Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011-->
Bieżąca strona: 8 z 11
Re: RENTA
Wysłane przez: xBx (---.chello.pl)
Data: 15 lis 2010 - 20:55:13

Może być ciężko. Wniosek o rentę wypełnia lekarz dermatolog, tam musi wpisać "jak długo pacjent jest pod jego opieką", "od kiedy lekarz ma wgląd do dokumentacji medycznej" itp. Mogą Ci zarzucić, że skoro tyle lat nie chodziłaś do lekarzy, nie leżałaś w szpitalu to nie było z Tobą tak żle. Możesz spróbować ale szczerze mówiąc, nie sądzę żeby Ci przyznali.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: Lukasz (---.range86-147.btcentralplus.com)
Data: 22 lis 2010 - 17:05:38

Witam serdecznie prosze o porade...Mam luszczyce okolo 9 lat zaczelo sie dosc niewinnie w tej chwili mam pokryte okolo 25% ciala,cale dlonie,prawie cale stopy.
Bralem juz wszystko...neotigason-zero poprawy,metroksat czesciowa poprawa,neoral poprawa,po odstawieniu kazdego z lekow nawrot max 2-4 tyg.Pogorszenie zaczelo sie odkad przyjechalem do anglii.pracowalem tu okolo 6 lat ale w tej chwili stan choroby przeszkadza mi w pracy i chcialbym wrocic do Polski.Jakie sa szanse dostania renty,lub zasilku pielegnacyjnego w Polsce?Dodam ze bede mial historie choroby od dermatologa stad...Regularne wizyty,masa lekow itp.Dzieki serdeczne za pomoc.
Pozdrawiam
Lukasz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: agaG (---.derby24.pl)
Data: 01 lut 2011 - 13:03:34

Witam mam pytanie ja choruję 8lat nigdy wcześniej nie miałam czy warto stawać na komisje jeżeli pracowałam 1,5roku mam jakieś szanse

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 01 lut 2011 - 13:58:16

Zawsze warto próbować,szanse niewielkie ale może chociaż grupę przyznają

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: xBx (---.dynamic.chello.pl)
Data: 01 lut 2011 - 21:10:49

Do agaG - jeżeli pracowałaś i były odprowadzane składki to możesz złożyć wniosek o rentę, najlepiej dopytaj w ZUSie w swojej miejscowości. Jeżeli chodzi o przyznanie grupy to ZUS nie ma z tym nic wspólnego; o grupę składa się wniosek do Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Jeżeli masz ł.stawową to jest duża szansa, że przyznają Ci rentę. Jeżeli masz ł.zwykłą to może być różnie. Domyślam się ze jesteś pod stałą kontolą dermatologa i bez problemu wypisze Ci wniosek. Zapewne masz też jakieś wypisy ze szpitala, zaświadczenia z pobytu w sanatorium. Zawsze warto spróbować startować na komisję ale zapewne wiesz, że ZUS często "ulecza". Powodzenia i pozdrowienia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: zbychu (---.play-internet.pl)
Data: 03 lut 2011 - 21:12:05

ja dostałem rente 485zł. na rok narazie. przedstawiłem wszystkie papiery :
wypisy ze szpitala historie choroby itp. 792-785-076

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: jan 44 (46.115.230.---)
Data: 21 lut 2011 - 12:45:54

choruje na luszczyce stawowa od ponad 30 lat .czy nalezy mi sie renta . zaznaczam ze mam przepracowane okolo 24 lat

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: Nova (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 21 lut 2011 - 13:11:17

Powinna ale to musi orzec ZUS albo Zespół do orzekania o inwalidztwie z MOPS, myślę ze z takim stażem masz szanse i z ł stawową,ważne czy choroba zaczęła się przed 16lub21 rokiem życia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: olenka85 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 cze 2011 - 14:34:50

cześć wam wszystkim, ja choruje na łuszczyce od 9lat mam zasiłek pielęgnacyjny i mam pytanie czy mogę się ubiegać o rente??? Powiem że mam 26lat....:-)) Jak tak to gdzie mam iść z tym ...
Dzięki z góry za odpowiedz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: xBx (---.dynamic.chello.pl)
Data: 22 cze 2011 - 16:27:53

Nova - renta a stopień niepełnosprawności to coś innego. O rentę chorobową można się starać w ZUS (dla osób pracujących). O rentę socjalną można się starać w MOPS. O stopień niepełnosprawności należy złożyć dokumenty do Powiatowego (ew. Wojewódzkiego-zależy w jak dużej miejscowości się mieszka) Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

olenka85 - Witaj. Wynika z tego, ze zachorowałaś w wieku lat 17. Zapewne jeszcze się uczyłaś, więc nie pracowałaś i nie miałaś odkładanych do ZUSu składek. Należy Ci się zasiłek pielęgnacyjny, który już otrzymujesz. Jeżeli przez chorobę nie możesz podjąć pracy to możesz się starać o rentę socjalną z MOPSu. Jeżeli nie pracowałaś, renta chorobowa z ZUSu Ci się nie należy.

