Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1718192021222324252627-->
Bieżąca strona: 22 z 27
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: iwciaS (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 maj 2010 - 00:08:25

Nie jest możliwe żeby to solarium pogorszyło sprawę tym bardziej głowę!!!
Jak tylko zmiany będą gładsze to trzeba ruszać na lekki wypiek smiling smiley Pozdrawiam!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: mariuszxxxx (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 21 maj 2010 - 14:41:43

Ja mam łuszczycę od 20 lat.Stosowałem wszystkie chyba dostępne masci na rynku.
Jadyna ktora mi teraz pomaga to Dermovate krem.Polecam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: wsz (---.tomaszow.mm.pl)
Data: 23 maj 2010 - 15:58:10

Na Ł. choruje od 5 lat. Czasem jest lepiej, czasem gorzej - niestety w moim przypadku pomocne okazują się tylko sterydy i raz pani dermatolog z wieloletnim doświadczeniem przepisała mi maść robioną na bazie smalcu typowo do głowy - efekt był bardzo dobry aczkolwiek leczenie troche trwało i było dość uciążliwe (zmywanie tego wymagało 4-5 krotnego umycia głowy). Obecnie jak to oczywiście bywa z panią Ł. wróciła w odwiedziny. Po tym co przeczytałem stwierdziłem że spróbuję oliwki salicylowej. Do mycia polecam albo Polytar AF brązowy albo (do kupienia w aptekach i chyba nie tylko) szampon firmy Catzy przeciwłupieżowy z pirotynianem cynku. (Kosztuje ok 13zł) - mi osobiście również pomaga. W sytuacjach podbramkowych (świeżo po ścięciu włosów) stosuje Novate, Lorinden A, Dermovate i Laticort Lotio. Za jakiś czas napisze ponownie z wynikami moich "testów".

Co do przepisywania przez lekarzy sterydów - nie zgodzę się. Byłem u kilku lekarzy i to wręcz ja musiałem im mówić żeby mi przepisali to czy to ponieważ maści robione dawały znikome rezultaty przy długim (3-4mce) stosowaniu.

Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
NALEWKA KONWALIOWA
Wysłane przez: Renata Najberg (---.chello.pl)
Data: 24 maj 2010 - 18:27:56

Moi drodzy, podaję przepis na nalewkę konwaliową, którą zaleczyła objawy łuszczycy moja Mama. Twierdzi, że preparat jest rewelacyjny i prosiła, żebym podzieliła się tą wiedzą z innymi ludźmi dotkniętymi jej chorobą. Nalewkę można przygotować TYLKO WIOSNĄ, kiedy kwitną konwalie. Nalewka służy do SMAROWANIA, a nie do picia. winking smiley


SKŁADNIKI:
półlitrowa butelka spirytusu
3 pęczki kwiatów konwalii
jakakolwiek szklana, zakręcana butelka 3/4l

PRZYGOTOWANIE:

W WIĘKSZEJ, szklanej butelce umieścić kwiaty konwalii oraz 5-10 zielonych listków BEZ łodyżek. Zalać całość spirytusem.
Nalewki można zacząć używać już po upływie 1-2tyg. Po miesiącu należy przecedzić zawartość butelki, zostawiając tylko płynną część, którą należy smarować chore miejsca nasączonym wacikiem 2-3razy w ciągu dnia.

Warto zrobić kilka butelek nalewki, żeby przy nawrotach choroby móc w okresie "bezkonwaliowym" korzystać z ich dobrodziejstw. Jedna butelka na całą zimę na pewno nie wystarczy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: Tessoo5 (---.ewe-ip-backbone.de)
Data: 28 maj 2010 - 11:52:09

