Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: Renata (---.rzeszow.sdi.tpnet.pl)
Data: 29 lip 2005 - 02:04:00

Witaj

Poniewaz nie są znane medycynie klasycznej konkretne przyczyny choroby łuszczycy, warto zastanowić sie na ogólnymi przycyznami powstawania wielu chorób - link: http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/subskrypcja_nr9.html

Wg. medycyny naturlanje, podstawową przyczyną chorób skórnych sa problemy z jelitem, a dokładniej z pasożytami ( pleśnie czyli grzyby, bakterie lub robaki) wytwarzającymi odchody czyli toksyny. Z czasem toksyny przedostaja się poprzez watrobe w głąb organizmu, również bakterie i zarodniki grzybów, a stąd nie daleko do ich rozwoju i storzenia podłoża na wiele rodzajów chorób w tym chorób skórnych - atopowe zapalenie skóry, łuszczya, bądź czerniak.

Na łuszczyce stosujemy kilka podstawowych suplementów naturlanych:
Polinesian NONI liofilizowane - szczegóły:
http://www.noni.com.pl/luszczyca.html

Daleju OMEGA3 z witaminą E w zestawie przeciw jełczeniu tłuszczów rybnych. Jesli produkt OMEGA3 nie yawiera witaminz E w swoim skadyie, to szybko sie nisycya i utleniaja yawarte w nim skadniki. Wiecej :
www.faceci.com.pl/omega.html oraz
http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/subskrypcja_nr12_2.html

Poniewaz kiedy występuje choroba, zawsze organizm ma zaburzona równoweage kwasowo-zasadową, podajemy produkt silnie odtruwający z toksyn, odkwaszający i alkalizujący OCEAN21. Jego składniki wprost doskonale lecza choroby skóren to 7 alg morskich, aloes, żurawina, paudarco, ekstrakt z marchwi i buraków, wyciąg z grejfruta i silny zestaw multiwiatminowy.
Szczegóły: www.algi.pl

Poniewaz podstawa to jelito, przy oczyszczniu organizmu nie możesz zapomnieć o wzpocnieniu podstawowych kanalów oczyszczania i przywracaniu tam właściwego zdorwiego środowiska. Podajemy NOPALIN oraz AC Zymes.
www.faceci.com.pl/blonnik.html
www.gronkowiec.pl/heczko_piotr.html

Szczegoły na www.gronkowiec.detoksykacja.html

Nie zapominaj o podstawach - dieta w infekcjach oraz zgodna z grupa krwi. Więcej na ten temat: www.gronkowiec.pl/dieta.html


Jeśli będzie miec pytania, chcesz znacv ceny klubowe czyli najniższe produktów, ich opisy, formularz zamówienia - zaglądnij na www.zarzyccy.pl

Jeśli nie interesuje Cie skóteczna kuracja - nie wchodź na podane powyżej strony.

Pozdrawiam i życze sukcesów z leczeniu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: Stefan (---.jgora.dialog.net.pl)
Data: 29 lip 2005 - 10:10:42

Czy łuszczycę mogą powodować hemoroidy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: Marta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lip 2005 - 10:52:52

Witam serdecznie winking smiley
Zgadzam sie z Renata, ze 'Wg. medycyny naturlanej, podstawową przyczyną chorób skórnych sa problemy z jelitem, a dokładniej z pasożytami ( pleśnie czyli grzyby, bakterie lub robaki) wytwarzającymi odchody czyli toksyny'. Z tego powodu wielu autoroow ksiazek poswieconych łuszczycy zaleca stosowanie głodówek oczyszczajacych [ wg metody BSM ], by organizm mogł sie pozbyc zbednych toksyn i ostatecznie przywroocic normalne funkcjonowanie ukladu pokarmowo-wydalniczego. Jednak czesto niezbedna jest wizyta u specjalisty, moze sie bowiem okazac, ze wskazane jest leczenie medykamentami lub dieta dostosowana do indywidualnych potrzeb łuszczyka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: gonzo (---.cskmswia.pl)
Data: 29 lip 2005 - 10:54:12

pierwsza reakcja na to pytanie była u mnie ściśle związana z mięśniami mimicznymi twarzy (głównie tymi które podnoszą kąciki ust do góry), ale w sumie każde miejsce (zwłaszcza w przewodzie pokarmowym, a odbytnica też do niego należy), które upośledza barierę ochronną przed wnikaniem drobnoustrojów i różnych substancji do organizmu, może być źródłem pogorszenia choroby - takie jest moje zdanie - wiąże się to z teorią niewydolnego systemu obronnego jelit w patogenezie łuszczycy (Edgar Cayce).
Więc teoretycznie tak. Ale zdrowy rozsądek podpowiada, że nie o hemoroidy tu chodzi w tej chorobie... Tak czy siak guzki odbytu warto wyleczyć - są różne techniki operacyjne- chociażby po to aby nie mieć dolegliwości podczas tej jakże odstresowującej czynności fizjologicznej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: JOKA (---.dsl.chcgil.ameritech.net)
Data: 29 lip 2005 - 14:26:42

Bzdury!

