Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 2 z 6
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Beatris (86.42.46.---)
Data: 12 sty 2007 - 13:20:50

Z przerazeniem czytam wasze wypowiedzi ,a szczegolnie jesli chodzi o dzieci.Jak juz doradzalam innym bliznami po ospie sie nie martw.Kup sobie krem ELICINA snail cream i smaruj nim blizny itp.Krem jest poprostu cudem na problemy dermatologiczne-skorne.Ja osobiscie nakladam go na twarz gdyz mam z nia problemy i juz po jednym dniu przestala mi sie luszczyc.Ponadto jesli znasz angielski przeczytaj na forum opinie osob urzywajacych ten krem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 sty 2007 - 13:51:45

Beatris nie wiem o co ci chodzi ?Ja pisałam odnośnie łuszczycy, a nie o ospie którą prawie każdy przechodzi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Beatris (86.42.46.---)
Data: 12 sty 2007 - 14:04:56

Sory Teresa, ale pisalam akurat do Justyny.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: justyna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 lut 2007 - 14:58:18

Czy ktos ma takie doświadczenia, ze palmki przyłuszczyce zmieniły sie w takie czerwone, jak by krwią podeszły, poprostu czerwony strupek.???? ospa sie skonczyła , a przyłuszczyca sie nasiliła...lekarka powieziała ze to wina wirusa ospy.
a dzis w przedszkolu mojego synka jedna mama powiedziała dyrektorkce dla czego wiktor w ogóle chodzi do przedszkola jak ma przyłuszczyce!!! ludzie co za baba niech sobie poczyta ze to nie jest zaraźliwa choroba,....tak mi sie strasznie przykro zrobiło...sad smiley(((

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: DORA (---.tvgawex.pl)
Data: 02 lut 2007 - 16:06:59

Kilka dni temu dowiedziałam się się że moja teściowa cierpi na tę chorobę. Szukam więc bliższych informacji na ten temat żeby ją trochę uspokoić. Sama niewiem co o tym myśleć. Teściowa leczyła się dermatologicznie od trzech lat i dopiero teraz nastąpiło rozpoznanie. Pomocy!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Zofia (---.tvgawex.pl)
Data: 02 lut 2007 - 17:09:49

Mam ten sam problem.Prosze o pomoc.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: iza (217.96.62.---)
Data: 03 lut 2007 - 18:21:32

Hey, mam 21 lat i dopadla mnie wstretna i brzydko wygladajaca choroba. Jest ona wywołana zaburzeniami hormonalnymi, defekt genetyczny, przyłuszczyca to odmina łuszczycy i dziedziczy sie ja po swoich pradziadach. W mojej rodzinie miał ja dziadek i pra...,teraz padła kolej na mnie. Całe ciało mam pokryte krostkami, które podchodzą przez osocze pokrew w ostatniej fazie swojego istnienia na moim ciele. Najgorszy jest fakt, ze troche to trwa, naszczescie jest zima i mozna golfami zakryc cialo,ale co bedzie latem, pocisza mnie fakt ze pod wplywem temp. one gina.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZY?USZCZYCA!!!!
Wysłane przez: immortal (---.fucio.pl)
Data: 05 lut 2007 - 07:13:03

iza twierdzisz ze pod wplywem wyzszej temp one gina????czy moze pod wplywem slonca???a jesli pod wplywem slonca to czemu nie pomaga solarium???(ja osobiscie solarium z daleka omijam/slonca tez unikam ale slyszlaam ze ktros chcial sie leczyc solarium i nie pomoglo)


a tak wogole to ta przyluszczyca jest wyleczalana?????ja mam od listopada 2006 roku w pazdzierniku ide na wesele i kurka boje sie ze to nie zejdzie nawet do pazdziernika!!!!!!!jak ostatnio zaczely mi schodzic te plamki,takie bezowe sie zrobily,porozlewaly sie to na dloni zas wyszly 3 nowe!!!jestem przerazona!!!!
perzez miesiac bralam na to tetracykline i masc ze sterydami'(nie pamietam nazwy) i teraz powiedzialam sobie dosc!!!!!nic nie bede brac bo w sumie jakby nie bylo antybioptyki jeszcze barddizej oslabiaja organizm i przeciez tez nie mozna ich brac w nieskonczonosc!!!zaczelam za to pic befungin-ziolowe cos co ponoc pomaga-sie zobaczy.
ja sie staram o dziecko,zaczelam tydzien po skonczeniu antybiotykow stymulacje owulacji i nie mam zamiaru dalej lykac mocnych antybiotykow czy innego badziewia!!!

poradzcie cos na to wstretne chorobsko

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: madzia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 mar 2007 - 21:01:56