Hallo!
Witam wszystkich chorych na luszczyce.
Sama jestem ta choroba zaatakowana juz od przeszlo 35lat. Mecze sie z ta choroba i stosuje rozne srodki aby sobie pomoc. Nic konkretnie nie pomaga. Wszy<stko co uzywalam to na krotki okres czasu pomaga, a potem spowrotem wraca to "paskudztwo". Nie wiem co bym robila to i tak tego nie wylecze. Musze sie z tym meczyc do konca zycia. Czasami jest mi wstyd jak ide do fryzjera i pytaja mnie:"czy to nie jest zarazliwe?", bo nie wiedza z czym maja do czynienia. Odpowiadam, ze "nie", ale mimo to sa ostrozne. Mam to jeszcze na lokciach, krzyzu i intymnych sprawach.Tego najbardziej sie wstydze jak musze isc do ginekologa. On ostatnio tez mi przepisal masc, ale skutek jest bardzo znikomy, prawie nic sie nie zmniejszylo i dalej swedzi i robi sie skorupa i sie luszczy.
Takze moi drodzy, musimy z tym zyc, bo innego wyjscia nie mamy. Inni maja gorzej i tez daja sobie rade aby jak najlepiej zyc, np. moj syn doslal" biale plamy" na ciele i nie wiadomo skad i tez musi z tym zyc, bo to jest nie wyleczalne, mimo ze my jestesmy w Niemczech i by sie zdawalo, ze Medycyna tutaj robi cuda, ale to nie prawda. Coroba nie wybiera, trzeba sie z nia pogodzic.
Pozdrawiam i zycze zdrowia! Do uslyszenia - wasza Emigrantka z Niemiec!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: olo 36 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 cze 2010 - 00:01:50

Witam wszystkich Forumowiczów!
Mam pytanie -czy "elocom "płyn można stosować u 13 letniego dziecka na skórę głowy???????? Przyznam ,że przeraża mnie ów specyfik ...zwłaszcza stosowany w tym miejscu ...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: szymonnn (---.play-internet.pl)
Data: 13 cze 2010 - 00:01:54

wiatm.
mam łuszczyce od ponad 3 lat. mam taki swoj sposób wypracowany przez doswiadczenie i powiem ze jesli chodzi o mnie jest on dość skuteczny.
otóż nie ma tutaj nic skomplikowanego.
moja metoda to po prostu codzienne mycie glowy. uzywam 2 szamponów. jeden do polytar AF. od niego zaczynam mycie. z racji tego ze nie jest on zbyt przyjemny w zapachu po nim zawsze uzywam i uzywałem headandshoulders taki zwykly przeciw łupieżowy zeby wlosy byly miekkie i pachnące;] zauwazylem ze po ok póltora miesiace takiego systematycznego mycia codziennie tymi szamponami luszczyca na głowie zaczeła znikać az tak po ponad 2 miesiacach znikła calkowicie.
gdy tak sie stalo troche rzadziej juz uzywałem polytar Af (2-3 razy w tyg) głowe tez caly czas starałem sie myc codziennie. i przez dluzszy czas nie wracało mi to.
teraz niestety bede zmuszony od poczatku rozpoczac kuracje ale z racji tego ze zaniedbalem moje mycie i nie uzywalem juz polytaru bo butelka mi sie skonczyla a drugiej jakos nie kupilem.
na prawde zachecam chociaz do sprobowania przez dluzszy czas takiej procedury mycia. i tak nie macie nic do stracenia.

pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: olo 36 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 cze 2010 - 12:55:07

Drogi Panie Moderatorze,
coż to napisałam takiego niestosownego ,że musiał mnie Pan "wyciąć"????
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: paulina (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 cze 2010 - 13:06:53

hej ja też mam łuszczycę. słyszałam że por łagodzi łuszczycę ale sama jeszcze tego nie stosowałam. używam dermovate, i elocom, bo nic innego lekarzemi nie przepisują;/ pisaliście tutaj o diecie i oczyszczeniu wątroby. na czym to polega?? nie chce już stosować tych leków bo są szkodliwe a poza tym efekt jest mały. jeżeli wie ktoś o jakiś naturalnych metodach to piszcie. pozdrawiam i życzę powodzeniasad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: smutek (---.chello.pl)
Data: 15 cze 2010 - 21:44:37

SOREL !!!

No nic mi nistety nie pomaga..ani ten salisylol ani olej z wiesiolka, ja to chyba mam jakas mega wytrzymałą...
Powracam do pyania - ma ktos płyn SOREL albo wie gdzie moge go jeszcze dostac?

