Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 3 z 6
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Balbinka (---.centertel.pl)
Data: 08 kwi 2008 - 10:42:35

Witam
Moze ktos powie mi gdzie kupic plyn chinski DCT - mieszkam w okolicach Rzeszowa
Pozdrawiam Balbinka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: anka (---.pool.einsundeins.de)
Data: 15 kwi 2008 - 20:57:27

Wyglada ze ma Pani wiedze na temat ,ktory mnie bardzo interesuje.Nareszcie jasny opis choroby!Bardzo prosze o informacje czy "przyluszczyca" to pityriasis lichenoides?
Piec lat temu lekarz dermatlog pobral mi probke skory i wykryto, ze to wlasnie to.Podano mi tylko nazwe po lacinie ,bo mieszkam w Niemczech.Stwierdzona ze to pasozyt krwi nie wiadomego pochodzenia.Dostalam masci i to na tyle.
Szukam teraz na wlasna reke cos na ten temat ale na polskich stronach intern jest naprawde nie wiele.
Przeczytalam wszystkie wypowiedzi na tym forum i zglupialam.U mnie to wyglada zupelnie inaczyej niz wszyscy pisza.Ja odczowam swedzenie i po chwili pojawia sie babel jak po ugryzieniu komara ,swedzi bardzo mocno ,nawet do kilku dni.Jak rozrapie babel to pojawia sie strupuek ,odpada i koniec.Po jakims czasie znowu wychodzi inny.Zaczelo sie na policzkach potem brzuch i ramiona teraz na tylko mam plecach raz na jakis czas.Z tego co tu ludzie pisza to sa plamki a nie bable ,krostki ja u mnie.Czy moze sa rozne odmiany .Gdzie mozna zdobyc takie informacje jak Pani tu napisala?Dziekuje i czekam na odpowiedz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: magdalena 28 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 kwi 2008 - 21:32:52

hej,ja mam przyłuszczycę od 9 lat, nie ma na to leku.Są oczywiście naświetlania,smarowania, ale to i tak po kilku tygodniach wraca.Pozostaje miec nadzieję,że nie przerodzi to się w jakiegoś raka skóry!!??Boję się strasznie tego.Ale można z tym żyć,uwierzcie mi

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: JULIAHERCKA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 maj 2008 - 23:54:19

ZYJE Z PRZYŁUSZCZYCA 10 LAT,ZACZELO SIE W CIAZY BRAZOWYMI PLAMKAMI NA PIERSIACH,W TEJ CHWILI CALY TUŁÓW,PLECY,WEWNETRZNE CZESCI RĄK NOLG POKRYTE SA MNIEJSZYMI LUB WIEKSZYMI SKUPISKAMI BRAZOWA CERWONYCH PLAMEK,KTORE JAK JE CZYMŚ PODRAZNIE ZAMIENIAJA SIE W BĄBLE I POTWORNIE SWEDZA-KOSZMAR JEDNYM SŁOWEM.POMAGA SLONCE,ZMIANY SA MNIEJ WIDOCZNE-SKORA PO PROSTU BRAZOWIEJE,MNIEJ SWEDZA I OGOLNIE LATEM IDZE Z TYM ZYC/ZNAJOMI SIE PRZYZWYCZAILI I NIE ROBI TO NA NICH WRAZENIA,NIEZNAJOMI MYSLA,ZE TO PIEGI ALBO UCZULENIE/ZIMA JAK SWEDZENIE JEST NIE DO ZNIESIENIA,IDE NA SOLARIUM ALE OSTROZNIE CO 3-4 TYGODNIE NA 10MIN.I TAK JAK KTOS WCZESNIEJ PISAL TRZEBA SIE NAUCZYC Z TYM ZYC I NIE ROZPAMIETYWAC SWOJEGO WYGLADU Z PRZED CHOROBY-NAPRAWDE SA GORSZE.A PROPO DO ANKI, PO ŁACINIE TO PARAPSORIARIS A TY MASZ PRAWDOPODOBNIE POKRZYWKE.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: darek (80.50.235.---)
Data: 20 cze 2008 - 18:02:29

