Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 1234567891011-->
Bieżąca strona: 1 z 11
jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: agnieszka (80.51.176.---)
Data: 12 lip 2005 - 23:57:08

jakie leki na tradzik rozowaty?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: anna (---.crowley.pl)
Data: 13 lip 2005 - 18:31:01

Wejdż na strony dr Henryka Różańskiego, który bardzo dużo pisze w swoich publikacjach na temat trądzików.
http://luskiewnik.strefa.pl/luskiewnik/acne.html
lub
http://luskiewnik.strefa.pl/luskiewnik/PRYSZCZE 2002.htm
Życzę udanej kuracji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: krzysia (---.satfilm.pl)
Data: 17 pa� 2005 - 22:57:07

Potrzebuję pilnie porady jak leczyć tę chorobę mam ją głównie na policzkach
bardzo mnie to boli i szczypie i mam to gorące

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: romanescou (---.huby.neta-si.pl)
Data: 18 pa� 2005 - 08:07:14

Ostrzegam.
Słyszałem rozmowę, że "absolutnie nie wolno tego leczyć lampami lub laserem" podobno ma to fatalne skutki.
Wiem, zę nie padło to w "wiadomości" ale tak na przyszłość przestrzegam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: tomek (---.centrum.punkt.pl)
Data: 18 pa� 2005 - 10:59:49

Leczy się to głównie kremami i żelami z metronidazolem. Również doustnie przyjmuje się Metronidazol i inne antybiotyki np. Tetralysal czy Doxycyclina.
Z lekó beż recepty można spróóbować kremu Dermaknel i maści Tormentiol.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 lis 2005 - 21:29:23

mam straszne problemy ze skora od 3 lat biore tabletki i mascie teraz gdy to odstawilam wszystko wyszlo na wierzch mam cla twarz w chrostach ktore sa strasznie zaczerwienione swedza i sciagaja mi strasznie skore ktora jest wysluszona lekarz nadla mnie lezcy tabletkami a przyczyny niezna podejzewa ze to tradzi rozowaty czy moge prosic o rade?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: marzena (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 gru 2005 - 09:23:12

Witaj Przeczytałam Twoja prosbę.Ja miałamzaczerwienienie od kilkunastu lat , teraz wyszły mi do tego chrosty , własnie takie jak piszesz.Byłam u dermatologa - stwerdziła tradzik rózowaty ,nie załamałam sie , bo podejrzewałam , a zresztastres jest bardzo niekorzystny w tej chorobie.Po pierwsze musisz unikać nagłych zmian temperatury, ostrych przypraw , płynów z plastikowych butelek i wszystkiego co posiada chemie . Wiem to ciezkoa sprawa , ale odpowiednia dieta , ma duzy wpływ na poprawę.Zabronione solaria i słonce.Mycie twarzy tylkodelikatnymi antystresowymi mleczkami -polecam psychozel.Zakaz palenia i picia alkoholu.Ja osobiscie rano i wieczoremzmywam twarz mleczkiem , potem woda borowa a nastepnie wklepuje maśc Rozex (metronidazolum),Przepisała odzywke przeznaczona do cery suchej-Nanabase.Mam ja nakładać za kazdym razem jak wychodze na powietrze.Oprucz tego szukam cały czas w intrnecie pomocy , znalazłam strone z kosmetykami wspomagajacymi łagodzenie tradziku www.atwsklepy.pl/order-new.php.Jak tylko bede cos miała , co pomaga dam ci znać , napisz tylko do mie ipodaj swój adres poczty. Pozdrawiam . Trzymaj sie z usmiechem na twarzy. pa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: tomek (---.centrum.punkt.pl)
Data: 01 gru 2005 - 09:49:24

Z kosmetyków zwykle dobre są te do cery naczynkowej np. Eris czy Ziaja.
Z leków zewnętrznych krem i żel Metronidazol 1%. Rozex to francuski odpowiednik polskiego Metronidazolu, który kosztuje 10 razy drożej i zawiera mniej metronidazolu! Dobra jest też emulsja Dalacin T (antybiotyk w formie mleczka).
Jesli nie ma przeciwskazań można też spróbować zawiesiny siarkowej Acne sulph (punktowo, na noc). Maść Tormentiol również może pomóc.
Z leków doustnych można spróbować Calcium pantothenicum 3#1-2 tabl. oraz Oeparol 3#1 tabl.
W ostateczności zostają antybiotyki doustne.
Ostanio stosuje się też żel Skinoren, ale dużo osób skarży sie na podrażnienia skóry.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: Aska (---.asta-net.com.pl)
Data: 31 gru 2005 - 09:16:57

Czesc mam problem...;/ wychodza mi chrosty ma policzkach!! ale dlaczego?? pomocy nie chce wygladac jak jakas wariatka!! pozdrawiam tych ktorzy to rozumieja smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: wioletta (82.177.161.---)
Data: 02 sty 2006 - 10:22:00

