Re: Jak pozbyą się białych plam po łuszczycy
Wysłane przez: Ewa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 maj 2006 - 10:22:09

u mnie zniknely po solarium

Re: Jak pozbyą się białych plam po łuszczycy
Wysłane przez: creative33 (---.dialog.net.pl)
Data: 24 sie 2006 - 14:41:42

annia kkk ja mam tak samo i nie wiem dlaczego na ramionach białe an koło nadgarstków czerwone

Re: Jak pozbyą się białych plam po łuszczycy
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 sie 2006 - 16:04:17

potwierdzam poprzednie wypowiedz iż białe plamy to efekt stosowania maści sterydowych
w moim przypadku te plamy poprostu się nie opalają i sa najbardziej widoczne latem

Re: Jak pozbyą się białych plam po łuszczycy
Wysłane przez: dana (---.ceron.pl)
Data: 24 sie 2006 - 21:03:30

Dokładnie tak jest w miejscach gdzie smarowałam się Dermowate prawie 2 lata temu mam białe plamki,które się nie opalają ani na słońcu ani na solarium i watpię żeby kiedykolwiek zrównał się koloryt skóry szkoda, że mnie kiedyś nikt nie ostrzegł, że tak jest po sterydach.

Re: Jak pozbyą się białych plam po łuszczycy
Wysłane przez: Paulo (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 sie 2006 - 15:33:15

Powiem wam tak. Oprocz łuszczycy mam jeszcze bielactwo. Gdy zacząłem stosować sterydy bielactwo w tych miejscach dzie był łuszczek znikło po wyleczeniu tego miejsca z łuszczycy pojawiała się normalna skóra o kolorze takim jak winna być.
Dziwne nie? Hmm tak to już jest na jednego tak na drugiego inaczej.
Pozdrawiam.

Re: Jak pozbyą się białych plam po łuszczycy
Wysłane przez: Lidia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 sie 2006 - 09:55:02

Czy ma ktos takie malutkie biale plamki jak piegi - widoczne po opaleniu? Wystepuja na rekach i nogach. Lekarka stwierdzila ze to bielactwo okolomieszkowe ale one wcale nie wystepuja tylko przy wloskach.

Re: Jak pozbyą się białych plam po łuszczycy
Wysłane przez: Lidia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 sie 2006 - 09:58:32

Mama luszczyce i stosowalam rozne masci.

Re: Jak pozbyą się białych plam po łuszczycy
Wysłane przez: EWa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 sie 2006 - 13:39:12

z tegp co slyszałam to te plamy sa po stosowaniu sterydow , byc moze tak rozjasnila nam sie skora w tych miejscach ze jednak musi byc róznica > rozmawiajac jednak z lekarka dowiedzuialam sie , ze te przebarwienia znikna z czasem i kolor znowu bedzie taki jak dawniej .

ja pozbyc się piegów
Wysłane przez: asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 kwi 2007 - 10:54:53

PROSZE pomozcie mi ja niewiem jak sobie z tym radzic powiedzcie jak sie ich pozbyc

Re: Jak pozbyą się białych plam po łuszczycy
Wysłane przez: paula (---.ar.wroc.pl)
Data: 09 gru 2007 - 00:08:37

mi na biale plamy pomagalo slonko,na solarke rowniez sie wybieralam i pomagalo.ale tak sie zastanawiam bo ja teraz jestem w trakcie stosowania cloberderm'u,i mam duze obawy jak sie dowiedzialam od was ze to steryd.faktycznie pomaga ale wiem rowniez ze ta choroba udparnia sie na stosowane leki;/
tak wiec jak nie ta masc to jaka jest skuteczna i z naturalnych skladnikow???
stosowalam rowniez zastrzyki z biostyminy,ale czy cos pomogly to niestety ale trudno mnie stwierdzic.
pozdrawim i prosze o pomocsmiling smiley

Re: Jak pozbyą się białych plam po łuszczycy
Wysłane przez: bruno (---.bulldogdsl.com)
Data: 09 gru 2007 - 01:17:06

Przestancie prosze wypisywac dyrdymaly o masciach itd.

Macie fatalna diete i przez to obrywa wasza skora w pierwszej kolejnosci,a wy maskujecie chorobe masciami.

