Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: N (188.95.29.---)
Data: 25 wrz 2012 - 20:50:26

Przemywaj te pęcherze wodą utlenioną lub octem jabłkowym smaruj często maścią z wit A to pomaga można też moczyć w ziołach płatkach owsianych czy słoma owsiana

Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: ivanov (78.10.141.---)
Data: 20 pa� 2013 - 10:55:33

Witam serdecznie wszystkich borykających się z wypryskiem potnicowym vel. łuszczycą krostkową, sam mam problem z tym świństwem albo miałem i tu chcę się podzielić swoim sposobem na to całe gów... jestem alergikiem od dawien dawna na początku całe ciało w plamach, świąd itp. stosowanie maści, kremów, płynów nic nie dawało pewnego dnia przychodzi do mnie matula i mówi, że znajomy polecił jej kąpiel w szarym mydle ale należy się dobrze namydlić - zrobiłem tak - cud - na drugi dzień ani jednej plamki! mija kilka lat poszedłem do pracy w fabryce w butach made in china po powrocie do domu coś mnie zaswędziało na stopie, zaglądam, a tam na środku stopy czerwona plama a w niej gęsto rozsiane pęcherzyki z płynem, wysiękiem. no i się zaczęło 5-6 lat męki pańskiej od lekarza do znachora pół polski zjechałem żaden nie pomógł (nie krytykuje ich bo każdy się naprawdę starał pomóc) no i jakie 3 miesiące temu postanowiłem wrócić do szarego mydła - stał się cud smiling smiley - codziennie po 20 - 30 minut moczenia stóp w szarym mydle - najpierw namydlam każdą stopę tak że z mydła robi się biała maź i wcieram w stopę, a potem trzymam je przez 20 - 30 minut - w tedy czytasz książkę lub oglądasz tv smiling smiley po zabiegu biorę oliwkę dżonson end dżonson (ja używam tej białej nie tej żółtej) dla dzieci lekko wcieram w stopy i jest git ! smiling smiley owszem jak nie mocze stóp 3 dni to pojawiają się te "pryszcze" ale zaraz szybka akcja moczenia i problem znika! komfort życia uległ zmianie to tak jak z motelu przenieść się do hotelu pięciu gwiazdek! polecam! mam nadzieje że to trochę komuś pomoże koszt tej terapii to 15 zł maks mydło plus oliwka plus trochę wody i miska smiling smiley

Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: lubert22 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 sie 2014 - 17:10:05

Witam, czy ktoś próbował wyżej wymieniony sposób? Działa? Borykam się z ta choroba już 4 lata i stosowałem już większość maści i kremów sterydowych, a nic nie pomaga i się rozprzestrzenia. Jeszcze mam dziwne uzależnienie ze muszę ta skore zdrapywać z palców u dłoni, a wtedy robią mi się rany. Jak sobie z tym poradzić bo czuje że sterydy mi nie pomagają (może łagodzą ból i swędzenie ale nie uleczają). Na prawdę jest to wstydliwe i czuje się z tym na dłoni jak bym był inny...pomóżcie, co robić?

Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: N (185.48.176.---)
Data: 03 sie 2014 - 10:54:55

W moim przypadku efekty przynosi woda utleniona polewam na świeży bąbel i chwile trzymam albo wcieram po prostu w dłonie
Trzeba też zadbać o dobre nawilżenie dłoni