Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
zawijanie sie w folie
Wysłane przez: monika (---.dip.t-dialin.net)
Data: 01 sty 2008 - 23:51:15

Dowiedzialam sie ze na posmarowana cialo mascia jaka kolwiek dana osoba uzywa OWIN SIE W FOLIA NA NOC!!!POMAGA-SPRUBUJCIE!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zawijanie sie w folie
Wysłane przez: tom (---.promax.media.pl)
Data: 01 sty 2008 - 23:59:46

Jestes niemadra i ludzia takie farmazony wciskasz co ty wogole gadasz. Wiadomo ze sie niczym nie owija jak juz to gaza oddychajaca a nie folia przez ktora skora nie moze oddychac. Zastanow sie nad soba.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zawijanie sie w folie
Wysłane przez: Lolek (---.chello.pl)
Data: 02 sty 2008 - 00:21:28

Ja się owinąłem folią w roku 1978, ale jutro się rozwijam, bo to chyba mi nie pomogło.
Ale wiadomo, każdemu pomaga co innego, więc napewno warto spróbować...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zawijanie sie w folie
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 sty 2008 - 09:18:34

Nie wiem, dlaczego tak reagujecie,przecież takie metody proponują również lekarze dermatolodzy.Latem aby pozbyć się łuszczycy z ciała stosuję maść clobederm (steryd)i przykładam na to folię ,po dwóch ,trzech dniach praktycznie nic nie widać .Wiem ,że po sterydzie wszystko wróci z powrotem ale na jakiś czas ,np.tydzień mam to z głowy.Ten sposób zaproponowała mi starsza babka dermatolog,dodam ,że bez folii nie działało tak dobrze.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zawijanie sie w folie
Wysłane przez: tom (---.promax.media.pl)
Data: 02 sty 2008 - 10:57:04

nawet na ulotce masz napisane ze na starydy nie wolno w zadnym wypadku stosowa okladow na ta masc co dopiero na kilka dni i folie ...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zawijanie sie w folie
Wysłane przez: fate (---.116.203.2.kutno203.tnp.pl)
Data: 02 sty 2008 - 12:30:40

Moja Pani Dermatolog też mi kazała zawijać w folię na LORINDEN A. Potem smarowałem PROTOPICIEM bez foli. Efektu brak...... Nie chodzę już do Dermatologów...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zawijanie sie w folie
Wysłane przez: monika (---.dip.t-dialin.net)
Data: 02 sty 2008 - 12:37:22

owijanie ciala folia stosuja na kazdym senatorimu w niemczech-najpierw solanka kapielowa a puzniej smarowanie mascia i folia!TAK ONI ROBIA I POMAGA!MOZE NIE KAZDEMU TO POMAGA-ALE SPRUBOWAC MOZNA:plamki robia sie plaskie i bladsze:taka jest reakcja u mnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zawijanie sie w folie
Wysłane przez: monika (---.dip.t-dialin.net)
Data: 02 sty 2008 - 14:08:52

TOM-JA nikomu nie chce zaszkodzic tylko pomuc a ty nie ublizaj ludziom!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zawijanie sie w folie
Wysłane przez: wiki (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 sty 2008 - 15:45:41

To, o czym piszecie (zawijanie w folię) to tzw. opatrunki okluzyjne. Bardzo wspomagają wchłanianie wszystkich maści, w związku z czym działają one szybciej i efektywniej. UWAGA! W/w opatrunki stosuje się zawsze w porozumieniu z lekarzem!!! Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zawijanie sie w folie
Wysłane przez: Pluum (---.tp.unicity.pl)
Data: 02 sty 2008 - 16:22:20

Zaliczyłam juz kilka pobytow w roznych szpitalach. Praktycznie w kazdym stosuje sie okluzje (okłady z folii). Działa to na tej zasadzie, ze masc jest lepiej wchłaniana. Jezeli masc sterydowa jest szkodliwa to pod takim opatrunkiem działa podwojnie mocno. Dlatego tak ładnie schodzi. A potem rownie szybko i ładnie wychodzi smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zawijanie sie w folie
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 sty 2008 - 12:51:32

Słuchajcie,wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem.Ja stosowałam sterydy z folią tylko latem i co jakiś czas .Wiem, że po tym łuszczyca wróci, ale obojętnie co stosujecie i tak wraca ,a dodam że na mnie nic innego tak dobrze nie działa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zawijanie sie w folie
Wysłane przez: anonimowy (---.sad.warszawa.supermedia.pl)
Data: 03 sty 2008 - 17:10:07

Ja uzywam foli tylko w lecie.Tygodniowa kuracja foliowa i miesiac spokoju.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zawijanie sie w folie
Wysłane przez: Art (---.devs.futuro.pl)
Data: 04 sty 2008 - 18:10:21

Witam
Na łuszczycę choruję 10 lat. Jeśli o mnie chodzi to na mnie skutecznie działa wywar ziołowy kupiony u Ojców Bonifratrów. Do tego Srebro koloidalne i Antynerwinum. Problem w tym, że zioła trzeba pić przed każdym posiłkiem a to nie lada wyzwanie gdy się jest w pracy. Po 2 tygodniach zaognienia znikają tylko z moją konsekwencją coś nie tak. Najgorzej jest po alkoholu, no może nie po jednym drinku ale po większym spożyciu. Wtedy mam wysyp. Ale ta kuracja, o której piszę jest naprawdę skuteczna.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zawijanie sie w folie
Wysłane przez: monika (---.dip.t-dialin.net)
Data: 04 sty 2008 - 23:06:44