Prosze Was myslcie troche

Re: Jak pozbyą się białych plam po łuszczycy
Wysłane przez: rabatek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 gru 2007 - 15:53:56

mysle ze kilka wizyt w solarium napewno wam pomoże. pozdrawiam

luszczyca
Wysłane przez: arek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 pa� 2008 - 23:10:49

cześć wam mam na imie arek i mam 15 lat mam luszczyce ale bardzo malo mam ja troszke w glowie ale jusz zeszla mam jeszcze jedna plamke na plecach i używam maść FLUCINAR sa duze efekty martwi mnie jedno Luszczyca to choroba nie wyleczalna sad smileysad smiley
po jakimś czasie zaś powraca ciężko mi z tym żyć inni mówili zeby dodać oleju do kąpieli z pierwszego tłoczenia 50 mililitrów smiling smiley miło było coś napisać postaram sie być na forum co dzień po południu

Re: Jak pozbyą się białych plam po łuszczycy
Wysłane przez: Latoya (---.217.146.194.generacja.pl)
Data: 20 cze 2009 - 17:08:39

Ja stosowałam Exorex, zioła od zielarza K. Janickiego i Flavon. Zostały tylko białe plamy, mam nadzieję, że niedługo same zejdą. Chcę jeszcze zakupić Exorex szampon, bo na głowie do tej pory nie jest rewelacyjnie.

Re: Jak pozbyą się białych plam po łuszczycy
Wysłane przez: ewela (---.dynamic.dsl.as9105.com)
Data: 23 lis 2009 - 02:19:39

ja mam biale plamy juz okolo pol roku sad smiley kiedys jeszcze solarium pomagalo...
teraz juz nie.. tylko wysusza skore. lekarka powiedziala mi zebym zupelnie z tej formy opalenizny zrezygnowala i polecila wyjazd do cieplych krajow... moze kiedys..smiling smiley)

p.s. co do exorexu to nie wszystkim pomaga ja stosowalam go 2 lata temu dluzszy czas i nic....az go odstawilam.. tak jak tu niektorzy pisza kazdy ma poprostu inny organizm i rozne leki inaczej na niego dzialaja...dlatego mysle ze dopoki nie sprobujemy czegos nowego to sie nie przekonamy na wlasnej skorze!!! pozdrawiam

Re: Jak pozbyą się białych plam po łuszczycy
Wysłane przez: monia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 gru 2009 - 14:56:23

hejsmiling smileymialam tez takie biale plamki to efekt sterydow lub cygnoliny.Solarium zawsze mi pomagalo smarowalam miejsca balsamem i szlam na 15 min zeby to przypiec pomagalo nie mam tego.pozdrawiam biedronkismiling smiley

Re: Jak pozbyą się białych plam po łuszczycy
Wysłane przez: ewela (---.dynamic.dsl.as9105.com)
Data: 09 sty 2010 - 15:04:31

monia jakiego balsamu uzywalas?? jakiegos zwyklego??

Re: Jak pozbyą się białych plam po łuszczycy
Wysłane przez: monia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 sty 2010 - 23:37:50

hejewela.uzywalam balsam z ziaji.brazowa butelka i jest z maslem kakaowym tym sie natluszczam do dzis.jeden co mnie nie uczula zapachowy...tym sie smarowalam przed opalaniem i po.pozdrawiam

Re: Jak pozbyą się białych plam po łuszczycy
Wysłane przez: Sandra (---.cdma.centertel.pl)
Data: 02 maj 2010 - 11:59:56

Mam łuszczycę od 7 lat, jako małe dziecko strasznie się tego wstydziłam zwłaszcza ,że pierwszy raz wyszła mi kiedy miałam komunie. Od 7 lat stosuje jedną i tą samą maść, jeszcze nigdy nie zawiodła i za każdym razem pomaga tak samo, mimo tego ,że jest to steryd. Ja osobiście używam maści diprosalic, i jestem bardzo zadowolona. Białe plamki znikną przy opaleniu się, ewentualnie kiedy łuszczyca wyskoczy np w zimie kiedy nie ma jak się opalić, przejść się do solarium na jakieś 3-4 minuty dwa razy w tygodniu. smiling smiley

Re: Jak pozbyą się białych plam po łuszczycy
Wysłane przez: Patti (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 maj 2010 - 12:48:47

J nigdy nie stosowałam maści sterydowych na nogi, tylko sie opalam (na słońcu i na solarium) i jak znika Ł, to zostają właśnie białe plamki.
A im bardziej się opalę, tym bardziej te białe plami rzucają się w oczy. Wygląda to jak bielactwo...
Jesienią , kiedy opalenizna pomału schodzi, to koloryt skóry powoli się wyrównuje, plamki są mniej widoczne, ale wtedy znów zaczyna wychodzić Ł. I tak co roku w kółko...
Ale wolę już te białe plamki niż czerwone krosty.