Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011-->
Bieżąca strona: 5 z 11
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: Jacek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 cze 2006 - 22:13:58

Mi bardzo szkodzi slonce, podobnie mróz i wiatr. Wystarczy niedluga chwila i robie sie bardzo czerwony. Staram sie unikac slonca i raczej przebywac w cieniu, a np. nad morzem opalajac sie zawsze zaslaniam sobie twarz czapką. Czasem uzywam krem z filtrem, ale nie zawsze pomaga, a nawet niekiedy szkodzi z tego wzgledu, ze mam bardzo wrazliwa skore na roznorodne kosmetyki.
Pozdrawiam


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: IZA (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 01 cze 2006 - 22:37:03

MAM PYTANIE DO WAS WSZYSTKICH. SAMA JUZ NIEWIEM CO TO JEST.. KIEDYS MOJA CERA NIEWYGLĄDAŁA ZBYT DOBRZE, WYLECZYŁAM JĄ TO PARU WYPRYSKÓW, LECZ NADAL MAM POD SKÓRA CZERWONE PLAMKI, PODEJRZEWAM ZE SA TO BLIZNY PO WCZESNIEJSZYM STANIE MOJEJ CERY. CZY KTOS MOGŁBY MI NAPISAC TU CZY TAK WŁASNIE JEST JAK PODEJRZEWAM??
Pozdrawiam wszytskich smiling smiley) -Iza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: dota (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 02 cze 2006 - 20:12:51

jacku czy po przebywaniu na słońcu powracał trądzik różowaty czy tylko zaczerwieniła ci sie twarz.ja po opalaniu równierz mam czerwoną twarz ale trudno stwierdzic czy to opalenizna czy choroba.praktycznie na drugi dzień wszystko jest ok.bardzo lubię się opalać i dlatego jestem ciekawa czy slońce może mi zaszkodzić z tego powodu że kiedyś cierpiałam na tę chorobę.w tej chwili po słońcu nic mi nie jest ale boje się że to może kiedyś się odezwać.


pozdrowionka smiling smiley)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: Jacek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 cze 2006 - 23:19:57

Nawet mala dawka slonca sprawia, ze cie bardzo czerwienie. Zazwyczaj na tym sie konczy i paru dniach schodzi, tak jak zwykla opalenizna. Ale u mnie na pewno jest to spowodowane tradzikiem rozowatym, bo pare lat temu, jak go nie mialem, nigdy nie robilem sie czerwony, opalalem sie na brazowo. Teraz moge tylko o tym pomarzyc :-(

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: maria (---.ioz.pwr.wroc.pl)
Data: 08 cze 2006 - 08:55:36

jestem weteranka w walce z trądzikiem i polecam stronki na ten temat: ta jest niezła
http://www.tyizdrowie.pl/index.php?n=13&a=8

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: Bozena (---.adsl.alicedsl.de)
Data: 08 cze 2006 - 20:48:29

Przepis medycyny naturalnej na tradzik rozowaty,z ksazki Jadwigi Gornickiej "Apteka Natury":
Jezeli poza rumieniem sa wykwity,sprawa podstawowa jest przestrzeganie higieny.Przy wklepywaniu kremu rece musza byc absolutnie czyste.Przy wykwitach pomagaja oklady z rozgotowanej na gesta papke cebuli,ktore trzyma sie przez godzine natwarzy po czym trzeba zmyc letnia woda lub listkiem aloesu.Wskasane jest przecieranie twarzy kawalkiem rozlupanego aloesu. Ponadto zarzywac Rutinoscorbin 3 x 2 tabletki.Do twarzy najlepszy jest krem z wit.E i A.Czeba dbac o codziennie o regularny stolec.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: dorota (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 09 cze 2006 - 11:17:53

W walce z różowatym trwam od 2 miesięcy (leczenie). Wcześniej (pół roku)wmawiano mi, że to alergia, bo b. źle tolerowałam kosmetyki. Im mocnijsze - tym gorzej było. Pojawiały się sine pajączki i czerwone plamy. Wreszcie trafiłam na lekarza, który zdiagnozował różowaty. Dostałam rozex i vit. PP. Zakaz słońca i sugestia, że choroba może mieć związek z zaburzeniami hormonalnymi. Rozex pomaga o tyle, że nie wysypują mi się plamy i krostki. Chyba nie likwiduje choroby. Na dzień stosuję metroruboril - krem do kupienia w aptecebez recepty (ok. 50-60 zł). Latem muszę go odstawić bo zawiera uwrażliwiający metronidazol. Przejdę na synchrorose i zobaczymy. Pozdrawiam wszystkich walczących. Mam nadzieję, że wynajdą coć na to świństwo, bo to makabra, szczególnie dla kobiet, które chcą mieć zadbaną buzię.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: magda (---.zamosc.mm.pl)
Data: 11 cze 2006 - 19:26:46

czy ktos z was trafil na dermatologa ktory stwierdzil ze ta chorobe da sie wyleczyc bo moja walka z nia nadal trwa biore rozne leki narazie nie jest tak zle ciesze sie jakby mi taki stan na stale zostal ale podczas miesiaczki on sie nasila czy ktos wie co w takiej sytuacji robic pozdrawiam wszystkich