Witajcie!!!
Jestem mamą 11-miesięcznego synka i właśnie dziś dowiedziałam się że synek może mieć przyłuszczycę(robie mu badania za tydzień będą wyniki).
Najpierw krostki pojawiły sie na nóżkach a w kolejnych dniach objęły całe ciałko oprócz plecków.Dziwne jest to że krostki reagują na słońce.Na twarzy gdzie są krostki pojawia sie rumieniec,który bardzo długo schodzi,rączki też nie wyglądają lepiej.Dobrze że dziecko tego nie drapie.
Mam nadzieje że niedługo wszyscy sie dowiemy co to za choroba i jak ją leczyć lub jak jej uniknąć.Madzia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: madzia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 mar 2007 - 21:35:07

Terminem przyłuszczycy określa się dwie całkowicie odmienne grupy chorób, które w pewnych okresach swojego przebiegu wywołują na skórze objawy podobne do zmian łuszczycowych. Pierwsza grupa obejmuje przyłuszczycę ostrą (zmiany pojawiają się nagle, znikają po kilku tygodniach, mogą wielokrotnie nawracać) oraz przewlekłą (zmiany na skórze obecne cały czas). Schorzenia te mogą wystąpić w każdym wieku, jednak najczęściej cierpią na nie młodzi dorośli. Przyczyna nie jest do końca poznana, postuluje się jednak udział czynników genetycznych warunkujących wywołującą objawy nieprawidłową reakcję immunologiczną na antygeny bakteryjne lub wirusowe, a także na niektóre leki. Zmiany skórne charakteryzują się obecnością licznych, drobnych grudek w kolorze od czerwonego do bladoróżowego. Występują najczęściej na tułowiu i przyśrodkowych powierzchniach kończyn, lecz mogą pojawiać się też w innych okolicach ciała. Powierzchnia starszych wykwitów ulega złuszczaniu. Ich obecności może towarzyszyć świąd, a w przypadku przyłuszczycy ostrej również nieznaczna gorączka, gorsze samopoczucie, czy powiększenie węzłów chłonnych. W drugiej grupie chorób znajdują się przyłuszczycę plackowatą &#8211; drobnoogniskową oraz wielkoogniskową. Schorzenia te występują rzadko, głównie u mężczyzn, a ich przyczyna jest nieznana. Forma drobnoogniskowa charakteryzuje się obecnością plamistych, jasnożółtych, lekko złuszczających się ognisk wielkości kilku centymetrów. Na tułowiu zmiany te mają kształt wydłużony i układają się wzdłuż żeber (stąd inna nazwa &#8211; przyłuszczyca palczasta). Choroba ma przebieg wieloletni. Przyłuszczyca plackowata wielkoogniskowa uważana jest obecnie za wczesną fazę złośliwego nowotworu skóry &#8211; ziarniniaka grzybiastego. Na skórze występują duże ogniska rumieniowe lokalizujące się najczęściej w okolicach zgięciowych stawów, na podbrzuszu, pośladkach i wewnętrznych powierzchniach ud. Choroba jest rzadka, ma wieloletni przebieg i dotyka najczęściej mężczyzn w średnim wieku. Po różnie długim okresie dochodzi do zezłośliwienia zmian i przekształcenia w naciekową formę ziarniniaka grzybiastego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: madzia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 mar 2007 - 21:38:15

Terminem przyłuszczycy określa się dwie całkowicie odmienne grupy chorób, które w pewnych okresach swojego przebiegu wywołują na skórze objawy podobne do zmian łuszczycowych. Pierwsza grupa obejmuje przyłuszczycę ostrą (zmiany pojawiają się nagle, znikają po kilku tygodniach, mogą wielokrotnie nawracać) oraz przewlekłą (zmiany na skórze obecne cały czas). Schorzenia te mogą wystąpić w każdym wieku, jednak najczęściej cierpią na nie młodzi dorośli. Przyczyna nie jest do końca poznana, postuluje się jednak udział czynników genetycznych warunkujących wywołującą objawy nieprawidłową reakcję immunologiczną na antygeny bakteryjne lub wirusowe, a także na niektóre leki. Zmiany skórne charakteryzują się obecnością licznych, drobnych grudek w kolorze od czerwonego do bladoróżowego. Występują najczęściej na tułowiu i przyśrodkowych powierzchniach kończyn, lecz mogą pojawiać się też w innych okolicach ciała. Powierzchnia starszych wykwitów ulega złuszczaniu. Ich obecności może towarzyszyć świąd, a w przypadku przyłuszczycy ostrej również nieznaczna gorączka, gorsze samopoczucie, czy powiększenie węzłów chłonnych. W drugiej grupie chorób znajdują się przyłuszczycę plackowatą &#8211; drobnoogniskową oraz wielkoogniskową. Schorzenia te występują rzadko, głównie u mężczyzn, a ich przyczyna jest nieznana. Forma drobnoogniskowa charakteryzuje się obecnością plamistych, jasnożółtych, lekko złuszczających się ognisk wielkości kilku centymetrów. Na tułowiu zmiany te mają kształt wydłużony i układają się wzdłuż żeber (stąd inna nazwa &#8211; przyłuszczyca palczasta). Choroba ma przebieg wieloletni. Przyłuszczyca plackowata wielkoogniskowa uważana jest obecnie za wczesną fazę złośliwego nowotworu skóry &#8211; ziarniniaka grzybiastego. Na skórze występują duże ogniska rumieniowe lokalizujące się najczęściej w okolicach zgięciowych stawów, na podbrzuszu, pośladkach i wewnętrznych powierzchniach ud. Choroba jest rzadka, ma wieloletni przebieg i dotyka najczęściej mężczyzn w średnim wieku. Po różnie długim okresie dochodzi do zezłośliwienia zmian i przekształcenia w naciekową formę ziarniniaka grzybiastego.


