Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 4 z 27
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: klaksis (---.tvk.torun.pl)
Data: 23 lis 2007 - 00:03:32

Właśnie dermovate uzywam chyba najdłużej :/ Wsumie to codziennie, teraz od tygodnia mam Diprocalic..
A szampon też mam, ale w sumie to nim nie myje, ale zacznewinking smiley

Może to na cos się Wam przyda winking smiley

http://luszczyca.org.pl/forum/index.php?showtopic=2717&st=255&#entry81282

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: wiki (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 lis 2007 - 18:42:31

Ludzie! nie używajcie sterydów przez dłuższy czas, bo jak będzie nawrót, to nie zwalczycie tego tak szybko (a będzie na pewno, bo jak wiadomo leczenie łuszczycy to leczenie OBJAWOWE z powodu niepoznanych przyczyn jej występowania). Nie wspomnę o b. szkodliwym działaniu ubocznym sterydów.

Nie zawsze strzela się od razu z armaty (sterydy), czasami wystarczy spróbować użyć kuszy.
Jeśli lekarz na dzień dobry wypisuje steryd, to uciekajcie od niego jak najszybciej! Wyjątki to np. wesele czy inna b. ważna impreza za tydzień czy dwa, ale potem wracajcie do niesterydowych leków ( i tak wtedy czas kuracji sie wydłuży bo po "armacie" trudniej będzie innym lekom zadziałać.

Wszystkim przebywającym za granicą polecam szampon SELSUN 2,5%, ja go kupowałam w Niemczech w aptece, bez recepty, pozdrawiam Was

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: mike (---.dhcp-ripwave.irishbroadband.ie)
Data: 23 lis 2007 - 19:03:28

Dzieki wiki sprobuje tego szamponu. Teraz stosuje polytar i exorex jak narazie luski sie pozbylem z glowy ale swedzi dalej troche no i czerwone plamy zostaly. no ale dopiero tydzien uzywam a stosowalem dermovate prawie dwa lata nieswiadom;/ teraz zaluje bo chyba od tego mi sie zylka na glowie powiekszyla:/ Pozdrawiamsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: wiki (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 lis 2007 - 20:31:08

Do mike :
jak będziesz go stosował, to zgodnie z instrukcją potrzymaj parę chwil na głowie. Jakby Ci się udało kupić (znaleźć) jeszcze ten produkowany przez abotta, byłoby wspaniale. Ostatnio kupiłam i dopiero w domu doczytałam, że teraz robi go Chattem (UK), mam nadzieję, że będzie działał tak świetnie jak abotta. Moje "mam nadzieję" wynika stad, że kiedys zakupiłam abotta robionego w Grecji (tańsza siła robocza) i to co było w środku w niczym nie przypominało tego, co zobaczyc się spodziewałam. Abott chyba też nie, bo się szybciutko z Grecji wycofał i dalej było ok. Stosuj przez czas jakiś, ja go używałam do każdego mycia włosów przez miesiąc chyba(bardzo przyjemny w użyciu w odróżnieniu od naszych wynalazków) pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: mike (---.dhcp-ripwave.irishbroadband.ie)
Data: 23 lis 2007 - 23:26:27

Ok wiki napewno sprobuje ja aktualnie jestem w Irlandii tutaj kupilem exorex bez problemu w aptece wiec wydaje mi sie ze i z tym szamponem nie bedzie problemu. Szeczerze to w polsce nigdy nie spotkalem sie z osobami chorymi na luszczyce na ulicy i w ogole. Napewno po tym jak sie dowiedzialem ze sam jestem na nia chory... A tu w irlandii bardzo czesto spotykam ludzi chorych na luszczyce nawet z dwoma pracuje.. Moze faktycznie chodzi o jedzenie bo tutaj tylko na fast foodach leca. Cos w tym jest... Pozdrawiam smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: wiki (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 lis 2007 - 10:00:39

