Kosmetyki a łuszczyca
Wysłane przez: el. (212.160.233.---)
Data: 29 cze 2007 - 15:09:10

Ja od niedawna jestem, ale mam trochę pytań, m.in. o to, jakich kosmetyków używacie do ciała: pod prysznic, po kąpieli, do twarzy...? i mam na myśli nie tylko tzw. specjalistyczne i 'dopasowane'do naszej przypadłości. Dzięki i pozdr smiling smiley

Re: Kosmetyki a łuszczyca
Wysłane przez: sonia (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 29 cze 2007 - 17:20:30

sol do kapieli(najlepsza taka gruba kuchenna do przetworow, lub z algami), zele nawilzajace, peelingi..najlepszy z undertwenty taki rozowy, krem garniera czysta skora A, mydelka z apteki lub sklepu zielarskiego-takie naturalne na problemy skorne

Re: Kosmetyki a łuszczyca
Wysłane przez: Anka (---.eranet.pl)
Data: 29 cze 2007 - 17:38:14

tez polecam tez peeling rozowy. ja na twarz uzywam krem nagietkowy z ziaji. natluszcza skore i wygladza. a do ciała niedawno odkryłam taki fajny balsam. nawilza i natluszcza ale nie brudzi ubrania.skora jest fajna w dotyku po nim, taka jakby oslonke zostawia.jutro napisze nazwe, musze w domu sprawdzic. jest niedrogi. za butelke chyba o pojemnosci 150ml zaplacilam ok 3złsmiling smiley pewnie ktosp owie ze jak tanie to tylko zaszkodzi. mi pomaga.testuje juz od jakiegos czasu balsami i kremy z drogerii, bo w te z apteki przestalam juz wierzyc. kosztuja majatek, a poprawy nie ma.

Re: Kosmetyki a łuszczyca
Wysłane przez: Bogus (---.chello.pl)
Data: 29 cze 2007 - 22:08:40

nie znam sie na damskich mazidlach ..ale podbieralem zonce Garnier do suchej skory (czerwony) i skora po kapieli zachowuje sie elastycznie i nie wysycha !!!

tak ze polecam balsam i krem czerwony wyzej wymienionej firmy

Re: Kosmetyki a łuszczyca
Wysłane przez: el. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 cze 2007 - 23:01:10

ładnie to tak podbierać żonce mazidła? winking smiley hehe. Dzięki i czekam na więcej inf winking smiley

Re: Kosmetyki a łuszczyca
Wysłane przez: Anka (---.eranet.pl)
Data: 30 cze 2007 - 08:45:45

podaje nazwe tego balsamu o ktorym pisalam wyzej: CARENESS BODY MILK z olejkiem z pestek winogron, to jest firmy SCHLECKER AS BODY, wiec dostepne tylko w drogeriach Schlecker. ale jest naprawde fajny. polecam.

Re: Kosmetyki a łuszczyca
Wysłane przez: el. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 cze 2007 - 20:51:44

dziękiwinking smiley

Re: Kosmetyki a łuszczyca
Wysłane przez: Olusia89 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 cze 2007 - 22:24:49

hmmm nie uzywam balsamow bo niestety nic one mi nie pomagaja a skora jak byla sucha tak jest i po nich, natomiast polecam zwykla oliwke dla dzieci, jak dla mnie rewelacja smiling smiley do twarzy rowniez krem garniera czysta skora A a do kapieli zel pod prysznic o zachecajacej nazwie BAGNO z algami(super) nio i chyba to tyle winking smiley

Re: Kosmetyki a łuszczyca
Wysłane przez: Agniecha (---.mtvk.pl)
Data: 02 lip 2007 - 06:07:25

zgadza się. najlepsza oliwka lub olej lniany. a po czerwonym garnierze dostałam wysypki...ale ja jestem uczulona na wiele kosmetyków.

Re: Kosmetyki a łuszczyca
Wysłane przez: el. (212.160.233.---)
Data: 04 lip 2007 - 12:02:25

Olusia, powiedz mi, co to BAGNO jest?? jakiej to firmy, czy jak? bo nie bardzo sie orientuję. Z góy dzięki. ps. używam oliwki i specjalnego balasamu z apteki, ale nie pamiętam nazwy (jeszcze dopiszę) i całkiem nieźle spbie radzą z moją skórą, ale właśnie chciałam się coś więcej dowiedzieć i popróbowaćwinking smiley

Re: Kosmetyki a łuszczyca
Wysłane przez: Olusia89 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 lip 2007 - 16:10:30

Bagno Mare (nord-est guam) a firma to Lacote, jest to zel pod prysznic zrobiony z alg morskich na etykiecie pisze ze wyszczupla ;p ale na luszczyce tez robi dobrze i mnie i mojej mamie przedewszystkim ladogodzi i zmniejsza zmiany smiling smiley

Re: Kosmetyki a łuszczyca
Wysłane przez: Gosia 723 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 lip 2007 - 23:48:33

Najlepsze kosmetyki do ciala ,rak i nog sa firmy NEUTROGENA gdyz sa tluste i dobrze sie wchlaniaja. Inne balsamy to smieci rynkowe.

