Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 2 z 8
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: anna (---.idd4.nettete.pl)
Data: 25 lut 2008 - 23:37:00

kochani łuszczyca paznokci występuje prawie u 80% chrych na tę chorobę,żeczywiście u niektórych osób są zrogowacenia płytki lub płytka odstaje od ciała,ja robię tak: nie zapuszczam paznokci bo jak się zachaczy o coś to jest to bardzo bolesne i można sobie oderwać cały paznokieć do krwi a więc opiłowuję je równo z paluszkiem i żeby nie narastała warstwa skórki pod spodem to tak jak na ciele trzeba dbać żeby nie było narośli ,czyli zmiękczać.Kupuję oliwkę salicylową 5% dostępna bez recepty i moczę sobie paluszki jak u manikiurzystki,później drewnianą szpatułką staram sie usunąć zmiękczoną warstwę.Zabieg ten powtarzam jak często sie da nawet co dzień.jeżeli już uda mi się zpłycić narośl to patyczkiem wciskam maść pod paznokieć i wcieram maść w płytkę.NAJWAŻNIEJSZE żeby nie dopuścić do nawarstwienia.Można też moczyć paznokcie w ciepłym oleju.Jeżeli uda wam się systematycznie usuwać zgrubienia to paznokieć nawet ładnie zrasta i wiele razy udało mi sie że wszystkie paznokcie wyglądały i były zdrowe.Drogie panie przez kilka miesięcy nosiłam manicure french,cieszyłam się tym jak dziecko,ale niestety jak i na ciela sa nawroty to tak i na paznokciach, nie czekam aż będzie bardzo źle tylko walczę z tymraz jest lepiej raz gorzej .I jeszcze jedno od oliwy czy oliwki salicylowej paznokcie się wzmacniają wogóle,oliwka salicylowa 5% jest też dobra do "zwalenia" warstwy na głowie pięknie odmiękcza.trudna do zmycia,ale ja mam patent mydło kuchenne do rąk w płynie ładnie rozpuszcza tłuszcz,jedno mycie tym mydłem i jedno szamponem,salicyl zawarty w oliwce trochę wysusza włosy ale wystarczy użyć maseczke lub odżywkę do włosów.ja potrafię pozostawać w dobrej kondycji przez długie okresy i to bez sterydów. jak macie jakieś pytania to zajżę na te stronę za kilka dni piszcie do anismiling smiley mam własne doświadczenia choruje na to 25 lat w marcu jadę nad może czerwone poopalac sięsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Halina43 (---.centertel.pl)
Data: 25 maj 2008 - 17:54:40

E. Napisał(a):
-------------------------------------------------------
>od 6 lat odchodza mi paznokcie odrastaja miesiac dwa jest spokój i plamki wygladajace jak olej powracaja. plamy na nich sa bolesne nikt nie stwierdził że to łuszczyca może to objaw HCV czy któreś zwas go ma?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Krzysiek (---.rene.com.pl)
Data: 08 cze 2008 - 20:46:45

Uzywałem juz wielu rzeczy i nic mi nie pomaga. Nie jestem kobietą zeby malowac paznokcie wiec trzeba sie jakos ukrywac, jest to dosc krepujące i chciał bym sie pozbyc tego z paznokci. Czy uzywał ktos moze ten srodek BIO BLOCK, opis mozna znalezc na tej stronie http://www.pythium.cz/pl jestem ciekawy czy to działa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: kęsikowa (---.chello.pl)
Data: 25 cze 2008 - 18:08:39

flucinar maść - pomaga ale nie leczy całkowicie, należy paznokcie spilowywać przed nałożeniem maści

Opcje: OdpowiedzCytuj
serwatka podobno dobra na łuszczyce?
Wysłane przez: kristiano (---.netpark.pl)
Data: 25 cze 2008 - 20:07:32

WITAM MAM TO SWINSTWO CZYLI ŁU.. OD 8 LAT PRUBOWAŁEM WSZYSTKICH MASCI JAKIE SĄ DOSTEPNE U NAS I NIC NIE POMOGŁO. CZASAMI NA JAKIS CZAS A POTEM POWRÓT ZNOWU WYRZUTY . SLUSZAŁEM OSTATNIO ZE SERWATKA JES DOBRA I ZE CZASAMI PRZECHODZI.ZALEZY TEZ OD HARAKTERU . JA JESTEM STRASZNY NERWUS. JESLI KTOS TEGO PRÓBOWAŁ TO PROSZE O ODPOWIEDZ JAKIE SKUTKI??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: staszek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 01 sie 2008 - 16:30:23

czym leczyć łuszczycę paznokci rąk

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Kasia (---.static.korbank.pl)
Data: 25 sie 2008 - 20:49:34

staszek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> czym leczyć łuszczycę paznokci rąk