Ja tez pilam mieszanke z ziolawa z 11-stu, ziol.Ta kuracja trwala 2mie.a ja po miesiacu juz nie umialam tego wachac i pic bo bylam czym predzej na toalecie!ALE ZALUJE ZE JA PRZERWALAM BO MOZE POWINNAM PIC DO KONCA TO BY POMOGLA-A TAK DALEJ TO SWINSTWO MAM!I GDYBUJE!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zawijanie sie w folie
Wysłane przez: Piotrek (---.rzeszow.mm.pl)
Data: 05 sty 2008 - 16:23:19

siema owijanie folia pomaga fakt faktem że stosowalem pod to LORINDEN A to niby steryd ale wynioslem tą kuracje ze szpitala i(mi) pomaga naprawde kto chce niech prubuje pozdrawiamsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zawijanie sie w folie
Wysłane przez: smuteczek24 (---.autocom.pl)
Data: 09 sty 2008 - 14:10:48

ha ha ha super RAda!!!!!

Ja w taki sposub popalilam skore!!!!!!! dloni nog, tragedia to bylasad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zawijanie sie w folie
Wysłane przez: Domaaa (88.220.124.---)
Data: 09 sty 2008 - 17:38:39

Owijanie folia powduje szybkie pozbycie sie łuski...wiem bo byłam owinjana jak lezałam w szpitaluwinking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zawijanie sie w folie
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 sty 2008 - 19:51:09

Zależy też,jakie maści stosuje się pod folię.Ja za radą lekarza stosowałam clobederm i nic mi nie było.Nie polecam natomiast foli np.na cignolinę, bo może poparzyć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zawijanie sie w folie
Wysłane przez: Michelle (---.ba.ipv6.supernova.orange.pl)
Data: 10 lis 2018 - 12:09:40

Ja się podzielę moim doświadczeniem z folią. Wydałam majątek na magiczne maści itp. Od 10 lat mam swój sposób i działa. Raz w tygodniu smaruję całe ciało dobrym balsamem nawilżającym...a na plamki łuszczycowe dodatkową warstwę tego samego bądź olej kokosowy albo inny kosmetyk tłusty. Folię zaczęłam stosować sama bo zawsze mnie to drażniło, że pewnie trochę tego się wchłonie a reszta w ubrania. Więc zaczęłam stosować folię. Nie owijam bardzo ciasno. Zaczynam pod pachami i do pośladków tylko, gdyż plamki występują tylko na plecach i między piersiami. I muszę powiedzieć, że działa rewelacyjnie. Czasem przez cały tydzień plamki są ledwo widoczne. Czasem nawet przez dwa tygodnie nic nie widać. A czasem wiadomo jak się choruje to są bardziej zaczerwienione. Czasem zamiast kremu stosuje jakiś steryd głównie Dermovate - jak chce np. w lato żeby efekt był szybszy i żeby np. popływać bez stresu. Wtedy też na tydzień jest spokój. Ale wiadomo jak jest ze sterydami - trzeba uważać. Jak miałam plamki na łokciach to praktycznie przez 3 albo 4 dni steryd na zmianę z kremami i folia. Odpukać do dzisiaj nie wróciły. Żadnych negatywnych skutków używania folii nie zauważyłam - skóra jest miękka i gładka. AAAA ja nie używam tej cienkiej folii spożywczej tylko trochę grubszej. Też leżeć w tej folii i w kocach byłoby mi ciężko bo dosyć aktywna z natury jestem. Także folia na ciało. Potem obcisły stanik sportowy. I u góry się trzyma. Wysokie obcisłe babcine majtki i na dole się trzyma - potem normalne ubranie i staram się tak kilka godzi w tym pseudokostiumie pochodzić. Mi pomaga.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zawijanie sie w folie
Wysłane przez: magdula3006 (---.4.62.55.edial.pl)
Data: 11 wrz 2019 - 12:56:47

Mnie też pomaga folia!!!!!!!!!
Stosowałam wiele różnych,rozmaitych maści, a że denerwowało mnie to że wszystko wycierało się w prześcieradło to zawinęłam stopy (mam łuszczycę krostkową stóp i dłoni)folią spożywczą. Najpierw dużo tłustego kremu, balsamu cokolwiek co nie ma sterydów. Robię skarpetę z foli i śpię. Rano ściągam nie myje stóp, chodzę w gumowych klapkach bo wszystko jest ufajdane i tłuste. Zakładam skarpetki i buty. Nogi są nawilżone i miękkie. Polecam dużo słońca w lecie i vitaminę d3
Ze sterydów wychodziłam tak:
1. co 2 dzień przez tydzień
2. co 3 dzień przez tydzień
3. co 4 dzień przez tydzień i tak doszłam do 1 raz dziennie w niedziele na przykład. Teraz aktualnie nie stosuje w ogóle.
Życzę zdrowia

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.