Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--123456
Bieżąca strona: 6 z 6
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: e.d (---.204.85.26.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 30 lip 2012 - 22:17:23

witam
Ja mam przyłuszczycę kroplekowatą doktor ostatnio wpisała przewlekłą .
Zaczęło się w maju wysypką na całym ciele jak ospa i przez dwa miesiące leczono mnie jak ospę ale póxniej lekarze uznali , że za długo trwa i jest za dużo wysypów .No i zaczęły się badania , wykluczono wszelke choroby wirusowe , wszyztskie HCV , Sepsę , nawet HIV ( bo i takie badanie miałam ) .Ostatnio już wyniki histp. , który brzmi można iść w kierunku przyłuszcycy .W tej chwili mam tego mniej bo już zaczęłam leczenie ...antybiotyk , maść sterydowa , lampy PUVA
dużo schodzi ...martwi mnie tylko to , że jednak pojawiają się nowe ( niedużo ) parę w porównaniu do początku choroby w których wychodziło po 30 w rzucie .Zacyzna się to u mnie plamka , grudka , pęcherz a póżniej takie krwawy wybroczyn i strup ( te strupy troszkę się jątrzą ) niektóre nie przeradzają się w strupy.Proszę jesli ktoś ma taką diagnozę jak ja napiszcie coś o tym jak to leczycie i tak dalej , czy to wraca , czy schodzi a może coś jeszce pomaga ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: *masta*killa* (---.dynamic.chello.pl)
Data: 08 sie 2012 - 14:37:07

Ja tak samo jak Ty, mam zmiany podobne do przyłuszczycy, ale jeszcze nie stwierdzone. Leczyłem sie u dermatologa od kwietnia, przepisywał mi maście na grzyby i bakterie + tabletki na alergie. Nic nie pomagało, w dalszym ciagu się pojawiały plamy, a maści nie pomagały. Najpierw u mnie pojawa się pecherz z linfa - tak mi sie wydaje, że to jest linfa. Potem pojawia sie czerwona jakby plama, ale ona jest namacalna. Po okolo 3 tygodniach silnego swedzenia złuszcza się powoli i juz nie swędzi... Czekam na wizyte u 2 dermatologa moze on mi pomoże.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: twittfa (---.upos.pl)
Data: 22 sie 2012 - 10:49:48

Ja przyłuszczycę miałem zdiagnozowaną w wieku 30 lat, pamiętam objawy od dziecka. Obecnie mam 40 lat. Leczenie polegało właściwie tylko i wyłącznie na lampach PUVA. Nie wspominam tego jak wakacje na niebianskiej plazy, ale efekty byly i mozna powiedziec nadal sa. Na lampach bylem ostatnio jesli dobrze pamietam 6 lat temu. Caly czas mam kontrole i na razie wszystko wyglada ok i nie ma potrzeby powrotu do leczenia. Wazne jest, aby skupic sie mozliwie na najstarszym ognisku choroby i podczas leczenia obserwowac. Nie przejmowac sie nowymi, ale skupic sie na jednym miejscu. Ja mam takie na kolanie, wydaje mi sie ze najstarsze i oprocz "przegladu" calosciowego, moja lekarz patrzy zawsze jak zachowuje sie miejsce "najstarsze". O ile wszystkie nowe poznikaly, tamto cholerstwo na kolanie caly czas jest, ale wyglada jak by bylo przysuszone, juz nie czerwone, ale lekko zmienione. Leczyla mnie profesor Wolska w warszawie. Pracowala w klinice, teraz tylko prywatnie. Najwazniejsze jest znalezc lekarza ktory leczy w klinice z dostepem do wiedzy, narzedzi, lamp, etc, a przyjumje tez prywatnie. Wtedy dosc szybko mozna trafic na leczenie. Slonce tez bardzo pomagalo, mialem sterdy na miejsca "uparte" i tez pomagalo. Dosc istotna jest w chorobach skory psychika. Wiem bo rownolegle chodzilem na porady. Mechanizm polega na tym, ze tak jak choroby wewnetrznej nie widac, naocznie, tak choroby skory widac golym okiem. Dziala mechanizm samonakrecajacej sie machiny strachu, leku, etc.. i potem od razu nowe wykwity, znowu strach, czyta sie fora ze nowotwory zlosliwe i mozna oszalec. A jak mozg szaleje to caly organizm razem z nim. Samoocena i motywacja siada i tak dalej i tak dalej. Nie wiem czy to mialo u mnie znaczenie na wprost ale ja w to wierze i bardzo pomoglo mi zwalczac te wszyskie rzeczy z maswietlaniem, sterydami, ogladaniem sie lustrze. Pomyslcie. Polecam klinike dermatologiczna w warszawie na koszykowej. To ze lekarze sa tam delikatnie mowiac "nieprzyjemni" to dla mnie z punktu widzenia psychicznego zrozumiale. Przychodza ludzie, chorzy, ktorzy mowia o chorobie ktora ogrladaja na codzien, widza postepy w leczeniu lub nie, potrzebuja wsparcia prychicznego a dermatolog jest od skory a nie od glowy. Wiec buduja bariere, zeby samemu nie zglupiec i sa zamnieci, szorstcy i ogolnie nie lubiani. Ja swoja przygode z moja Pania doktor mogl bym opisac pewnie w ksiazce, ale nie o to chodzi. Mozna powiedziec polubilismy sie, lekarz jest od masci, naswietlan, diagnozy, sterydow. Trzymajcie sie, wierzcie ze to choroba jak kazde inne, potrzebne jest dosc specyficzne leczenie, jestem przykladem ze mozna to co najmniej zaleczyc, a co bedzie w przyszlosci, Bog tylko raczy wiedziec. trzeba ta chorobe pokochac i rozstac sie z nia w pokoju nie w agresji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Pawro (---.static.tvk.wroc.pl)
Data: 22 sie 2012 - 18:43:20