NAjgorsze jest to ze nikt nie wie czym. Ja mam od lat zmiane w jednym kciuku i nawet nie wiedzialam, ze to jest to. Ale teraz po ciazy 2 lata temu stan jego jeszcze mi sie poglebil. Zrobilam badanie mykologiczne, wynik wyszedl negatywny a lekarki i tak przprowadzily badanie przeciw grzybicze. I dupa. Poprawy i zmiany nie ma. Przy nastepnych wizytach mowia, a moze to luszczyca, ma ktos w rodzinie ??? I tak siedzie w necie i sama dochodze co to i jak leczyc. Znalazlam podobne zdjecie zmiany. Ale czytam ze wiele osob pyta przez farum jak to leczyc co pomaga. NIe ma na to lekarstwa?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Denna (---.gprs.plus.pl)
Data: 25 sie 2008 - 21:07:54

Kasiu,
Łuszczyca jest niestety chorobą niewyleczalną - póki co. Można czasem zaleczyć objawy (niektórym sie udaje), ale nie jest to proste. Na tym forum dzielimy się radami - jednym pomaga to, drugim co innego. Każdy z nas "przerobił" mnóstwo leków i jak widać ciągle jeszcze jest nas wielu, którym nic nie pomaga.
Ja sama jestem przypadkiem, gdzie w rodzinie nie było łuszczycy, a ja ją mam od 25 roku życia i tylko na paznokciach. Leków przetestowałam tyle, że aptekę można by z tego otworzyć. Bywało czasem lepiej, ale głownie gorzej, teraz mam zajęte wszystkie paznokcie u rąk i paskudnie to wygląda. CZasem się załamuję, ale wiem, ze muszę z tym żyć i dawać sobie radęsmiling smiley Pozdrawiam cieplutko.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: szyszunia (---.rdm.vectranet.pl)
Data: 26 sie 2008 - 19:46:53

Ja miałam kiepsko z jednym paznokciem... ale jakos samo przeszło, teraz kciuk coś z boku lekko uniesiony, nie "przyczepiony do skóry" ze tak powiem... ale ogólnie to ja mam swój sposób: tipsygrinning smileytongue sticking out smileytongue sticking out smileytongue sticking out smiley buziaki, pozdrawiam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: buuu (---.tvgawex.pl)
Data: 28 sie 2008 - 21:17:57

nie ma rady, nie ma ... genetycze jest choróbsko , pozdrawiam wszystkich "paznokciowych" .... sad smiley(

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: A. (80.48.185.---)
Data: 03 wrz 2008 - 20:07:18

[email protected] Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Proszę pomóżcie mi!Mam łuszczycę na
> paznokciach.Może ktoś zna jakiś specyfik,
> który pomógł by pozbyć się tego paskudztwa.Na
> wizytę do dermatologa muszę czekać około
> miesiąca, nie ma wolnych miejsc.A za miesiąc to
> pewnie łuszczyca zaatakuję bardziej.

zorac 0,1.dzala.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: A. (80.48.185.---)
Data: 03 wrz 2008 - 20:14:55

Renata Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> RATUNKU POMÓŻCIE!!! MOJA CÓRKA MA TRZY LATA
> LEKARZE STWIERDZILI U NIEJ ŁUSZCZYCE PAZNOKCI.ONE
> PO PROSTU ODPADAJĄ JEDEN PO DRUGIM STRASZNE!!! A
> POTEM ODRASTAJĄ TAKIE BRZYDKIE ,,ZMIĘTE",
> POFALOWANE I NA KOŃCU PODNOSZĄ SIĘ DO GÓRY,
> WYSAMAROWAŁAM SETKI MAŚCI, ODWIEDZIŁAM
> DERMATOLOGÓW DZIESIĄTKI I NIC JEST JESZCZE
> GORZEJ CO ROBIĆ??? CO POMAGA??? A MOŻE COŚ
> DOUSTNIE? MOŻE JAKIEŚ ZIOŁA??


