Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...23456789101112...->|-->
Bieżąca strona: 7 z 17
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Nusia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 lip 2009 - 19:20:42

U mnie wygląda to tak:

Od dwóch lat mam zdiagnozowaną łuszczycę z czego od pół roku również ŁZS. Przez te pół roku próbowałąm już chyba większości konwencjonalnych (sulfasalazyna, metypred etc) i niekonwencjonalnych (dieta, Alveo, kapiele etc) metod ponieważ choroba stawów zwaliła mnie dosłownie z nóg i wylądowałam na wózku.

W końcu trafiłam do Instytutu Reumatologii w Warszawie gdzie Pani dr kazala odstwić wszysko co biorę i zaleciła uderzeniową dawkę metotrexatu (8 tabletek tygodniowo) i kwas foliowy oraz coś osłonowego. Z tej wysokiej awki będziemy schodzić w dół aż do remisji choroby. Opuchlizna i ból stawów kolanowych, skokowych i międzypaliczkowych (bo je wszystkie mialam zajęte) powoli stają się historią. Mam nadzieję, że przykurcze palców i adgarstka to tylko kewstia czasu i sumiennej rehabilitacji.

Na mnie tylko to podziałało ale jak wiadomo - każdy organizm inaczej reaguje.

Powiem tylko tyle: dzięki chorobie poznałam wspaniałych ludzi cierpiacych tak samo jak my albo jeszcze bardziej. Jest wiele dużo gorszych chorób i po miesięcznym pobycie w szpitalu ciesze się że to tylko ŁŻS smiling smiley

Życzę Wam wszystkim dużo optymizmu, zdrowia i ruchu, bo podobno ŁŻŚ bardzo lubi ruch.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: kasia (---.insat.net.pl)
Data: 22 sie 2009 - 16:51:55

Dzień dobry wszytkim chorym na ŁZS. Mam na imie Kasia mam 18 lat i od 9 roku życia choruje na łuszczycowe zapalenie stawów. Zażywam metotreksat 20 mg na tydzień (8 tabletek) i metypred. Niestet to lecznie mi nie pomaga, nie moge chodzić bolą mnie dosłwnie wszystkie stawy. Jeżeli moge prosić to poradzćie mi co mam robić żebym mogła się ruszać i żeby tak nie bolało

Pozdraiwm cieplutko

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Asik (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 24 sie 2009 - 14:32:25

Asia
Witam

Ja zaczełam chorowac na łuszczyce W wieku 8 roku zycia,a stawy zaczeły atakowac w wieku 15 lat.Takze mam ŁZS jakos juz sie do tej choroby przyzwyczaiłam,biore tabletki I szpitalnie bylam leczona ale skutku niewidac.PZDR.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Asik (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 24 sie 2009 - 14:42:51

Kasiu radze ci zebys z rana gimnastyke zrobila rozruszac stawy,ja tak robie i przechodzi Przy tej chorobie trzba gimnastyke cwiczyc bo inaczej koniec.Pozdr cieplutko

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: G: (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 25 sie 2009 - 07:57:26