witam wszystkich po przeczytaniu waszych postów załamałem sięsad smiley U mnie ta dziwna choroba pojawiła się nagle z winy bardzo ostrego stresu jak to stwierdził lekarz niech pan się ciesz ze to skóra nie wytrzymała bo mogła szczelić głowa Trzy miesiące chodzenia po lekarzach pytania badań to łupież świąd i bóg tylko wie co jeszcze i tak minęło pół roku Wreszcie doktorka wpadła na pomysł wycinek skóry pobrali przyszły wyniki parapsioriasis przyłuszczyca Ludzie nigdzie nic nie mogę znaleźć lekarz powiedział krótko leczona kilka lat nie leczona kilka lat Najgorsze jest dla mnie że pracuję w biurze w pierwszym kontakcie z ludźmi a moje dłonie wyglądają tragicznie i uwierzcie mi nic nie pomaga i mam właśnie bąble krosty jak po komarach Najgorzej jest jak się denerwuję masakra całe dłonie w krostach które swędzą jak ...... Poradźcie coś jakieś leki bo te koniowały nic nie wiedzą szpital lampy itd dzwonie jadę pytam a w lublinie lekarz mówi może pomoże a może nie pomoże bo to taka choroba Wszystko jasne nauczyłem się z tym żyć ale moje dłonie.....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: kima (---.hsd1.il.comcast.net)
Data: 20 sie 2008 - 19:35:48

ja chorowalam na przyluszczyce.na poczatku faszerowali mnie sterydami tygodniami lezalam w szpitalu dermatologicznym mialam juz tego dosc postanowilam zmienic lekarza decyzja okazala sie sluszna.nowa pani doktor powoli wyprowadzala mnie ze sterydow i przepisywala nowe leki i masci momogly mi miedzy innymi dostawalam antybiotyk unidox solutab 100mg. calcium i masc dermovate 0,5mg rutinoven gel,bepanthen i 3 razy w tygodniu chodzilam na lampy to wszystko mi pomoglo i zycze wszystkim ktorzy choruja zeby tez pomoglo w walce z ta choroba

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Małgorzata Nosek (---.faith.pl)
Data: 24 wrz 2008 - 18:14:22

madzia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Terminem przyłuszczycy określa się dwie
> całkowicie odmienne grupy chorób, które w
> pewnych okresach swojego przebiegu wywołują na
> skórze objawy podobne do zmian łuszczycowych.
> Pierwsza grupa obejmuje przyłuszczycę ostrą
> (zmiany pojawiają się nagle, znikają po kilku
> tygodniach, mogą wielokrotnie nawracać) oraz
> przewlekłą (zmiany na skórze obecne cały
> czas). Schorzenia te mogą wystąpić w każdym
> wieku, jednak najczęściej cierpią na nie
> młodzi dorośli. Przyczyna nie jest do końca
> poznana, postuluje się jednak udział czynników
> genetycznych warunkujących wywołującą objawy
> nieprawidłową reakcję immunologiczną na
> antygeny bakteryjne lub wirusowe, a także na
> niektóre leki. Zmiany skórne charakteryzują
> się obecnością licznych, drobnych grudek w
> kolorze od czerwonego do bladoróżowego.
> Występują najczęściej na tułowiu i
> przyśrodkowych powierzchniach kończyn, lecz
> mogą pojawiać się też w innych okolicach
> ciała. Powierzchnia starszych wykwitów ulega
> złuszczaniu. Ich obecności może towarzyszyć
> świąd, a w przypadku przyłuszczycy ostrej
> również nieznaczna gorączka, gorsze
> samopoczucie, czy powiększenie węzłów
> chłonnych. W drugiej grupie chorób znajdują
> się przyłuszczycę plackowatą &#8211;
> drobnoogniskową oraz wielkoogniskową. Schorzenia
> te występują rzadko, głównie u mężczyzn, a
> ich przyczyna jest nieznana. Forma drobnoogniskowa
> charakteryzuje się obecnością plamistych,
> jasnożółtych, lekko złuszczających się
> ognisk wielkości kilku centymetrów. Na tułowiu
> zmiany te mają kształt wydłużony i układają
> się wzdłuż żeber (stąd inna nazwa &#8211;
> przyłuszczyca palczasta). Choroba ma przebieg
> wieloletni. Przyłuszczyca plackowata
> wielkoogniskowa uważana jest obecnie za wczesną
> fazę złośliwego nowotworu skóry &#8211;
> ziarniniaka grzybiastego. Na skórze występują
> duże ogniska rumieniowe lokalizujące się
> najczęściej w okolicach zgięciowych stawów, na
> podbrzuszu, pośladkach i wewnętrznych
> powierzchniach ud. Choroba jest rzadka, ma
> wieloletni przebieg i dotyka najczęściej
> mężczyzn w średnim wieku. Po różnie długim
> okresie dochodzi do zezłośliwienia zmian i
> przekształcenia w naciekową formę ziarniniaka
> grzybiastego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: małgorzata (---.faith.pl)
Data: 26 wrz 2008 - 21:37:53

