Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...678910111213141516-->
Bieżąca strona: 11 z 16
Re: Zioła Babći na łuszczycę i bielactwo
Wysłane przez: INEZ (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 31 lip 2006 - 11:55:59

Witam!

Mam pyatanko: czy u Was bielactwo też jest dziedziczne?

U mnie choruję ja i brat mojej babci. Więcej przypadków nie ma, ale muszę się dokładnie dowiedzieć jak to było z przodkami. Boję się że jeśli to jest faktycznie dziedziczne - to że przekażę bielactwo dalej.

Napiszcie swoje przykłady.

Pozdrawiam smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zioła Babći na łuszczycę i bielactwo
Wysłane przez: Monika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 31 lip 2006 - 21:44:38

Witajcie!
Tez choruje na te nieestetyczna chorobe;/ Wszystko sie zaczelo osiem lat temu, kiedy mialam 12 lat. Chcialam Was pocieszyc, ze akurat w moim przypadku bielactwo rozprzestrzenialo sie tylko jakies 4 lata, natomiast przez kolejne 4 zauwazam poprawe. Obecnie prawie caly pigment wrocil mi na kolanach, na stopach i na palcach u rak tez pojawia sie coraz wiecej brazowych plamek. Czytajac Wasze posty, dochodze do wniosku ze mialam duzo szczescia w tym calym nieszczesciu zwanym bielactwem, poniewaz mnie dotknelo tylko na stopach, rekach i kolanach. Jednak musze Wam powiedziec, ze ta choroba naprawde zalezy od nas samych. Trzeba opanowac stress i wtedy samoistnie nastepuje poprawa. Przynajmniej tak jest w moim przypadku. Ale bodziszka zaczne stosowacsmiling smiley
Pozdrawiam i zycze wytrwalosci wszystkimsmiling smiley

P.S.1 Jedyne co stosuje od niedawno to dziurawiec. Przed kazdym wyjsciem na slonce smaruje biale plamy ekstraktem z tego ziola. I jeszcze dodam, ze duzo sie opalam. Wlasnie wrocilam znad morza i na plazy wcale sie nie przejmowalam bielactwemsmiling smiley Bardziej sie przejmuje moja mama...I z ta alabastrowa karnacja u arystokratow to macie jak najbardziej racjesmiling smiley

P.S.2 Czy ktos z Was słyszał o kamieniu egipskim do maskowania bielactwa??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zioła Babći na łuszczycę i bielactwo
Wysłane przez: magda (---.chello.pl)
Data: 04 sie 2006 - 11:12:29

Inez - bielactwo jest dziedziczne - a ryzyko ze przekazesz te chorobe dalej i sie ujawni, to 13-18%.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zioła Babći na łuszczycę i bielactwo
Wysłane przez: INEZ (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 06 sie 2006 - 12:50:48

Magda dzięki za odp.
Wcale mnie to nie pociesza, ale mam nadzieje że niedługo wynajdą na bielactwo super-lekarstwo smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zioła Babći na łuszczycę i bielactwo
Wysłane przez: teresa (---.tp.unicity.pl)
Data: 14 sie 2006 - 20:20:44

Mój 16-letni syn też ma bielactwo o podłożu genetycznym. Słyszałam o ziołach babći, ale nie mam szerszych informacji. Czy mogłabym je otrzymać jeśli już jakieś zdobyłaś? Proszę o odpowiedź pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zioła Babći na łuszczycę i bielactwo
Wysłane przez: teresa (---.tp.unicity.pl)
Data: 14 sie 2006 - 20:45:56

Mój syn stosuje maśc Vitix ale bez rezultatów. Już czwarte opakowanie zużył a nowe plamy pojawiają się. Interesuje mnie kuracja ziołami Babći. Wiesz coś o nich? prosze o informacje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zioła Babći na łuszczycę i bielactwo
Wysłane przez: teresa (---.tp.unicity.pl)
Data: 14 sie 2006 - 20:59:17

I jak z tą kuracją ziłami Babći? mój syn ma bielactwo i właśnie czekam na informacje o tych ziołach. Czy stosujesz je wewnętrznie czy zewnętrznie? Czy nie mają skutków ubocznych? Są efekty? Proszę odpisz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zioła Babći na łuszczycę i bielactwo
Wysłane przez: teresa (---.tp.unicity.pl)
Data: 14 sie 2006 - 21:16:20

Proszę podaj informację czy zioła babći pomogły na bielactwo? czy znasz inne sposoby medycyny naturalnej? jesli tak - prosze podziel się z nami. pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zioła Babći na łuszczycę i bielactwo
Wysłane przez: piotr (82.160.254.---)
Data: 14 sie 2006 - 21:34:56

ja stosowalem kiedys ziola babci bez efektow zewnetrznie i wewnetrznie 2 lata jedyny efekt to lekkie zarozowienie plam i nic wiecej ale to nie znaczy ze komus innemu nie pomoze ja zawsze staram sie probowac czegos nowego i szukam dalej i nie podaje sie to wazne