Póki co kupie ten Polytar..i bede tak jak Szymonn myc ten mój zakuty łeb :/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: Alfredo (194.126.166.---)
Data: 10 lip 2010 - 13:00:49

Proponuję wszystkim,którym doskwiera łuszczyca głowy spróbować bezkosztowy, prosty do wykonania kilkakrotnie ponawiany/ przez kilka kolejnych dni/zabieg a mianowicie:
Zerwać świeżo rosnącą pokrzywę, opłukać ciepłą wodą w celu wyeliminowaniu kurzu, zalać wrzątkiem /podobnie jak herbatę/ a następnie garnek z zalaną pokrzywą potrzymać na leciuteńkim gazie-bez gwałtownego gotowania,odcedzić i tym roztworem umyć głowę wcierając płyn w skórę głowy.Daję słowo że poczujecie ulgę a przede wszystkim eliminujemy paskudny świąd a ponadto masa łusek znacznie się zmniejszy.Dzielę się tą radą bowiem przez ostatnie 15 lat sam przeżywałem horror.Nie cofniemy choroby, ale na pewno zatrzymamy jej rozmiar.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: Alfredo (194.126.166.---)
Data: 10 lip 2010 - 13:05:20

Proponuję wszystkim,którym doskwiera łuszczyca głowy spróbować bezkosztowy, prosty do wykonania kilkakrotnie ponawiany/ przez kilka kolejnych dni/zabieg a mianowicie:
Zerwać świeżo rosnącą pokrzywę, opłukać ciepłą wodą w celu wyeliminowaniu kurzu, zalać wrzątkiem /podobnie jak herbatę/ a następnie garnek z zalaną pokrzywą potrzymać na leciuteńkim gazie-bez gwałtownego gotowania,odcedzić i tym roztworem umyć głowę wcierając płyn w skórę głowy.Daję słowo że poczujecie ulgę a przede wszystkim eliminujemy paskudny świąd a ponadto masa łusek znacznie się zmniejszy.Dzielę się tą radą bowiem przez ostatnie 15 lat sam przeżywałem horror.Nie cofniemy choroby, ale na pewno zatrzymamy jej rozmiar.X&

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: Bożena (---.chello.pl)
Data: 12 lip 2010 - 00:34:32

Mam łuszczycę głowy i nic na mnie nie działało ,ale używam leku o nazwie COCOIS smaruje ty lekiem jedną godzinę przed umyciem głowy naprawdę rewelacja nic mi się nie sypie i mogę nosić ciemne bluzki . Polecam Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: bartek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 lip 2010 - 18:44:15

Witam w zaleceniach lekarza mam nie wyraźnym pismem pisaną kartę co i jak mam stosować. Wszystko już rozszyfrowałem oprócz jednej rzeczy. Mianowicie mam połączenie żelu Cerkogel+ Diprosalic. O co chodzi? mam stosować go jeden po drugim? czy jeden przykryć drugim po ilu minutach? czy może zmieszać

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: 123wilk (---.150.139.99.internetia.net.pl)
Data: 10 sie 2010 - 17:55:00

Ewa51 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Na łuszczycę skóry głowy cierpię od paru
> miesięcy, szukam po forach porad, ale tej porady,
> którą Wam podam nic nie przebije...
> Pół kostki zwykłego smalcu rozpuszczamy i
> dodajemy do niego pół torebki "Koszyczka
> nagietka"... Leciutko na malusieńkim ogniu dusimy
> ok.4 minut (pięknie pachnie) i szybciutko
> wylewamy na gazę położoną na miseczce.
> powstały zielonkawy tłuszcz wylewamy do
> słoiczka, potem trzymamy w lodówce.
> Smarujemychore miejsca parę razy dziennie...
>
> Sprawdziłam - efekty rewelacyjne. Na ciele
> miałam 3 plamki, których już nie mam. Gorzej z
> głową. Mam długie włosy, po wysmarowaniu
> oliwką głowy oliwką salicylową a potem po
> umyciu szamponem Polytar Liquid było lepiej, ale
> nadal skóra mi ściągała jakąś łuską.
> Wczoraj zrobiłam masc wg przepisu i póżnym
> popołudniem posmarowałam głowę dosyć mocno.
> Po półgodzinie ściągałam łuski grzbieniem
> (pieknie się to wszystko rozczesuje, bo smalec
> jest tłusty, ale nie tak gęsty jak oliwka
> salicynowa), były ogromne... Po godzinie
> smarowałam na nowo , po godzinie znowu.
> Owinęłam głowę folią i chusteczką i poszłam
> lulu... Nic nie bolało, nic nie swędziało.
> Wprawdzi rano (pora barbarzyńska) o godz. 6
> umyłam włosy szamponm przeciwłupieżowym, a
> potem Polytarem, ale wszystko pięknie zeszło.
> Dzisiaj mija doba, nic mnie nie swędzi, nic mnie
> nie blokuje. Niegdyś ciemnoczerwone plamy na
> czole przy linii włosów są bladoróżowe, nie
> swędzą, nie denerwują mnie, nie skubię ...
> Wszystkich zainteresowanych proszę o maila
> [email protected] - na pewno odpiszę, A tak przy
> okazji - wątroba jest b. ważna... Nie należy
> jeść smażonego mięsa, ciężkich potraw,
> oczyszczać ją jedząc przynajmniej 1/2 grejfruta
> dziennie. Niestety łuszczyca przy stresie i złym
> żywieniu objawia się u ludzi obciążonych
> genetycznie (to też znam), ale teraz mając
> "swoją maść" niczego się nie boje...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: wilk (---.150.139.99.internetia.net.pl)
Data: 11 sie 2010 - 07:33:09