Witam, który typ przyłuszczyca miałeś zdoagnozowany?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: twittfa (---.rdns.blackberry.net)
Data: 22 sie 2012 - 19:24:22

parapsoriasis susp.
Obraz wykazywal przejscie we wczesna faze w MF, domyslam sie ze chodzi o ziarniaka zlosliwego.
Wyniki sa z 2004 roku.
Osiem lat temu.
Jak teraz na to patrze to slabo to wygladalo.
Ide na konsultacje za dwa dni I we wtorek.
Do dwoch niezaleznych lekarzy.
Dam znac jak to wyglada w 2012.
Bedzie dobrze.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Pawro (---.147.197.235.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 22 sie 2012 - 19:54:07

Czyli zapewne miales large plaque p. Zgadzam się, że psychika to podstawa. Mnie zawsze po stresie wyrzuca, z tym ze mam bardziej grudkową, mam nadzieje ze za jakiś czas zniknie. Nie stresuj się badaniami, sam dobrze wiesz, że powinno być dobrze. Napisz co i jak.
Paweł

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: twittfa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 12 wrz 2012 - 23:26:58

Byłem, doktor widziała, jest ok. Swędzenie niby po opaleniźnie, tylko minął już miesiąc a skóra od czasu do czasu swędzi.
Nie ważne, Pani sędzia, o przeprasza, Pani Profesor powiedziała, że trzeba dmuchać na zimne, więc dmucham, ale na razie zimne smiling smiley
Jest OK.
Do przodu.
Powiedziała : co się Pan ta przejmuje znowu, toż to nie jest choroba śmiertelna, to się leczy jak by co, a że tego dużo, no dużo, a jakich teraz chorób jest mniej.
Do takiego poziomu komunikacji doszedłem z Panią Profesor po dziesięciu latach smiling smiley

Pozdrawiam wszystkich, co będzie, nigdy nie wiadomo. Walczymy mili Państwo i robimy swoje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: e.d (---.180.125.121.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 20 wrz 2012 - 21:52:14

Witam ,
Właśnie zakończyłam terapię lampami PUVA
i jest oki są ślady po strupach ale to tyle nic nowego nie wychodzi.
Biore tran i rutinacol , żeby się wzmocnić
mam nadzieję że to już za mną i nigdy nie wróci

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Roxa-d (---.man.tk-internet.pl)
Data: 04 gru 2012 - 20:45:37

Witam.
Od trzech tygodni moja 6 letnia córka ma na ciele bardzo wiele krostek i nie jest to ospa gdyż już ją przechodziła. Byłam u pięciu lekaży i nadal nie wiem na co jest chore moje dziecko. Trzech z nich podaje ; Gianotti-Crostis dwóch PLEVA-przyłuszczyca ostra (Pityriasis lichenoides acuta et varioliformis). Czy ktoś z was może wie jakie są różnice pomiędzy chorobami objawy na ciele są niemal identyczne, a ja do dzisiaj nie wiem jakie leki stosować.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Barcia (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data: 26 sty 2013 - 09:36:00