Zapewniam, ze wszędzie jest pełno ludzi z łuszczycą, tylko, że my Polacy jesteśmy tak zakompleksieni, że skrywamy ją jak chorobę weneryczną, a inne narody mają ja i już. Też nie lubię tym dziadostwem epatować (jestem estetką, to czasami strasznie w życiu przeszkadza), ale bez przesady, a niekiedy trzeba postąpić zgodnie z zasadą "niech się wstydzi ten kto widzi". Trochę pojeździłam po świecie i też za pierwszym razem dziwiło mnie, że ludzie ze strasznymi (obiektywnie) zmianami skórnymi (czasami gorszymi od tych jakie wywołuje łuszczyca)chodzą sobie ot tak w szortach i koszulkach bez rękawków. I nikt sie na nich nie gapił! no, może dyskretnie co 50-ta osoba. Tak sie wychowuje społeczeństwa! Podstawy taktu, kultury, a z drugiej strony brak zahamowań i efekty są jakie są. Oto dlaczego w np. Irlandii jest więcej chorych na ł. Pozdrawiam Wszystkich, życzę zdrowia

PS mike, do Ciebie napisałam priva,bo zaczynał sie dialog na forum

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: Łukasz (---.ssp.dialog.net.pl)
Data: 25 lis 2007 - 17:00:06

Odnośnie diety doktora Kwaśniewskiego znalazłem pewną stronkę na której zaniepokoiły mnie fakty wynikające ze stosowania tej diety a mianowicie :


"Opinia Komitetu Terapii Polskiej Akademii Nauk w sprawie diety dr Kwaśniewskiego określa ją jako dietę szkodliwą i krótkowzroczną. Jej autor odbija jednak te zarzuty twierdząc (w książce ?Dieta Optymalna? swojego autorstwa przy współudziale Marka Chylińskiego), że jego: ?wiedza obnaża oficjalną medycynę, wykazuje jej nieudolność i szkodliwość, nieumiejętność przyczynowego leczenia chorób?.

Autorytety w dziedzinie żywienia (m.in.: Instytut Żywności i Żywienia), które odrzuca twórca Żywienia Optymalnego ostrzegają przed stosowaniem diety optymalnej, argumentując swoje obawy o zdrowie w ludzi w następujący sposób:

* nie została ona poddana rzetelnym i długoterminowym badaniom naukowym, wykonano tylko jedną pracę kliniczną oceny tej diety, jednak ilość osób biorących udział w badaniu, która rzeczywiście stosowała tę dietę okazała się zbyt niska, aby móc wyciągać daleko idące wnioski,
* badania te dowiodły również, że w początkowym okresie stosowania tej diety jest ona niskokaloryczna, co wiąże się ze spadkiem masy ciała
* oceniono również, że jest to dieta ubogoskładnikowa, nie pokrywająca zapotrzebowania m.in. na: witaminy z grupy B, witaminę C, potas, wapń, magnez, miedź
* Żywienie Opytmalne, ubogie w węglowodany jest moczopędne, stąd człowiek tracąc wodę, może myśleć, że gubi tłuszcz
* długie stosowanie tej diety powoduje kumulowanie się witaminy A w wątrobie, co pociąga za sobą jej uszkodzenie w przyszłości
* choroby, które grożą ludziom długotrwale stosującym Żywienie Optymalne to: kamica nerek, osteoporoza; możliwe jest też wystąpienie zapalenia trzustki
* po upływie około roku i pozornej poprawie zdrowia zły cholesterol może ponownie podskoczyć
* zwiększa się ryzyko powstania miażdżycy
* osoby chore na cukrzycę czują się lepiej, ponieważ spożywają znacznie mniejsze ilości węglowodanów, jednak stosowanie tej diety to dla nich w najgorszym przypadku: śpiączka"



i żeczywiscie stosując tą dietę ograniczamy chociaz by dostawę organizmowi Witamin poprzez zadkie spozywanie owoców które są niemal ze wykluczone w Diecie Optymalnej
a organizmowi są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Męczy mnie teraz myśl czy stosując tą dietę dajmy na to ustąpi mi łuszczyca to czy nie nabawie sie w to miejsce 3 innych chorob...? co wy myslicie o tej diecie?

pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: Lenin (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 lis 2007 - 20:59:15

Łukasz Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Odnośnie diety doktora Kwaśniewskiego znalazłem pewną stronkę na której zaniepokoiły mnie fakty wynikające ze stosowania tej diety a mianowicie :
> "Opinia Komitetu Terapii Polskiej Akademii Nauk w sprawie diety dr Kwaśniewskiego określa ją jako dietę szkodliwą i krótkowzroczną.

