Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 2 z 5
Re: wyleczony !!!
Wysłane przez: Bruno (---.bulldogdsl.com)
Data: 23 lis 2007 - 18:58:28

Do TOM

Owoce to cukry proste (fruktoza). Potężne ilości witamin i soli min są w warzywach.
Jeżeli masz ochotę to jedz owoce- smacznego!

Moja dieta wyklucza cukry proste.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyleczony !!!
Wysłane przez: kwark (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 lis 2007 - 21:08:58

Ciekawe jest to co piszesz Bruno. To byłoby kolejnym potwierdzeniem, że choroba może mieć swoje źródło w dysfunkcji przewodu pokarmowego. A pokarm mógłby działać na zasadzie czynnika wywołującego patologię. Ja mogę to potwierdzić ze swojej strony, zauważyłem u siebie wybitny negatywny wpływ pewnych pokarmów na stan skóry. Słodycze to dla mnie oczywisty czynnik wyzwalający. Doznałem tego kilka dni temu objadając się pyszną czekoladą (nie mogłem się powstrzymać). O owocach miałem lepsze zdanie, ale być może masz rację, że chodzi tu konkretnie o cukry proste. Od dzisiaj stosuję Twoją dietę, bo moja - też specyficzna - nie jest aż tak radykalna i nie dotyczyła eliminacji wszystkich węglowodanów prostych. Ale jest coś intrygującego w tym co piszesz, więc warto spróbować. Tym bardziej, że nie mamy nic do stracenia. Cukier prosty nie jest substancją, którą musimy dostarczyć z pożywieniem. Organizm sam sobie wytworzy glukozę (w procesie glukoneogenezy, czy glikolizy), poza tym rozkładane będą cukry złożone. Smutne jest dla mnie pożegnanie z cukrem (słodzone napoje). Dzisiaj nawet zacząłem pić zieloną herbatę - zmusiłem się, bo w smaku nie jest najlepsza - ale da się wypić, gdy nie zalewamy też bibułkowej torebeczki, tylko same liście. Co prawda zielona herbata zawiera podobnie jak czarna kofeinę... ale podobno ta kofeina działa trochę mniej szkodliwie w tej postaci herbaty poprzez powolne wchłanianie w jelitach, a nie w żołądku. Jak zauważę u siebie jakieś pozytywy to dam znać. Dla wyleczenia jestem w stanie czasem wyrzec się nawet najbardziej kuszących dań.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyleczony !!!
Wysłane przez: kartacz (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 lis 2007 - 21:59:39

Gdyby to bylo takie proste dawno nikt by nie mial luszczycy to ze Tobie pomoglo nie znaczy ze pomoze innym wlasciwie nawet nie wiadomo czy luszczyca zeszla z powodu diety czasem luzczyca cofa sie bez powodu
Sorka ale juz mnie to drazni co chwila jakis cudowny sposob nieraz temat na kilkanascie stron a potem cisza wlasnie sprowadzilem z niemiec masc ktora tez niby cuda czyni jest tu temat o tym cudzie chyba z 20 stron i g... jeszcze mi sie pogorszylo
4grudnia ide do szpitala moze na miesiac zalecze lampami a wszystko przez tempych dermatologow ktorzy juz na 4 kropki stosowali u mnie sterydy nawet nie leczyli mnie na luszczyce tylko na cos innego
Nie rozumiem czemu te debile bo inaczej ich nazwac nie mozna daja sterydy na samym poczatku ludziom nawet ich nie informujac o konsekwencjach

Sorka troche pojechalem ale jestem w dole
Oczywiscie gratuluje wyleczenia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyleczony !!!
Wysłane przez: kwark (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 lis 2007 - 22:47:39

Bo ze smarowania maścią sterydową 4 kropek nie można mieć konsekwencji... musiałbyś mieć te kropki wielkości dorodnych arbuzów, wtedy może by się coś wchłonęło do krwi. Nie możliwe jest wyleczenie się z łuszczycy za pomocą leczenia zewnętrznego. To tak jakbyś chciał wyremontować gnijące i sypiące się ściany mieszkania za pomocą pięknej farby olejnej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyleczony !!!
Wysłane przez: tom (---.promax.media.pl)
Data: 24 lis 2007 - 07:25:50

L to tylko choroba w srodku reszta to to co mam wywala organizm i jest bez sensu leczyc ja powierzchownie jak tak wroci juz ktos pisal cos takiego na forum ale to prawda , Do bruno moglbys dac maila to bym sprobowal tez tez diety ale mam kilka pytan odnosnie produktow czy je mozna jesc czy nie smiling smiley chodzi mi glownie o mleko zwykle jogurty , nabil i np, szynka drobiowa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyleczony !!!
Wysłane przez: bruno (---.bulldogdsl.com)
Data: 24 lis 2007 - 12:32:36

Podaję swojego maila. Z nabiału tylko jogurty naturalne (lub bezcukrowe). Mleko raczej nie, ze względu na laktozę. Szynka drobiowa PEWNIE ŻE TAK :-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyleczony !!!
Wysłane przez: Pedronator (---.sgh.waw.pl)
Data: 24 lis 2007 - 18:58:18

Jak sie ma dieta do mleka i produktow m. Masz jakis link do obszerniejszego info o diecie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyleczony !!!
Wysłane przez: tom (---.promax.media.pl)
Data: 24 lis 2007 - 19:03:44

Pedronator witam on pisal wcześniej ze jest dietetykiem czy tam sie tym interesuje i sam sobie ułożył ta dietę pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyleczony !!!
Wysłane przez: daruśka (---.interkam.pl)
Data: 25 lis 2007 - 13:16:35