Przyczyna luszczycy jest blad 6 -tego chromosomu w ukladzie DNA.
Chcesz to wyleczyc jedzac Omege-3?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: gonzo (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lip 2005 - 18:55:19

Nie twierdzę, że nie masz racji - faktycznie choroba jest związana z błędem w zapisie DNA na chromosomie, co niektórych posiadaczy tego wadliwego genu obdarza defektem skóry. Ale ta demonstracja zaburzeń organizmu w postaci nadmiernej produkcji keranocytów jest wynikiem nie znanego jeszcze mechanizmu wewnętrznego - może autoimmunologia, może zakażenia, może wada autonomicznego układu nerwowego, może niewydolnośc wątroby, może dysfunkcja nerek lub wiele innych. Jedną z teorii jest wada budowy ściany jelita - po prostu - toksyny miałyby przenikać do krwi i powodować nieskoordynowaną reakcję układu immunologicznego - bardzo sensowna teoria - narazie nie skrytykowana przez żadne środowisko badawcze, no chyba że Ty masz coś więcej od nich do powiedzenia - kto wie.
Wpływ diety jest niezaprzeczalny, sprawdziłem na sobie i wiele chorych tak twierdzi - to nie podlega dyskusji, co do tłuszczów nienasyconych - omega - to nie wiem , bo nie przyjmowałem - na pewno obniżają poziom LDL, spowalniając rozwój miażdżycy, ale jaki maja wpływ na łuszczycę to nic na ten temat nie słyszałem.
Pytasz, bo masz wątpliwości co do stosowania omega -3, czy tak poprostu piszesz, bo coś słyszałaś, że gdzieś dzwonią , ale nie wiesz w którym kościele?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: gonzo (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lip 2005 - 19:17:45

wszystko wskazuje na to, że to nie wada DNA powoduje nadmierne podziały komórek skóry bezpośrednio - to właśnie kwas dezoksyrybonuklotydowy w swoim zapisie koduje odpowiednie białka, które są odpowiedziale za efekty, równie dobrze może tu chodzić o białka strukturalne ściany jelita - nie wydaje Ci się to sensowne?
Działanie jednych wadliwych białek może być zniwelowane przez inne białka lub substancje czynne - i na tym właśnie opiera się nadzieja chorych na wyzdrowienie. Więc nie odbieraj jej nikomu.
Też nie wierzę w całkowite wyleczenie, bo geny ma się do śmierci takie same, najwyżej jeszcze bardziej uszkodzone.
Ale choremu zależy przedw szystkim na pozbyciu się objawów i o to tu głównie chodzi, szukamy sposobów na to
sprawę manipulacji genetycznych zostawmy genetykom

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: natalia (---.new-way.pl)
Data: 05 lis 2008 - 12:15:46

Ja słszałam też że łuszczyca powstaje przy leczeniu szpitalnym. Od kilku lat choruje na łuszczyce. Znam bardzo dobry sposób na leczenie tej choroby. Gałązki zielonego świerku zaparzyć wrzątkiem i trzymać pod przykryciem. zostawić do ostygnięcia potem przecedzić trochę podgrzać i przykładać w miejsce tam gdzie powstała łuszczyca. Można też kąpać się w tej wodzie. Może to troche szczypać ale ta metoda jest bardzo skuteczna. Po tym złuszczony naskurek robi się czerwony a skura jest gładka. Najlepiej robić sobie takie "zabiegi" 3 razy dziennie przez 2 tygodnie i zrobic tydzień przerwy i tak w kółko. Ja stosowałam tą metodę przez 3 miesiące i już prawie 2 lata po łuszczycy ani śladu. Naprawde polecam. Metoda bardzo skuteczna

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 lis 2008 - 13:48:43

Natalia jaką miałaś łuszczycę i gdzie, że ci pomogło? Pytam bo przeszło 6 lat siedzę na forum i o różnych metodach czytałam tj.:wyciąg z liści orzecha,z konwalii,z buraka,z brzozy,z noni,nawet pamiętam wątek o siemieniu lnianym i pieczarkach ale o świerku słyszę po raz pierwszy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 lis 2008 - 13:59:24

