Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: jarek (---.eimperium.pl)
Data: 17 lip 2011 - 22:08:43

do N
juz wczoraj spisalem nazwy, jutra wybiore sie do apteki i zakupie.

Mam jeszcze pytanko:

Czy stosowal ktos ziele jaskółcze ?

Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: misia222 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 lip 2011 - 14:41:30

wiem jak wyleczyc wyprysk potnicowy na palcu...piszcie
[email protected]
spróbuje pomóc

Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: misia222 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 lip 2011 - 14:44:06

wiem jak wyleczyc wyprysk potnicowy na palcu...piszcie
[email protected]
spróbuje pomóc

Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 18 lip 2011 - 15:24:57

A dlaczego tego nie podasz tu.
Wielu miało lub ma taki problem może ktoś by skorzystał

Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: anka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 lip 2011 - 23:21:02

wyleczyłam wyprysk potnicowy!
Od niedzieli łykam 2 razy dziennie rano i wieczorem lek homoepatyczny graphites 9 ch (rano zaraz po przebudzeniu i wieczorem). Wypryski zniknęły, skóra między palcami i na wewnętrznej stronie dłoni się wygoiła. Od wczoraj niczym nie smaruję (wcześniej stosowałam maści sterydowe i antybiotykowe). Nawet celowo prowokuję pojawienie wyprysków i nic. Sama nie mogę w to uwierzyć, że w kilka dni to wszystko się zagoiło i została tylko zabliźniona skóra. Co ważne: lek (koszt ok.8zł fiolka z białymi granulkami firmy boiron), 5 granulek wsypuję do pokrywki fiolki - nie wolno wysypywać na rękę, a potem pod język i czekać aż się same rozpuszczą - nie ssać. Pamiętać, żeby przyjmować na czyste śluzówki tzn. 0,5 godz. przed jedzeniem lub 1 godz.po jedzeniu. Wiem, że zaraz pojawią się komentarze, że homeopatia to ściema dla naiwnych, na mnie zadziałało (tzn.mam taką nadzieję).

Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: aga (---.play-internet.pl)
Data: 29 lip 2011 - 14:46:56

Ja niestety męczę się z tym już od miesiąca(wiem, może trochę mało), dodatkowo mam zapalenie okołoustne po stosowaniu sterydów w przeszłości). Dostałam mnóstwo leków za kwotę przekraczającą 200zł. Leki stosuje 2 dzień, najpierw było tylko kilka pęcherzy, teraz wysyp. i brak jakielkowiek poprawy. Czy ktoś ma doświadczenie z wysypem i zapalniem okołoustnym???

Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: MISIA222 (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 07 wrz 2011 - 15:51:10

a probowaliscie nowa mascią smarowac SODERMIX ?
TO JEST SPECJALNA NA WYPRYSK POTNICOWY.

http://www.sodermix.com/?country=pl&lang=pol&section=3-7

kto sprobuje i jak bedie pomagac napiszcie !! smiling smiley

Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: aga (---.play-internet.pl)
Data: 07 lis 2011 - 12:14:21

Zwalczyliście to/???

MI żadne leki nie pomogły, a stan ogólny zdrowia bardzo się tylko pogorszył...

Wybaczcie,że odświeżam...

Ale szukam pomysłu na to...
najpierw swedzące pęcherze, potem w zależności od tego, co zrobię. jak rozdrapię to straszne rany, jak postaram się uspokoić to niby znikają, skóra robi się żółtawa, schodzi i od początku.... plus, że teraz mam tylko prawą rękę....

Proszę o pomysły, jak udało się to zaleczyć, bo ww nie pomogły.... a o sterydach wszelakiego pochodzenia nie wspomnę.....

[email protected]

Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 07 lis 2011 - 12:57:04

Aga...................mocz rękę w ziołach (dziurawiec, skrzyp polny,kora dębu,jałowiec) lub krochmali smaruj tak jak pisałam na poprzedniej stronie epikremem nagietkową czy rumiankową a jak zaczynają się robić pęcherze przemywaj wodą utlenioną i smaruj maścią wit A.
Na dłoniach bardzo ciężko zaleczyć zwłaszcza jak się stosowało sterydy ale mnie to pomogło.Pytaj jak by co.

Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: aga (---.play-internet.pl)
Data: 09 lis 2011 - 09:32:03

N Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Aga...................mocz rękę w ziołach
> (dziurawiec, skrzyp polny,kora dębu,jałowiec)
> lub krochmali smaruj tak jak pisałam na
> poprzedniej stronie epikremem nagietkową czy
> rumiankową a jak zaczynają się robić pęcherze
> przemywaj wodą utlenioną i smaruj maścią wit
> A.
> Na dłoniach bardzo ciężko zaleczyć zwłaszcza
> jak się stosowało sterydy ale mnie to
> pomogło.Pytaj jak by co.

Dzięki.
Zioła napewno wypróbuje... Gorzej z w.utlenioną, bo wtedy robi mi się biała skóra i strasznie schodzi. a pod nią czerwone strasznie i widoczne dziurki po pęcherzykach... Tak, sterydy żadne nie działają, a tylko interweniują w organizm....Pomogło Ci??? i nadal nie masz??????

Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 09 lis 2011 - 12:04:47

Takich pęcherzy już nie
A jak długo utrzymuje ci się ta biała skóra?
Dobrze też działa żel z żywokostu musisz wypróbować co u ciebie zadziała,ja stosowałam też cynkową i rumiankową razem
Możesz też smarować maścią z wit A na noc grubo to są wszystkie naturalne mazidła i nie drogie a dosyć dobrze działają.
Ja też na taki bąbel z wodą lałam....... wodę utlenioną prosto z buteleczki i znikał

Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: aga (---.play-internet.pl)
Data: 16 lis 2011 - 08:14:35

biała skóra utrzymuje się, aż sama zejdzie... teraz zamiast pęcherzyków została mi bczerwona strasznie skóra, pękająca..

często na te pecherze, jak z nich leci, pomaga Agosulfan...
http://forum.luszczyce.pl/przywitaj-sie/czy-to-luszczyca-t445.html
Coś na bazie czegoś takiego się zrobiło... i nadal walczę...

Wypróbuje teraz cynkowa i rumiankowa i z wit a....

Dam znac jakie sa efekty...

Dzięki wielkie za porady... łatwiej walczyc wiedząc, że są osoby, którym się udajesmiling smiley
Pozdrawiam

Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 16 lis 2011 - 09:35:15

Jak skóra bardzo wysuszona u mnie niezawodnie działa epikrem zmiękcza naskórek skóra nie jest napięta i nie boli i świetnie nawilża

Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: cvka (---.maverick.com.pl)
Data: 17 kwi 2012 - 22:49:28

Odświeżam? walczę z tą chorobą od 10 lat a mam 20 czyli polowe życia. Mogę się użalać narzekać na lekarzy (a było ich 10 czyli co roku nowy) ale nie o to chodzi. Mi bardzo pomogło BUSKIE SPA SIARKOWE (cena 30zł bez recepty) myłem tym ręce a jak było gorzej to brałem trochę na ręce i moczyłem w letniej wodzie przez 15 minut. Efekt 2-3 dni i ręce bez śladu choroby przy łagodnych stanach a przy gorszych 14 dni i była poprawa. Naprawdę polecam tylko trzeba uważać bo mocno wysusza skórę, trzeba kremować i tyle
pozdrawiam

Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: dyska (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 22 maj 2012 - 21:55:46

Na wyprysk potnicowy pomaga ADVANTAN, cLOBEDERM I MASC ROBIONA MAM RECEPTURE JAKBY KOMU TREZBA BYLO.

Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: N (188.95.29.---)
Data: 22 maj 2012 - 23:38:39

ADVANTAN, cLOBEDERM napewno bo to sterydy tylko że potem nie dasz rady jak odstawisz jak stosujesz stale

Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: Waldi (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 cze 2012 - 15:11:16

Witam. Od ponad dwoch misiecy mam tez babelki. Bylem w szpitalu na dermatologi 8 dni i wszystko poznikalo. Dawali mi Oksykort w spraju 2x dziennie na dlonie i masc gentamycynowa z htc na noc.Do tego tabletki clemastil 2x1. Na dowidzenia zapisali mi Primafucort masc i po tygodniu powrot kropek. Czytalem wszystkie wpisy i nie cieszy mnie to czego sie doczytalem. Jestem kierowca autobusu (z powolania) i nie wyobrazam sobie innej pracy a przez te babelki wstyd jezdzic i co najgorsze ze nie idzie tego ukryc. Od wiosny do jesieni jest sezon turystyczny gdzie moge cos zarobic a tu takie cholerstwo mnie dyskwalifikuje. Wybieram sie na badania czy nie jestem na cos uczulony ale watpie zeby cos wykazalo. Pozdarwiam wszystkich z kropkami

Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: buka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 lip 2012 - 18:49:44

Witam- ja z tym walcze od dzieciństwa.
Najlepiej sprawdza się moczenie rąk i stop w wywarze z ziela ostrożenia (ludowa nazwa: czarcie żebro)- można je kupić w aptece.
Moczyć trzeba tak długo aż się w wodzie wytrącą takie "farfocle"- pewnie jakaś reakcja z potem zachodzi. Skóra po takich zabiegach jest bardzo delikatna i przyjemna a wyprysk po paru zabiegach znika.
W stanach łagodniejszych ratuję się czasem moczeniem w wodzie z solą,którą później spłukuję czystą wodą (bez soli) i kremuję te miejsca sudocermem (taki krem w szarym pudełku, kupowany w aptekach lub drogeriach).

Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: zdzislawa piwowarczyk (---.dynamic.chello.pl)
Data: 25 wrz 2012 - 17:21:04

Od ok.1miesiaca swedza mnie stopy i rece,pojawiaja sie pecherze wyp.plynem.Jak bylam nastolatka to mialam uczulenie na Pabialgine,/ wyst.ciemne siniaki pod kolanami,pachy,silne bolace swedzenie / mam 60 lat

Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: zdzislawa piwowarczyk (---.dynamic.chello.pl)
Data: 25 wrz 2012 - 17:31:06

zdzislawa piwowarczyk Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Od ok.1miesiaca swedza mnie stopy i rece,pojawiaja
> sie pecherze wyp.plynem.Jak bylam nastolatka to
> mialam uczulenie na Pabialgine,/ wyst.ciemne
> siniaki pod kolanami,pachy,silne bolace swedzenie
> / mam 60 lat