Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: karo2506 (178.56.23.---)
Data: 20 lut 2010 - 19:33:00

Witajcie.Ja używam na głowe oliwki bambino i płynu diprosalic. Ważne, aby po szamponie zawsze dobrze spłukać głowę. Nie musi być specjalny.Mysle, że trzeba dużo wytrwałości i podejscie do wszystkiego, jak do koniecznej, systematycznej pielegnacji, pozdrawiam Karolina.

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: aga73 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 lut 2010 - 03:55:52

Moj syn ma 8 lat i od czerwca 2009 choruje na ł.Najpierw byla tylko na glowie a teraz juz wszedzie. Oczywiscie na dzien dobry dostal cala sterte sterydow. Bylimy juz u 3 dermatologow. I kazdy daje tylko inne sterydy i przgania. Troche mnie to denerwuje, ze malemu dziecku od razu daja silne leki i nie proponuja nic innego. Nie ma tez informacji jak dlugo mozna je stosowac.
A i jeszcze to dziadostwo pomagalo mu najwyzej na tydz. lub 2 i tylko czesciowo. Od grudnia nie stosujemy sterydow. Probujemy homeopati, wiesiolka, tranu i maly pije chlorofil.
Poczatkowo bylo gorzej. Ale teraz jakos troche przybladlo.
Smaruje go tylko zwykla parafina( glowa), a cialo mascia glicerynowa.

Zastanawiam sie nad dieta. ale nie wiem jak go przekonac ze maja stosowac. Maly doskonale wie , ze wychodzi mu to po czekoladzie i coli, ale i tak jak tylko ma mozliwosc to pochlania te produkty.winking smiley KOcha makaron i pieczywo. Nienawidzi warzyw, za miesem nie przepada.
CHwilowo jest lepiej, ale momentami to samej chce mi sie plakac.
NO i jeszcze te watpliwosci , ze moze posmarowac sterydami, moze zle robie ze ich nie uzywam.
Mlody nienawidzi smarowani, traktuje to jak napad a siebie i straszliwie marudzi.

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: karo2506 (---.centertel.pl)
Data: 21 lut 2010 - 14:22:44

Wiesz dlaczego malec nie lubi sterydów. Bardziej niż na dorosłego działają na jego zdrowie. Staje się nadpobudliwy, niespokojny i przestaje czasami wszystko kontrolować.Wszystko go swędzi i piecze. Od strony hormonalnej jest źle. To prawda, ze po słodyczach jest większy wysyp. Wieprzowina też źle działa. Bardzo Pani współczuję, bo jako matka przeżywa pani podwójnie. Pozdrawiam, Karolina

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: Viki (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 lut 2010 - 12:45:32

Witam wszystkich.Mam 23lata i męczę się z łuszczycą od ponad 10lat stosowałam wszystkich sposobów leki,maście,szampony,zioła ale to wszystko tylko przez jakiś czas wstrzymywały rozwój łuszcycy i jej kilkodniowy zanik.Zauwarzyłam,że przy każdym wirusie typu przeziębieni,grypa,czy mocniejsze objawy jak angina,zapalenie płuc pogarsza i nasila łuszczycę,bo po chorobie organizm jest osłabiony.Szczerze mówiąc brak mi już pomysłów,a choroba jak była tak jest...!

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: Anka (---.aster.pl)
Data: 22 lut 2010 - 13:20:09

Do Agi73

Spróbuj może na głowe cocois, bez recepty w aptekach .gdzieś niedawno pisałam ile kosztuje ale nie pamiętam Chyba ok.12 zł. I moze spróbuj Sorel Plus (ok 40zł) lub dużo droższy Daivonex (ten sam skład). Oba na receptę. To nie są sterydy i wielu osobom tu pomogły. Nie wyleczyły ale zaleczyły. Nawet jeśli tylko częściowo to i tak sukces. Nie możesz tego tak zostawić bo dzieci są okrutne i twój syn będzie cierpiał przez całą szkołe.
Tylko dowiedz się od lekarza czy tak małe dziecko może to stosować. Poszukaj też w Google

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: Viki (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 lut 2010 - 13:47:57

Mam pytanko czy łuszczyca może być dziedziczna,ponieważ miał tata mojej mamy i siostra mojej mamy,a terz mam ja?

