jak lecze sie z łuszczycy
Wysłane przez: E. (---.satfilm.net.pl)
Data: 01 cze 2007 - 11:25:51

Przedstawie wam moj przepis na zaleczenie luszczycy.

mialam 2 wysypy w zyciu: na calym ciele kropeczk. poznikalo mi po lapmpach PUVA. ale zle na mnie dzialaly bo przez pol dnia lezalam z nudnosciami.

miesiac temu mnie wysypalo na nogach ( najwiecej na lydkach), posladkach, troche na plecach i 5 krostek na brzuchu i piersiach i pod pachami

nie chcialam juz codzic na PUVA bo mam sesje i musze miec sile do nauki.

moje leczenei wymyslilam sobie sama :
rano jak wstaje smaruje sie cignodermem 0,1% ( nie wiem czy mozna go kupic bo ja znalazlam jakis stary w domu , jeszcze sprzed kilklu lat ( przeterminowany chyba ale dziala swietnie bo luszczycy juz prawie nie mam ) . jesli ktos nie ma cignodermu to mozna cygnolinką ( tylko trzeba pozniej po godzinie czy 2 godzinach dobrze zmyc, najlepiej gąbką i duuuzo mydla ( najlepiej siarkowe - do kupienia nawet w hipermarketach po ok 3 zl .. te z apteki kosztuja po 15 zl )

chodze co drugi dzien na solarium ( na bardzo krotko bo jestem opalona i nie chce wygaldac jak murzynka, chodze na 6-8 minut na tube) ( dodam ze jesli lampy są nowe to to wystarczy az nadto )

wieczorami smaruje cialo i glowe Cocoisem ktory zmywam po 2 godzinach .
a nastepnie natluszczam cialo kremem z witaminą A ( do kupienia w aptekach za 2 zl, nie kupujcie masci tylko krem bo masc ma o polowe mniej witaminy A w skladzie )

efekt taki ze minely 2 tygodnei tej kuracji a plamek luszczycowych juz prawie nie widac, moze ze 3 sa jeszcze widoczne ale takie blade są ..


fakt troche to pracochlonne bo 2-3 tygodnie trzeba poswieciec na to i do tego 2 razy dziennie smarowanie i zmywanie .. ale jesli ktos nie pracuje i jest w domu to moze sobie na takie cos pozwolic.


aha dodam ze przed solarium dobrze by bylo wziac kapiel z solą i umyc sie mydlem siarkowym . bo wtedy promienie z solarium przenikają w glebsze warstwy skory bezposrednio do zrodelka luszczycy. bo jesli posmarowani jestesmy jakims balsamem lub oliwka przed solarium to efelt jest taki ze tlyko sie nam opala wierzchnia warstwa i lampy nie moga dotrzec glebiej zeby zniszczyc luszczyce.
tak przeczytalam na jakiejs stronie angielskij o luszczycy i to sie sprawdza smiling smiley

nie moge tlyko pozbyc sie luszczycy w glowie ktora schodzi mi na czolo . jednego dnia jest lepiej a innego gorzej.. nie wiem od czego to zalezy

mam nadzieje ze komus sie moje rady przydadzą