Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...56789101112131415...->|-->
Bieżąca strona: 10 z 17
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 lut 2010 - 20:14:39

Witam

Bardzo proszę o polecenie jakiegoś lekarza w leczeniu ł.zapalenia stawów

problem dotyczy mojego chłopaka ma 26 lat stwierdzono u niego te chorobe dopiero jak sam wyczytał o niej w internecie , i domagal się badań. na dzien dzisiejszy ma strasznie opuchniete palce u nog i kolano + kostki w nogach , Poramki sa straszne nie może zejść na śniadanie do kuchni póki sie nie rozrusza.

chodził do lekarzy i przepisywali mu tylko :profenid przeciwbolowy
+ Dalacin

a teraz pszedl do pewnej Pani doktor i przeisala mu methotrexat jest to lek ktory ma masakryczne skutki uboczne wiec jestem zalamana , chca go wykończyć czy wyleczyć.

Bardzo proszę o jakis kontakt do sprawdzonego lekarza smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Beti (188.33.41.---)
Data: 17 lut 2010 - 22:24:11

Agnieszko, niestety methotrexat to standartowy lek w leczeniu łuszczycowego zapalenia stawów. Znam tę chorobę bardzo dobrze, bo też na nią choruję. Methotrexat może i ma masakryczne jak piszesz skutki uboczne, ale to jeden z lepszych leków. A Twój chłopak pomimo bólu musi ćwiczyć, nieważne, że boli, jak boli, ale musi. Jeśli stawy nie będą miały ruchu wówczas zwapnieją i już nie będzie nawet po co leczyć.
Polecam rower, to świetna sprawa na chore stawy. A na noc powinien brać lek rozkurczowy żeby poranki były łatwiejsze. Sama biorę lek o nazwie tolperis- to lek rozkurczowy.
Jeśli masz jakieś pytania, chętnie służę pomocą.
Zapraszam też na stronę
www.biedronkowo.info
tam znajdziesz trochę materiałów na temat łuszczycy, łuszczycowego zapalenia stawów, jest tam też forum.
Strona dopiero raczkuje, więc tym bardziej zapraszamy smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Tomek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 lut 2010 - 22:32:13

Wszystko o łuszczycy i idącą z nią w parze Łuszczycowe Zapalenie Stawów znajdziecie tutaj

http://www.luszczycalublin.republika.pl/file/publikacje/arthritis.htm

a potem można porównać do tego czyli Reumatoidalnego Zapalenia Stawów

http://www.przychodnia.pl/reumatyzm/index2.php3?s=3&d=4&t=2

Życzę miłego czytania i wyciągania esencji... smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: ina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 lut 2010 - 11:49:32

Metotreksat stosowany w dawkach przeciwnowotworowych wykazuje te masakryczne działania niepożądane. A stosowany raz w tyg. wywołuje u niektórych mdłości(ale z tym można sobie poradzić).Może też uszkodzić wątrobe ale tylko jak bieże się inne leki obciążające wątrobe lub pije za dużo alkoholu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: ina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 lut 2010 - 12:58:31

Ja metotreksat stosuję od 2 miesięcy i to jest lek, który postawił mnie na nogi.Tak naprawdę do dziś nie wiadomo co mi dolega.Zaczęło sie od tego,że latem pobolewały mnie stawy skokowe i były trochę opuchnięte.Myślałam,że to od upału.Nie tolerowałam w ogóle słońca-od razu byłam wysypana jak nie posmarowałam się filtrem 50+.Było to dla mnie dziwne ale nie było uciążliwe więc sie nie martwiłam. Problem pojawił się w październiku.Bóle stawów stały się tak dokuczliwe,że bez tramalu nie mogłam się obejść.Bolały mnie kostki,nadgarstki,kolana,stawy barkowe i niekiedy też łokcie.Do tego czułam ogromne zmęczenie i osłabienie.Po przebudzeniu czułam się jakbym przepracowała całą noc w kamieniołomach.Do tego zawroty głowy i jakieś dziwne mrowienia na całym ciele.Pomyślałam sobie to na pewno RZS.Moja matka choruje na to już 2 lata (od 2 lat bieże metotreksat i dopiero teraz zaczął jej uszkadzać wątrobe).Zrobiłam badania:czynnik RF i aCCP(przeciwciało przeciwko cytrulinowanemu peptydowi) i okazało się,że mam ujemne.Trafiłam do reumatologa mojej mamy i tam pytanie czy jest łuszczyca w rodzinie.Okazuje się,że jest.Siostra mojego ojca choruje na łuszczycę i jej syn też.Stwierdzono,że to może być łuszczycowe zapalenie stawów.Ostatnio pojawiły się u mnie na skórze głowy dziwne zmiany, w nosie i pod piersią też.Pomimo tego,ze nie postawiono u mnie ostatecznej diagnozy reumatolog zdecydował się na wprowadzenie MTX.Mówił,że nie wrto czekać aż rozwinie się choroba i dopiero wprowadzać leczenie bo jest już wtedy za poźno.Za to jestem mu ogromnie wdzięczna.Po MTX czuję się jak nowo narodzona.Wszystkie objawy ustąpiły.Pojawiają się tylko te zmiany skórne.W dzień przyjęcia MTX mam mdłości ale do przeżycia!!Co będzie dalej czas pokaże.Narazie cieszę się zdrowiem bo to wielki skarb.Mam małego synka,pracuję zawodowo.Muszę być sprawna!Na razie metotreksat mi to umożliwia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: karo2506 (178.56.23.---)
Data: 20 lut 2010 - 19:10:04