Odp.Kim są te autorytety - to ludzie których posady by się zawaliły a cała wcześniejsza ich teoria okazałaby się stratą czasu gdyby przyznali rację Kwaśniewskiemu.Więc trwają przy swoim. Wielu szeregowych lekarzy zauważyło dobrodziejstwo diety i zorganizowało się w przychodnie "Arkadie" .Na terenie wielu miast łatwo ich znaleźć.

* nie została ona poddana rzetelnym i długoterminowym badaniom naukowym, wykonano tylko jedną pracę kliniczną oceny tej diety, jednak ilość osób biorących udział w badaniu, która rzeczywiście stosowała tę dietę okazała się zbyt niska, aby móc wyciągać daleko idące wnioski,

Odp. Skoro nie było długoterminowych badań, do których zresztą nie dopuszczają to skąd wiedzą że jest szkodliwa. Zresztą amerykanie przeprowadzili takie badania i okazało się że dr Kwaśniewski ma rację. Poczytajcie sobie artykuł dr Płoweckiej:
http://mlodziez.optymalni.one.pl/?strona=artykuly&action=pokaz_artykul&nr=157


> * badania te dowiodły również, że w początkowym okresie stosowania tej diety jest ona niskokaloryczna, co wiąże się ze spadkiem masy ciała

Odp.Bzdura - jak może być początkowo niskokaloryczna a potem kaloryczna , przecież liczba kalorii jest taka sama.Zresztą nie kalorie mają tu znaczenie a proporcje.

* oceniono również, że jest to dieta ubogoskładnikowa, nie pokrywająca
zapotrzebowania m.in. na: witaminy z grupy B witaminę C, potas, wapń, magnez, miedź

Odp.Następna bzdura - poczytajcie sobie ile witamin znajdyje się w tłuszczach, jedynie witamina C występuje w roślinach - głównie warzywach np. w ziemniakach i pietruszce . Ale przecież dieta Kwaśniewskiego wymaga jedzenia min. 50g czystych węglowodanów. Poza tym gdybyś jadł tylko same rośliny to byłby dopiero brak witamin. Wszystkie witaminy A,D,E,K są rozpuszczalny tylko w tłuszczach.

> * Żywienie Opytmalne, ubogie w węglowodany jest moczopędne, stąd człowiek tracąc wodę może myśleć, że gubi tłuszcz

Odp.W takim razie gubię wodę już 14 miesięcy i powinienem być zasuszony. To kompletna bzdura przecież widzę że miałem zwały tłuszczu na brzuchu a teraz nie mam.

> * długie stosowanie tej diety powoduje kumulowanie się witaminy A w wątrobie, co pociąga za sobą jej uszkodzenie w przyszłości
* choroby, które grożą ludziom długotrwale stosującym Żywienie Optymalne to: kamica nerek, osteoporoza; możliwe jest też wystąpienie zapalenia trzustki

Odp.Następnie brednie. Spójrz na to co pisałem wcześniej. Kamienie nerkowe i powiększoną wątrobę miałem jak zajadałem się chlebem i makaronami. Jak przeszedłem na dietę Kwaśniewskiego to kamienie zniknęły i wątroba wróciła do normy. Mam na to dowody w postacii USG i RTG.

> * po upływie około roku i pozornej poprawie zdrowia zły cholesterol może ponownie podskoczyć * zwiększa się ryzyko powstania miażdżycy
Odp. Panowie "autorytety" nie doczytali, że cholesterol powstaje z trójglicerydów a trójglicerydy z węglowodanów. Tak więc im więcej węglowodanów tym więcej cholesterolu.

> * osoby chore na cukrzycę czują się lepiej, ponieważ spożywają znacznie mniejsze ilości węglowodanów, jednak stosowanie tej diety to dla nich w najgorszym przypadku: śpiączka"

Odp.Dalsze bzdury. Cukrzyca powstaje często nawet u małych dzieci na skutek nadmiaru węglowodanów - nigdy tłuszczów. Jeśli jest to cukrzyca I stopnia to w trakcie diety ustępuje (jak masz uszkodzoną trzustkę to nic ci nie pomoże)

Męczy mnie teraz myśl czy stosując tą dietę dajmy na to ustąpi mi łuszczyca to czy nie nabawie sie w to miejsce 3 innych chorob...? co wy myslicie o tej diecie?

