Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: Jacek (---.isw.intel.com)
Data: 04 sie 2005 - 16:34:50

Na wstępie chcialbym sie serdecznie przywitac Mam 25 lat i jesli chodzi o problemy zwiazane z łuszczycą to wydaje mi się że właśnie mnie dopadła ... Czytałem troche Waszych postów z tego forum jak również z forum www.xyz.webd.pl i po głębszej analizie doszedłem do wniosku że na 99% należe do Waszej ekipy . Co prawda nie byłem z tym jeszcze u lekarza ale niestety trzeba będzie sie wybrac ... Po czym poznaje że to łuszczyca? Od około roku zauważyłem powstające na ciele plamki, które są czasem różowe, zaczerwienione, brązowe a jak je przetre ręką to skóra schodzi tak jak po opaleniźnie ale nie w całych płatach tylko w drobniuteńkich kawałeczkach (sypie sie jak łupież na reklamach w tv ). Plamki zaczely sie pojawiac na plecach (łopatki), ramionach, i z upływem czasu zaczeły sie przemieszczać w dół, okolice pępka. Zauważyłem pewną rzecz miejsce występowaniach plamek, jesli chodzi o prawą i lewa strone ciała jest dziwnie symetryczna ... np. nagle pojawila sie plamka na rece, w miejscu mięśnia (tego którycm wszyscy zawsze sie chwala) i co lepsze w tym samym momencie pojawila sie na drugiej rece w tym samym miejscu. Najwiekszym faktem ktory mnie utwierdza w przekonaniu ze to ta choroba jest to ze moja babcia chorowala na łuszczyce, pamietam jak za malolata chodzilem w odwiedziny po szpitalach wiec tak czy siak bylem przygotowany ze i u mnie moze to nastapic, tylko pytanie jakie mi sie nasowa to czy objawy ktore opisalem potwierdzaja to? Czy jest ktos moze z Gdanska kto moglby polecic mi lekarza? Z gory dziekuje za wszelkie informacje i goraco pozdrawiam wszystkich!!! Jacek

Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: Daryś (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 sie 2005 - 16:51:15

ja ekspertem nie jestem,ale pewnie to łuszczyca:/ echh:/
naszczęście da sie z tym żyćgrinning smileygrinning smileygrinning smiley
ale z Gdańska nie jestem więc nie pomogę Ci...
papa

Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: ~'SLO (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 sie 2005 - 13:21:40

Ja nie jestem z Gda?ska ale moge Ci powiedzie? ze masz ogromne szcze?cie ze tam mieszkasz...jak b?dzie cieplo to out na pla?e i s?o?ce i k?p sie i opalaj, podobna to bardzo pomaga, klimat morski bardzo dobzre pomaga, tak szlyszalam wiec sprobuj, ja jestem z Wroc?awia i mam problemy z wyjazdem.Pozdrawiam i zycze powrotu do zdrowia!

Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: Angela (---.elsat.net.pl)
Data: 13 pa� 2005 - 11:13:21

Ja nie mam luszczycy ale moja koleżanka ma i chcialam sie dowiedzieć jak się ją leczy bo ma ją ,mozna powiedziec bardzo zaawansowana,i jest jej ciezko bo wszyscy sie z niej smieja

Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: Mat (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 pa� 2005 - 16:05:58

jak to śmieją? O.o nie rozumiem ...

Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: Magda (---.mlyniec.gda.pl)
Data: 13 pa� 2005 - 21:18:20

hej Ja jestem z Gdanska ale lekarza dobrego nie znam, jednak chetnie pogawedze w tej kwesti z kims kto tu mieszka...gg 6478087

Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: Ola (---.pool.mediaWays.net)
Data: 19 pa� 2005 - 10:54:12

hej

nie wiem gdyie jest w gdansku dobry dermatolog
ale wiem ze w sopocie na ulicy Armii Krajowej jest centrum dermatologiczno alergologiczne i tam mozna zasiegnac porady.
to centrum znajduje sie w budynku PZU nie pamietam tylko pod jakim numerem 116 albo 117. to jest prywatna przychodnia ale ma umowe z NFZ

pozdrawiam

Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: daniel (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 22 pa� 2005 - 13:37:18