Re: Kosmetyki a łuszczyca
Wysłane przez: el. (212.160.233.---)
Data: 06 lip 2007 - 14:04:24

chciałam tylko dopisać nazwę balsamu, a nie pamiętałam: to Emolium, dostępny (tak zauważyłam) tylko w aptekach. Bardzo ładnie łagodzi, polecam. Pozdrawiam.

Re: Kosmetyki a łuszczyca
Wysłane przez: lusi (89.243.217.---)
Data: 06 lip 2007 - 14:49:01

Witam,ja uzywam mleczko garniera z syropem z klonu,czerwona butelka do bardzo suchej skory,zapobiega szorstkosci skory,dla mnie rewelacja bardzo szybko sie wchlania i po kilku smarowaniach nie poznalam swojej skory,gladka i dobrze odzywiona,pozdrawiam

Re: Kosmetyki a łuszczyca
Wysłane przez: bogus (---.trimtab.pl)
Data: 06 lip 2007 - 15:28:00

Lusi to co ty napsalas jest to samo co ja ???

mleczko=balsam ???

Re: Kosmetyki a łuszczyca
Wysłane przez: lusi (89.243.217.---)
Data: 06 lip 2007 - 20:49:01

jezeli na butelce pisze garnier-skin naturals-intensywna pielegnacja bardzo suchej skory -regenerujace mleczko do ciala odzywia skore z syropem z klonu-blyskawicznie sie wchlania-zapobiega szorstkosci skory,to tak,jesli to ten kosmetyk,a jezeli sie powtorzylam to przepraszam bo zrobilam to niechcacy(czerwona duza butla 400ml)Bogusiu jesli tego uzywasz to skorka jest extra,prawda?

Re: Kosmetyki a łuszczyca
Wysłane przez: Grzegorz76 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 lis 2008 - 02:29:55

Witam jestem tu absolutnie nowy. Tez szukam porad w kosmetykach. Mnie bardziej chodzi nie o mazidła tylko o żele do mycia, mydła czy jakieś sole do kąpieli. Ja osobiście wypróbowałem kilka i najbardziej zadowolony jestem z żelu pod prysznic Pharmaceris (żółty do skóry z łuszczycą), znakomicie łagodzi swędzenie i ostatnio wypróbowałem sól do kompieli z iwonicza. Efekt taki ze zapomniałem o zmianach. To oczywiście u mnie tych zmian nie leczy ale rewelacyjnie łagodzi dolegliwości.

Re: Kosmetyki a łuszczyca
Wysłane przez: theido (---.chello.pl)
Data: 04 sty 2009 - 20:19:47

Ja tez używam Emolium, jest tego cała seria, żel pod prysznic, balsam, szampon, krem. Super kosmetyki, dostępne tylko w aptekach, bez zapachu i wpomagające leczenie łuszczycy, mi łagodzą chore miejsca na skórze

Re: Kosmetyki a łuszczyca
Wysłane przez: ewelkaa (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 sty 2009 - 23:37:19

Witam wszystkich, zdecydowałam się na kosmetyki firmy OCEANIC. Jednak zanim je zakupię chciałabym poczytac o Waszych obserwacjach po ich stosowaniu. Pozdrawiam i czekam. smiling smiley)

Re: Kosmetyki a łuszczyca
Wysłane przez: bea (---.ssp.dialog.net.pl)
Data: 14 sty 2009 - 11:27:30

Ja tez uzywalam Pharmaceris, krem do twarzy - nie bylo roznicy miedzy innymi kosmetykami. Krem do ciala ma potworny zapach.

Najwieksze problemy mam ze skora twarzy, zaczerwienienia, nadmierne rogowacenie, swedzenie. Wczesniej uzywalam kosmetykow Clinique, dobre, ale bardzo drogie.

Kupilam kiedys mojemu chlopakowi krem ochronny z witamina A na spierzchniete usta, ale zrobilam tez test sobie. Nalozlam na twarz na noc, a rano skora byla jak pupcia niemowlaka.

Jest dosc tlusty, wiec nie nadaje sie do codziennego uzytku, ale taka maseczka raz na kilka dni to wielkie zbawienie. I kosztuje grosze.

Jako toniku uzywam jakiegos zielarskiego wynalazku robionego recznie, ktory wciskala mi mama. Na luszczyce niewiele pomaga, ale jako tonik jest rewelacyjny. Zawiera aloes i inne ziola.

Do ciala oliwka dla dzieci.

Na wlosy, do ostatniego plukania sok z pol cytryny - zwieksza zakwaszenie wody (pH) i wlosy sa gladkie i lsniace.

Mydlo polecaja siarkowe, ale nie przekonalam sie do zapachu.