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zioła Babći na łuszczycę i bielactwo
Wysłane przez: piotr (82.160.254.---)
Data: 14 sie 2006 - 21:56:51

podziekowania dla jomy ktora jako jedyna odpisala na moja prozbe na temat teori powstawania choroby jestem zaskoczony myslalem ze bedziemy wymieniac spostrzezenia a nie czekac na cud no coz idziemy na latwizne jeszcze raz dzieki joma pozdrawiam wszystkich

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zioła Babći na łuszczycę i bielactwo
Wysłane przez: Monika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 sie 2006 - 01:27:49

Witam.Mam 21 lat i niestety cierpie na łuszczyce.Zrogowaciałe plamki pokrywają całą skórę.Jakie zioła stosować na to schorzenie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zioła Babći na łuszczycę i bielactwo
Wysłane przez: Krzysztof (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 sie 2006 - 13:44:41

Do Teresy.
Ja stosowałem zioła Babći i powiem szczerze, że bez rezultatów.Gdybym stosował je dłużej to kto wie może spowodowałyby repigmentacje.
Obecnie stosuję maść Protopic 0,1 % i jest ona jak dla mnie najbardziej skuteczna, bo widzę, że białe plamy nie powiększają się.Niestety koszt tubki 30g. kosztuje około 200PLN.Jest jeszcze jedna maść o podobnym działaniu o nazwie Elidel i kosztuje znacznie mniej.Jeśli Twój syn nie ma zbyt dużo i dużych odbarwień to warto ją spróbować.
Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zioła Babći na łuszczycę i bielactwo
Wysłane przez: teresa (---.tp.unicity.pl)
Data: 15 sie 2006 - 20:36:32

Dzięki Krzysztof za odpowiedź. Ja dostałam zioła Babći od pewnego Hindusa, który przywiózł te zioła z Indii.
Polecił mi stosować je w następujący sposób: proszek zmieszać z jogurtem, posmarowac plamę, wystawić ją na 15min. na słońce. Odrobinkę proszku zmieszać z masłem i zjeść codziennie. Na plamie mają pojawić się pęcherze, potem ranka, strupek a po nim - skórka już pigmentująca. Nie wiem co o tym myśleć. Boję się żeby to nie uszkodziło ścian żołądka.
Protopic przepisał dermatolog ale jeszcze go nie stosowaliśmy. Szukamy możliwości kupienia go w Niemcvzech, gdyż tam ponoć taniej na receptę niemiecką.
Czekam na dalsze informacje
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zioła Babći na łuszczycę i bielactwo
Wysłane przez: Krzysztof (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 sie 2006 - 00:00:29

Jeśli chodzi o picie lub zjadanie ziół babići to chyba nie będzie żadnych skutków ubocznych, natomiast wystawianie odbarwionych i posmarowanych miejsc na słonko może spowodować poparzenia.Poprostu trzeba eksperymentować i zacząć od jakiegoś krótkiego czasu.Może być tak jak jest wymienione wyżej czyli około 15 min.Plamki powinny się lekko zaróżowić.Jeśli tak nie będzie poprostu trzeba zwiększyć czas przebywania na słonku.Tylko z tym trzeba uważać, bo można się nieźle poparzyć.
Protopic w Niemczech kosztuje tyle samo co u nas.Mam kuzynkę w Berlinie i ona dowiadywała się o cenę tej maści, bo ja też chciałem ją stamtąd sprowadzić, ale jak się dowiedziałem, że kosztuje tyle samo zakupiłem ją w Polsce.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zioła Babći na łuszczycę i bielactwo
Wysłane przez: joma (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 sie 2006 - 10:26:08

moje spostrzeżenia:
zioła Babći stosowałam tylko wraz z kremem BIO-MEL firmy Bilenda, przez 2 tygodnie.
Po tym czasie wychodzil mi pigment w plamach
nie stosowałam tych ziół doustnie, bo ich nie miałam
plam mam duzo, smarowanie zajęłoby mi godzine jednorazowo, więc troche sie zniecheciłam, chociaz tego kremu mam jeszcze sporo tubek (waznośc do czerwca tego roku) - leżą sad smiley

pisałm o tym wczesniej, ze podczas leczenoa łuszczycy metosa samoleczenia BSM, zeszly mi niespodziewanie plamy bielacze z twarzy, więc przypuszczam, ze ta metoda tez leczy bielactwo

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zioła Babći na łuszczycę i bielactwo
Wysłane przez: Krzysztof (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 sie 2006 - 12:49:36