Witam, na łuszczyce choryje od czternastu lat. Ciesze się, że jest tu wiele cennych informacji, które skutecznie pomagają. Mam niestety już zaawansowaną łuszczyce i łuszczycowe zapalenie stawów . Kilka wizyt u reumatologa za sobą.Biore leki.
Najbardziej boję się, że kiedyś przestanę sama sobie radzić. Nie bede mogła chodzić i będę mieć ogromne problemy z rękoma. Czy po wielu latach musi do tego dojść?. Wiem, że ważny jest aktywny tryb zycia. Czy ktoś z ta choroba po wielu latach jest nadal samodzielny? Cieszę się, Ze już wiele wiem na ten temat. Pozdrawiam wszystkich, Karolina

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: karo2506 (---.centertel.pl)
Data: 22 lut 2010 - 21:34:54

Wiecie co mozna zrobic w najgorszym przypadku. Skierowac się do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego. Zawsze to wyjscie, Myslę jednak, ze z wysiłkiem do ruchu, lekarstwami i dietą nie będzie to konieczne. Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
brak sil w kolanach po wyslilku
Wysłane przez: adrianmarco19 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 lut 2010 - 01:43:46

mam 20 lat od 5 lat ma problem ze stawami kolanowymi . np bardzo lubie grac w pilke nozna i biegam w czasie 5 minut i braku sil nie moge chodzic odpoczne 3 minuty i wraca mi sila w nogch . Mam wzrost 188 cm i wage 77 kg . Nie wiem co robic biore wapno w tabletkach i masci smaruje nogi ale nic mi nie pomaga . prosze o pomoc i co mam robic jak co bardzo bede dziekuje z góry

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: bogdan (---.olsztyn.mm.pl)
Data: 23 lut 2010 - 21:17:25

Witajcie czy ktoś z was brał chrząstkę z rekina Shark Aid bo dużo się o niej naczytałem i normalnie cudowny lek na stawy i skórę ale czy naprawdę czy tylko tak zachwalają

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Beti (88.156.64.---)
Data: 23 lut 2010 - 23:12:44

Adrianmarco 19 przede wszystkim zrób sobie badania morfologię, ob, crp, odczynnik reumatoidalny, odczyn waalera-rosego, zdjęcia rtg bolących stawów i idż do reumatologa. Szybko zdiagnozowane łuszczycowe zapalenie stawów leczy się łatwiej.
O bieganiu na razie zapomnij, ale ruch i ćwiczenia są jak najbardziej wskazane, tyle, że bardziej statyczne, no i rower.
Bogdanie to jest suplement diety, sam w sobie nie pomoże, ale łacznie z rehabilitacją i leczeniem farmakologicznym działa pozytywnie.
Pozdrawiam was bardzo serdecznie i zapraszam na stronkę
www.biedronkowo.info
tam też znajdziecie trochę informacji o chorobie, lekach, ziołach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: simson (---.dsl.chcgil.sbcglobal.net)
Data: 28 lut 2010 - 04:39:05

Mnie też zapisano MTX...
boję sie go brac,czytając w necie o skutkach ubocznych (nawet w tych dawkach stosowanych w reumatologii)
jak dlugo mozna go brac?
ktos napisale ze dopiero (dobre-dopiero,a co potem?) zaczyna uszkadzac wątrobe....
co gorsze - niszczyc wątrobe czy stawy ?
Jesli to nie pomoże to mam przejśc na leki biologiczne....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Beti (88.156.64.---)
Data: 28 lut 2010 - 12:24:20

Simsonie biorę MTX już ponad 10 lat i żyję smiling smiley. Nie bój się leków smiling smiley
Masz pytania to służę chetnie....Pozdrawiam serdecznie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: simson (---.dsl.chcgil.ameritech.net)
Data: 01 mar 2010 - 05:23:44

W takim razie - czy można prowadzić auto po tym leku (rower,motocykl)?
jakie są skutki uboczne u Ciebie, nudności czy coś jeszcze?
Czy pijesz alkohol ( czasem trzeba jednego ;-)) w tym samym czasie (mowa o rozsądnych ilościach)
czy trzeba osłonowo zażywać kwas foliowy (lekarz mi powiedział że tak -400mg co rano)
Czy opuchlizna znika ze stawów,czy cofa się efekt "kiełbasowego palca"?
czy degradacja stawów się zatrzymuje?
czy można go odstawić i nie bać się efektu jojo?
to chyba tyle na razie,jak sobie coś przypomnę to zapytam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Beti (88.156.64.---)
Data: 01 mar 2010 - 20:50:28

