Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: iwciaS (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 maj 2010 - 00:08:25

Nie jest możliwe żeby to solarium pogorszyło sprawę tym bardziej głowę!!!
Jak tylko zmiany będą gładsze to trzeba ruszać na lekki wypiek smiling smiley Pozdrawiam!!!

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: mariuszxxxx (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 21 maj 2010 - 14:41:43

Ja mam łuszczycę od 20 lat.Stosowałem wszystkie chyba dostępne masci na rynku.
Jadyna ktora mi teraz pomaga to Dermovate krem.Polecam.

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: wsz (---.tomaszow.mm.pl)
Data: 23 maj 2010 - 15:58:10

Na Ł. choruje od 5 lat. Czasem jest lepiej, czasem gorzej - niestety w moim przypadku pomocne okazują się tylko sterydy i raz pani dermatolog z wieloletnim doświadczeniem przepisała mi maść robioną na bazie smalcu typowo do głowy - efekt był bardzo dobry aczkolwiek leczenie troche trwało i było dość uciążliwe (zmywanie tego wymagało 4-5 krotnego umycia głowy). Obecnie jak to oczywiście bywa z panią Ł. wróciła w odwiedziny. Po tym co przeczytałem stwierdziłem że spróbuję oliwki salicylowej. Do mycia polecam albo Polytar AF brązowy albo (do kupienia w aptekach i chyba nie tylko) szampon firmy Catzy przeciwłupieżowy z pirotynianem cynku. (Kosztuje ok 13zł) - mi osobiście również pomaga. W sytuacjach podbramkowych (świeżo po ścięciu włosów) stosuje Novate, Lorinden A, Dermovate i Laticort Lotio. Za jakiś czas napisze ponownie z wynikami moich "testów".

Co do przepisywania przez lekarzy sterydów - nie zgodzę się. Byłem u kilku lekarzy i to wręcz ja musiałem im mówić żeby mi przepisali to czy to ponieważ maści robione dawały znikome rezultaty przy długim (3-4mce) stosowaniu.

Pozdrawiam.

NALEWKA KONWALIOWA
Wysłane przez: Renata Najberg (---.chello.pl)
Data: 24 maj 2010 - 18:27:56

Moi drodzy, podaję przepis na nalewkę konwaliową, którą zaleczyła objawy łuszczycy moja Mama. Twierdzi, że preparat jest rewelacyjny i prosiła, żebym podzieliła się tą wiedzą z innymi ludźmi dotkniętymi jej chorobą. Nalewkę można przygotować TYLKO WIOSNĄ, kiedy kwitną konwalie. Nalewka służy do SMAROWANIA, a nie do picia. winking smiley


SKŁADNIKI:
półlitrowa butelka spirytusu
3 pęczki kwiatów konwalii
jakakolwiek szklana, zakręcana butelka 3/4l

PRZYGOTOWANIE:

W WIĘKSZEJ, szklanej butelce umieścić kwiaty konwalii oraz 5-10 zielonych listków BEZ łodyżek. Zalać całość spirytusem.
Nalewki można zacząć używać już po upływie 1-2tyg. Po miesiącu należy przecedzić zawartość butelki, zostawiając tylko płynną część, którą należy smarować chore miejsca nasączonym wacikiem 2-3razy w ciągu dnia.

Warto zrobić kilka butelek nalewki, żeby przy nawrotach choroby móc w okresie "bezkonwaliowym" korzystać z ich dobrodziejstw. Jedna butelka na całą zimę na pewno nie wystarczy.

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: Tessoo5 (---.ewe-ip-backbone.de)
Data: 28 maj 2010 - 11:52:09

Hallo!
Witam wszystkich chorych na luszczyce.
Sama jestem ta choroba zaatakowana juz od przeszlo 35lat. Mecze sie z ta choroba i stosuje rozne srodki aby sobie pomoc. Nic konkretnie nie pomaga. Wszy<stko co uzywalam to na krotki okres czasu pomaga, a potem spowrotem wraca to "paskudztwo". Nie wiem co bym robila to i tak tego nie wylecze. Musze sie z tym meczyc do konca zycia. Czasami jest mi wstyd jak ide do fryzjera i pytaja mnie:"czy to nie jest zarazliwe?", bo nie wiedza z czym maja do czynienia. Odpowiadam, ze "nie", ale mimo to sa ostrozne. Mam to jeszcze na lokciach, krzyzu i intymnych sprawach.Tego najbardziej sie wstydze jak musze isc do ginekologa. On ostatnio tez mi przepisal masc, ale skutek jest bardzo znikomy, prawie nic sie nie zmniejszylo i dalej swedzi i robi sie skorupa i sie luszczy.
Takze moi drodzy, musimy z tym zyc, bo innego wyjscia nie mamy. Inni maja gorzej i tez daja sobie rade aby jak najlepiej zyc, np. moj syn doslal" biale plamy" na ciele i nie wiadomo skad i tez musi z tym zyc, bo to jest nie wyleczalne, mimo ze my jestesmy w Niemczech i by sie zdawalo, ze Medycyna tutaj robi cuda, ale to nie prawda. Coroba nie wybiera, trzeba sie z nia pogodzic.
Pozdrawiam i zycze zdrowia! Do uslyszenia - wasza Emigrantka z Niemiec!!!

