Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011-->
Bieżąca strona: 7 z 11
Re: RENTA
Wysłane przez: Ja..44 (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 15 lis 2009 - 17:19:22

BEATAA...napisz porosze co masz na stopniu niepelnosprawnosci napisane....kiedy Twoje inwalidztwo datuja......ja mam umiarkowany na stałe i nie dali mi zadnego pielęgnacyjnego....chyba decyduje tutaj data powstania inwalidztwa....prosze sprawdz i napisz ...dziekuje

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: Beti (---.opera-mini.net)
Data: 15 lis 2009 - 19:48:29

Jeśli masz stopień umiarkowany,a inwalidztwo powstało do 18 roku zycia to powinnaś wystąpić z wnioskiem o zasiłek pielęgnacyjny.Jeśli jednak choroba wystąpiła już po 18 roku zycia(gdy uczyłaś się to 24 roku zycia) to wówczas zasiłek pielęgnacyjny nie przysługuje.Mam również umiarkowany stopień i mam zasiłek pielegnacyjny.U mnie choroba wystąpiła w 18 roku życia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: beataa (---.net.stream.pl)
Data: 15 lis 2009 - 21:57:07

mój stopien umiarkowany pisze ze datuje sie od 2001r czyli od mojego 14 roku zycia, wiec pewnie dlatego mi ten zasilek przyznali w mopsie. Kurcze może mi już dadzą za trzecim razem na stałe tą grupe

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: Ja..44 (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 18 lis 2009 - 09:09:06

dzięki BETI I beataa teraz własnie wnioslam odwołanie do sadu gdyz komisje sa pobiezne i nikt na to nie zerka....jedni potrzymuja w mocy drugich....a propo naprawde to walczyc trzeba ja równbiez dostałam nim ukonczyłam osiemnsty rok zycia wiec walcze o to....Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: Beti (---.opera-mini.net)
Data: 18 lis 2009 - 15:10:31

powodzenia,trzymam kciukismiling smiley
Jednak po zasiłek rodzinny musisz zwrócić się z podaniem do MOPS-u,GOPS-u lub urzędu miasta w swojej miejscowości.Zaległego zasiłku pielegnacyjnego nikt Ci nie zwróci,nawet sprawa w sądzie.Lepiej idż szybciutko do odpowiedniej instytucji i złóż podanie.Musisz mieć ze sobą dowód osobisty i orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: monika (---.ssp.dialog.net.pl)
Data: 20 lis 2009 - 14:55:37

witam czytałam troche na forum o łuszczycy i chciałabym sie dowiedzieć komu przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.moja córka ma 11 lat i własnie sie dziś dowiedziałam że choruje na łuszczyce lekarz powiedział że to jest nie do wyleczenia tylko troche sie zaleczy a leki są bardzo drogie zapłaciłam 160 w aptece ciekawe na ile to wystarczy jej prosze o odpowiedz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: beti (---.opera-mini.net)
Data: 20 lis 2009 - 23:44:13

Moniko najpierw musisz stanąć z córką w komisji do orzecznictwa stopnia niepełnosprawności.Gdy dostaniesz dla córki takie orzeczenie ze stopniem niepełnosprawności to wówczas możesz ubiegać się o zasiłek pielęgnacyjny.Powodzenia zyczęsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: monika (---.ssp.dialog.net.pl)
Data: 22 lis 2009 - 12:40:28

żeby stanąć na takiej komisji o orzekaniu niepełnosprawności trzeba mieć dobra dokumentacje i często chodzić do lekarza? Napiszcie mi więcej szczegółów czym objawia się łuszczyca stawowa bo moją córkę bardzo bolą nogi wiecznie jest zmęczona nie wiem czy to jest wpływ choroby

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: Beti (---.tktelekom.pl)
Data: 22 lis 2009 - 22:24:34

Moniko żeby stanąć na komisję raczej powinna być jakaś historia choroby,ale spróbuj wziąć druki,niech Ci lekarz je wypisze i złóż.Nic Cię to nie kosztuje.A co do stawów to powiedz lekarzowi,że córka ma takie objawy.Trzeba zrobić zdjęcia,jeśli coś będzie nie tak to skierowanie do reumatologa.Zrób córce morfologię,ob i crp.Przyczyną zmęczenia może być też anemia,albo przesilenie jesienne.Zrób badania,jeśli będzie stan zapalny wówczas lekarz zleci zrobienie rtg i dalsze leczenie stawów u reumatologa.Ale jak wspomniałam to niekoniecznie muszą być stawy.Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: Damianos2 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 08 gru 2009 - 20:52:10