DORA Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Kilka dni temu dowiedziałam się się że moja
> teściowa cierpi na tę chorobę. Szukam więc
> bliższych informacji na ten temat żeby ją
> trochę uspokoić. Sama niewiem co o tym myśleć.
> Teściowa leczyła się dermatologicznie od trzech
> lat i dopiero teraz nastąpiło rozpoznanie.
> Pomocy!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Małgorzata Nosek (---.faith.pl)
Data: 28 wrz 2008 - 11:36:47

PRZYŁUSZCZYCA

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Walt (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16 lis 2008 - 14:00:18

Byłem przerażony waszymi postami po ich przeczytaniu.Zachorowałem na nią ponad 3 miesiące temu(dokładnie 2 lipiec 2008 r), i dziś już nie ma po niej śladu."Uaktywniła" się po usunięciu zęba, który notabene dawno temu był źle przeleczony, i w wyniku którego powstała cysta w lewej dolnej zatoce.Po usunięciu tego zęba, cysta ta zaczeła rozsiewać bakterię, w wyniku której zachorowałem na przyłuszczycę ostrą.Miałem szczęście trafić do bardzo dobrej dermatolog, która to już na drugiej wizycie rozpoznała tą chorobę, i po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu ze mną doszła do wniosku, że to musi być ta przedmiotowa cysta.Natychmiast skonsultowałem to z laryngologiem, który mi to usuną.Tuż po usunięciu, smarowałem się maściami robionymi w aptece(bardzo tanie), które to "komponowała" i przepisywała pani dermatolog.Jedna z nich miała bardzo brzydką woń- zapach wędzonej makreli.No, ale cóż-skoro inaczej nie można.W chwili obecnej mam zalecone solarium, które wyrównuje kolor skóry zmienionej delikatnie chorobowo(małe jasnej barwy plamki na skórze).A w najblizszą środę idę nareszcie na basen!!! Ludzie! To jest do wyleczenia, problem w tym, że musi tym się zająć dobry specjalista.Tu podziękuję z góry pani doktor!A przyjmuje w Kielcach na ul. Żeromskiego 23.Tam jest tylko jedna pani, więc ją odnajdziecie.Mam nadzieję, że nie będzie na mnie wściekła za ten post na internecie.Bo ja jej po prostu chcę w ten sposób podziękować za przywrócenie mi "normalnego wyglądu".Dziękuję!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Fred (---.eltronik.net.pl)
Data: 05 sty 2009 - 13:45:04

Z tym problemem borykam się od wielu lat. Odwiedziłem bardzo wielu dermatologów z tym samum skutkiem. Zalecają maści ze sterydami. Pomaga mi na kilka tygodni słońce i naświetlanie lampami UVA. W niektórych miejscach widzę już zmiany na skórze, ale lekarze to bagatelizują. Mnie to jednak zaczyna bardzo niepokoić. Planuję przebadanie w kierunku nowotworu. Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Halina (---.221.38.84.otvk.pl)
Data: 15 sty 2009 - 17:16:34

Czy osoba chora na przyłuszczycę może przygotowywa posiłki dla innych?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Walt (---.sta.vectranet.pl)
Data: 16 sty 2009 - 18:53:18

Halina......!!!!! Ta choroba nie jest zakaźna.Tylko i aż- brzydko wygląda.
Fred...... przeczytaj mój poprzedni post, który notabene znajduje się "nad Twoim" postem.Jestem już kilka miesięcy po "wyleczeniu" tej wstrętnej choroby i już nie mam po niej żadnych śladów smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: justyna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 lut 2009 - 13:44:50

mój syn wyleczył sie z przyłuszczycy, pił sok sz noni, ale i różne inne leki. najbardziej skłaniam sie ku noni. ma teraz czyte ciałko, a walczyliśmy z tym przez 1,5 roku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: jacek (---.adsl.lpoy.dnainternet.fi)
Data: 08 lut 2009 - 22:05:24