Zapomniałam dodać słynną serwatkę ,którą też piłam i nic mi nie pomogło.Natalka a skąd ten pomysł wytrzasnęłaś ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: ania (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 05 lis 2008 - 14:02:14

ja nie tylko siedze ale to wszystko stosuje :-))) no prawie wszystko z miernym skutkiem, konwalii nie polecam , noni jest dobre ale nie na luszczyce brzoze tez stosowalam , nie pomoglo, jesli chodzi o swierk to keidys kupilam jakis krem ktory zawieral wasnie swierk i tez nie pomoglo , obecnie jestem na etapie stosowania kremu ze sluzu slimaka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: Krzysiek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 lut 2009 - 15:26:35

witam.
Od niedawna dowiedzialem sie ze mam łuszczyce.Szczerze mowiac to mialem nadzieje ze to grzybica bo łatwiej sie tego cholerstwa pozbyc.po wizycie u lekarza zaczalem stosowac jakies masci ale z miernym skutkiem wg mnie,jednak do dwoch zalecen elkarza stosuje sie caly zcas i skora jako tako normalnie wyglada. Otoz ze mam luszczyce na stopach i dloniach lekarz polecil mi zebym chodzil tylko w skarpetkach bawelnianych nie w innych gdyz one bardziej przepuszczaja powietrze,stopy sie tak bardzo nie poca i nie wystepuje swedzenie. Kolejna czynnoscia jaka stale wykonuje jest uzywanie szarego mydla do mycia ciala. Moze nie pachnie tak ladnie jak mydelko z gornej polki ale dane swietne efekty, no i co najwazniejsze starac sie nie zdrapywac luszczacego naskorka bo potem robia sie rany.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: barbara dudek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 maj 2010 - 08:30:53

Prosze o tanie i skuteczne metody na łuszczycę

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: iwonaaa (---.sta.tvknaszapraca.pl)
Data: 03 maj 2010 - 16:28:50

Cześć Wszystkimsmiling smiley)
pOLECAM KĄPIEL ŻYWOKOSTOWO- SKRZYPOWĄ, WG PRZEPISU:
- ziele skrzypu, ziele żywokostu, liść brzozy, kora kaliny koralowej, korzeń wilżyny (wszystko po 25 g). Zioła dobrze wymieszac i zalać 2 l wody i gotować pod przykryciem 15 minut. Odstawic i przetrzymac jeszcze 30 minut. Potem wlac (przecedzając) do wannydo kąpieli o zawartości 60 litrów wody (całość ma byc mocno ciepła. Czas kapieli- 15-20 minut. Nie stosowac juz podczas tej kąpieli żadnych mydeł ani żeli do mycia. Kąpiel powtarzac co 2 dzień, łącznie 10 kąpieli.
Można rówiez pic mieszankę ziół:
-kwiat bzu czarnego, -liść pokrzywy, -ziele fiołka trójbarwnego, -korzeń łopianu
-ziele skrzypu (po 20 g) : wymieszać w naczyniu, a później po 1 łyzce ziół zalać 2 szklankami wody wrzącej oczywiście, przykryć na 10 minut. Przecedzic i pić w 2 porcjach w ciągu dnia, po jedzeniu.
wiem, że wielu z Was może podejśc sceptycznie, ale nie zaszkodzi spróbować. Sam jestem chora na łuszczycę i próbowałam już chyba wszystkiego. Może te zioła nie dają jakiś rewelacyjnych efektów od razu, ale pomaaja, wybielają krosty, spłaszczają je, i zmniejszają ich rozległość, wszystko wymaga czasu, jestem pewna, że to co naturalne jednak jest najbardziej skuteczne- może dłużej czeka się na efekty- ale kiedy juz przyjdą, nie znikają jak fatamorganasmiling smiley)
pozdrowienioe dla Wszystkich Biedronek- zwłaszcza z Górnego Śląska:smiling smiley)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: gregi (212.244.229.---)
Data: 03 maj 2010 - 16:52:59

do Barbary Dudek- tanie metody - masc z cignolina zaczynajac od słabszego stezenia 0,1 lub 0,15 na 100gr cigny Lampy Puva A lub Puva B a najlepsze i najtansze bo za darmo hehehe - słoneczko polecam opalanko jak sie tylko pokarze na razie dosc ponuro niestety a i unikac sterydów bo to dziadostwo zwłaszcza na dłuzsza mete

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: nova (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 05 maj 2010 - 14:21:30

A probowal ktos z was pic sok pomaranczowy 3szkl dzienni

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: Revitol.pl (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 08 maj 2010 - 15:23:40

Jeszcze nie próbowałem,ale słyszałem że pomaga. W sumie to każdy naturalny sposób jest dobry,o ile okazuje sie skuteczny.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: Nova (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 09 maj 2010 - 11:30:48

Ja go juz kiedys pilam i na rok mialam spokoj ale nie jestem pewna czy to od soku wiem napewno ze najlepszy jest taki z czastkami owocow i bez cukru te inne sprawdzalam i bez skutku

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: Dana (94.254.180.---)
Data: 10 maj 2010 - 20:19:08

Mam nadzieję,że ten sok można zrobić samodzielnie.Nie rozumiem z jakimi to ma być cząstkami owoców? Czy dodatkowo do soku należy dodać kawałki owoców pomarańczy? Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: Nova (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 11 maj 2010 - 14:27:53

Sa taki w kortonach w Biedronce a samemu mozna robic to jeszcze lepsze

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.