Odp.Dieta Kwaśniewskiego to nie dieta na łuszczycę. To dieta powodująca lepsze funkcjonowanie całego organizmu i na tym polega jej geniusz.

!!!!Słuchajcie wszyscy !!!!!!!!!!!!!! macie do wyboru dwie drogi:

1. Dotychczas stosowana, maści , tabletki,szampony itp. popierana przez tzw. autorytety, która jednak nikogo z was nie wyleczyła.Nabiła tylko kieszenie lekarzom aptekarzom i wiadomym klinikom. Zastanawiacie się co , ile razy stosować, czy maści na głowie będą wyglądały jak żel czy nie, czy ludzie bywają kulturalni i nie zauważają zmian na waszej skórze czy nie i co? - i nic - po chwilowych poprawach wszystko wraca do "normy"

2. Druga droga , gdzie pozbywacie się wszystkich pseudoleków a jedynie ograniczacie ilość węglowodanów i jesteście po kilku miesiącach wyleczeni.

Ja stosuję tę drugą od 14 miesięcy i na plaży w Egipcie nie musiałęm się zastanawiać kto na mnie spojrzy i co pomyśli -bo jestem wyleczony. Do niedawna wstydziłem się chodzić do fryzjera.
Znam ludzi którzy stosują dietę 10 lat są szczupli, wysportowani, nie chorują.

Proszę was o jedno : dla waszego dobra spróbujcie chociaż przez 3 miesiące a dopiero potem oceńcie.

pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: Łukasz (---.ssp.dialog.net.pl)
Data: 26 lis 2007 - 15:22:57

No właśnie te zarzuty znalazłem w pewnym artykule w internecie lecz zaprzeczyłeś im przekonującogrinning smiley wchodzę w to czas na dietke pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: olik (---.gprs.plus.pl)
Data: 27 lis 2007 - 21:27:59

Hej ja choruje na łuszczyce juz 7 lat sad smiley stusowalam juz masci plyny i nic mycie codzinne glowy dawalo rezulatat na 1 dzien spokoju ale martwie sie bo luszczya zaczyna wchodzic w uszy i na okolo ich oraz na brwi sad smiley jak wykryto u mnie luszczyce scielam wlosy do krtkich a mialm za tylek teraz sie tak juz nei mecze ale zaluje moich wloskow trudno.... jak ktos ma jakeis prady domowe bo kolejna kasa na dermatologa mnie przeraza sad smileysad smileysad smiley pozdrawiam was wszystkich olka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: klaksis (---.tvk.torun.pl)
Data: 27 lis 2007 - 22:55:08

Olka mam tak samo jak Ty..
Z tyłu głowy, z przodu na czole i idzie niestety coraz dalej sad smiley w okolicach uszu oraz w nich i też na brwiach :/ Na stopę tez mi weszła.. A najgorsze jest to, że boje się, że to może być stawowa ;( bo mnie stawy bolą i mam kilka objawów ;( Ale cały czas myślę pozytywnie , że mi się cofnie tak niespodziewanie jak przyszła xD winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: klaksis (---.tvk.torun.pl)
Data: 27 lis 2007 - 22:57:19

Tyle, że ja mam ją rok, a już mi zajęła tyle miejsc..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: MaBa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 lis 2007 - 08:42:23

Ja tez ostatnio miałam większy problem bo sie przeziębiłam i mnie wysypało. Miałam prawie całą głowę zajętą. Wzięłam się za to i teraz mam juz tylko troszeczkę na głowie. Mój sposób jest taki (zawsze mi pomaga) najpierw salicylol aby pozbyć sie łuski a potem Laticort Lotio tydzień i mam prawie zdrowa skórę głowy. Teraz jeszcze dodatkowo zaczęłam stosowac szampon Freederm Tar. Jesli chodzi o brwi to namaczam wacik Laticortem i wcieram i tez pomaga.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: Lenin (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 lis 2007 - 12:35:52

Łukasz Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> No właśnie te zarzuty znalazłem w pewnym
> artykule w internecie lecz zaprzeczyłeś im
> przekonującogrinning smiley wchodzę w to czas na dietke
> pozdrawiam