Jestem pierwszy raz na tym forum . chce dodac wlasna opinie-mam corke 6 lat ktora tez miala (ma) przyluszczyce ale kochani w naszym przypadku bylo to tak;
julenka miala 4 latka i pewnego dnia pojawily sie chrosty i kazdego dnia przybywalo. postanowilismy dzialac
1. pierwszy lekaz stwierdza luszczyca leczenie ok 2 lat
2. drugi takze luszczyca leczy wizyty raz w tygodniu
3 treci antybiotyki
4
5
6
7
8.
9 dopiero tutaj lekaz zaczyna od diagnozy wycinek skory i co przyluszczyca
jedna seria pomaga , zaledwie dwie wizyty . a pozostali leczyli faszerowali antybiotykami i nic .dopiro po wycinku julia dostaje witaminy i robiona masc ktora pomaga . ale jest jeden problem aby uniknac choroby dziecko musi byc zdrowe .taze trzeba zminimalizowac do minimum przeziebienia rozne infekcje, leczyc zabki.
poniewaz wirusy beda ponawiac nawroty chrostek, od dwuch lat mamy spokuj jak dlugo ? nie wiem .pojawiaja sie niekiedy pojedyncze krostki ale tylko tyle.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: anna (---.t-mobile.co.uk)
Data: 18 mar 2009 - 02:10:59

kima Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> ja chorowalam na przyluszczyce.na poczatku
> faszerowali mnie sterydami tygodniami lezalam w
> szpitalu dermatologicznym mialam juz tego dosc
> postanowilam zmienic lekarza decyzja okazala sie
> sluszna.nowa pani doktor powoli wyprowadzala mnie
> ze sterydow i przepisywala nowe leki i masci
> momogly mi miedzy innymi dostawalam antybiotyk
> unidox solutab 100mg. calcium i masc dermovate
> 0,5mg rutinoven gel,bepanthen i 3 razy w tygodniu
> chodzilam na lampy to wszystko mi pomoglo i zycze
> wszystkim ktorzy choruja zeby tez pomoglo w walce
> z ta choroba

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: fdxgth (---.cdma.centertel.pl)
Data: 12 kwi 2009 - 16:24:08

sdfs

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: asia (---.cdma.centertel.pl)
Data: 12 kwi 2009 - 23:13:28

Jestem pierwszy raz na tym forum.Gdy czytala te wszystkie listy postanowilam cos napisac .Mam synka ktory terz choruje na tom okropnom chorobe od 3,5roku ,bylo naprawde cierzko ale sie nie poddajemy,przeszlismy sterydy,mielism sprowadzany lek disulone setki masci naswietlania lampami uvb ,i dopiero teraz jest troche lepiej som pojedyncze zmiany.ALE zgadzam sie z JACKIEM nie mozna doprowadzic do infekci.I najwazniejsza sprawa przyluszczycy jest kilka odmian i nie mowione ze wszystkim pomoze te same lekarstwa. Moj synek zachorowal gdy mial 3.5lat ma (pleve)leczymy sie w Bydgoszczy,i wiem co to za choroba

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Janina (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 21 kwi 2009 - 13:24:08

Witam. Mój syn tez podobno na to choruje..pisze podobno bo dopóki nie wezmą jego wycinka skóry do badania nie będę na 100% pewna (a nie chcą!).Ale znajdę dermatologa który to zleci...muszę po prostu wiedzieć.Choruje już 2 lata, obecnie ma 9 lat.Pierwszy okres choroby był straszny był cały wysypany przez pół roku.Dermatologów odwiedziłam 5 i kazdy stawiał inna diagnozę.Zeszło dopiero po wystawieniu skóry na słońce (lato) podawaniu wit A i D3. Potem przez kilka miesięcy był spokój, pojawiały się pojedyńcze jasnoróżowe małe plamki a od kilku dni znowu jest ich coraz więcej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Ania (193.238.200.---)
Data: 16 maj 2009 - 21:15:45

Witam, ja też chciałabym aby lekarz pobrał wycinek bo od 3-4 miesięcy leczymy się i nic nie pomaga. Jedni mówią łuszczyca, inni absolutnie to coś innego. Chyba muszę zdecydowanie nalegać na to badanie. Oni chyba wychodzą z założenia że zarówno łuszczycę jak i przyłuszczycę leczy siępodobnie to nie trzeba tego różnicować - koszmar.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 3 z 6



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.