Naswietlanie a pogorszenie stanu skory
Wysłane przez: Amara (---.lubin.dialog.net.pl)
Data: 12 lip 2005 - 20:14:47

Czy znane sa przypadki ,ze po naswietlaniu ,stan skory sie pogarsza ,pojawiaja sie drobne grudki- kaszka wyczuwalna przy dotyku? Mam wrazenie ,ze po lampach jest gorzej niz przed.Czy jest to mozliwe

Re: Naswietlanie a pogorszenie stanu skory
Wysłane przez: andrzej85 (---.idea.pl)
Data: 13 lip 2005 - 07:30:43

Może być tak, że pierwsze naświetlania spowodowały alergiczną reakcję skóry. Po kilku dalszych "sesjach" powinno zniknąć grudki o których wspominasz. Miałem podobną reakcję ale później było już dobrze.
Nie słyszałem jednak, a mam dobrą lekarkę, o tym by naświetlania zaszkodziły. Powodzenia.
a.

Re: Naswietlanie a pogorszenie stanu skory
Wysłane przez: Ajgor (---.pu.kielce.pl)
Data: 13 lip 2005 - 09:44:56

A ja owszem słyszałem o takich wypadkach a nawet byłem tego świadkiem. Podczas pobytu w szpitalu gdzie stosowali naświetlania było kilka osób którym działanie lamp pogarszało sprawę. I co ciekawe te osoby podczas poprzednich pobytóww szpitalu używały lamp z doskonałym skutkiem. Przy kolejnym nawrocie choroby światłoterapia przynosiła wręcz odwrotne od zamierzonych efekty. A żeby było jeszcze śmieszniej po jakimś czasie (kilka miesięcy) lampy znowu dawały dobre efekty :-) Lekarze potwierdzali, że zdarza się to niektórym osobom ale nie byli w stanie wyjaśnić dlaczego tak się dzieje, jak długo to może trwać i kogo to może spotkać. Jak widać nasza "koleżanka" lubi czasem zaskakiwać i ma swoje sekrety ;-) Oczywiście nie oznacza to, że u Ciebie jest tak samo. Może to być tak jak pisał andrzej85 najzwyklejsze w świecie uczulenie skóry które za parę dni przejdzie i tyle. Pozdrawiam

Re: Naswietlanie a pogorszenie stanu skory
Wysłane przez: Eliza (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 14 lip 2005 - 15:22:36

moja łuszczyca zdecydowanie źle reaguje na lampy i słońce . obsiewa mnie równiutko.