Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: Renata (---.rzeszow.sdi.tpnet.pl)
Data: 29 lip 2005 - 02:04:00

Witaj

Poniewaz nie są znane medycynie klasycznej konkretne przyczyny choroby łuszczycy, warto zastanowić sie na ogólnymi przycyznami powstawania wielu chorób - link: http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/subskrypcja_nr9.html

Wg. medycyny naturlanje, podstawową przyczyną chorób skórnych sa problemy z jelitem, a dokładniej z pasożytami ( pleśnie czyli grzyby, bakterie lub robaki) wytwarzającymi odchody czyli toksyny. Z czasem toksyny przedostaja się poprzez watrobe w głąb organizmu, również bakterie i zarodniki grzybów, a stąd nie daleko do ich rozwoju i storzenia podłoża na wiele rodzajów chorób w tym chorób skórnych - atopowe zapalenie skóry, łuszczya, bądź czerniak.

Na łuszczyce stosujemy kilka podstawowych suplementów naturlanych:
Polinesian NONI liofilizowane - szczegóły:
http://www.noni.com.pl/luszczyca.html

Daleju OMEGA3 z witaminą E w zestawie przeciw jełczeniu tłuszczów rybnych. Jesli produkt OMEGA3 nie yawiera witaminz E w swoim skadyie, to szybko sie nisycya i utleniaja yawarte w nim skadniki. Wiecej :
www.faceci.com.pl/omega.html oraz
http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/subskrypcja_nr12_2.html

Poniewaz kiedy występuje choroba, zawsze organizm ma zaburzona równoweage kwasowo-zasadową, podajemy produkt silnie odtruwający z toksyn, odkwaszający i alkalizujący OCEAN21. Jego składniki wprost doskonale lecza choroby skóren to 7 alg morskich, aloes, żurawina, paudarco, ekstrakt z marchwi i buraków, wyciąg z grejfruta i silny zestaw multiwiatminowy.
Szczegóły: www.algi.pl

Poniewaz podstawa to jelito, przy oczyszczniu organizmu nie możesz zapomnieć o wzpocnieniu podstawowych kanalów oczyszczania i przywracaniu tam właściwego zdorwiego środowiska. Podajemy NOPALIN oraz AC Zymes.
www.faceci.com.pl/blonnik.html
www.gronkowiec.pl/heczko_piotr.html

Szczegoły na www.gronkowiec.detoksykacja.html

Nie zapominaj o podstawach - dieta w infekcjach oraz zgodna z grupa krwi. Więcej na ten temat: www.gronkowiec.pl/dieta.html


Jeśli będzie miec pytania, chcesz znacv ceny klubowe czyli najniższe produktów, ich opisy, formularz zamówienia - zaglądnij na www.zarzyccy.pl

Jeśli nie interesuje Cie skóteczna kuracja - nie wchodź na podane powyżej strony.

Pozdrawiam i życze sukcesów z leczeniu

Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: Stefan (---.jgora.dialog.net.pl)
Data: 29 lip 2005 - 10:10:42

Czy łuszczycę mogą powodować hemoroidy?

Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: Marta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lip 2005 - 10:52:52

Witam serdecznie winking smiley
Zgadzam sie z Renata, ze 'Wg. medycyny naturlanej, podstawową przyczyną chorób skórnych sa problemy z jelitem, a dokładniej z pasożytami ( pleśnie czyli grzyby, bakterie lub robaki) wytwarzającymi odchody czyli toksyny'. Z tego powodu wielu autoroow ksiazek poswieconych łuszczycy zaleca stosowanie głodówek oczyszczajacych [ wg metody BSM ], by organizm mogł sie pozbyc zbednych toksyn i ostatecznie przywroocic normalne funkcjonowanie ukladu pokarmowo-wydalniczego. Jednak czesto niezbedna jest wizyta u specjalisty, moze sie bowiem okazac, ze wskazane jest leczenie medykamentami lub dieta dostosowana do indywidualnych potrzeb łuszczyka.

Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: gonzo (---.cskmswia.pl)
Data: 29 lip 2005 - 10:54:12

pierwsza reakcja na to pytanie była u mnie ściśle związana z mięśniami mimicznymi twarzy (głównie tymi które podnoszą kąciki ust do góry), ale w sumie każde miejsce (zwłaszcza w przewodzie pokarmowym, a odbytnica też do niego należy), które upośledza barierę ochronną przed wnikaniem drobnoustrojów i różnych substancji do organizmu, może być źródłem pogorszenia choroby - takie jest moje zdanie - wiąże się to z teorią niewydolnego systemu obronnego jelit w patogenezie łuszczycy (Edgar Cayce).
Więc teoretycznie tak. Ale zdrowy rozsądek podpowiada, że nie o hemoroidy tu chodzi w tej chorobie... Tak czy siak guzki odbytu warto wyleczyć - są różne techniki operacyjne- chociażby po to aby nie mieć dolegliwości podczas tej jakże odstresowującej czynności fizjologicznej

Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: JOKA (---.dsl.chcgil.ameritech.net)
Data: 29 lip 2005 - 14:26:42

Bzdury!