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: Viki (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 lut 2010 - 14:03:36

Czasami zastanawiam się dlaczego akurat ja musiałam zachorować na tą okropną i bezwzględną chorobę.Budząc się myślę sobie,że może kiedyś pozbędę się tej choroby,ale kied?Jak długo mam jeszcze walczyć o to by być zdrową i normalną osobą?Początki mojej łuszczycy zaczeły się na głowie,a później na plecach,na rękach,brzuchu,na całych nogach czasami nie było miejsca żebym nie miała tego dziadostwa.Mam już dość walki z tą chorobą i ukrywania ciała przez jej działanie i rozwój.Chodziłam prywatnie do dermatolog,ale lekarstwa były drogie,a co kuracja to inne leki i maście.Brałam Oeparol kaps.,Alcidum tolicum tabl.,Ketokonazol tabl.Diprosalic płyn na dzień do smarowania głowy,Pimatucort Lotio na noc na głowę,Tridem krem do smarowania zmian na ciele i do tego wszystkiego stosowałam szamponu Denorex efekty było widać,ale co z tego jak nie na moją kieszeń.

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: karo2506 (---.centertel.pl)
Data: 22 lut 2010 - 18:45:46

kWłaściwie to znalazłam niezłe wyjście z sytuacji.Gdyby choroba miała aż tak wiele do powiedzenia w moim życiu , to mam szanse na pobyt w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym. Może to też cenna informacja dla innych.Moim zdaniem, te zabiegi trzeba potraktowć jak każde pielęgnacje kosmetyczne.Coś w zyciu trzeba dżwigać. Podrawiam.

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: kkasia007 (---.radom.pilicka.pl)
Data: 23 lut 2010 - 12:05:07

Witam wszystkich!!
Mam 22 lata. Pierwsze wykwity łuszczycy na skórze głowy miałam w gimnazjum. Lekarz dermatolog stwierdziła że to tylko krostki łupieżowe i nie ma się czym przejmować. Rok temu wykwit łuszczycowy był bardzo duży i pozostał do teraz.Na wizycie pani doktor stwierdziła że ona podejrzewała ale nie chciała mnie straszyć. Dostałam elcom i szampon freederm tar. Nic nie pomogło. Sama zaczęłam stosować krem bambino i szampon dostepny w aptece bez recepty. pomogło na bardzo krótko. Idąc do lekarza obawiam się czy i tym razem nie bedzie to dawka sterydów które i tak mi nie pomagają. Stosowałam także zioła uczep trójlistny którym płukałam włosy niestety brak rezultatów. I co mam robić?? Łuszczyca zniszczyła moje marzenia o fryzjerstwie.

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: smutek (---.chello.pl)
Data: 23 lut 2010 - 18:38:06

no, ten wiesolek i oliwka salicylowa raczej nie pomagaja..no moze troche, ale spodziewalam sie wiekszych efektow, eh..

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: Darling (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 mar 2010 - 19:11:02

A co sądzicie o maściach robionych w aptece na zamówienie? Mojej Mamie, ktora tak jak ja meczy sie z luszczyca ostatnio dermatolog przepisała trzy rodzaje maści do zrobienia w aptece, w składzie jednej znajduje sie witamina A, E, i D3 oraz mocznik i jakas lakobaza. Nie wiem czy smarowac tym luske czy zaognione miejsca po jej usunieciu... Dodam ze chodzi mi o luszczyce na ciele ale, i na glowie (prawie 90% skory glowy mam zajete tym swinstwem) Lekarka nabazgrala cos jak je stosowac, ale pop pierwsze nie potrafimy tego z mama przeczytac;> a po drugie, o leczeniu luszczycy standardowi dermatolodzy w praktyce niewiele wiedza...
Wiec pytam Was, drogie biedronki, mieliscie do czynienia z masciami typowo witaminowymi??

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: docia_80 (---.147.143.149.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 11 mar 2010 - 08:52:03

wITAM.
mam pytanie do mądrych głów. Od 3 miesięcy mam remisję łuszczycy na całym praktycznie ciele. Mówi się że łuszczyca jest niezaraźliwa, dlaczego więc w tym samym czasie co u mnie zaczęło wysypywac też mojego 3-letniego synka, który nigdy jeszcze nie miał nawet 1 łuseczki? czy to co on ma może być łuszczycą ? w takim wieku? i czy zaraził się jakoś ode mnie? jest taka możliwość?

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: Dana (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 mar 2010 - 12:47:37

Łuszczycą nie zaraziłaś swojego synka,on niestety odziedziczy ją po Tobie.Małe dzieci również chorują na łuszczycę.Pozdrawiam.