Zorac-jest 0.05 i 0,1.Dziala.

Opcje: OdpowiedzCytuj
A u mnie sprawa wygląda tak!
Wysłane przez: Link@ (213.25.141.---)
Data: 04 wrz 2008 - 01:01:20

choruje na łuszczyce paznokci u stóp odkąd skończyłam 2 latka!!! Dziś mam 21lat i nadal się z nią borykam, mam rede dla panów u których łuszczyca paznokcia ma lekką postać, żeby nadać paznokciom zdrowy wygląd należy je spiłować, polać wodą utlenioną w celu oczyszczenia i nasmarować maścią z alantoiną np. alantan. naprawde pomaga ja nie jestem zwolenniczką malowania paznokci i sama stosuję ten sposób, paznokcie wyglądają ładnie, świeżo i zdrowo!! Niestety muszę zasmucić kazdego kto chce zwalczyć chorobę raz na zawsze! Na to dziadostwo nie ma leku!!!sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Justyna (157.25.31.---)
Data: 10 wrz 2008 - 14:15:36

Witaj! Masz rację z tą oliwką salicynową 5%! Kupiła, spróbowałam i jest lepiej. Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: K (---.acn.waw.pl)
Data: 17 wrz 2008 - 10:32:55

Mój chłopak ma problem z paznokciami zarówno u rąk jak i u stóp. mam do was pytanie czy łuszczyca paznokciowa może przejść w postać skórną?boryka się z problemem paznokci od 1,5 roku na szczęscie zmian skórnych nie ma!chcemy mieć dziecko- jakie jest prawdopodobieństwo, że urodzi się z łuszczycą. dodam że ja jestem zdrowa- to jest choroba dziedziczona w sposób dominujacy czy recesywny? pomóżcie nam....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: kacha (---.bsb.vectranet.pl)
Data: 17 wrz 2008 - 14:56:15

ja terz miałam ten problem na paznokciach ale od pewnego czasu obcinam krótko paznokcie i ręce często smaruje mleczkiem do ciała garnier do skóry popękanej i jest o niebo lepiej znikneła mi łuszczyca z nasady paznokci spróbujcie on kosztuje ok 10 zł napewno nie zaszkodzi na zmiany ma ciele też smaruje przynajmniej mi nie pękają,POZDRAWIAM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: agnieszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 17 wrz 2008 - 17:29:11

E. Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> A jak dokładnie wygląda łuszczyca na
> paznokciach?Ja mam zmiany na ciele, a ostatnio
> zuważyłam,że mam jakieś dziwne niektóre
> paznokcie.Nie wiem dlaczego?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: ania (---.smgr.pl)
Data: 23 wrz 2008 - 14:21:50

Mam 17 juz jakis czas temu zauwazylam wglebienia w moich paznokciach u rak. Strasznie sie tym przejmuje. Moj tata choruje na luszczyce skorna i paznokciowa wiec od kiedy pamietam balam sie ze i mnie to spotka tym bardziej ze to choroba genetyczna. Widze jaka uciazliwa jest dla mojego taty. Czy to ze wystepuje u mnie luszczyca na paznokciach oznacza ze na pewno pojawi sie rowniez na skorze?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Denna (---.gprs.plus.pl)
Data: 23 wrz 2008 - 19:50:59

Aniu, ja jestem takim przypadkiem z łuszczycą tylko na pzanokciach. Nikt w mojej rodzinie w zadnym pokoleniu nigdy nie chorowal.Ja rowniez do 25 roku zycia byłam całkowicie zdrowa.Dopiero potem na paznokciach zaczely sie pojawiac wglebienia, rowki, zaczela mi schodzic skora z palcow i wokól paznokci, az wreszcie same paznokcie zaczely sie oddzielać od podłoza. Raz jest lepiej, raz gorzej, leczenie to.... szkoda gadać.
Od 10 lat maluje paznokcie stonowanym kryjącym lakierem i przynajmniej otoczenie nie wie o chorobie. Przez 10 lat zadne zmiany na skórze nie wystąpiły i mam nadzieje, że tak zostanie. Czego i Tobie życze.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: piotrek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 wrz 2008 - 09:32:56

witam ja juz sie bujam z łuszczycą 2 lata i jak narazie najlepiej pomaga mi moczenie rąk w roztworze soli morza martwego nie ma tych czerwonych plam pod paznokiciem . pozdrawiam cierpiących

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 2 z 8



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.