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: olo 36 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 cze 2010 - 00:01:50

Witam wszystkich Forumowiczów!
Mam pytanie -czy "elocom "płyn można stosować u 13 letniego dziecka na skórę głowy???????? Przyznam ,że przeraża mnie ów specyfik ...zwłaszcza stosowany w tym miejscu ...

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: szymonnn (---.play-internet.pl)
Data: 13 cze 2010 - 00:01:54

wiatm.
mam łuszczyce od ponad 3 lat. mam taki swoj sposób wypracowany przez doswiadczenie i powiem ze jesli chodzi o mnie jest on dość skuteczny.
otóż nie ma tutaj nic skomplikowanego.
moja metoda to po prostu codzienne mycie glowy. uzywam 2 szamponów. jeden do polytar AF. od niego zaczynam mycie. z racji tego ze nie jest on zbyt przyjemny w zapachu po nim zawsze uzywam i uzywałem headandshoulders taki zwykly przeciw łupieżowy zeby wlosy byly miekkie i pachnące;] zauwazylem ze po ok póltora miesiace takiego systematycznego mycia codziennie tymi szamponami luszczyca na głowie zaczeła znikać az tak po ponad 2 miesiacach znikła calkowicie.
gdy tak sie stalo troche rzadziej juz uzywałem polytar Af (2-3 razy w tyg) głowe tez caly czas starałem sie myc codziennie. i przez dluzszy czas nie wracało mi to.
teraz niestety bede zmuszony od poczatku rozpoczac kuracje ale z racji tego ze zaniedbalem moje mycie i nie uzywalem juz polytaru bo butelka mi sie skonczyla a drugiej jakos nie kupilem.
na prawde zachecam chociaz do sprobowania przez dluzszy czas takiej procedury mycia. i tak nie macie nic do stracenia.

pozdrawiam

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: olo 36 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 cze 2010 - 12:55:07

Drogi Panie Moderatorze,
coż to napisałam takiego niestosownego ,że musiał mnie Pan "wyciąć"????
Pozdrawiam

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: paulina (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 cze 2010 - 13:06:53

hej ja też mam łuszczycę. słyszałam że por łagodzi łuszczycę ale sama jeszcze tego nie stosowałam. używam dermovate, i elocom, bo nic innego lekarzemi nie przepisują;/ pisaliście tutaj o diecie i oczyszczeniu wątroby. na czym to polega?? nie chce już stosować tych leków bo są szkodliwe a poza tym efekt jest mały. jeżeli wie ktoś o jakiś naturalnych metodach to piszcie. pozdrawiam i życzę powodzeniasad smiley

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: smutek (---.chello.pl)
Data: 15 cze 2010 - 21:44:37

SOREL !!!

No nic mi nistety nie pomaga..ani ten salisylol ani olej z wiesiolka, ja to chyba mam jakas mega wytrzymałą...
Powracam do pyania - ma ktos płyn SOREL albo wie gdzie moge go jeszcze dostac?

Póki co kupie ten Polytar..i bede tak jak Szymonn myc ten mój zakuty łeb :/

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: Alfredo (194.126.166.---)
Data: 10 lip 2010 - 13:00:49

Proponuję wszystkim,którym doskwiera łuszczyca głowy spróbować bezkosztowy, prosty do wykonania kilkakrotnie ponawiany/ przez kilka kolejnych dni/zabieg a mianowicie:
Zerwać świeżo rosnącą pokrzywę, opłukać ciepłą wodą w celu wyeliminowaniu kurzu, zalać wrzątkiem /podobnie jak herbatę/ a następnie garnek z zalaną pokrzywą potrzymać na leciuteńkim gazie-bez gwałtownego gotowania,odcedzić i tym roztworem umyć głowę wcierając płyn w skórę głowy.Daję słowo że poczujecie ulgę a przede wszystkim eliminujemy paskudny świąd a ponadto masa łusek znacznie się zmniejszy.Dzielę się tą radą bowiem przez ostatnie 15 lat sam przeżywałem horror.Nie cofniemy choroby, ale na pewno zatrzymamy jej rozmiar.