mam też na łokciach nieduże plamy luszczonce --bo te na głowie to zaraza cały czas sie drapie---co robic----ipolazuja sie plamki na rkach --jesli morzecie napiszczcie co robić.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: grazka (---.access.telenet.be)
Data: 13 sie 2010 - 20:04:00

Wczoraj dowiedzialam sie ze mam luszczyce glowy, cios w bialy dzien. Z nikim nie umiem pporozmawiac o tym, znalazlam to forum, mam nadzieje ze znajde tutaj "towarzyszy niedoli". Mieszkam za granica, i zadne polecane leki nie sa mi dostepne, czy jest ktos z niemiec, belgii, francji.?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: EWA (---.nplay.net.pl)
Data: 15 sie 2010 - 13:33:25

Witam na łuszczycę dłoni skuteczne u mnie było:

SMAROWANIE DŁONI MYDŁEM W PŁYNIE NA POCZĄTKU BIAŁY JELEŃ, A POTEM JAKIEŚ Z MIODEM I MLEKIEM.
poprawa była u mnie po tygodniu.
Ważne aby smarować tak jak kremem, ja smarowałam 5-7x dziennie.
działa extra polecam, niestety na nogi nie działa chociaż nie przykładałam się tak do smarowanie jak przy dłoniach.
wszyscy to znacie pękające do krwi ręce, wstyd w sklepie zabrać resztę dlatego POLECAM I ŻYCZĘ WYTRWAŁOŚCI BO NIE TYLKO MYĆ TRZEBA ALE SMAROWAĆ I PO KAŻDYM SMAROWANIU CZEKAĆ AŻ WYSCHNĄ NIE WOLNO WYCIERAĆ MYDŁA MA SAMO WYSCHNĄĆ pozdrawiam

POZA TYM NA GŁOWĘ ZIELARZ POLECIŁ MI PO MYCIU PŁUKANIE GŁOWY W WODZIE Z OCTEM
I TEŻ DZIAŁA NA MNIE POLECAM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: smutek (---.chello.pl)
Data: 17 sie 2010 - 20:31:39

i dalej NIC
NIC mi nie pomaga...moja głowa to jedna wielka masakra sad smiley
jedyne co mi pomagało wycofali ze sprzedaży, teraz już nie mam siły dalej z tym walczyć...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: Marta (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 08 wrz 2010 - 22:35:34

Mam łuszczycę od 5 lat, zaczęło się od jednej małej plamki gdzieś z tyłu głowy. Teraz mam masę dużych plam na całej głowie... Stosowałam masę maści, sterydów i szamponów. Po sterydach owszem efekt był na jakiś czas, ale po wielu miesiącach stosowania po prostu przestały działać. Teraz mam 4 lekarza. Przez miesiąc stosowałam maść robioną (niestety nazwy nie znam) i 'jakiś' efekt był, po umyciu głowy łuski schodziły całymi płatami, ale za przeproszeniem 'd*pa', to wraca. Teraz mam przepisaną inną maść, najpierw musiałam odzwyczaić się od tych przeklętych sterydów, bo to głownie one doprowadziły mnie do takiego stanu, wcześniej była duża możliwość na wyleczenie, a teraz jedynie można próbować..
Szczerze mówiąc, nie miałam pojęcia, że tyle ludzi na to choruje.. w sumie o mojej chorobie też niewiele osób wie. Raz tylko ktoś mi rzucił: ' o, łupież masz.' Wtedy pomyślałam: ' oj chciałabym mieć łupież..'
Jeszcze wam powiem, że ja w sumie się już przyzwyczaiłam do tej mojej łuszczycy, i gdyby nie sypanie z głowy i momentami swędzenie to nie zwracałabym na to uwagi.
Życzę Wam cierpliwości i pogody ducha smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1718192021222324252627-->
Bieżąca strona: 22 z 27



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.