Kiedyś chciałem zakupić ten krem, ale już go nie dostałem w żadnej aptece.Zakupiłem zioła i miksturę zrobiłem sobie sam na bazie oleju sezamowego.Zniechęciłem się szybko smarowaniem plam i tak do dziś owa mikstura stoi w szafie.Może kiedyś znów spróbuje, bo stosowałem zbyt krótko.
Też zamierzałem stosować metodę BSM, ale najgorsze jest to, że trzeba odstawić wszystkie używki typu kawa i papierosy.Jak tu się od tego odzwyczaić?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zioła Babći na łuszczycę i bielactwo
Wysłane przez: joma (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 sie 2006 - 12:59:03

sama mam teraz problem z tymi sprawami (kawa, herbata, czas itp.)
ale najgorsze to się zmobilizować
załuję, że tego BSM nie pociągnęłam do końca, moze plam bym juz teraz nie miałasad smiley
pozostaje wziąć się w garść i solidnie przyłozyć do tego BSM
a jak efekty sie pojawia, to i motywacja wzośnie smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zio?a Bab?i na ?uszczyc? i bielactwo
Wysłane przez: janusz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 sie 2006 - 17:19:30

Cze?c joma.Mam na imi? Janusz.Mam 41 lat.Na bielactwo choruj? od 15 roku ?ycia.Wszystkich Was tutaj doskonale rozumiem jak si? z tym ?yje.Jak cz?owiek si? czuje i ci lekarze "defekt kosmetyczny" ...to tak jak ?adny samoch?d tylko nieco poobijany.Ten przynajmniej mo?na pomalowac ...Nas nie.Mam nadziej? ,?e w ko?cu co? znajd? na to .Niestety z moich obserwacji jest nas coraz wi?cej.Tylko na mojej ulicy znam oko?o 7 os?b.Stosowa?em bardzo wiele ?rodk?w przez te lata.Odwiedzi?em bardzo wielu lekarzy.Wyda?em na to strasznie du?o kasy ...najgorsze z tego wszyskiego jest to ,?e nic zero.Chocia? jaka? ma?a plamka w miejscu jakiej? plamy.To mog?oby dac si?? do walki z t? chorob?.Przez ostatnie pi?c lat da?em sobie z tym spok?j.Rezygnacja.Zacz??em znowu czytac fora.Widz? ,?e s? osoby ,kt?re si? nie poddaj?...i to jest wspania?e ...mo?e komu? si? uda.Czyta?em o tej ma?ci 'Protopic" ...nagietku...zielu babci...wzi??em si? ostro do smarowania...robi? pr?by ...ka?d? plam? smaruj? czym innym ...je?eli b?d? jakie? efekty b?d? pisa?.Kupi?em tak?e ksi??k? ...mam w zwi?zku z tym pytanie.Je?eli stosuj? te ma?ci zewn?trznie ...mog? stosowac t? metod? BSM. Ty masz ju? jakie? do?wiadczenie .Prosz? napisz.Jak d?ugo stosowa?a? t? metod? na Twoj? ?uszczyc?.Jak cz?sto w ci?gu dnia....,kt?re pozycje mo?na stosowac na bielactwo.Wszystkim ?ycz? szybkiej repigmentacji i powrotu do dobrego samopoczucia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zioła Babći na łuszczycę i bielactwo
Wysłane przez: piotr (82.160.254.---)
Data: 17 sie 2006 - 22:25:05

witam mam pytanko czy ktos probowal akupunktury na bielactwo pytam dlatego ze bedac ostatnio na badaniach okresowych z pracy pani doktor zadala mi takie pytanie podobno u jej znajomego zatrzymalo to postep choroby na poczatek dobre i to co wy na to pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zioła Babći na łuszczycę i bielactwo
Wysłane przez: joma (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 sie 2006 - 07:37:59

janusz, witaj w klubie smiling smiley
Twoja historia to jakby i moja (podobne cyfry)

co do BSM

stosowałam BSM na łuszczycę i nie zwracałam w tym czasie uwagi na plamy bielacze, poniewaz obserwowałam tylko znikające krosty łuszczycowe
to w tym czasie było dla mnie ważniejsze
Ale po czasie, jak łuszczyca juz mi całkowicie zanikła, patrząc pewnego pieknego dnia w lustro, zauważyłam że nie mam bilelactwa na twarzy i szyi(w innych miejscach miałam)
moje zdziwienie sięgnęło Zenitu
leczyłam sie 2,5 miesiąca i właściwie miałam troche juz tego dosyć
przerwałam leczenie, chociaz miałam chwile zawahania - bo wiedziałam, że bielactwo może wrócić, jezeli nie doleczę go do końca - o łuszczycę byłam spokojna, bo zniknęła
ale w tym akurat czasie wystarczylo mi dio szczęścia, że moge wreszcie pokazać twarz bez plam i po prostu głupio zrobiłam, że zaprzestałam sie dalej leczyć przy pomocy BSM
plamy powróciły równiez niespodziwewnie jak zniknęły - kilka miesięcy później
łuszcyca nie smiling smiley

pozycie, które stosowałam
3 x dziennie (rano, po południu, wieczorem)
za kazdym razem 2 pozycje po 20 minut, czyli najpierw poz. V, zaraz potem II - poz. II musi byc na końcu! - jednorazowo 40 minut
do wszystkich wymagań z książki sie zastosowywałam
spałam podczas leczenia sama
żadnych używek, leków, mikstur, ziółek i maści - nie wolno, zero!
tylko BSM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...678910111213141516-->
Bieżąca strona: 11 z 16



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.