Trzymam kciuki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: Olcia (---.lodz.msk.pl)
Data: 06 gru 2007 - 15:37:13

a mnie dermatolog przepisał elocom płyn na wypadanie włosow.. mam sobie go wcierac w skore głowy i we włosy raz dziennie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: gege (---.tivnet.pl)
Data: 10 gru 2007 - 22:29:12

Witam mam łuszczyce od 30-stu lat na początku była na całym ciele po jakimś czasie została tylko na głowie i jest do tej pory im więcej mam lat tym więcej jest miejsc gdzie mam łuszczyce a aktualnie są to łokcie,kolana i duża częsć piszczela a mam 37 lat prubowałem wielu leków i maści pomagały na krutko tak jak i zioła.Mojm zdaniem njlepsze lekarstwo to słonce!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: Magda (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 gru 2007 - 23:01:35

Witam wszystkich Łuszczyków...!!!
Mam 13 lat i chcialabym sie zapytac czy z podanych lekow ja rowniez moge je uzywac np EXOREX,czy DAIWONEX dotychczas stosowałam COCOIS,POLYTAR LIQUID, ale nic mi to nie pomaga..sad smileyŁuszczyce mam od roku..najbardziej mnie denerwuje gdy jestem z kolezankami i chce mi sie drapac poniewaz bardzo mnie swędzi...sad smileyczasami wole zdrapac luske(wtedy mnie boli w tym miejscu) niz ma mnie to swedziec!! Czy moze wiecie czy sa jakies badania ktore moga wykazac skad mam Ł.??? i czy tez wolicie czasami bol(gdy zdrapie sie luske) od swedzenia??i jeszcze ostatnie pytanie czy moge stosowac diete "Kwaśniewskiego"??
Z GÓRY DZIĘKUJE..i pozdrawiam

PS:prosze pisac na moj e-mail [email protected]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: lenin (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 gru 2007 - 01:41:32

Magda Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam wszystkich Łuszczyków...!!!
> Mam 13 lat i chcialabym sie zapytac czy z podanych
> lekow ja rowniez moge je uzywac np EXOREX,czy
> DAIWONEX dotychczas stosowałam COCOIS,POLYTAR
> LIQUID, ale nic mi to nie pomaga..sad smileyŁuszczyce mam
> od roku..najbardziej mnie denerwuje gdy jestem z
> kolezankami i chce mi sie drapac poniewaz bardzo
> mnie swędzi...sad smileyczasami wole zdrapac luske(wtedy
> mnie boli w tym miejscu) niz ma mnie to swedziec!!
> Czy moze wiecie czy sa jakies badania ktore moga
> wykazac skad mam Ł.??? i czy tez wolicie czasami
> bol(gdy zdrapie sie luske) od swedzenia??i jeszcze
> ostatnie pytanie czy moge stosowac diete
> "Kwaśniewskiego"??
> Z GÓRY DZIĘKUJE..i pozdrawiam
>
> PS:prosze pisac na moj e-mail [email protected]


Myślałem ,że forum już wygasło.
Dieta Kwaśniewskiego to tylko inny sposób odżywiania się a więc nie ma znaczenia ile masz lat. Odpowiedz mi , ale szczerze:
- cz słodzisz herbatę
- czy jesz słodycze
- czy pijesz coca colę
- czy jesz dużo chleba
- lubisz fast-foody

podejrzewam ,że na większość pytań odpowiesz twierdząco.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: ankola (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 gru 2007 - 13:23:59

Ja mam ten sam problem. Mam okropna łuszczyce na skórze głowy przez to musiałam ściąć dready bo nie dawałam sobie rady. Zawsze stosuje Diprosalic dwa razy posmaruje i ogniska znikają.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: Magda (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 gru 2007 - 13:52:09

do lenin
Otoz musze odpowiedzieć szczerze..tak,slodze herbatę(2 łyżeczki),jem słodycze,czasmi pije coca-cole i lubie fast-fody ale nie jesm ich czesto ostatni chyba jadlam 2 miesiace temu(czasem jak mam smaka to ide i kupie) ale zauwazylam rowniez ze od czasu gdy mam ł. zaczelam tyc..a to mnie martwi poniewaz chce utrzymac figuresad smileyPostanowiłam ze od nowego roku zaczne stosowac diete "Kwaśniewskiego" i bd uprawiac jakis sport...mama jednak nie jest przekonana do tej diety..czy ona jest na pewno skuteczna..??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 4 z 27



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.