. biore z mopsu zasilek pielegnacyjny 153zl smiling smiley (z tego co wiem za stopien lekki ponoc nie przyznają). Po miescie moge jezdzic autobusami mks do ukonczenia 24 roku życia za darmo oczywiscie po wyrobieniu legitymacji osoby niepelnospr smiling smiley. Na studiach dostacje stypendium dla osób niepelnospraw smiling smiley.
Oprócz jeszcze tego Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnospr. (PFRON) tez pomaga ludziom z gr z tymze trzeba tam poczytac ich programy i cele pomocy bo troszke ich jest, polecam bo mysle ze warto korzystac z tego co nam sie przysługuje grinning smiley
pozdr,

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: aneta25(---neoplus.adsl.tpnet.pl) (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 18 lut 2010 - 21:09:58

witajcie ja jestem nowa na forum ja też zlożylam wlaśnie na komisję teraz czekam kiedy mam się wstawić ale niewiem czy dostanę coś ja mam luszczycę jak mialam 14 lat terz mam26 lati teraz w szpitalu leżalam bylam strasznie opsypana leżalam od 29 grudnia do 7 stycznia a teraz znów jestem obsypana tak jak w grudniu ja to już się zalamuję teraz tym czekaniem czy dostanę coś czy nie?Do pracy nigdzie nie mogę się dostać bo luszczyca jest widoczna.Odpiszcie jak myślicie uda mi się czy nie pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.
-------------------------------------------------------
> hejka. dwa lata temu skończyłam szkołę i od
> tamtej pory nie mogłam znaleźć pracy. zgadnijie
> dlaczego? oczywiście przez wygląd
> zewnętrzny!!!! mam 22 lata a z łuszczyca męczę
> sie juz od 11 lat. na jednej z wizyt u mojej
> serdecznej pani dermatolog, poinforowala mnie, że
> moge sie starac o stopień niepełnosprawności,
> no i tak zrobilam. złożyłam wniosek, poszłam
> na komisje lekarską i otrzymalam lekki stopień
> niepełnosprawności. z takim papierkiem moge
> pracować w zakładach pracy chronionej, co roku
> mogę wyjechac do senatorium.
> mam prośbę. jeśli ktoś z was także posiada
> takie orzeczenie, niech sie wypowie!!!! nie wiem
> czy duzo jest takich osób jak ja?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: Ja..44 (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 19 lut 2010 - 17:18:59

Aneta25 właśnie zrobiłaś bardzo dobrze występując o stopień niepełnosprawności..zobaczysz co uda sie wywalczyc ale....zadbaj aby tania niepełnosprawnosci wypisali przed ukonczeniem 16 lat wiec en zasiłek bedziesz miała stały a kiedys lepsze szanse na rente socjalna jak sie bedziesz leczyc. JAK OTRZYMASZ prosze napisz co wspisali tzn jest ważna data powstania inwalidztwa co upoważnia do korzystania z zasiłku pielegnacyjnego. kIEDY dostaniesz juz wtedy udajesz sie z takim wpisem do OPIEKI SPOŁOECZNEJ czy miasta czy gminy w zaleznosci gdzie mieszkasz i tam masz co mc wyplacany zasiłek pielegnacyjny..ALE okres moze obejmowac 2-3 lata wiec znowu bedziesz stawała na taką komisja przed upływem a jesli daliby stopień lekki ze wzgledu na 25 rok zycia to mozesz szukac zatrudnienia w firmach zatrudniajce osoby z takimi orzeczeniami a jak wiem to moze jakies ochrona w marketach tez polega wiec poszukasz....z tym mozesz pójsc do powiatowe CENTRUM CZY MIEJSKIE centrum pomocy rodzinie....tam mozesz złozyc o wyjazd na turnus rehabilitacyjny....ktory zalezy od Ciebie gdzie pojedziesz bo u nich pobiera sie wnioski i jak sa pieniadze to przyznaj dofinasowanie...a odpłatnosc zalezy od terminu i zakwaterowaniu wiec najlepiej na wrzesien czy w kiwetniu kiedy te ceny sa najnizsze...a kiedy jestes teraz po leczeniu szpitalnym POPROS o skierowanie poszpitalne do NFZ O SANATORIUM to sie przyda Tobie kiedys W STARANIACH O zasiłki czy kiedys rente.. A propo ZASIŁKU PIELEGNACYJNEGO....wszedzie na PKS CZY pkp W mzk tzn miejskiej masz ulgi a ile zapytasz jak juz bedziesz miała ten zasiłek...zatem warto nawet miec pare groszy swoich zwłaszcza teraz kiedy potrzebujesz na leczenie...Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: edzia (84.38.95.---)
Data: 21 cze 2011 - 17:04:45

