Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011-->
Bieżąca strona: 5 z 11
Re: RENTA
Wysłane przez: jola (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 pa� 2008 - 14:24:10

CZEść CZYTAM WłASNIA ZE CZEKALAS NA DECYZJE CHCIALAM ZAPYTAC CO I JAK ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: sylwia (---.chello.pl)
Data: 22 pa� 2008 - 15:39:22

Witam serdecznie.Wczoraj bylam z synem na komisji i o dziwo orzeczono niepelnosprawnosc na cale dwa lata.Jestem w szoku poniewaz lekarz u ktorego leczylismy sie wczesniej powiedzial ze nie ma takiej opcji.Ze wzgledu na brak jakiejkolwiek poprawy w leczeniu syna zmienilam lekarza,trafilam na starsza pania doktor i zaraz bylo sanatorium ito ona mnie namowila na zlozenie papierow,powiedziala ze o swoje trzeba walczyc,ze jak odrzuca to sie odwolamy.Udalo sie za pierwszym razem wiec jestem szczesliwa ze choc cos udalo sie zalatwic.Moja rada nie poddawajcie sie wiem ze to kosztuje troche nerwow ale warto!Zycze wszystkim powodzenia i determinacji w dzialaniach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: kacha (---.bsb.vectranet.pl)
Data: 22 pa� 2008 - 19:59:42

ostatnio mnie wezwali do zusu na kontrole zwolnienia lekarskiego pani w zusie powiedziała że mam sie leczyć dalej.a lekarz mi powiedział że będziemy sie starać o zasiłek rehabilitacyjny nie powinno być problemów na ręte jeszcze nie mam szans pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: aga (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 24 pa� 2008 - 21:49:45

Hej mam 30 lat złożyłam papiery o przyznanie niepełnosprawności na łuszczycę ale nie dostałam żadnej odpowiedzi.Złożyłam również na syna,który jest chory na łuszczycę i tylko on jest wezwany na komisję. Chciałam się dowiedzieć czy mogę się gdzieś odwołać lub składać od nowa papiery.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: slawek2007 (---.net.pbthawe.eu)
Data: 28 pa� 2008 - 18:45:21

witam mam cale cialo wysypane ale pracuje od prawie trzech lat czy moge sie starac o rente albo jakis zasilek pomuzcie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: sTudentka (---.argonet.pl)
Data: 31 pa� 2008 - 15:49:52

na samą ł mozna starać się o zasiłek pilęgnacyjny (ok 153zł) w Zespole do spraw Orzekania o Niepełnosprawn. Natomiast z rentą w Zusie juz gorzej, bo żeby ją dostać na komisji muszą uznać ze jest sie całkowicie niezdolnym do pracy a lekarze orzecznicy twierdzą że sama ł w pracy nie przeszkadza, lecz warto próbować bo i tak sie za to nic nie płaci, tymbardziej ze koszty dojazdu w Zusie zwracają smiling smiley)
Pani Ł ma również duzy wpływ na nasze zdrowie psychiczne dlatego kartoteki wszelkie dokumetacje od psychologów, psychiatrów też nie zawadzą winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: aaa (---.uni.lodz.pl)
Data: 02 lis 2008 - 23:33:51

a wie ktoś jak to jest z tą rentą w KRUSie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: MACIEK (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 lis 2008 - 14:53:10

witam

mam 31 lat i mam łuszczycowe zapalenie stawów czy ktoś mi podpowie czy z takim czymś mozna sie starać o rente czy jakiś tam zasiłek ????
pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: Pluum (---.tp.unicity.pl)
Data: 17 lis 2008 - 15:40:25

Jeżeli pracujesz i masz opłacane składki to możesz się starać o rentę. Trzeba chyba pracować przynajmniej przez rok ale musiałbyś dokładnie poszukać na stronach ZUSu. Dobrze by było jakbyś miał jakieś wypisy ze szpitala. Bierzesz z ZUSu wniosek, prosisz lekarza o wypełnienie (płaci się za to chyba jakieś 20zł) i składasz spowrotem w ZUSie. Czekasz na komisję. Przyznają albo i nie. Spróbować można.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: karolinab13 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 lis 2008 - 10:51:47

witam!!! ja coruje od 8 roku zycia i chcialabym sie od was dowiedziec od czrgo w ogóle zacząć aby otrzymac jakikolwiek zasiłek(czy to tez np zalezy od dochodu męża? jestem w trakcie urlopu wychowawczego-czy mi sie tez coś nalezy?) prosze pomóżcie mi od czego zacząć! ;] pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: kacha (---.bsb.vectranet.pl)
Data: 20 lis 2008 - 20:54:02

choruje na łzs od grudnia zeszłego roku od sierpnia jestem na zwolnieniu chorobowym bo choroba mi zaatakowała ręce jak na razie bede się starała o zasiłek rehabilitacyjny na rok albo przynajmniej pół dopiero jak nie będzie poprawy po tym okresie mogę się starać o rente.Zycze wszystkim zdrowia i powodzenia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: grzesie75 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 lis 2008 - 21:18:29