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Marlena (---.azoty.pulawy.pl)
Data: 05 kwi 2007 - 09:03:18

Jestem mamą 9-cio letniego Patryka.Zaczęło sie od krostek na rękach.Leczenie maściami sterydowymi nie pomagało.Wyladowalismy w klinice w Lublinie gdzie pobrano wycinek skóry.Okazało sie ze to przyłuszczyca.Lekarze mówili ze to PLEVA.W internecie znalazłam informacje że to jakis liszaj.Zaczęliśmy chodzić na naświetlania.Nie pomogły.Potem antybiotyk.Ustąpiło na krotko.Wysyp od nowa .Potem Elocom i jakas maśc z siarką.Nie pomaga nadal.Zaczą obecnie brać antybiotyk od nowa.Wczoraj na nogach wysypało go tak że oniemialam.Szkoda mi mojego dziecka.Lekarze nie umieja nam pomóc.Leczymy sie od 8 miesięcy.POMÓZCIE!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: madzia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 kwi 2007 - 22:14:04

Witaj Marleno próbowałaś może podać swojemu synkowi Cebion?zapytaj lekarza czy możesz mojemu synkowi troszke pomaga i jak na razie wiecej sie nie pokazuje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: andziap24 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 13 kwi 2007 - 09:10:07

cześć Justynka ja też mam 6 letnią córkę chorą na łuszczyce jest wysypana na całym ciele ta okropna choroba zaatakowała także paznokcie 4 a teraz przechodzi na drugą rączkę ja lartam i zmienia lekarzy a co coraz większe i jest tego więcej jak byś chciała pogadać to pisz na moją stronę jestem już kompletnie załamana i nie wiem czy kiedykolwiek się tego pozbędzie czekam a z skąd jesteś ja katowice

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: marlena (---.azoty.pulawy.pl)
Data: 18 kwi 2007 - 12:26:15

Marlena Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Jestem mamą 9-cio letniego Patryka.Zaczęło sie
> od krostek na rękach.Leczenie maściami
> sterydowymi nie pomagało.Wyladowalismy w klinice
> w Lublinie gdzie pobrano wycinek skóry.Okazało
> sie ze to przyłuszczyca.Lekarze mówili ze to
> PLEVA.W internecie znalazłam informacje że to
> jakis liszaj.Zaczęliśmy chodzić na
> naświetlania.Nie pomogły.Potem
> antybiotyk.Ustąpiło na krotko.Wysyp od nowa
> .Potem Elocom i jakas maśc z siarką.Nie pomaga
> nadal.Zaczą obecnie brać antybiotyk od
> nowa.Wczoraj na nogach wysypało go tak że
> oniemialam.Szkoda mi mojego dziecka.Lekarze nie
> umieja nam pomóc.Leczymy sie od 8
> miesięcy.POMÓZCIE!!!


Nie Cebionu mu nie podawałam Obecnei zaczęlam dawać mu Olej z nasion wiesiołka.Zobaczymy.A czy ten cebion to trzeba z lekarzem konsultować czy samemu mozna podać???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: edyta (---.38.160.60.resman.pl)
Data: 02 maj 2007 - 10:05:59

Zapytajcie dermatologa o maść Protopic. Nie jest to steryd,ale zupełnie obojętnym preparatem też napewno nie jest.Na rynku obecny jest dopiero od roku. Można go stosować u dzieci-chyba-po 2 roku życia, na duże powierzchnie skóry i można go stosować ciągle do roku czasu. To argumenty, dzięki którym wydaje się bezpieczniejszy od innych świństw. Lekarz powiedział, że w czasie stosowania należy unikać słońca. Spróbujcie. Może pomoże waszym dzieciaczkom. Maść jest , rzecz jasna na receptę. Uważajcie na ceny bo w niektórych aptekach są kosmiczne różnice od 53 zł za 10g do 97zł za tę samą tubkę.
pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: promyk (83.238.70.---)
Data: 29 cze 2007 - 00:29:25