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: Alfredo (194.126.166.---)
Data: 10 lip 2010 - 13:05:20

Proponuję wszystkim,którym doskwiera łuszczyca głowy spróbować bezkosztowy, prosty do wykonania kilkakrotnie ponawiany/ przez kilka kolejnych dni/zabieg a mianowicie:
Zerwać świeżo rosnącą pokrzywę, opłukać ciepłą wodą w celu wyeliminowaniu kurzu, zalać wrzątkiem /podobnie jak herbatę/ a następnie garnek z zalaną pokrzywą potrzymać na leciuteńkim gazie-bez gwałtownego gotowania,odcedzić i tym roztworem umyć głowę wcierając płyn w skórę głowy.Daję słowo że poczujecie ulgę a przede wszystkim eliminujemy paskudny świąd a ponadto masa łusek znacznie się zmniejszy.Dzielę się tą radą bowiem przez ostatnie 15 lat sam przeżywałem horror.Nie cofniemy choroby, ale na pewno zatrzymamy jej rozmiar.X&

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: Bożena (---.chello.pl)
Data: 12 lip 2010 - 00:34:32

Mam łuszczycę głowy i nic na mnie nie działało ,ale używam leku o nazwie COCOIS smaruje ty lekiem jedną godzinę przed umyciem głowy naprawdę rewelacja nic mi się nie sypie i mogę nosić ciemne bluzki . Polecam Pozdrawiam

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: bartek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 lip 2010 - 18:44:15

Witam w zaleceniach lekarza mam nie wyraźnym pismem pisaną kartę co i jak mam stosować. Wszystko już rozszyfrowałem oprócz jednej rzeczy. Mianowicie mam połączenie żelu Cerkogel+ Diprosalic. O co chodzi? mam stosować go jeden po drugim? czy jeden przykryć drugim po ilu minutach? czy może zmieszać

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: 123wilk (---.150.139.99.internetia.net.pl)
Data: 10 sie 2010 - 17:55:00

Ewa51 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Na łuszczycę skóry głowy cierpię od paru
> miesięcy, szukam po forach porad, ale tej porady,
> którą Wam podam nic nie przebije...
> Pół kostki zwykłego smalcu rozpuszczamy i
> dodajemy do niego pół torebki "Koszyczka
> nagietka"... Leciutko na malusieńkim ogniu dusimy
> ok.4 minut (pięknie pachnie) i szybciutko
> wylewamy na gazę położoną na miseczce.
> powstały zielonkawy tłuszcz wylewamy do
> słoiczka, potem trzymamy w lodówce.
> Smarujemychore miejsca parę razy dziennie...
>
> Sprawdziłam - efekty rewelacyjne. Na ciele
> miałam 3 plamki, których już nie mam. Gorzej z
> głową. Mam długie włosy, po wysmarowaniu
> oliwką głowy oliwką salicylową a potem po
> umyciu szamponem Polytar Liquid było lepiej, ale
> nadal skóra mi ściągała jakąś łuską.
> Wczoraj zrobiłam masc wg przepisu i póżnym
> popołudniem posmarowałam głowę dosyć mocno.
> Po półgodzinie ściągałam łuski grzbieniem
> (pieknie się to wszystko rozczesuje, bo smalec
> jest tłusty, ale nie tak gęsty jak oliwka
> salicynowa), były ogromne... Po godzinie
> smarowałam na nowo , po godzinie znowu.
> Owinęłam głowę folią i chusteczką i poszłam
> lulu... Nic nie bolało, nic nie swędziało.
> Wprawdzi rano (pora barbarzyńska) o godz. 6
> umyłam włosy szamponm przeciwłupieżowym, a
> potem Polytarem, ale wszystko pięknie zeszło.
> Dzisiaj mija doba, nic mnie nie swędzi, nic mnie
> nie blokuje. Niegdyś ciemnoczerwone plamy na
> czole przy linii włosów są bladoróżowe, nie
> swędzą, nie denerwują mnie, nie skubię ...
> Wszystkich zainteresowanych proszę o maila
> [email protected] - na pewno odpiszę, A tak przy
> okazji - wątroba jest b. ważna... Nie należy
> jeść smażonego mięsa, ciężkich potraw,
> oczyszczać ją jedząc przynajmniej 1/2 grejfruta
> dziennie. Niestety łuszczyca przy stresie i złym
> żywieniu objawia się u ludzi obciążonych
> genetycznie (to też znam), ale teraz mając
> "swoją maść" niczego się nie boje...