Witam, mam problem z łuszczycą od 21 wieku teraz to znaczy na dzisejszy dzien mam 29 lat, chodze do lekarza od pojawienia się luszczycy, prawie przez 9 lat, na dzien dzisejszy mam na nogach od kostek w góre do kolan wszystko załuszczone, pracuje w cięzkich warunkach związanych zapyleniem, Mam takie pytanie jak odruznic łuszczyce zwykłą od stawowej.Proszę o poradę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: Beti (---.tktelekom.pl)
Data: 09 gru 2009 - 08:46:16

Łuszczyca zwykła występuje na skórze i na głowie,a łuszczyca stawowa to łuszczyca,która niszczy stawy od wewnątrz.To są bóle i obrzęki stawów.Leczona jest też przez reumatologa,a nie dermatologa jak łuszczyca zwykła.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pytanie
Wysłane przez: BOŻENA (---.opera-mini.net)
Data: 13 kwi 2010 - 19:32:08

beataa Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> widocznie mops a mops to tez róznica, bo ja juz
> trzeci rok biore pielegnacyjne za II stopien

chciałam zapytać panią czy mając łuszczycę,rwę kulszową i tachykardię mogę się starać o grupę inwalidzką,a także zasiłek z mopsu?i jakie warunki muszę spełnić, mam 33 lata,bardzo proszę o odpowiedź

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: beataa (---.net.stream.pl)
Data: 14 kwi 2010 - 14:45:22

Przy takich chorobach mysle ze jaknajbardziej, ale ja lekarzem nie jestem hehe a zasilek z mopsu dopiero pozniej jak sie juz ma grupe bo inaczej nie ma podstawy w mopsie. Trzeba popytac w zespole do spraw orzekania o niepelnospr albo i zreszta co tam pytac, wybrac wniosek uzupelnic zaniesc i czekac na komsje na która bierze sie swoje ksera i juz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: Ja..44 (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 14 kwi 2010 - 16:37:02

Bożena prosze napisz mi na moje gg..chetnie cos porazę...nr gg 3875927

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: Marlena21 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 lip 2010 - 15:24:42

gdzie mama sie dokładnie zgłosic zeby dostac taki zasilek pomozcie mi prosze piszcze na e-meila [email protected]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: Nova (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 23 lip 2010 - 20:55:44

JA mam 2grupe i nie nalezy mi sie pielegnacyjny ale mam tez rente z ZUS tu 3grupe na inne schorzenie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: mireczek1234 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 wrz 2010 - 15:28:12

Byłem w zusie przyznali mi rente na 2 lata nie wiem czy przysługuje mi pielęgnacyjne jak to sprawdzic może ktoś mi pomoże

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: marzena (---.zone12.bethere.co.uk)
Data: 16 wrz 2010 - 15:54:09

ile jest tej renty

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: xBx (---.chello.pl)
Data: 16 wrz 2010 - 16:37:31

Cytat:
"Zasiłek pielęgnacyjny (w wysokości 153 zł miesięcznie) przysługuje niepełnosprawnemu dziecku lub osobie powyżej 16 roku życia posiadającej orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, jeśli niepełnosprawność powstała przed ukończeniem 21 roku życia.

Zasiłek pielęgnacyjny otrzymają także osoby powyżej 75 roku życia - bez względu na stan zdrowia.

Zasiłek pielęgnacyjny nie przysługuje osobie uprawnionej do dodatku pielęgnacyjnego"

Wysokość renty ZUSowskiej zależy od tego czy jest ona przyznana " z tytułu całkowitej niezdolności do pracy" czy "z tytułu częściowej niezdolności do pracy". Najniższa renta "z tyt.całkowitej niezdolności do pracy' wynosi 616 zł netto

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: magda (---.146.255.214.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 15 lis 2010 - 16:21:05

witam mam łuszczyce juz 7 lat wysypało mnie po porodzie i id tamtej pory mam ja cały czas chodziłam jakis czas po lekarzach ale rezultaty były marne wiec kupowałam leki bez receptu które wiecie ile kosztuje dzis juz nie daje rady sama jestem umówiona do lekarza czy jesli nie chodziłam po lekarzach to nie moge starac sie o rente czy co kolwiek jedyny lekarz który wie cis na temat mojej łuszczycy jest lekarzem rodzinnym prosze o podpowiedz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011-->
Bieżąca strona: 7 z 11



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.