Witam
No to ja się wypowiem, bo niestety - "witam w klubie"...
Łuszczycę mam od ponad 20 lat (teraz mam lat 34). Początkowo przez 2 lata lekarka próbowała na mnie wszystkie znane ówcześnie leki, więc albo miałem tłuste włosy od wazeliny, albo śmierdziałem naftą... Po ponad 2 latach się poddała i stwierdziła, że "skóra musi odpocząć" (nie wiedziała pewnie jak ma mi powiedzieć że nie potrafi mnie wyleczyć). Odpuściłem więc i pozostawiłem chorobę samej sobie. Zmiany skórne (z opuchlizną i dużą ilością wysięków) na owłosionej części głowy, pod oczami, w pachwinie, na łokciach). W pewnym momencie przypadkiem trafiłem na maść Flucinar N w maści - po posmarowaniu zmian, po 2-3 dniach zmiany w większości zniknęły jak ręką odjął! Pozostawały zawsze tylko zmiany na łokciach, które wyglądają inaczej niż te na skórze głowy. Nawroty zmian miałem parokrotnie - czasami po 8-10 miesiącach po ostatniej kuracji flucinarem. Lekarka z którą przypadkiem rozmawiałem ostrzegła mnie, że nie jest to maść do końca bezpieczna bo może doprowadzić do ścienienia naskórka, czy wręcz do punktowego jego zaniku ("zapadania"winking smiley. Trochę się wystraszyłem, dzięki czemu uważałem i nie przesadzałem z flucinarem - ostatni raz nakładałem go na pojawiające się zmiany jakieś 3 lata temu. Wydawało mi się że "z tym można żyć". Niestety od paru tygodni pojawia się coś, co już dziś potrafię zidentyfikować, po przeczytaniu tego wątku - ŁZS... Z dnia na dzień co raz gorzej - od 4 dni od przebudzenia do południa mam problemy ze zginaniem palców rąk, zwłaszcza palców środkowych i wskazujących, puchną i bolą stawy palców środkowych, palce wskazujące mniej bolesne, ale opuchnięte i częściowo bezwładne. Bóle kolan pojawiały się dużo wcześniej, ale wiązałem je raczej ze sprawami obciążeniowymi, nie z łuszczycą. Pojawiają się też często bóle kręgosłupa w części lędźwiowej. Nie byłem jeszcze u lekarza, ale z tego co czytam, niewiele mi on pomoże... Mam chore nerki a większość podawanych leków ma -z tego co rozumiem - niekorzystną interakcję z nerkami i wątroba...
Z tego co czytam na tym forum, leki refundowane są nieskuteczne, szkodliwe a to co "może" pomóc, jest pioruńsko drogie. Jaka alternatywa? Czy można jakoś zachowawczo zmiany traktować - co pomaga na ból stawów? zimne czy ciepłe okłady (zimne pomagają na zmniejszenie bólu w danej chwili, ale pytanie czy sobie nie pogarszam stanu i nie powinienem stosować ciepłych?)

pozdrawiam
Dawid

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Beti (---.opera-mini.net)
Data: 25 sie 2009 - 11:59:21

Dawidzie!
Nie stosuj ciepłych okładów,gdyż one tylko wzmagają stan zapalny.Najlepsze jest stosowanie zimnych,wręcz lodowych okładów,a dobrze byłoby zastosować krioterapię i laser na obolałe stawy.Druga bardzo ważna rzecz to ćwiczyć chore stawy mimo bólu.Wiem,powiesz głupia to tak bardzo boli,ale wiesz ja to znam z autopsji.Tylko ćwiczenia mogą pomoc.Na stawy skokowe i kolanowe polecam rower,a na ręce niestety musisz ćwiczyć w domu.Możesz też na noc zastosować lek rozlużniający,ja stosuję Tolperis.Trochę pomaga.Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytania to chętnie służę.A tak najlepiej to idż do reumatologa,bo stawy trzeba leczyć.Pozdrawiam i mniej bólu życzęsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: gosia (---.ssp.dialog.net.pl)
Data: 29 sie 2009 - 17:33:49

Czesc Kasiu smiling smiley Po pierwsze baaardzo wspolczuje. Ja ze swoim elzetssem zyje 20 lat i jedyne co moge poradzic to wierne trwanie przy dobrym, najlepiej klinicznym oddziale reumatologii. Od rejonowego reumatologa wez skierowanie do szpitala i przerzuc sie tylko na to leczenie. Ja biore 25 MTX, 200 CSA na dobe i do tego leczenie biologiczne (teraz mam Remicade). Bez p/bolowych ciezko mi wytrwac. Niestety progres to najbardziej prawdopodny scenariusz, ale farmakoterapia tez idzie do przodu. Ja przetrwalam sulfasalazyny i inne wynalazki, ale kazdego kariera kiedys sie konczyla. Teraz nie boli mnie tylko prawy bark i lokcie, ale nadal pracuje i prawie co tydzien ide do dyskoteki smiling smiley Metypred odstawilam, bo bylo mi na zbyt dobrze i wygladalam jak chomik. Teraz raz jest lepiej (kiedy mam biologiczne) raz jest gorzej. Nie obieram ziemniakow, bo lapki juz nie te, korzystam z haczyka do guzikow i mam niezbyt dosprzatane mieszkanie, ale czy to jest najwazniejsze? Nie martwie sie, ze ludzkosc wyginie, na swiecie i tak rodzi sie wiele dzieci, wiec ja moge zyc bez. Przynajmniej nie puszcze dalej feralnych genow. Pozdrowionka i duuuzo zdrowka smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Bogdan (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 wrz 2009 - 17:17:37