A więc Simsonie to powiem Ci tak, mozna prowadzic i auto i rower i skuter.Sama jeżdż wciąz rowerem,W tej chwili nie zauważam już zadnych skutków ubocznych u siebie, ale faktem jest, że początki miałam trudne, mdłosci, wymioty, bóle głowy itd,itp.Alkoholu nie pijam wcale, zadnego. Ale znam takich, którzy piją i biorą MTX. Nie wolno Ci pic na pewno w te dni w które przyjmujesz MTX.Kwas foliowy nie jest przyjmowany osłonowo tylko po to, by nie zaburzać wynikow hemoglobiny. MTX jest antagonistą kwasu foliowego, dlatego żeby nie było problemów z krwią dwa dni po podaniu MTX bierze się kwas foliowy zazwyczaj w dawce 15 mg.Nie trzeba go brać codziennie, ale w poniedziałek podczas wizyty w szpitalu zapytam dokładnie o to lekarza, ja biorę raz w tygodniu kwas foliowy.Niestety kiełbaskowate palce już zostaną, ale jeśli Twój organizm dobrze zareaguje na MTX to opuchlizny znikną, degradacja stawów się zatrzyma. Jeśli Twoja remisja bedzie dobra, będą dobre wyniki itd, itp to wówczas lekarz zadecyduje co dalej, na pewno będzie zmniejszał dawkę do najniższej skutecznej, ale czy odstawi całkowicie to zalezy od indywidualnych predyspozycji pacjenta, pogladów lekarza.Efekt jojo smiling smiley ładnie to nazwałeś....prawda jest taka, że łzs to choroba przewlekła, nieuleczalna z nawrotami tak jak łuszczyca skóry. Możesz mieć bardzo długie odstępy miedzy nawrotami choroby, wszystko zależy od Twojego organizmu, diety, stylu życia.Z całą pewnoscią musisz się ruszać, ale nie biegi, skoki tylko rower, albo jakieś inne bardziej statyczne ćwiczenia smiling smiley
To chyba są odpowiedzi na Twoje pytania, chcesz wiecej, pytaj smiling smiley
Ale zapraszam Cię również na stronkę
www.biedronkowo.info
tam mamy również swój chat, mozna pogadać na żywo z innymi. Dopiero zaczynamy, więc teraz nieco pustawo, ale mam nadzieję, że to się zmieni smiling smiley
Pozdrawiam serdecznie.
Beata

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: rys (---.147.86.199.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 01 mar 2010 - 21:59:38

witam
przeczytałem wszystkie posty z 10 stron i jestem zdruzgotany
mam 23 lata
zmiany skórne w okolicach pępka bolesne i opuchnięte stawy od 2 miesięcy
mój reumatolog (profesor) zapisał mi na razie 0lfen 75 bo od 5 lat mam problemy z układem pokarmowym i przed zdiagnozowaniem mojego brzuszka nie chce mi podać właściwego leku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Beti (88.156.64.---)
Data: 01 mar 2010 - 22:47:34

Rys nie zalamuj się, bo to niestety pogarsza sprawę. ciesz się, że lekarz bez badań nie poda Ci zadnego innego leku. dostaniesz olfen jak rozumiem w zastrzykach, wiec szybciej zadziala. Mozesz sobie pomoc robiąc oklady z lodu na opuchniete stawy. A zminy przy pępku jesli nie działa na nie zadna inna maść tłusta typu salicylowo- siarkowa lub coś podobnego ( maści sterydowych nie proponuję ) to posmaruj maścią przeciwgrzybiczną Clotrimazolum. Moze to Ci pomoze.
Jeśli bedziesz miał jakies pytania to słucham...
Pozdrawiam serdecznie smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: simson (---.dsl.chcgil.sbcglobal.net)
Data: 02 mar 2010 - 02:02:38

rys - nie przejmuj się chłopie
ja to przeczytałem i miałem jedną myśl (nadal mam)


NO TO W PYTĘ!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: agnieszka (188.33.24.---)
Data: 02 mar 2010 - 16:03:08

JA CHORUJE NA LUSZCZYCE ALE NIEWIWM JAK JA WYLECZYC MOJE DZICKO TESZ MA ALE TO SIE NAZYWA RYBIA LUSKA SLYSZALAM ONOWYM PREPARACIE

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Beti (88.156.64.---)
Data: 02 mar 2010 - 17:37:43

Agnieszko nie wiesz jak wyleczyć łuszczycę, bo jej nie mozna wyleczyć tylko się ją zalecza. A sposób mozna zawsze znależć . Pozdrawiam serdecznie smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: simson (---.dsl.chcgil.ameritech.net)
Data: 03 mar 2010 - 04:19:52

Beti dzięki za info!
będę śledził wątek jakby co to będę pytał
a właściwie to chcę otworzyć wątek : Łuszczyca (stawów?) i alergie (sam jestem alergikiem) ciekaw jestem czy te choroby się łączą

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...56789101112131415...->|-->
Bieżąca strona: 10 z 17



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.