Ja tradzik różowaty leczę już od 10 lat ,przetestowałam już chyba wszystko ,zadne antybiotyki tego nie wyleczą tylko zaleczą na krótki okres a potem i tak wszystko wychodzi na wierzch . polecam Rosalgin krem z serii Pharmaceris R z Erisa bo łagodzi podrażnienia i wybiela zmiany krostne. oczywiście odpowiednia dieta, zycie bez stresu ,ale czy to jest możliwe w tych czasach . polecam zażywanie oleju z wiesiołka i picie herbatki ze skrzypu jeżeli się systematycznie uzywa te specyfiki to pomagają .Nie polecam stosowania ciągle metronidazolu bo po dłuższym czasie nie pomaga. pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: mikolaj (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 02 sty 2006 - 11:43:53

jaka jest roznic miedy tradzikiem aluszczyca?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: pawel (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 06 sty 2006 - 11:36:11

hejka ja tez mialem ten problem przez 3 lata ale juz znika poprostu trzeba sie dobrze ozywiac nie dotykac tego i nie wyciskac i zawsze dbac o higiene twarzy pozdrosmiling smiley glowa do gory!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: mikolaj (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 06 sty 2006 - 12:05:31

prosze napiszcie roznice bo moze to mam a mnie lecza masciami sterydowymi i dziegdziowymi na luszczyce;/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: waldek (---.eranet.pl)
Data: 12 lut 2006 - 18:51:02

ja lecze tradzik od ok 6 miesiecy, pani dermatolog poleciła mi rozex, tetralysal, witamine pp. Twarz przemywam mleczkiem kosmetycznym i tonikiem, uzywam kremu dla facetów nivea for men, zima na silne mrozy emulsie svr. latem mam uzywac krem z filtrami. Oczywiscie zero papierosow, kawy, ostrego jedzenia, alkoholu, opalania, jak najmniej sie wkurzac, nie myc twarzy mydłem. Efekty sa, a było juz bardzo zle.


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: Krysia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 12 lut 2006 - 21:20:51

ja dostałam trądzik różowaty który był następstwem stosowania sterydów i w klinice powiedziano że to trądzik różowaty posterydowy. Ostatnio troche jest lepiej, myslę że dlatego bo unikam wszelkich sterydów jak ognia. Mnie pomagał puder w płynie na wodzie. Spróbuj. pozdrawiam i powodzenia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: anka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 lut 2006 - 11:01:09

Przede wszystkim - nie szkodzić. Mam trądzik różowaty na twarzy, w sumie nic konkretnego, żadnego cudownego leku jeszcze żaden lekarz mi nie przepisał. jak sobie radzę żeby nie poglebiac zmian a koić to co jest?
Żadnych jadowitych kosmetyków (zwóćcie uwagę czym myjecie włosy, odżywki itp, do mycia twarzy tylko Physiogel albo płyn Pharmaceris R Eris do skóry z trądzikiem różowatym, słyszałam że płyny micelarne są dobre, ale nie stosowałam.
Do smarowania tej problematycznej cery - bardzo wrażliwa, zaczerwieniona ale z wypryskami stosowałam: krem Physiogel - ładnie nawilża, Nanobase - odżywka do suchej skóry - to kiedy uczucie ściągniecia bardzo przeszkadza.
dobre są kosmetyki Pharmaceris R, całkiem niezły krem na naczynka Iwostinu (ten ma dodatkowo zielony kolorek, więc kryje zaczerwienienia)
Niedawno kupiłam za namową dermatologa cały zestaw Synchrorose firmy General Topics (na ich stronce znajdziecie gdzie kupić). szczególnie podoba mi się krem synchrorose fast. Bardzo szybko radiz sobie z napadowym zaczerwienianiem ...i chyba po tych kosmetykach goją się lepiej krosty. Ale o efektach powiem później, jak będziecie chcieli.
Dodam tylko, że nie wierzę w cudowne działanie kremików i innych kosmetyków. Po prostu robię wszystko co mozna - poza ty unikam alkoholu, przegrzewania skóry, gorących potraw... Może moje trudy będą nagrodzone

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: mirena (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 lut 2006 - 13:50:10

Znam kilka osób ktore oprocz diety i unikania stresu stosowaly ziola szwedzkie Ale musi to byc postac tych ziól do zaparzania,nie wyciąg alkoholowy bo przy tym trądzku nie wolno pic alkoholu.Trzeba je pić 3 razy dziennie ,regularnie przez ok 3-4 miesiace
pozdrawiam,zycze zdrowia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: anka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 lut 2006 - 14:24:43

jakie to zioła?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: mirena (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 lut 2006 - 14:44:49

Nie pamietam orginalnej nazwy ale jest to znana mieszanka o popularnej nazwie Ziola szwedzkie.Napisalam o tej metodzie bo efekty byly zaskakujaco dobre i myslę ze warto sprobowac
M

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: anka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 lut 2006 - 14:46:44

dzięki mirena smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 1234567891011-->
Bieżąca strona: 1 z 11



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.