Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 1234567891011-->
Bieżąca strona: 1 z 11
RENTA
Wysłane przez: beataa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 29 kwi 2007 - 22:54:13

ludzie czy ktoś z Was w tym roku dostal rente socjalną na łuszczyce ????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: nefelly (---.toya.net.pl)
Data: 29 kwi 2007 - 23:47:18

ja mam stypendium socjalne bo jestem na studiach dziennych na uniwerku

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: bartek (---.serv-net.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 12:44:44

a to mozna sie starac o rente na luszczyce??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: beataa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 13:45:42

jeśli ma sie papiery że się choruje na łuszczyce i na stawy to można sie starać o zasiłek pielęgnacyjny w centrum pomocy rodziny (153zl ) oraz rente socjalną w zusie gdy sie ukończy 18 lat, lecz wymaga to dobrej dokumentacji najlepiej od jak najwiekszej ilosci lekarzy np dermatologa, reumatologa lub ortopedy,wymaga to dużo sił i cierpliwości w chodzeniu po komisjach, pozdrawiam smiling smiley ja jestem wlasnie w trakcie czekania na decyzję smiling smiley moje gg 4887237 smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: bartek (---.serv-net.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 14:56:39

a jezeli nie mam luszczycy stawowej tylko zwykla? sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: beataa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 15:02:38

ze zwykła będzie trudniej bo twierdzą że z samymi plamkami mozna pracowac i żyć ale chociaż socjalne powinni przyznać, warto próbować bo za to sie nic nie placi a zawsze moze troche grosza wpadnie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: beataa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 15:09:02

mi przyznali socjalne choc jeszcze nikt mi nie stwierdzil ze to stawowa a jakis wielkich zmian na ciele nie mam, ale to też zależy od humoru lekarza na komisji, wrazie czego trzeba sie odwoływać i do skutku smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: bartek (---.serv-net.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 15:21:18

ok dziekuje.. bede musial zaczac myslec w tym kierunku. ja na ciele mam masakrycznie z kolei winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: beataa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 15:39:45

tam powyżej sie pomyliłam nie socjalne tylko pielegnacyjne, powinni ci przyznać chociaż na rok na podleczenie a tym bardziej jeśli choroba powstala przed 16 rokiem zycia, trzymam kciuki powodzenia smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: bartek (---.serv-net.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 16:06:37

ale chyba musialbym wtedy wystapic o grupe inwalidzka nieprawda?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: beataa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 16:11:16

o przyznanie stopnia niepełnosprawnośći to jest podstawą do ubiegania się o zasiłek pilegnacyjny (153zl)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: bartek (---.serv-net.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 16:19:34

no to musze wybrac sie wyciagnac karte od pierwszego dermatologa o ile ja ma jeszcze :| :|

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: maria (---.aduro.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 19:59:31

mam luszczyce na twarzy cale czolo przy nosie i na polikach czy tez moge sie starac o socjalne .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: beataa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 21:13:35

wg mnie to troche malo, ja mialam po troszke ale po calym ciele, to zelzy tez czy dlugo sie juz leczysz i nie o socjalne ( bo to renta i wymaga zaawansowanej choroby najlepiej ze stawami) tylko o zasilek pielęgnacyjny z tymże myśle że ciężko bedzie żeby sama twarz uznali za stopień niepelnosprawnosci ale warto próbowac bo też dużo zalezy od lekarza

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: bartek (---.serv-net.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 21:55:14

ja chyba sprobuje bo nie mam miejsca na ciele gdzie by tego nie bylo.. no moze poza twarza stopami dlonmi

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: Oncia (---.zetosa.com.pl)
Data: 01 maj 2007 - 18:13:55

do Marii
Jesli masz łuszczyce na twarzy to tez mozesz starac sie o grupe , nie mowie tu o rencie tylko o orzeczeniu grupy ktora kwalifikuje osobe tez do zasilku pielegnacyjnego
Ja nie mam na twarzy ,ale zapytalam sie lakarza znajomego czy mogłabym starac sie o taka grupe i niestety !!orzekł ze nie bardzo (bo jak kazdy z nas za bardzo postaralam sie swoimi sposobami ja podleczyc i na tyle skutecznie ze stala sie mniej widoczna, szkoda tylko ze nikt z nich nie wie ile wysilku i kasy oraz cierpliwosci walki z psychika potrzeba by uzyskac taki efekt... jeszcze nie wiedzac na jak dlugo!!
Ale nie bede odbiegac od tematu , moze Cie to Mario zainteresuje bo ty masz na twarzy, wiec masz szanse otrzymania tego zasilku nie z tytulu luszczycy ale z tytułu uszczerbku nie pamietam jak fachowo ten moj znajmomy to nazwał , ale chodzilo mu o to Mario ze kazdy uszczerbek widoczny golym okiem , utrudniajacy podjecie pracy ,nawiazania kontaktu lub gdy jestes osoba pracujaca i masz kontakt z klientami ktorzy gapia sie na ciebie -i przeszkadza Ci to, chodzi tu o twoja psychike-to mozesz starac sie o zasilek pielegnacyjny.Nie mowie ze bedzie lekko ale warto, na twoim miejscu staralabym sie ..zycze powodzenia i wiary w siebiesmiling smiley)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: mariah (---.aduro.pl)
Data: 03 maj 2007 - 16:33:22

Oncia dziekuje bardzo za wiadomosc -bede sie starala.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: maria (---.aduro.pl)
Data: 08 maj 2007 - 20:08:53

wlasnie dzis bylam u dermatologa powiedziala mi ze z tego wzgeledu ze mam godpodarstwo i mieszkam na wsi nie moze przyslugiwac mi zadnagrupa inwalidzka. na twarz dostalam protopik i dajvonex na glowe.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: Aneta (---.bmj.net.pl)
Data: 09 maj 2007 - 23:51:22

Witam - ja dostałam rentę na dwa lata - łuszczyca i depresja z tym cholerstwem związana - trzeba mieć dużo porobionych badań, jakieś wypisy ze szpitala no i oświadczenia od lekarzy jakich tylko się da - nawet od ginekologa jak leczyłaś się hormonalnie - dosłownie wszystko sprawdzają - ale jakoś się udało. Radzę każdemu żeby składał - nic to nie kosztuję prócz czasu który musisz poświęcić na załatwianie papierków - uda się albo nie ale składać trzeba.
Mario - jeżeli masz gospodarstwo to tym bardziej powinnaś dostać - masz styczność z ziemią a przy łuszczycy to od razu wywala, teraz jest wiosna, wszystko pyli więc i tutaj trzeba uważać. Mi się też pokazuje na twarzy ale niestety traktuję to sterydami i znika na jakiś czas - łagodniejsze to ELOCOM maść - tanie ale niestety na receptę. Życzę powodzenia - jeżeli jeden lekarz ci powie że nie masz szans to idź do drugiego.

Pozdrowienia dla wszystkich

Aneta

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: maria (---.aduro.pl)
Data: 10 maj 2007 - 19:48:03

nie wiem czy stosowac protopic bo dowiedzialam sie ze niektore osoby ktore stosowaly protopic wystapily nowotwory zlosliwe jestem zalamana .czy ktos jeszcze stosuje protopic.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 1234567891011-->
Bieżąca strona: 1 z 11



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.