Witam smiling smiley widzę że nie tylko ja chorowałam na tę rzadką chorobę...
Przyłuszczyca ma dużo wspólnego z łuszczycą lecz jest uleczalna. Ja sama jestem tego dowodem, jednak leczenie jej zajmowało mi pół roku. Nawet nie wyobrażacie sobie jak moje ciało było "opętane" przez tą chorobę. Ale walczyłam do upadłego. Lekarze nie wiedzieli co mi dolega na pogotowiu, w przychodni u dermatologów byłam i dopiero jeden z nich mi uświadomił że być może jest to PRZYŁUSZCZYCA. Oczywiście przepisał mi antybiotyki i maść, jednak nie dawał to dużego rezultatu, wten zaczełam chorobliwie czytać na forach o tej chorobie i usłuszałam o lampach PUVA. Tymi własnie lampami leczy sie zwykłą łuszczyce. Zanim jednak weszłam pod te lampy musiałam zażyć godzine przed kuracją OXSORALEN - tabletki które powstrzymują skórę przed opalaniem i kierują promienie na chorą skórę, gdyż lampy te mają podobne działanie do lamp solarnych. Jednak nie mogłam wyczytać gdzie te lampy się znajdują. Otóż lampy te były w pierwszej przychodni do jakiej poszłam. Leczyłam się w kielcach na ul Klonowej. Jeżeli jednak byście mieli jakikolwiek problem z odnalezieniem tych lamp skontaktujcie się z osobami, które leczą łuszczycę.
Mam nadzieję że choć troche Wam pomogłam. Obiecałam że opiszę to jak tylko wyleczę się z tej choroby.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: nat 21 (---.promax.media.pl)
Data: 28 lut 2013 - 22:23:04

Witam. Od kilku (od 7 lat może więcej) choruję na przyłuszczycę, przez pierwsze od 3 lata byłam cała wysypana w drobne krostki, które wyglądały okropnie ( oprócz głowy, twarzy, dłoni i stóp) próbowałam wszystkiego .. maści różnego typu za które zapłaciłam masakryczne ceny, pobyt w szpitalu, naświetlania aż w końcu wybrałam się na wczasy do Grecji gdzie po prostu się opalałam ( ponieważ na szczęście przyłuszczyce można wystawiać na słońce i naświetlania w solarium i lampami) po powrocie byłam pięknie opalona a co ważne krostki tak jakby znikneły, myslałam że to chwilowe, przyjdzie zima i to znowu wróci .. wróciło ale w zupełnie inny sposób .. niewielkie nieliczne krostki które łatwo było zaakceptować ponieważ nie byłam już wysypana i tak mineło kilka lat .. raz na dwa lata latam w ciepłe miejsca aby się gruntownie opalić .. choroba nie wraca w takim stadium jak na początku .. to tylko pojedyńcze przypadki, kilka kropek na całym ciele i to od wielu lat. Napisałam to aby pocieszyc wszystkich którzy dopiero dowiedzieli sie o tej chorobie smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Adrian Szaton (185.66.193.---)
Data: 13 wrz 2015 - 13:25:49

Walczye Z tzm problemem od kilku lat,masci,leki proszę o porde,Dziekuje Adrian.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: N-basia (185.48.176.---)
Data: 13 wrz 2015 - 20:29:54

A próbowałeś odstawić gluten

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: _Zuzanna_ (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data: 08 maj 2018 - 15:02:10

Co do przyluszczycy zalezy jaka odmiane posiadasz. Niezbedny jest wycinek skory [biopsja] ogniska. Lekarz moze stwierdzic to na oko, lecz w przypadku przyluszcyzcy bardzo latwo sie pomylic. W wieku 4 lat dostalam wysypiki i od razu powiedziano ze to ospa. Niestety plamy nie przechodzili i zaczely sie wyjazdy do klinik w roznych miastach. Przyluszczyca ostra byla stwierdzona na oko, jednak po 10 latach z wycinka wyszlo ze to przyluszczyca przewlekla. Dieta szczerze nie pomaga, mozna ja wprowdzic, lecz lekarze nie widza ku temu powodow. Mozliwe jest leczenie sterydami, masciami, lekami. W moim przypadku zadne z tych sposobow nie dzialaly wiec jedyne co mi zostalo leczenie lampami. Mozliwe jest tez to ze choroba spowodowana jest ogniskami zapalnymi w organizmie. Nie jest to potwierdzone jednak moja doktor chce zabrac mnie do szpitala na szczegolowe badania organizmu pod wlasnie tym okiem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: klementyna (---)
Data: 07 cze 2018 - 17:05:56

Witam.
Jestem mama 3 letniej Elisy.
Moja corka od ponad 2 miesiecy ma dziwna wysypke.
Najpierw byly to czerwone kropki, potem plaskie brazowe plamy.
Bylismy u lekarza i stwierdzono ze to przyluszczyca.
Dostala antybiotyk i masc ale nic nie pomaga.
Boje sie, ze czekaja ja naswietlania, ze to nigdy nie zejdzie, a co najgorsze, przerodzi sie w chloniaka.
Jakie sa rokowania w tej chorobie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRZYŁUSZCZYCA!!!!
Wysłane przez: Ewelina (---.dynamic.mm.pl)
Data: 13 gru 2020 - 20:36:53

Witam czy nadal choruje Pani na przyluszczyce drobnoogniskową?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456
Bieżąca strona: 6 z 6



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.