Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011-->
Bieżąca strona: 6 z 11
Re: RENTA
Wysłane przez: ANIA (---.anko.torun.pl)
Data: 31 sty 2009 - 19:03:48

Czy ktoś z Torunia starał się o rente lub o stopień niepełnosprawności bo ja zamierzam i nie wiem jak u nas traktują łuszczyków na takiej komisji i jak się zachować i co mówić

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: ruda72 (---.chello.pl)
Data: 04 mar 2009 - 11:12:30

witam wszystkich mam łuszczyce ale czy stawowa to nie wiem wlasnie robie badania ale od 3 ego roku zycia choruje na nia teraz zaatakowala mi rece szyje i głowe chce stanac na komisje prosze o rade od czego zaczac jakie dokuenty trzeba pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: magda (---.streamnet.pl)
Data: 04 mar 2009 - 22:13:00

skseruj kartoteke od dermatologa, wypisy ze szpitala jesli bylas na ł. i wszystko co się z tym wiąze

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: gregi (80.54.48.---)
Data: 13 cze 2009 - 22:42:05

spoko temacik na ł wydałem mase kaski lecze stale od 15 roku choroba od 10-11 obecnie 25 i pol nabawilem sie skutkow ubocznych po sterydach mam na calym ciele procz plecow tera jednak zaleczona mam pytanko czy o to pielegnacyjne to mi sie nalezy jesli choroba pojawila sie tak wczesnie czyli prze 16 rokiem tutaj pare osob pisze ze jak przed 16 to sie nalezy choc pielegnacyjne na zadna rente nie licze i nawet nie chce choc prawde powiedziawszy łuszczykom nalezy sie od panstwa dofinansowanioe do leczenia jak psu buda troche poczytalem i w niemczech duuzo lekow jest dofinansoowanych panstwo zapewnia chorym wakacje darmo w cieplych kraj ach trza sie tylko starac a w wielu krajach sa renty nawet na umiarkowana i lekka ł

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: monika. (---.net.stream.pl)
Data: 14 cze 2009 - 16:31:52

oficjalnie to Ci sie nalezy ale wszystko zależy od lekarza na komisji. Co do renty to praktycznie graniczy z cudem zeby na samą ł dostac. Jak przyznają stopien warto sie jeszcze zapytać w mopsie/gopsie oprocz zasilku pielegnacyjnego o zasilek stały (ok 324zl) tez jest dla osób niepełnosprawnych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: joanna_ry (---.globalconnect.pl)
Data: 08 lip 2009 - 11:33:34

Witam ja mam 26 lat, łuszczyca wysypała mnie jak miałam ok 18lat (miałam 2 duze wysiewy) potem koło 22 lat złapało mnie zapalenie stawów(łuszczycowe oczywiscie) czy w takim wypadku moge starac się o rentę albo o zasiłek pielęgnacyjny?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: ruda (---.chello.pl)
Data: 10 lip 2009 - 15:02:57

Witam wszystkich ja własnie jestem po komisij i dostałam rente na rok nie wiem jaki stopien bo jeszcze oczekuje na pismo z ZUS OJ NIE BYŁO CIEZKO TYLKO TRZEBA JAK NA SPOWIEDZI OPOWIEDZIEC LEKATRZOWI JAK CIEZKO ZYJE SIE Z TA CHOROBA!!!!!jak ludzie nie toleruja takich jak my no i wogole tzreba mowic o tych wszystkich lękach i sytuacjach nerwowych jakie spotykaja nas ja nawet byłam u psychiatry z tym problemem i on mi powiedział ze to łuszxczyca jest sprawca depresij!!! mam pytanko czy jesli mam rente ale jeszxcze nie wiem w jakiej kwocie ale napewno najnizszej to moge sie juz ubiegac o zasiłek pielegnacyjny?No i jeszcze do joanny zeby dostac zasiłek musisz stanoc najpierw na rente to jest wrunek by dostawac zas pielegnacyjny pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: Pluum (---.chello.pl)
Data: 10 lip 2009 - 16:57:56

Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje:
- niepełnosprawnemu dziecku
- osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia, jeżeli ma orzeczenie
o znacznym stopniu niepełnosprawności
- osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia, jeżeli ma orzeczenie
o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, jeżeli ta niepełnosprawność powstała
w wieku do ukończenia 21 roku życia,
- osobie, która ukończyła 75 rok życia.

Jeżeli dostałaś rentę (prawdopodobnie z tytułu częściowej niezdolności do pracy) to i tak nie dostaniesz żadnego zasiłku pielęgniacjynego. Zasiłek przysługuje osobom mającym rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji. Jakbyś jednak coś wywalczyła to napisz jakim cudem. Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: Beti (---.tktelekom.pl)
Data: 11 lip 2009 - 15:47:32

Jeśli dostaniesz umiarkowaną grupę to możesz starać się o zasiłek pielęgnacyjny,ale nie w ZUS-ie tylko u Ciebie w komórce świadczeń rodzinnych.U mnie takie zasiłki wypłaca urząd miasta,ale są takie miejsca,że MOPS-y się tym zajmują.Dowiedz się dokładnie i złóż papiery.Zasiłek wypłaca się począwszy od daty złożenia podania,nie wypłaca się wstecznie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: becia (89.191.147.---)
Data: 16 lip 2009 - 19:03:05