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: Bozena (---.adsl.alicedsl.de)
Data: 12 cze 2006 - 13:10:46

Przyczyna tradzika jest brak mineralow i witamin w organizmie.Czytajac to forum,sama stwierdzila,ze mam podobna dolegliwosc.Zawsze mialam sklonnosci do czerwienienia sie na twarzy.Po trzydziestce doszly zylaki,a po czterdziestce wrazliwosc na slone,(ale tylko nos,policzki dekold).Po wypiciu alkocholu,czy kawy,po mrozie ,czy wietrze,wygladalam jak pijak.Bordowy nos i policzki w krztalcie motyla.I to co raz wiecej i coraz czesciej.Chrostek,jeszcze nie mialam.
Od dwuch tygodni wypijam sok codziennie z ok 5 do 10 cytryn,od czasu sok z kapusty ,albo marchewki(szklanke).Biore tez zelazo(ale z zelazem trzeba ostroznie ,bo szybko mozna przedawkowac).Na twarz i dekold przykladalam rozwalkowane liscie kapusty.
Nie tylko,ze rumien juz nie jest staly,ale nawet po wypiciu winka nos mi sie nie czerwieni,To czuje sie znakomicie,nogi mnie nie bola,poznikaly mi nabrzmiale zyly na dloniach i przedramieniu,i nawet zylaki wygladaja przyzwoicie.Nie sa takie spuchniete i rozlezle.Mam takie wrazenie ,ze zyly maja wreszcie sily normalnie funkcjonowac, i ja tez jeszcze do niedawna mialam chroniczne zmeczenie,albo bylam nerwowa.Teraz jestem rzezka,bylam wczoraj caly dzien nad jeziorem i nie wracalam jak burak.
Oczywiscie bede dalej dbala o zdrowie,bo jak sie dowiedzalam z forum co mnie czeka ,to sie wystraszylam,juz dotychczasowe objawy mnie meczyly.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: maria (---.olsztyn.sdi.tpnet.pl)
Data: 14 cze 2006 - 19:04:51

ja byłam uwielu dermatologów i nic ciekawego się nie dowiedziałam,tylko to ż mam nauczyć się z tym żyć,ale jak ,gdy do pracy wstaję i żyć się nie chce bo buzia w krostach i cała czerwona, wysuszona ostatnio po zjedzeniu 4 opakowań tetracykliny lekarz dermatolog wysłał mnie do ginekologa i zalecił brać cilest nie wiem czy dobrze zrobiłam nigdy nie brałam hormonów mam 40 lat czy ktoś ma lepszy sposób? boję się ,że te hormony nasilą objawy trądziku różowatego? może detmatolog lub ktoś doświadczony mi pomoże prosze używałam kremów zla roche posay były dobre a moż ktoś zna lepsze metody leczenia


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: jola (82.160.77.---)
Data: 16 cze 2006 - 18:04:18

Z tego co wiem,jedną z przyczyn choroby trądziku różowatego jest
branie tabletek hormonalnych.Więc jak masz możliwość to zmień
dermatologa. Pozdrowienia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: magda (---.zamosc.mm.pl)
Data: 16 cze 2006 - 19:02:40

jestem okropnie zdolowana jest bardzo zle z stanu w jakim chcialam zostac powstaly mi straszne wykwity w mojej miejscowosci nie ma dobrych dermatologow jestem zalamana czy ktos moze wie czy homeopatia moze cos zdzialac z tym okropnym problemem tradziku rozowatego nadeszlo lato kobiety chca wyjsc normalnie z usmiechnieta twarza na dwor tylko pytanie jak juz sama nie wiem co robic mam ochote usiasc w kat i plakac nie nawidze wygladu swojej twarzy moze ktos rowniez poleci mi jakiegos dermatologa z lublina ktory pracuje w jakiejs klinice bardzo was o to prosze kazdy wie jak mogę sie czuc z moim wygladem komus moze wydawac sie to takimi desperackimi czynami ale jesli chce sie byc normalna dziewczyna z normalnym wygladem niewytykana palcami przez innych to tak postepuje lapie sie czego kolwiek tylko zeby wydrowic pozdrawiam wszystkich o podobnym problemie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: Bozena (---.adsl.alicedsl.de)
Data: 16 cze 2006 - 19:48:01