Angela ja choruje 7 lat i poczatki byly ciezkie.Duzo tego mialem zawsze tak jest na poczatku choroby pozniej z biegiem czasu coraz mniej tego wystepuje.Ja stosuje masc robione : ichtylowa, salicylowa i masc z witamina a +uodparniam organizm tranem (bio marin a tanszy iskal) wziolem tez biostymine (uodparnia gorne drogi oddechowe polecam). Pomogolo mi wyleczylem w ten sposob ognisk luszczycowe ktore mialem 1,5 rokui nie ustempowaly i leczylem to sterydami .Nie stosowac sterydow sa do dupy pomagaj na krotko i luszczyca wraca silniejsza na te leki.Dobre tez jest solarium i slonce ale mamy jesien(lipa).A ludzie ktorzy sie z tego smiej sa hujowi. U mnie tez sa tacy ja ich po prostu w dupie mam .Mam przyjaciol kolegow kolezanki wiedza o mojej chorobie i mi pomagaja a reszta ktora sie smieje jest gowno warta.Pozdrow odemnie tych idiotw krotko fack.pozdrawiam twoja kolezanke ziomek w plamki.

Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: daniel (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 22 pa� 2005 - 14:00:02

Do Angeli kolezanka niech sprobuje uodparniac gorne drogi oddechowe ,ja tak robie i pomaga .Plukam gardlo szalwiom ostatnio zazylem biostmine i jest duza poprawa .Mam kilka malych plamek i w oczach znikaja.Chodzi oto zeby gardlo bylo w zajebistym porzadku.
Pozdrawiam biedronka

Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: daniel (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 22 pa� 2005 - 14:16:31

nie masc salicylowa tylko cygnolina0,1 jest tez silniejsza ja uzywa 0.1 sory

Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: gosia (---.acn.waw.pl)
Data: 24 pa� 2005 - 22:17:40

daniel - a gdzie dostałeś cygnolinę?
w wawie nie ma

Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: daniel (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 25 pa� 2005 - 13:22:24

To jest masc robiona.Pozniej podam ci sklad tych masci ktorych uzywam.

Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: daniel (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 28 pa� 2005 - 10:33:19

masc cygnolinowa- Cygnolina 0,1 Ac salicyli ci 2,0 Vaselini albi ad 100,0
masc ichtylowa- Ac salicyli5,0 Jchtyeli 3,0 Vaselini albi ad 100,0
masc z witamina A- Vit A 5,0 Poraefnii(parafina) Vaselini albi ad 100,0

Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: gosia (---.acn.waw.pl)
Data: 29 pa� 2005 - 23:26:29

Daniel dzięki

Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: Lolek (---.chello.pl)
Data: 30 pa� 2005 - 02:30:18

A tak przy okazji, gdzie można dostać cygnolinę w mojej wiosce. We wszystkich aptekach słyszę, że hurtownie nie mają i niewiadomo kiedy mieć będą. A jestem z Warszawy.

Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: daniel (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 31 pa� 2005 - 10:39:42

Lolek to jest masc robiona

Re: Przywitanko smiling smiley I szybkie Pytanko smiling smiley
Wysłane przez: daniel (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 31 pa� 2005 - 11:26:04

Gosia
Ja uzywam tych masci tak: masc ichtylowa na 6 godzin (mozna krocej) pozniej na ta masc nakladam cygnoline na 1.5 godziny a potem kompe sie a na noc masc z witamina a.Moga wystapic zaczerwienienia tam gdzie ich uzywasz ale one szybko ustepuja .U mnie masc ichtylowa zaczerwieniala skore wtedy odstawialem ichtyl i uzywalem cygnoline.Moze byc na odwrot ze cygnolina drazni bo te masci dzialaja tak: ichtyl zluszcza cygnolina wypala ogniska luszczycowe a masc z wit a regeneruje skore i ja natluszcza.
Napisz mi o efektach leczenia.
Pozdrawiam