Moja córka ma 9 lat a choruje od dwóch... Początkowo lekarze uważali, ze to wysypka alergiczna Potem doświadczony pediatra stwierdził łuszczycę A ostatnio na kolejnych konsultacjach pani doktor użyła słowa "przyłuszczyca" Nie zwróciłam uwagi, bo myślałam, że to jakaś kolejna odmiana łuszczycy (już nam stwierdzili krostkową, rozsianą, więc może być i przy...) Ale postanowiłam poszperać w necie i raczej przeraziło mnie to, co czytam... Nikt nic nie wie... Strony do których niektórzy odwołują nie mówią nic konkretnego a za mało znam angielski, żeby wejść na strony w tym języku...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Tolus (---.aster.pl)
Data: 03 pa� 2007 - 17:12:49

madzia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Terminem przyłuszczycy określa się dwie
> całkowicie odmienne grupy chorób, które w
> pewnych okresach swojego przebiegu wywołują na
> skórze objawy podobne do zmian łuszczycowych.
> Pierwsza grupa obejmuje przyłuszczycę ostrą
> (zmiany pojawiają się nagle, znikają po kilku
> tygodniach, mogą wielokrotnie nawracać) oraz
> przewlekłą (zmiany na skórze obecne cały
> czas). Schorzenia te mogą wystąpić w każdym
> wieku, jednak najczęściej cierpią na nie
> młodzi dorośli. Przyczyna nie jest do końca
> poznana, postuluje się jednak udział czynników
> genetycznych warunkujących wywołującą objawy
> nieprawidłową reakcję immunologiczną na
> antygeny bakteryjne lub wirusowe, a także na
> niektóre leki. Zmiany skórne charakteryzują
> się obecnością licznych, drobnych grudek w
> kolorze od czerwonego do bladoróżowego.
> Występują najczęściej na tułowiu i
> przyśrodkowych powierzchniach kończyn, lecz
> mogą pojawiać się też w innych okolicach
> ciała. Powierzchnia starszych wykwitów ulega
> złuszczaniu. Ich obecności może towarzyszyć
> świąd, a w przypadku przyłuszczycy ostrej
> również nieznaczna gorączka, gorsze
> samopoczucie, czy powiększenie węzłów
> chłonnych. W drugiej grupie chorób znajdują
> się przyłuszczycę plackowatą &#8211;
> drobnoogniskową oraz wielkoogniskową. Schorzenia
> te występują rzadko, głównie u mężczyzn, a
> ich przyczyna jest nieznana. Forma drobnoogniskowa
> charakteryzuje się obecnością plamistych,
> jasnożółtych, lekko złuszczających się
> ognisk wielkości kilku centymetrów. Na tułowiu
> zmiany te mają kształt wydłużony i układają
> się wzdłuż żeber (stąd inna nazwa &#8211;
> przyłuszczyca palczasta). Choroba ma przebieg
> wieloletni. Przyłuszczyca plackowata
> wielkoogniskowa uważana jest obecnie za wczesną
> fazę złośliwego nowotworu skóry &#8211;
> ziarniniaka grzybiastego. Na skórze występują
> duże ogniska rumieniowe lokalizujące się
> najczęściej w okolicach zgięciowych stawów, na
> podbrzuszu, pośladkach i wewnętrznych
> powierzchniach ud. Choroba jest rzadka, ma
> wieloletni przebieg i dotyka najczęściej
> mężczyzn w średnim wieku. Po różnie długim
> okresie dochodzi do zezłośliwienia zmian i
> przekształcenia w naciekową formę ziarniniaka
> grzybiastego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: magdalena (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 10 pa� 2007 - 10:56:59

Ja mam przyłuszczycę od kilku lat, nie liczcie że to przejdzie samo...trzeba z ty żyć...poprostu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: mariak (---.accessnet.com.pl)
Data: 26 lis 2007 - 10:12:30

Pozdrawiam, mam 58 lat i od lipca tego roku też dopadła mnie ta dolegliwość. Wykwity mam na plecach - najwięcej a także na kończynach pojedyncze i trochę na brzuchu. Lecze się ale efekty są mierne. Lekarz przepisał mi 3 zastrzyki przeciwalergiczne Diprophos. Zastrzyki działają skutecznie ale po tygodniu od iniekcji wysypka staje się intyensywniejsza, biorę kolejny zastrzyk. Nie wiem jak długo można się truć. Poza tym smaruję krostki maścia Bedicort G. Lekarz uprzedza o długotrwałym leczeniu ale także daje nadzieję na wyleczenie. Pozdrawiam serdecznie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 2 z 6



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.