sylwia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam, żeby mieć dłuższy urlop i 7 godzinny
> czas pracy trzeba mieć koniecznie orzeczenie o
> niepełnospawności?Może wystarczy zaświadczenie
> od lekarza?
>
> Przydałoby się nam wszystkim pracującym parę
> dni urlopu więcej, chociażby na te zmiany
> łuszczycowe na głowie.Żeby pozbyć sie tego
> dziadostwa z głowy brałam zwolnienie lekarskie
> ponieważ miałam tłuste włosy przez parę dni
> od tych mazideł.Dostałam dwa tyg. od dermatologa
> i zaraz mnie wezwano na komisję bo oczywiście
> było to baaaardzo podejrzane... No jak to na
> łuszczyce zwolnienie?Bardzo niemiło mnie tam
> potraktowano!
> Pozdrawiam wszystkich, którym z trudem przychodzi
> podnoszenie głowy do góry podczas rozmów z
> klientami w pracy ze względu na skorupę na
> czole.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: kasia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 gru 2011 - 19:23:11

Jak długo się czeka na komisję od momentu złożenia wniosku o niepełnosprawność

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 07 gru 2011 - 21:01:32

U mnie miesiąc nie wiem jak w innych miastach

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: kyrtap69 (---.play-internet.pl)
Data: 21 sty 2014 - 19:30:05

Witam ja też mam takie orzeczenie "stopień lekki niepełnosprawności " i z tego co wiem to stopniem lekkim to sobe można tyłek podetrzeć. Pracy jak nie mogłem znaleźć tak nie mogę . Ktoś Ci bajek naopowiadał dziewczyno. Stopień lekki do niczego nie uprawnia i nie daje żadnych ulg pracodawcy. Dopiero stopień umiarkowany pozwala Ci podjąć prace w zakładzie pracy chronionej . A tak papierek o stopniu lekkim można sobie wsadzić głęboko. Ja występuje o podwyższenie grupy .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: xBx (---.dynamic.chello.pl)
Data: 21 sty 2014 - 23:06:02

Ja mam orzeczony stopień umiarkowany i powiem Wam szczerze żadnych profitów z tej okazji nie mam i nigdy z żadnych bonusów nie korzystałam. W biurze pracy szukają osób "ze stopniem" tylko do sprzątania- jedyna oferta, zakładu pracy chronionej nie ma w mojej miejscowości, ulgi na autobusy nie ma. W przepisach też się trochę pozmieniało, nie ma już 7-godzinnego dnia pracy. Takie "wspaniałe" ulgi w tym chorym kraju.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: gg18 (---.ksiezyc.pl)
Data: 26 sty 2014 - 15:11:00

sylwia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam, żeby mieć dłuższy urlop i 7 godzinny
> czas pracy trzeba mieć koniecznie orzeczenie o
> niepełnospawności?Może wystarczy zaświadczenie
> od lekarza?
>
> Przydałoby się nam wszystkim pracującym parę
> dni urlopu więcej, chociażby na te zmiany
> łuszczycowe na głowie.Żeby pozbyć sie tego
> dziadostwa z głowy brałam zwolnienie lekarskie
> ponieważ miałam tłuste włosy przez parę dni
> od tych mazideł.Dostałam dwa tyg. od dermatologa
> i zaraz mnie wezwano na komisję bo oczywiście
> było to baaaardzo podejrzane... No jak to na
> łuszczyce zwolnienie?Bardzo niemiło mnie tam
> potraktowano!
> Pozdrawiam wszystkich, którym z trudem przychodzi
> podnoszenie głowy do góry podczas rozmów z
> klientami w pracy ze względu na skorupę na
czole.





wiem co to znaczy mogę współczuć dobrym sposobem z radzeniem w takich sytuacjach jest szkolenie z asertywności bardzo pomaga a człowiek jest dowartościowany i umie się bronić mnie się udało polecam a z chorobą nadal trzeba walczyć polecam sodę i cerkogel 30 żel do skóry głowy ,

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: orzecznie o niepełnosprawnosci do pracy a łuszczyca
Wysłane przez: Agnieszka (---.dynamic.telkab.pl)
Data: 28 maj 2018 - 13:54:40

Gdzie to trzeba złożyć takie pismo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.