RENTA
Wysłane przez: beataa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 29 kwi 2007 - 22:54:13

ludzie czy ktoś z Was w tym roku dostal rente socjalną na łuszczyce ????

Re: RENTA
Wysłane przez: nefelly (---.toya.net.pl)
Data: 29 kwi 2007 - 23:47:18

ja mam stypendium socjalne bo jestem na studiach dziennych na uniwerku

Re: RENTA
Wysłane przez: bartek (---.serv-net.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 12:44:44

a to mozna sie starac o rente na luszczyce??

Re: RENTA
Wysłane przez: beataa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 13:45:42

jeśli ma sie papiery że się choruje na łuszczyce i na stawy to można sie starać o zasiłek pielęgnacyjny w centrum pomocy rodziny (153zl ) oraz rente socjalną w zusie gdy sie ukończy 18 lat, lecz wymaga to dobrej dokumentacji najlepiej od jak najwiekszej ilosci lekarzy np dermatologa, reumatologa lub ortopedy,wymaga to dużo sił i cierpliwości w chodzeniu po komisjach, pozdrawiam smiling smiley ja jestem wlasnie w trakcie czekania na decyzję smiling smiley moje gg 4887237 smiling smiley

Re: RENTA
Wysłane przez: bartek (---.serv-net.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 14:56:39

a jezeli nie mam luszczycy stawowej tylko zwykla? sad smiley

Re: RENTA
Wysłane przez: beataa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 15:02:38

ze zwykła będzie trudniej bo twierdzą że z samymi plamkami mozna pracowac i żyć ale chociaż socjalne powinni przyznać, warto próbować bo za to sie nic nie placi a zawsze moze troche grosza wpadnie

Re: RENTA
Wysłane przez: beataa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 15:09:02

mi przyznali socjalne choc jeszcze nikt mi nie stwierdzil ze to stawowa a jakis wielkich zmian na ciele nie mam, ale to też zależy od humoru lekarza na komisji, wrazie czego trzeba sie odwoływać i do skutku smiling smiley

Re: RENTA
Wysłane przez: bartek (---.serv-net.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 15:21:18

ok dziekuje.. bede musial zaczac myslec w tym kierunku. ja na ciele mam masakrycznie z kolei winking smiley

Re: RENTA
Wysłane przez: beataa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 15:39:45

tam powyżej sie pomyliłam nie socjalne tylko pielegnacyjne, powinni ci przyznać chociaż na rok na podleczenie a tym bardziej jeśli choroba powstala przed 16 rokiem zycia, trzymam kciuki powodzenia smiling smiley

Re: RENTA
Wysłane przez: bartek (---.serv-net.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 16:06:37

ale chyba musialbym wtedy wystapic o grupe inwalidzka nieprawda?

Re: RENTA
Wysłane przez: beataa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 16:11:16

o przyznanie stopnia niepełnosprawnośći to jest podstawą do ubiegania się o zasiłek pilegnacyjny (153zl)

Re: RENTA
Wysłane przez: bartek (---.serv-net.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 16:19:34

no to musze wybrac sie wyciagnac karte od pierwszego dermatologa o ile ja ma jeszcze :| :|

Re: RENTA
Wysłane przez: maria (---.aduro.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 19:59:31

mam luszczyce na twarzy cale czolo przy nosie i na polikach czy tez moge sie starac o socjalne .

Re: RENTA
Wysłane przez: beataa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 21:13:35

wg mnie to troche malo, ja mialam po troszke ale po calym ciele, to zelzy tez czy dlugo sie juz leczysz i nie o socjalne ( bo to renta i wymaga zaawansowanej choroby najlepiej ze stawami) tylko o zasilek pielęgnacyjny z tymże myśle że ciężko bedzie żeby sama twarz uznali za stopień niepelnosprawnosci ale warto próbowac bo też dużo zalezy od lekarza

Re: RENTA
Wysłane przez: bartek (---.serv-net.pl)
Data: 30 kwi 2007 - 21:55:14

ja chyba sprobuje bo nie mam miejsca na ciele gdzie by tego nie bylo.. no moze poza twarza stopami dlonmi