Jeżeli masz wątpliwości to przedzwoń do ZUSu i dowiesz się szczegółów. Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: olenka85 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 cze 2011 - 22:11:12

xBx Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Nova - renta a stopień niepełnosprawności to
> coś innego. O rentę chorobową można się
> starać w ZUS (dla osób pracujących). O rentę
> socjalną można się starać w MOPS. O stopień
> niepełnosprawności należy złożyć dokumenty
> do Powiatowego (ew. Wojewódzkiego-zależy w jak
> dużej miejscowości się mieszka) Zespołu ds.
> Orzekania o Niepełnosprawności.
>
> olenka85 - Witaj. Wynika z tego, ze zachorowałaś
> w wieku lat 17. Zapewne jeszcze się uczyłaś,
> więc nie pracowałaś i nie miałaś odkładanych
> do ZUSu składek. Należy Ci się zasiłek
> pielęgnacyjny, który już otrzymujesz. Jeżeli
> przez chorobę nie możesz podjąć pracy to
> możesz się starać o rentę socjalną z MOPSu.
> Jeżeli nie pracowałaś, renta chorobowa z ZUSu
> Ci się nie należy.
>
> Jeżeli masz wątpliwości to przedzwoń do ZUSu i
> dowiesz się szczegółów. Pozdrawiam.

Tak zachorowałam jak chodziłam do szkoły, dziękuje za info, będę się musiała znajomej spytać która pracuje w ZUS-ie...:-)) A jakie papiery muszę złożyć żeby dostać, powiem że raz byłam w szpitalu...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: malgorzata2961 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 lip 2011 - 10:55:53

witam jestem nowa w temacie łuszczycy.Pół roku temu wysypalo mnie ale były to pojedyncze ogniska na brwi,na nosie i na policzku.Dzisiaj mam wysypane całe ręce dłonie nawet od wewnętrznej strony, nogi i zaczyna mi wysypywać plecy strasznie swędzi.Jutro wybieram się do lekarza.MAm pytanko czy rodzinny wystawi mi zwolnienie?Pracuję w biedronce i nie wyobrażam sobie z takim wyglądem siedziec na kasie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 06 lip 2011 - 17:13:39

A czemu nie dermatolog?
Z tego co wiem wysypy leczy się długo,ale jak masz duży wysyp to powinien wystawić, zwłaszcza że masz na dłoniach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: malgorzata2961 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 lip 2011 - 10:42:32

do dermatologa jestem zarejestrowana dopiero na 25 wczesniej sie nie dalo.A rodzinny wystawił zwolnienie do 22,tyle że nawet nie zapytał czy mam jakieś leki nawet nie spojrzał na wysypy,taka służba zdrowia.Mam leki ale one nic nie pomagają.Używam Elocom w płynie maść Cutivate cerkosol i salicylol,czy jest coś bez recepty co mogłabym stosować? Aptekarz dał mi maść Dermosan N+R

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 11 lip 2011 - 11:12:13

Małgorzata poczytaj forum jest mnóstwo leków bez recepty które ludzie stosują z dobrym skutkiem a te leki jakie masz to sterydy oprócz tego ostatniego i salicyl
http://forum.luszczyce.pl/
http://luszczyca.info/

Masz tu fora gdzie informacje są bardziej uporządkowane,dużo porad samych chorych co i jak stosować.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: malgorzata2961 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 lip 2011 - 16:34:54

dzieki za porady.mam jeszcze jedno pytanie czy moge mormalnie pracowac?Jak już wspomonałam pracuje w Biedronce i nie wiem jak to moge załatwic moje ręce i nogi są prawie w całości pokryte wypryskami więc jak 25 pójdę do dermatologa a to nie zejdzie to czy będę mogła kontynuowac zwolnienie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 11 lip 2011 - 20:22:57

Tego nie wiem ja nie musiałam brać nigdy zwolnienia ale może ktoś jeszcze się wypowie
Na ręce spróbuj żelu z żywokostu świetnie działa szybko się wchłania na ręce super a i ładnie goi,możesz nim smarować wszystkie zmiany.Jak się nie boisz to spróbuj wyciągu albo herbatki z kasztana ja tym zaleczyłam zmiany a ręce i nogi trudno się leczy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: waldi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 lip 2011 - 20:37:03

Zwolnienie niby mozesz kontynuowac ale musisz przeanalizowac plusy i minusy chodzi o pracodawce .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: malgorzata2961 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 lip 2011 - 20:49:37

dzieki serdeczne.Moze kto mi podpowie jakie leki najskuteczniej usuwaj zmiany łuszczycowe i cos żeby tak nie swędziało.Jak już pisałam jestem nowa w tym temacie i nie wiem dokładnie co pomoże a do pracy chciałabym wrócić.Herbatka z kasztana lub wyciąg ,jak to działa,że pytasz czy się nie boję?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 11 lip 2011 - 21:01:32

Pytasz jak to działa u mnie zlikwidowało zmiany. Wyciąg jest na spirytusie (smak dla mnie okropny) herbatka to wyciąg wodny .
Zel który ci podałam też dobry ja tylko to stosowałam i mam spokój już 10 miesięcy
(wyciąg i same natłuszczanie.)nie każdy jednak może wyciąg ze względu na (odruch wymiotny)poczytaj temat (wyciąg z kasztana pomocy)lub (Co stosujesz....)tam opisywała jak stosowałam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011-->
Bieżąca strona: 8 z 11



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.