Prosty sposub :wypijac 1-2 szklanki dziennie kapusty,mozna mieszac z sokiem z marchwi. Przykladac na noc ,lub w wolny dzien walkowane liscie kapusty. Pomaga szybko.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: magda (---.zamosc.mm.pl)
Data: 17 cze 2006 - 22:25:03

witam wszystkich ja sie znowu doluje bo po stanie dobrym jestem w okropnym nie chce mi sie nic nawet wychodzic z domu leki na tradzik rozowaty sa drogie a mojej miejscowosci nie ma dermatologa KTORY by sobie poradzil z tym problemem kazdy zalamuje ręce ja rowniez juz nadchodza cieple dni jest wspaniala pogoda a mi sie szczerze nie chce wychodzic z taka cera na dwor prosze dajcie jakies rady skuteczne jestem juz tak zdolowana ze lapie sie wszystkiego pozdrawiam wszystkich chorujacych

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: magda (---.zamosc.mm.pl)
Data: 17 cze 2006 - 22:27:44

witam wszystkich ja sie znowu doluje bo po stanie dobrym jestem w okropnym nie chce mi sie nic nawet wychodzic z domu leki na tradzik rozowaty sa drogie a mojej miejscowosci nie ma dermatologa KTORY by sobie poradzil z tym problemem kazdy zalamuje ręce ja rowniez juz nadchodza cieple dni jest wspaniala pogoda a mi sie szczerze nie chce wychodzic z taka cera na dwor prosze dajcie jakies rady skuteczne jestem juz tak zdolowana ze lapie sie wszystkiego pozdrawiam wszystkich chorujacych


Opcje: OdpowiedzCytuj
jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: Michalina (---.stargard.mm.pl)
Data: 18 cze 2006 - 11:24:22

Byłabym wdzięczna za wszelkie informacje dotyczące trądziku różowatego. W szczególności interesują mnie kosmetyki do pielęgnacji twarzy oraz leki do stosowania zewnętrznego lub wewnętrznego. Może ktoś zna więcej szczegółów dotyczących leczenia laserowego? Będę wdzięczna za przesłanie wiadomości na mój e-mail.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: magda (---.zamosc.mm.pl)
Data: 18 cze 2006 - 16:38:41

podstwa jest oczyszczanie skory twarzy i poszczegolnych czesci ciala na ktorych wystepuje tradzik ale radze sie wybrac do dermatologa ktory sam zaleci dobre leczenie bo po stosowaniu roznych sterydow moze wystapic tradzik posterydowy a to jest juz okropnosc ale podstwa w leczeniu to antypbiotyki doustne i z kremow metronidazol na recepte ma takie samo dzialanie jak rozexs ktory jest od niego kilkanascie razy drozszy rowniez mozna sprobowac dermaknel i wiekszosc dermatologow przypisuje masci robione wiec radze poczekac dwa tygodnie w kolejce i sie wybrac pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: MARIUSZ (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 21 cze 2006 - 11:25:05

witam wszystkich serdecznie na forum ja choruje na tradzik różowaty (nos) od wielu lat , odwiedziłem wielu lekarzy dermatologów oraz znachorów.Niema leku który by to wyleczył jest wiele medykamentow łagodzacych ten stan choroby , ostatnio też miałem konsultacje z chirurgiem plastykiem , jest taka możliwość zabiegu polegająca na ścinaniu naskurka jest to zabieg pod narkozom i ponić nie bolesny ale niema gwarancji poprawy wygladu jest to zabieg do wykonania tylko prywatnie w klinice za odpłatnością , ceny sa różne .O statnio pokazał sie lek IZOTEK jest to lek dość drogi bo 30 tab. kosztuje 400 zł. to musi być już konsultacja z lukarzem. Pokazał sie też żelo nazwie NORODEL można go znaleść w necie jest tańszy i też so onim opinie tych co go stosują.Zamierzam też go wyprubować .pozdrawiam i życze wytrwałości

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: KIngaa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 21 cze 2006 - 18:09:27

nieewiemmm

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jak leczycie trądzik rózowaty?
Wysłane przez: Edyska (---.legionowo.eu.org)
Data: 21 cze 2006 - 19:20:16

Powiedzcie mi, czy istnieje szansa na wyleczenie tej choroby???sad smiley Podkreslam wyleczenie, a nie tylko zaleczenie ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011-->
Bieżąca strona: 5 z 11



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.