Cześć też nalezę do tego klubu i mam takie same problemy co Wy.
Mam tez duże doświadczenie,nigdy nie zgodziłem się na branie metotrexatu a leczenie u reumatologa ponoc b.dobrego uznaje za porazkę.
Najlepszym zdecydowanie lekarstwem na łzs jest Izrael i jeszcze raz Izrael
Ja teraz bedę jeżdził co roku bo nie ma innego wyjscia a skóra i stawy po prostu
poprawiają się tak bardzo że pólroku jest spokój, potem pomału łuszczyca wychodzi
ale stawy sa jeszcze ok.jak jest sucho i cieplo jest dłuzej spokój, jak pada różnie.
Za kilka dni odezwie sie na tych stronach biuro z Wrocławia Promotion Club jeśli
ktoś jest zainteresowany wyjazdem zdecydowanie polecam .Na portalu Morze Martwe to ratunek dla chorych na łuszczycę podałem mój nr.tel.mozna dzwonić! i dowiedziec się
więcej
Pzdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: aga (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 03 wrz 2009 - 09:02:15

Witajcie,
dziwi mnie, że mając tak zaawnsowaną postać łuszczycy, sami nie szukacie innych rozwiązań poza naszą konwencjonalną medycyną. Przecież oni Wam nie pomogą, tylko mogą zmniejszyć ból.
Skoro bolą Was stawy szczególnie jak pada deszcz, jak jest chłodniej - to jaki wniosek macie wychłodzony organizm- a co za tym idzie narządy. Przecież każda choroba skóry nie bierze się z powietrza, tylko z środka naszego organizmu.
Trzeba się wziąć za doprowadzenie do zdrowia organów wewnątrz. Odpowiednia dieta, słońce.
Alternatywa którą proponuje Wam Bogdan jest godna do zastosowania. Oczywiście nie każdego na nią stać.Ale kto może niech wybierze się nad to morze.
A reszta, która nie może sobie pozwolić na wyjazd, może zacząć leczyć się odpowienio sporządzonym jedzeniem. Zainteresowanym mogę polecić właściwe książki. Kobiety, która na podstawie starej tradycyjnej medycyny przeniosła przepisy i zasady funkcjonowania naszego ogranizmu.
WIEM, ŻE I TAK WIĘKSZOŚĆ Z WAS NIE SKORZYSTA Z SAMOLECZENIA, BO TO WYMAGA WYSIŁKU. WYGODNIEJ JEST ZARZYĆ LEKARSTWA I BIADOLIĆ NA SWÓJ LOS.
WIDAĆ POTRZEBUJECIE ŁUSZCZYCY - BĘDĄC CHORYM, CZYLI OFIARĄ ZWALNIA WAS Z ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WŁASNE ŻYCIE.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Bogdan (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 wrz 2009 - 11:05:07

Holo Aga,jeśli mozesz podaj tytuły i autora książek jestem b.zainteresowany
Pozdrawiam i dziękuję.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: maria napieracz (94.254.161.---)
Data: 09 wrz 2009 - 19:26:21

witam serdecznie
jeżeli ktoś móglby,udzielić mi rady w dziedzinie lzs odnośnie diety, chodzi mi o konkretnie rozpisaną na tydzień , a jeszcze lepiej na miesiąc.chętnie skorzystam z literatury na ten temat.z góry dziękuję i pozdrawiam.mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: brakada (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 wrz 2009 - 01:58:17

witam was,
widzę że aga nie pojawiła się ale myślę że chodziło jej o panią Annę Ciesielską i jej kuchnię pięciu przemian. Weźcie się za gotowanie wg pp na tyle na ile starczy wam sił a będzie lepiej, http://www.centrumanna.pl/forum/forum.php na stronie głównej jest wyszukiwarka można wpisać rzs przyczyny schorzenia te same, było kilka osób którym dieta baaaaardzo pomogła.pozdrawiam. zycze cierpliwości i wytrwałości i zdrowia oczywiscie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Janzowa (94.254.200.---)
Data: 27 wrz 2009 - 12:37:09