DZieńdobry!mam pytanko czy mogły mi ktoś odpowiedzieć coruje od dziecinstwa miałam ziarnice zlosliwą w wieku dzieciecyma po 20 latach zachorowałm na rak piersi.Jestem genetycznie obciazona bo robilam sobie badania genetyczne i bylam na komisji teraz niepełnosprawnosci i wzieli mi grupe znaczna a dali umiarkowana a na tej grupie nie nalezy mi sie dodatek pielrgnacyjny czy moge si e starac ,że choroba wytworzyla się do 16 roku zycia?masz szanse?no i ile przechowywane kartoteki w szpitalu mam szanse po 20latach odzyskac kartoteke?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: Ewa (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 16 wrz 2009 - 19:22:57

Witam. Narzeczony zachorowal na łzs gdy mial niespelna 10 lat jednak dopiero niedawno zdiagnozowano i od tej pory nie pracuje ok 5miesiecy juz na chorobowym byl spawaczem jednak nie moze juz wrocic do tej pracy gdyz ma juz zbyt duze zyrodnienie stawow czy nie orientuje sie ktoś czy moze sie ubiegac o rente z zus

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: alina (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 29 pa� 2009 - 14:23:40

witam , mam siostrzenice ma 10 lat ma łuszczycę na całym ciele i głowie , leżała w szpitalu i oczywiście jest i była leczona . Łuszczycę ma od około 6 lat czy jej mama ma prawo starać się o rentę socjalna na córkę ? z góry dziękuje

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: GAGA (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 29 pa� 2009 - 16:45:58

nie zalamuj sie sa ludzie i wielu nas jest ktorzy zyja z tym cholerstwem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: Beti (---.opera-mini.net)
Data: 30 pa� 2009 - 20:49:02

Owszem,możesz się starać najpierw o grupę inwalidzką.Jeśli mama dziecka nie pracuje to gdy będzie miała przyznany stopień niepełnosprawności dla dziecka to należy jej się zasiłek pielegnacyjny,oraz świadczenie pielęgnacyjne z MOPS-u lub GOPS-u.Czy z ZUS dostanie rentę socjalną trudno powiedzieć,raczej nie.Może więc najpierw postarać się o jakiś substytut.W razie pytań chętnie służę pomocą.Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: ewelina (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 02 lis 2009 - 12:05:38

WITAM ! MAM PYTANIE MAM DZIECKO 10 LETNIE CHORE NA ŁUSZCZYCĘ I CHCIAŁABYM SIĘ STARAĆ DLA NIEJ O RENTE OD CZEGO MAM NAJPIERW ZACZĄĆ ?GDZIE MAM SIĘ UDAĆ ? I JAKIE DOKUMENTY BĘDĄ MI POTRZEBNE ? PROSZĘ O WSKAZÓWKI Z GÓRY DZIĘKUJE

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: angela (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 03 lis 2009 - 10:29:16

witam bardzo serdecznie mam pytanie , moja córka choruje na łuszczycę czy moge starać się o pielęgnacyjne na nią ? pracuje w firmie sprzątającej na umowe zlecenie na zaświadczeniu miesięcznym dochody mam wypisane jako 400 zł czy mogę się ubiegać o jakies pieniądze ? bardzo proszę o odpowiedź strasznie zależy mi na odpowiedzi

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: beataa (---.net.stream.pl)
Data: 03 lis 2009 - 12:40:57

z tego co mi pani mówila w mopsie, przy zasiłku pielęgnacyjnym nie biorą pod uwage zarobków, to jest ponoć za samą chorobe. Tylko żeby dostać ten zasiłek trzeba pójsc złozyc papiery w zespole orzekania od spraw niepełnosprawności i czekać na komsje podczas której lekarz orzeka stopień. Za znaczny i umiarkowany stopien niepełnosprawności w mopsie/gopsie czu urzędzie miasta przyznają zasilek pielegnacyjny. Za stopień lekki nie ma zawiele korzyści.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: magda (217.98.73.---)
Data: 12 lis 2009 - 20:22:37

hej...jestem luszczykiem od 81 r teraz mam 35 lat ...czyli prawie cale moje zycie...ta choroba mnie juz tak nie stresuje jak kiedys...mam ciagle zmiany...sterydami smarowac sie nie moge bo mam posterydowy zanik miesnia w prawej nodze wiec ratuje sie tylko sloncem i balsamami...od jakiegos czasu wchodze na fora i ...czytam..i zastanawiam sie czy nie warto starac sie o stopien niepelnosprawnosci i o rente...?moje nogi od kolan w dol sa paskudne...lokcie i glowa tez...stopy i paznokcie...dlonie...czasem mam dosc...ale mam dla kogo zyc...mam meza i dzieci...napiszcie czy warto starac sie o cokolwiek...?pozdrawiam wszystkich luszczykow...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: KACHA (---.bielskobiala.vectranet.pl)
Data: 14 lis 2009 - 20:52:43

MAM DRUGI STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI OSTATNIO BYŁAM W MOPSIE I POWIEDZIANO MI ŻE TYLKO NA PIERWSZĄ GRUPE MOŻNA DOSTAĆ ZASIŁEK PIELĘGNACYJNY.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: beataa (---.net.stream.pl)
Data: 15 lis 2009 - 12:17:22

widocznie mops a mops to tez róznica, bo ja juz trzeci rok biore pielegnacyjne za II stopien

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011-->
Bieżąca strona: 6 z 11



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.