Ja przeszedłem taka droge do otrzymywania renty
-6 miesięcy na zwolnieniu lekarskim i wtedy mozna starac sie o zasiłek rehabilitacyjny , ktory trwa max 12 mc (składa sie okolo 2 m-c przed upływem zwlonienia lekarskiego) do ZUS ktory wyznacza termin komisji(papieryyawning smileypis choroby przez lekarza prowadzacego, aktualne badania, wszystkie papierki jakie sie ma ze szpitala, od innych lekarzy, najlepiej miec tez xero karty z przychodni, czym wiecej tym lepiej
-ja dostalem zasilek pielegnacyjny na 6 mc, pozniej znowu komisja i znowu na 6 mc
-i znowu 2 mc przed zakonczeniem zasilku dokumenty do zusu te stare i jakies nowe
komisja znowu i dostalem rente na 1,5 roku
na zasiłku rehabilitacyjnym płaca Ci 80% pensji (max rok czasu)
a na rencie 640 zzł
no i trzeba byc troche wysypanym, jak masz z 20-30% ciala na komisje nie ma co.
najlepiej byc zdrowy,tego wszystkim zycze, ja przez ten okres wypoczelem, zero stresu i wszstko sie cofnelo, powodzenia i pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: karolinab13 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 sty 2009 - 22:45:31

A czy ktoś stosował angielski lek exorex?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: xxx (---.tp.unicity.pl)
Data: 26 sty 2009 - 09:50:58

A Ty nie widzisz, ze tu jest wątek "RENTA". Poszukaj sobie wątku "EXOREX" i tam poczytaj a nie mieszaj tematów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: krzys (---.gprs.plus.pl)
Data: 28 sty 2009 - 20:39:10

Witam.Mam łuszczycę od 6 roku życia(mam 34 lata), od roku lecę sięna łusczycowe zapalenie stawów. Proszę Was o informacje czy mogę się ubiegać o stopień niepełnosprawności i czy to może mi w czymś pomóc. Na łuszczycę mam rentę - cały czas a przed 18 rokiem życia miałem zasiłek. Proszę o info. Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: beataa (---.streamnet.pl)
Data: 30 sty 2009 - 22:17:28

mi na samą ł dali stopien niepełnospr bez problemu a dokładnie stopień umiarkowany. Po wyrobieniu legitymacji można korzystać z ulg a i może to pomóc może m.in. w odnalezieniu pracy bo z życia wiem że pracownika niepełnospr prędzej przyjmą gdyż pracodawca za takiego pracownika ewidentnie mniej płaci.
Natomiast na łuszcz zapalenie stawów mi nie dali renty w zusie nawet z odwołania wiec odwołalam sie sądownie i zobaczymy co z tego bedzie.
pozdr.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: beataa (---.streamnet.pl)
Data: 30 sty 2009 - 22:27:28

do krzys

także uważam że jaknajbardziej możesz sie starać o przyznanie stopnia niepełnosprawności (w ośrodku orzekania o spraw niepełnosprawności) na podstawie którego w mopsie/gopsie wypłacają zasiłek pielęgnacyjny, obecnie 153zł smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: Pluum (---.tp.unicity.pl)
Data: 30 sty 2009 - 22:34:28

Krzys - ja też jestem na rencie ale zdążyłam popracować przez 1,5 roku zanim dopadła mnie ł. Złożyłam dokumenty o przyznanie stopnia niepełnosprawności i dostałam umiarkowany. Pani na komisji spytałam mnie po co staram się o st.niepełnosprawności skoro mam rentę (całkowita niezdolność do pracy).

Beataa - z jakich ulg można korzystać ??? Jedyną ulgą jaką mam jest bilet ulgowy na autobus ale wynika to z faktu przyznania renty a nie stopnia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: marta (---.streamnet.pl)
Data: 31 sty 2009 - 15:08:49

a u mnie na komisji stwierdzili że ł nie zalicza się do całkowitej niezdolności do pracy, twierdza ze pracowac moge i zrenty nici sad smiley nawet na łzp mi nie dali sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: beataa (---.streamnet.pl)
Data: 31 sty 2009 - 15:30:12

ulgi: wejscie na skansen po zniżce, na basen, ulgi w mks,niektóre pks tez mają, stypendia dla osób niepełnospr na studiach, ale to wszystko po okazaniu legitymacji ktora sie wyrabia w zespole orzekania od spr o niepełnospr. a i oczywiście trzeba sie pytac bo nie wszystkie instytucje czy osrodki dają ulgi dla niepelnospr, lecz jak sie ma rente to mozna pytac o ulgi dla rencistów smiling smiley

Reszte można tutaj doczytać http://www.idn.org.pl/sonnszz/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011-->
Bieżąca strona: 5 z 11



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.