Przyczyna luszczycy jest blad 6 -tego chromosomu w ukladzie DNA.
Chcesz to wyleczyc jedzac Omege-3?

Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: gonzo (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lip 2005 - 18:55:19

Nie twierdzę, że nie masz racji - faktycznie choroba jest związana z błędem w zapisie DNA na chromosomie, co niektórych posiadaczy tego wadliwego genu obdarza defektem skóry. Ale ta demonstracja zaburzeń organizmu w postaci nadmiernej produkcji keranocytów jest wynikiem nie znanego jeszcze mechanizmu wewnętrznego - może autoimmunologia, może zakażenia, może wada autonomicznego układu nerwowego, może niewydolnośc wątroby, może dysfunkcja nerek lub wiele innych. Jedną z teorii jest wada budowy ściany jelita - po prostu - toksyny miałyby przenikać do krwi i powodować nieskoordynowaną reakcję układu immunologicznego - bardzo sensowna teoria - narazie nie skrytykowana przez żadne środowisko badawcze, no chyba że Ty masz coś więcej od nich do powiedzenia - kto wie.
Wpływ diety jest niezaprzeczalny, sprawdziłem na sobie i wiele chorych tak twierdzi - to nie podlega dyskusji, co do tłuszczów nienasyconych - omega - to nie wiem , bo nie przyjmowałem - na pewno obniżają poziom LDL, spowalniając rozwój miażdżycy, ale jaki maja wpływ na łuszczycę to nic na ten temat nie słyszałem.
Pytasz, bo masz wątpliwości co do stosowania omega -3, czy tak poprostu piszesz, bo coś słyszałaś, że gdzieś dzwonią , ale nie wiesz w którym kościele?

Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: gonzo (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lip 2005 - 19:17:45

wszystko wskazuje na to, że to nie wada DNA powoduje nadmierne podziały komórek skóry bezpośrednio - to właśnie kwas dezoksyrybonuklotydowy w swoim zapisie koduje odpowiednie białka, które są odpowiedziale za efekty, równie dobrze może tu chodzić o białka strukturalne ściany jelita - nie wydaje Ci się to sensowne?
Działanie jednych wadliwych białek może być zniwelowane przez inne białka lub substancje czynne - i na tym właśnie opiera się nadzieja chorych na wyzdrowienie. Więc nie odbieraj jej nikomu.
Też nie wierzę w całkowite wyleczenie, bo geny ma się do śmierci takie same, najwyżej jeszcze bardziej uszkodzone.
Ale choremu zależy przedw szystkim na pozbyciu się objawów i o to tu głównie chodzi, szukamy sposobów na to
sprawę manipulacji genetycznych zostawmy genetykom

Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: natalia (---.new-way.pl)
Data: 05 lis 2008 - 12:15:46

Ja słszałam też że łuszczyca powstaje przy leczeniu szpitalnym. Od kilku lat choruje na łuszczyce. Znam bardzo dobry sposób na leczenie tej choroby. Gałązki zielonego świerku zaparzyć wrzątkiem i trzymać pod przykryciem. zostawić do ostygnięcia potem przecedzić trochę podgrzać i przykładać w miejsce tam gdzie powstała łuszczyca. Można też kąpać się w tej wodzie. Może to troche szczypać ale ta metoda jest bardzo skuteczna. Po tym złuszczony naskurek robi się czerwony a skura jest gładka. Najlepiej robić sobie takie "zabiegi" 3 razy dziennie przez 2 tygodnie i zrobic tydzień przerwy i tak w kółko. Ja stosowałam tą metodę przez 3 miesiące i już prawie 2 lata po łuszczycy ani śladu. Naprawde polecam. Metoda bardzo skuteczna

Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 lis 2008 - 13:48:43

Natalia jaką miałaś łuszczycę i gdzie, że ci pomogło? Pytam bo przeszło 6 lat siedzę na forum i o różnych metodach czytałam tj.:wyciąg z liści orzecha,z konwalii,z buraka,z brzozy,z noni,nawet pamiętam wątek o siemieniu lnianym i pieczarkach ale o świerku słyszę po raz pierwszy.

Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 lis 2008 - 13:59:24

Zapomniałam dodać słynną serwatkę ,którą też piłam i nic mi nie pomogło.Natalka a skąd ten pomysł wytrzasnęłaś ?

Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: ania (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 05 lis 2008 - 14:02:14

ja nie tylko siedze ale to wszystko stosuje :-))) no prawie wszystko z miernym skutkiem, konwalii nie polecam , noni jest dobre ale nie na luszczyce brzoze tez stosowalam , nie pomoglo, jesli chodzi o swierk to keidys kupilam jakis krem ktory zawieral wasnie swierk i tez nie pomoglo , obecnie jestem na etapie stosowania kremu ze sluzu slimaka

Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: Krzysiek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 lut 2009 - 15:26:35

witam.
Od niedawna dowiedzialem sie ze mam łuszczyce.Szczerze mowiac to mialem nadzieje ze to grzybica bo łatwiej sie tego cholerstwa pozbyc.po wizycie u lekarza zaczalem stosowac jakies masci ale z miernym skutkiem wg mnie,jednak do dwoch zalecen elkarza stosuje sie caly zcas i skora jako tako normalnie wyglada. Otoz ze mam luszczyce na stopach i dloniach lekarz polecil mi zebym chodzil tylko w skarpetkach bawelnianych nie w innych gdyz one bardziej przepuszczaja powietrze,stopy sie tak bardzo nie poca i nie wystepuje swedzenie. Kolejna czynnoscia jaka stale wykonuje jest uzywanie szarego mydla do mycia ciala. Moze nie pachnie tak ladnie jak mydelko z gornej polki ale dane swietne efekty, no i co najwazniejsze starac sie nie zdrapywac luszczacego naskorka bo potem robia sie rany.

Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: barbara dudek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 maj 2010 - 08:30:53

Prosze o tanie i skuteczne metody na łuszczycę

Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: iwonaaa (---.sta.tvknaszapraca.pl)
Data: 03 maj 2010 - 16:28:50

Cześć Wszystkimsmiling smiley)
pOLECAM KĄPIEL ŻYWOKOSTOWO- SKRZYPOWĄ, WG PRZEPISU:
- ziele skrzypu, ziele żywokostu, liść brzozy, kora kaliny koralowej, korzeń wilżyny (wszystko po 25 g). Zioła dobrze wymieszac i zalać 2 l wody i gotować pod przykryciem 15 minut. Odstawic i przetrzymac jeszcze 30 minut. Potem wlac (przecedzając) do wannydo kąpieli o zawartości 60 litrów wody (całość ma byc mocno ciepła. Czas kapieli- 15-20 minut. Nie stosowac juz podczas tej kąpieli żadnych mydeł ani żeli do mycia. Kąpiel powtarzac co 2 dzień, łącznie 10 kąpieli.
Można rówiez pic mieszankę ziół:
-kwiat bzu czarnego, -liść pokrzywy, -ziele fiołka trójbarwnego, -korzeń łopianu
-ziele skrzypu (po 20 g) : wymieszać w naczyniu, a później po 1 łyzce ziół zalać 2 szklankami wody wrzącej oczywiście, przykryć na 10 minut. Przecedzic i pić w 2 porcjach w ciągu dnia, po jedzeniu.
wiem, że wielu z Was może podejśc sceptycznie, ale nie zaszkodzi spróbować. Sam jestem chora na łuszczycę i próbowałam już chyba wszystkiego. Może te zioła nie dają jakiś rewelacyjnych efektów od razu, ale pomaaja, wybielają krosty, spłaszczają je, i zmniejszają ich rozległość, wszystko wymaga czasu, jestem pewna, że to co naturalne jednak jest najbardziej skuteczne- może dłużej czeka się na efekty- ale kiedy juz przyjdą, nie znikają jak fatamorganasmiling smiley)
pozdrowienioe dla Wszystkich Biedronek- zwłaszcza z Górnego Śląska:smiling smiley)

Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: gregi (212.244.229.---)
Data: 03 maj 2010 - 16:52:59

do Barbary Dudek- tanie metody - masc z cignolina zaczynajac od słabszego stezenia 0,1 lub 0,15 na 100gr cigny Lampy Puva A lub Puva B a najlepsze i najtansze bo za darmo hehehe - słoneczko polecam opalanko jak sie tylko pokarze na razie dosc ponuro niestety a i unikac sterydów bo to dziadostwo zwłaszcza na dłuzsza mete

Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: nova (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 05 maj 2010 - 14:21:30

A probowal ktos z was pic sok pomaranczowy 3szkl dzienni

Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: Revitol.pl (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 08 maj 2010 - 15:23:40

Jeszcze nie próbowałem,ale słyszałem że pomaga. W sumie to każdy naturalny sposób jest dobry,o ile okazuje sie skuteczny.

Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: Nova (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 09 maj 2010 - 11:30:48

Ja go juz kiedys pilam i na rok mialam spokoj ale nie jestem pewna czy to od soku wiem napewno ze najlepszy jest taki z czastkami owocow i bez cukru te inne sprawdzalam i bez skutku

Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: Dana (94.254.180.---)
Data: 10 maj 2010 - 20:19:08

Mam nadzieję,że ten sok można zrobić samodzielnie.Nie rozumiem z jakimi to ma być cząstkami owoców? Czy dodatkowo do soku należy dodać kawałki owoców pomarańczy? Pozdrawiam.

Re: Naturlane sposoby leczenia łuszczycy
Wysłane przez: Nova (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 11 maj 2010 - 14:27:53

Sa taki w kortonach w Biedronce a samemu mozna robic to jeszcze lepsze