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: gepard (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 mar 2010 - 17:21:04

Ja choruję na łuszczycę już ponad 30 lat. Na początku było fatalnie,ale potem się cofnęła i od kilkunastu lat mam na głowie i łokciach. Mam w bliskiej rodzinie dermatologa (i to dobrego) i wiem, że niestety jest to choroba nieuleczalna, można ją tylko przygasić-ale najważniejsze są geny.Dlatego, gdy czytam niektóre głosy na forum, to naprawdę dziwi mnie naiwność i/lub ignorancja niektórych forumowiczów. Takie "rady ciotki Gustli" są dobre na wywabianie plam z obrusa ale nie w takiej sprawie.

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: zofia (---.aduro.pl)
Data: 12 mar 2010 - 18:53:45

Gepard skoro masz w rodzinie dermatologa to moze napiszesz jak Ty leczysz luszczyce glowy.

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: AnnaP (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 mar 2010 - 19:57:50

Duzo osob na forum poleca salicylol.potwierdzam.dziala wg mnie rewelacyjnie.tylko ja nie nakladam na noc.nakladam ten olej na cieplo.zakladam czepek i na to czapke.po 2 godzinach myje glowe i juz.robie tak 2-3 razy w tyg i mam spokoj.
pozdrawiam

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: kasienka1 (---.range86-133.btcentralplus.com)
Data: 16 mar 2010 - 11:47:51

choruję też ok 15 lat. Teraz głowę mam w tragicznym stanie. Maści wszystkie zaliczyłam. Sterydy też. W szpitalu leżę regularnie 2 razy w roku. I co? Nic. Zaleczą, a po 2 tyg to samo. Czy ktoś stosował maść Cocois? Czy ktoś oprócz łuszczycy choruje na toczęń skórny. Mam dwie choroby na głowie. Potwierdzone wycinkami.Makabra. Z nerwów wysypało mi na nogach. Pozdrawiam

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: Dulce271 (---.217-171-50.tkchopin.pl)
Data: 16 mar 2010 - 16:16:40

a więc przeczytałam wszystkie posty a było co czytać....spróbuje tą diete może mi coś pomoże

choruje na łuszczyce od 10 roku życia czyli już 8 lat, na początku zaczeła się mała plamka na kolanie która sama znikła. po jakiś 3 miesiącach zaczeły pojawić się czerwone krostki na głowie. i ta się rozpoczła moja historia z tą chorobą. Zawsze miałam piękne długie kręcone włosy, teraz są matowe i twarde. Mieszkam w wejherowie gdzie oprócz oddziału dziennego dermatologi jest jedna przychodnia, w której przyjmuje lekarka która chyba nic nie widzi...4 lata leczyła mnie dermovate ..pomagała owsze ...ale teraz przemieniła się w łuszczyce krostkową mam pół twarzy w niej wygląda jak zwykły trądzik....na głowie nie mam nic od 3 tygodni ale pewnie niedługo będę miała nawrót...Tak więc nie polecam Dermovate.....Teraz stosuje SOREL, jest wydajny i jak na leki nie sterydowe tani około 57zł butelka starczy na około 1-2 tygodni.*(a głowę miałam zawsze całą zawaloną i chciałam podkreślić że mam długie włosy.Przez pierwsze 5 lat choroby zawsze nosiłam rozpuszczone włosy gdyż naokoło głowy miałam obwódkę tzw Koronę ...Teraz walcze z krostkami ,poszłam na oddział dzienny dermatologi i dostałam leki takie jak Epiduo 1x na wieczór, Pimafucort(przez 3 dni , Rano_) , po trzech dniach Aknemycin 1x Rano

Chciałam polecić jeszcze dla osób które chorują na łuszczyce i mają ogniska np na kolanach czy brzuch itd....Emulsje CETAPHIL MD....kosztuje około 35 zł za 250 ml...ale wystarcza na około pół roku.....emulsja jest świetna...naprawdę polecam

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: krystek1802 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 mar 2010 - 18:17:03

Witam wszystkich....ja na pania ł choruje od 10 lat i nestety jakoś sie do niej przyzwyczaiłam...najczęściej wysypuje mnie na wiosne , przy wiekszym stresie, nerwach i gdy jestem chora...pomijając ciało to najgorzej jest mi poradzić sobie z krostami na głowie...do wczoraj przez cały praktycznie czas stosowałam oliwke salicylową i elocom płyn szybko mi sie wszystko goiło i na około 3 tyg maiałam spokój.wczoraj jednak byłam u dermatologa i dostałam zamiast oliwki squamax i zamiast elocomu locoid.mam nadzieje ze to też zadziała..pozdrawiam

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: zofia (---.aduro.pl)
Data: 23 mar 2010 - 17:24:55

halo gepard odezwij sie.