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: wilk (---.150.139.99.internetia.net.pl)
Data: 11 sie 2010 - 07:33:09

mam też na łokciach nieduże plamy luszczonce --bo te na głowie to zaraza cały czas sie drapie---co robic----ipolazuja sie plamki na rkach --jesli morzecie napiszczcie co robić.

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: grazka (---.access.telenet.be)
Data: 13 sie 2010 - 20:04:00

Wczoraj dowiedzialam sie ze mam luszczyce glowy, cios w bialy dzien. Z nikim nie umiem pporozmawiac o tym, znalazlam to forum, mam nadzieje ze znajde tutaj "towarzyszy niedoli". Mieszkam za granica, i zadne polecane leki nie sa mi dostepne, czy jest ktos z niemiec, belgii, francji.?

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: EWA (---.nplay.net.pl)
Data: 15 sie 2010 - 13:33:25

Witam na łuszczycę dłoni skuteczne u mnie było:

SMAROWANIE DŁONI MYDŁEM W PŁYNIE NA POCZĄTKU BIAŁY JELEŃ, A POTEM JAKIEŚ Z MIODEM I MLEKIEM.
poprawa była u mnie po tygodniu.
Ważne aby smarować tak jak kremem, ja smarowałam 5-7x dziennie.
działa extra polecam, niestety na nogi nie działa chociaż nie przykładałam się tak do smarowanie jak przy dłoniach.
wszyscy to znacie pękające do krwi ręce, wstyd w sklepie zabrać resztę dlatego POLECAM I ŻYCZĘ WYTRWAŁOŚCI BO NIE TYLKO MYĆ TRZEBA ALE SMAROWAĆ I PO KAŻDYM SMAROWANIU CZEKAĆ AŻ WYSCHNĄ NIE WOLNO WYCIERAĆ MYDŁA MA SAMO WYSCHNĄĆ pozdrawiam

POZA TYM NA GŁOWĘ ZIELARZ POLECIŁ MI PO MYCIU PŁUKANIE GŁOWY W WODZIE Z OCTEM
I TEŻ DZIAŁA NA MNIE POLECAM

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: smutek (---.chello.pl)
Data: 17 sie 2010 - 20:31:39

i dalej NIC
NIC mi nie pomaga...moja głowa to jedna wielka masakra sad smiley
jedyne co mi pomagało wycofali ze sprzedaży, teraz już nie mam siły dalej z tym walczyć...

Re: ŁUSZCZYCA GŁOWY !!!
Wysłane przez: Marta (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 08 wrz 2010 - 22:35:34

Mam łuszczycę od 5 lat, zaczęło się od jednej małej plamki gdzieś z tyłu głowy. Teraz mam masę dużych plam na całej głowie... Stosowałam masę maści, sterydów i szamponów. Po sterydach owszem efekt był na jakiś czas, ale po wielu miesiącach stosowania po prostu przestały działać. Teraz mam 4 lekarza. Przez miesiąc stosowałam maść robioną (niestety nazwy nie znam) i 'jakiś' efekt był, po umyciu głowy łuski schodziły całymi płatami, ale za przeproszeniem 'd*pa', to wraca. Teraz mam przepisaną inną maść, najpierw musiałam odzwyczaić się od tych przeklętych sterydów, bo to głownie one doprowadziły mnie do takiego stanu, wcześniej była duża możliwość na wyleczenie, a teraz jedynie można próbować..
Szczerze mówiąc, nie miałam pojęcia, że tyle ludzi na to choruje.. w sumie o mojej chorobie też niewiele osób wie. Raz tylko ktoś mi rzucił: ' o, łupież masz.' Wtedy pomyślałam: ' oj chciałabym mieć łupież..'
Jeszcze wam powiem, że ja w sumie się już przyzwyczaiłam do tej mojej łuszczycy, i gdyby nie sypanie z głowy i momentami swędzenie to nie zwracałabym na to uwagi.
Życzę Wam cierpliwości i pogody ducha smiling smiley