Czesc, tak jak Wy tak i ja od 16 roku zycia choruje na luszczyce, chodzilam do dermatologa uzywalam wstretne tluste i smierdzace masci i nic...Rodzice zabrali mnie w koncu do lekarza ktory zajmuje sie niekonwencjonalna medycyna, i po raz drugi uratowal mi zycie...jak mozna to tak nazwac...gdy mialam 7 lat lekarze oznajmili ze mam bialaczke znalazlam sie u tego lekarza..i jakos do dzis zyje i wcale zadnej bialaczki nie mialam i nie mam wlasnie on pomogl mi wyleczyc sie...a co do luszczycy jego leczenie polega na piciu niezbyt smacznych ale dobrze dobranych ziol... po 2 miesiacach picia tak jak mowil lekarz..wysypalo mnie strasznie i wszedzie...ale tak mialo byc poniewaz krew sie oczyszcza...kazal wyjechac nad morze i kapac sie i opalac..i juz po pierwszym dniu wszystkie zmiany zaczely sie zmniejszac...teraz tez planuje wyjazd do niego bo od niedawna mam zdiagnozowana luszczycowe zapalenie stawow..mam nadzieje ze on mi pomoze...przyjmuje na slasku kolo wodzislawia nie znam dokladnego adresu...i polecil mi swietna masc polecam Wam ja..chinska 999 czerwona biala z polyskujacymi ozdobami, mozna ja kupic w zielarskich sklepach..pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: iwona80 (79.162.140.---)
Data: 28 wrz 2009 - 20:55:48

Witam,u mnie również reumatolog zdiagnozował łzs stawów,jeśli możesz proszę napisz jakie zioła pijesz?z góry dziękuje,zdrówka życze i pozdrawiam,Iwona

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: katarzyna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 wrz 2009 - 02:18:36

Witam. Jestem łuszczykiem :-p od 10 r.ż. Mam też łzs, oczywiście. A żyję już pół wieku i trosinkę. Szukam towrzyszy doli :-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: katarzyna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 wrz 2009 - 02:35:07

Bogdanie! masz fajnie, ale nie każdego stać na Izrael - bardzo chciałabym tam pojechać!
I jeszcze jedno, kiedyś już brałam Metypred ale nie będę. Znów biorę mtx - mierne efekty :-p. A wkurza mnie, że reumatolodzy i dermatolodzy przerzucają nami wciąż. I jeszce jedno, stawy bolą mnie wciąż i bez przerwy, bez wzgl. na pogodę :-(. I już nie pamiętam, kiedy miałam remisję :-(((

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: katarzyna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 wrz 2009 - 23:46:59

Jutro kolejna dawka mtx (metotreksat) :-p. Pozdrawiam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: teska (---.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 01 pa� 2009 - 20:18:25

Witam jeszcze nie mam konkretnej diagnozy ale wszystko wskazuje na rsz lub łzs-chcialam sie was zapytac czy przy łzs sa zmiany na paznokciach-mialam plame oleista na duzym palcu u stopy,a teraz wykruszaja sie paznokcie i juz polowy nie ma jak obcinam to krusza sie dalej a pod spodem juz sie nie robi nowy paznokiec.Bola mnie tez bardzo stawy biodrowe ze nieraz nie moge ustac,a prawy staw nawet w nocy,i jak duzo chodze to juz wogole boli mnie wszystko.
pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: katarzyna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 pa� 2009 - 22:34:49

Witaj teska!!!
Z tego co wiem, to zmiany na paznokciach są przy łuszczycy ogólnie. Nic nie piszesz o zmianach skórnych. Ja zaczęłam od skóry i to dawno temu. Zmiany na paznokciach i stawy,to wtórna sprawa. Ale mam koleżankę chorą na rzs, też ma zmiany na paznokciach - łuszczycy nie ma!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: nadzieja (---.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 01 pa� 2009 - 23:03:00

Droga Lucjo nie będe się rospisywać bo chcę dotrzeć do jak najwiękrzego grona ludzi która ma łuszczyce na którą chorowałam przez 10 lat aż nie weszłam na strone (zielarz wielki nakło łuszczyca)prosze wpisz to w wyszukiwarke i przeczytaj innych historie Wizyta kosztuje 80 zl nr telefonu785297194 Piłam zioła przez 2 miesiące i choroby nie ma Pozdrawiam i życze zdrowia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...23456789101112...->|-->
Bieżąca strona: 7 z 17



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.