Hej!To ciekawe co piszesz dlatego postanowiłam spróbowac.Ciekawe co mi z tego wyjdzie.Mam pytanko,czy na sniadanie zamiast owsianki moge jeść zupe z kaszy jaglanej, płatków owsianych, orzechów włoskich? Dodaje sie do tego łyżke masła, kilka kropel cytryny i rodzynki.Jest dużo smaczniejsza niż owsianka.
Pozdrowionka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyleczony !!!
Wysłane przez: daruśka (---.interkam.pl)
Data: 25 lis 2007 - 13:20:15

A...i jeszcze jedno co z masłem? Można jeść do woli?smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyleczony !!!
Wysłane przez: Bruno (---.bulldogdsl.com)
Data: 25 lis 2007 - 14:40:38

DO DARUŚKA

Kasza jaglana, płatki owsiane i orzechy TAK
Rodzynki ZDECYDOWANIE NIE (mają bardzo dużą zawartość cukrów prostych- fruktozy)

Powodzonka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyleczony !!!
Wysłane przez: bruno (---.bulldogdsl.com)
Data: 25 lis 2007 - 14:59:28

Do Daruśka

Pytałaś też o masło. W małych ilosciach jest OK. Dużo korzystniejsza jest Oliwa Extra Virgine.

Sok z cytryny z wodą mieneralną (letnią) jest bardzo wskazany. Szczególnie rano na pusty żołądek. Swietnie oczyszcza układ pokarmowy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyleczony !!!
Wysłane przez: Nuna (---.pools.arcor-ip.net)
Data: 25 lis 2007 - 16:22:31

tzn. ze owsianka ma byc na wodzie lub na mleku sojowym sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyleczony !!!
Wysłane przez: Łukasz (---.ssp.dialog.net.pl)
Data: 25 lis 2007 - 17:31:04

stosując tą dietę pozbawiamy organizmu witamin wiec czy w puźniejszym okresie stosowania tej diety nie nabawimy sie chorob zwiazanych z brakiem pewnych składnikow w organizmie? jak np kamica nerek, osteoporoza zapalenia trzustki czy zwiekszenia ryzyka powstania miażdżycy
wydaje mi sie że jest to dieta ubogoskładnikowa, nie pokrywająca zapotrzebowania m.in. na: witaminy z grupy B, witaminę C, potas, wapń, magnez, miedź


postem tym nie wyrazam swojego zdania na temat tej opcji leczenia jednak nakłaniam do zastanowienia sie. Sam nie stosowałem jeszcze diety i szczerze mowiąc mam zamiar wprowadzić ją w swoje życie lecz nie wykluczając całkowicie witamin i innych składnikow potrzebnych organizmowi jednak ograniczając je do rozsądnych ilości.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyleczony !!!
Wysłane przez: bruno (---.bulldogdsl.com)
Data: 25 lis 2007 - 18:18:55

nic bardziej blednego
wszystkie powyzsze wit i mineraly znajduja sie w duzych ilosciach w zborzach z pelnego przemialu-chleby pelnoziarniste, kasze, ziemniaki,warzywa,
dieta ta w zadnym wypadku nie powoduje deficytu skladnikow pokarmowych (diety warto uzupelnic o jakas multiwitamine + sole mineralne)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyleczony !!!
Wysłane przez: daruska (---.interkam.pl)
Data: 25 lis 2007 - 20:38:11

W takim razie musze sie pożegnać z rodzynkamisad smiley
Dzięki Bruno za odpowiedz!
Od jutra zaczynam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyleczony !!!
Wysłane przez: agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lis 2007 - 17:47:09

hey a ja odstawilam leki i masci i wzielam leczenie w swoje rece nie mialam zadnej diety jadalam co chcialam i nie mam luszczycy smiling smiley zachorowalam na nia rok temu i po 8 miesiacach sie wyleczylam i nawrotow nie mam super jestem szczescliwa jak cos to pisac na moje gadu 100 213 21 z checia poklikam pozdrawiam ps. bruno nie weim z kad ty ta diwte wytrzasnoles ?? <ja tam nie pije i nie pale i latwiej sie wyleczylam smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyleczony !!!
Wysłane przez: beksa (---.bulldogdsl.com)
Data: 29 lis 2007 - 18:46:20

Cóż należysz do tej grupy szcześliwców której ta choroba ustąpiła "sama".
Nie chcę straszyć, ale pamiętaj że nawroty mają miejsce.

Pozdrawiam
Bruno

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyleczony !!!
Wysłane przez: kasik (---.espol.com.pl)
Data: 30 lis 2007 - 17:23:44

Bruno.jestes niesamowity.zaczelam stosowac ta diete od wczoraj,jest niesamowita juz widze rezultaty.Dieki jestes super.niepowiem ale z kawy nie zrezygnowalam anij z palenia papierosow,i mysle ze nie bede musiala.powiem szczerze ze muj organizm nieprzyjmowal takiego jedzonka a wiec chyba mu sie to podoba .jeszce raz dzieki.EXROEXU nie stosuje.ale jak niebedzie lebszej poprawy to postaram sie o niego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyleczony !!!
Wysłane przez: waldi (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 01 gru 2007 - 09:18:28

Cześć Bruno Bardzo jestem zainteresowany twoja dietą bo też jestem chory na ł.i bardzo Cię proszę o pomoc w ułożeniu jadłospisu albo przynajmniej podpowiedź.Byłbym Ci bardzo wdzięczny.Przede wszystkim jak łączyć produkty i jakie mój e-mail [email protected]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 2 z 5



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.