Re: RENTA
Wysłane przez: Oncia (---.zetosa.com.pl)
Data: 01 maj 2007 - 18:13:55

do Marii
Jesli masz łuszczyce na twarzy to tez mozesz starac sie o grupe , nie mowie tu o rencie tylko o orzeczeniu grupy ktora kwalifikuje osobe tez do zasilku pielegnacyjnego
Ja nie mam na twarzy ,ale zapytalam sie lakarza znajomego czy mogłabym starac sie o taka grupe i niestety !!orzekł ze nie bardzo (bo jak kazdy z nas za bardzo postaralam sie swoimi sposobami ja podleczyc i na tyle skutecznie ze stala sie mniej widoczna, szkoda tylko ze nikt z nich nie wie ile wysilku i kasy oraz cierpliwosci walki z psychika potrzeba by uzyskac taki efekt... jeszcze nie wiedzac na jak dlugo!!
Ale nie bede odbiegac od tematu , moze Cie to Mario zainteresuje bo ty masz na twarzy, wiec masz szanse otrzymania tego zasilku nie z tytulu luszczycy ale z tytułu uszczerbku nie pamietam jak fachowo ten moj znajmomy to nazwał , ale chodzilo mu o to Mario ze kazdy uszczerbek widoczny golym okiem , utrudniajacy podjecie pracy ,nawiazania kontaktu lub gdy jestes osoba pracujaca i masz kontakt z klientami ktorzy gapia sie na ciebie -i przeszkadza Ci to, chodzi tu o twoja psychike-to mozesz starac sie o zasilek pielegnacyjny.Nie mowie ze bedzie lekko ale warto, na twoim miejscu staralabym sie ..zycze powodzenia i wiary w siebiesmiling smiley)

Re: RENTA
Wysłane przez: mariah (---.aduro.pl)
Data: 03 maj 2007 - 16:33:22

Oncia dziekuje bardzo za wiadomosc -bede sie starala.

Re: RENTA
Wysłane przez: maria (---.aduro.pl)
Data: 08 maj 2007 - 20:08:53

wlasnie dzis bylam u dermatologa powiedziala mi ze z tego wzgeledu ze mam godpodarstwo i mieszkam na wsi nie moze przyslugiwac mi zadnagrupa inwalidzka. na twarz dostalam protopik i dajvonex na glowe.

Re: RENTA
Wysłane przez: Aneta (---.bmj.net.pl)
Data: 09 maj 2007 - 23:51:22

Witam - ja dostałam rentę na dwa lata - łuszczyca i depresja z tym cholerstwem związana - trzeba mieć dużo porobionych badań, jakieś wypisy ze szpitala no i oświadczenia od lekarzy jakich tylko się da - nawet od ginekologa jak leczyłaś się hormonalnie - dosłownie wszystko sprawdzają - ale jakoś się udało. Radzę każdemu żeby składał - nic to nie kosztuję prócz czasu który musisz poświęcić na załatwianie papierków - uda się albo nie ale składać trzeba.
Mario - jeżeli masz gospodarstwo to tym bardziej powinnaś dostać - masz styczność z ziemią a przy łuszczycy to od razu wywala, teraz jest wiosna, wszystko pyli więc i tutaj trzeba uważać. Mi się też pokazuje na twarzy ale niestety traktuję to sterydami i znika na jakiś czas - łagodniejsze to ELOCOM maść - tanie ale niestety na receptę. Życzę powodzenia - jeżeli jeden lekarz ci powie że nie masz szans to idź do drugiego.

Pozdrowienia dla wszystkich

Aneta

Re: RENTA
Wysłane przez: maria (---.aduro.pl)
Data: 10 maj 2007 - 19:48:03

nie wiem czy stosowac protopic bo dowiedzialam sie ze niektore osoby ktore stosowaly protopic wystapily nowotwory zlosliwe jestem zalamana .czy ktos jeszcze stosuje protopic.