Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
swędzi sad smiley co zrobić??
Wysłane przez: kasia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 sie 2005 - 21:54:57

mój chłopak ma przerwe w stosowaniu leków, używał płynu na sterydach który pomógł na jakiś czas, teraz gdy nie stosuje narazie nic łuska wróciła a do tego potwornie go swędzi i non stop się drapie, żal mi go a chciałabym mu pomóc. Ma łuszczycę na głowie ale zauważyłam że wychodzi mu też przy nosie i na czolesad smiley(( czy jest jakiś sposób "domowy" żeby chociaż trochę załagodzić swędzenie?? Bardzo proszę o rady, za wszystkie z góry wielkie dzięki!!!! pozdrawiam - Kaśka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: swędzi sad smiley co zrobić??
Wysłane przez: Natalia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 22 sie 2005 - 09:06:18

napisz cos wiecej resiku o czyms tam oki??kasia napisał(a):

> mój chłopak ma przerwe w stosowaniu leków, używał płynu na
> sterydach który pomógł na jakiś czas, teraz gdy nie stosuje
> narazie nic łuska wróciła a do tego potwornie go swędzi i non
> stop się drapie, żal mi go a chciałabym mu pomóc. Ma łuszczycę
> na głowie ale zauważyłam że wychodzi mu też przy nosie i na
> czolesad smiley(( czy jest jakiś sposób "domowy" żeby chociaż trochę
> załagodzić swędzenie?? Bardzo proszę o rady, za wszystkie z
> góry wielkie dzięki!!!! pozdrawiam - Kaśka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: sw?dzi sad smiley co zrobi???
Wysłane przez: 'jo (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 sie 2005 - 09:39:46

Ja Mam podobnie jak Twoj chlopak. Na glowie, ko?o nosa i troche wychodzi juz na czo?o. Staram sie przynajmniej to na twarzy jak najcze?ciej nawil?ac.Niestety mam ogromny problem z ?uszczyc? na g?owie...ja sie musze powstrzymywa?.Mam d?ugie w?osy, ciemne i jak sie drapie to robi sie na g?owie cos takiego a la ?upiez...Najgorzej jest jak mnie w miejscu publicznym zacznie sw?dzie? i nie b?dzie jak sie nawet troche podrapa? no bo to g?upio wygl?da...moge poleci? elocom na g?owe. U mnie ?adnie schodzi. Ale tak to opr?cz nawil?ania to ju? nie znam. Pozdrawiam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: swędzi sad smiley co zrobić??
Wysłane przez: kasia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 sie 2005 - 22:15:13

o super dziękismiling smiley właśnie od dzisiaj zaczyna to stosować, wczoraj lekarz mu to zapisał i dodatkowo jakąś oliwkę, powiedz mi czy to steryd?? pozdrawiamsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: swędzi sad smiley co zrobić??
Wysłane przez: Mat (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 sie 2005 - 22:48:31

też stosowałem elocom ... długi czas... dopiero później sie dowiedziałem ze to steryd. na początku pomagało... później mniej a teraz raczej wcale.. już go odstawiełm.
pzdr winking smiley zdrówka życze smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: swędzi sad smiley co zrobić??
Wysłane przez: lilka (---.chello.pl)
Data: 23 sie 2005 - 22:50:43

ELOCOM JEST STERYDEM.JA KIEDYS STOSOWALAM DERMOVATE LOTION,BYL SKUTECZNY ALE TO TEZ MOCNY STERYD.SPROBUJ KUPIC W APTECE NODE K EMULSION I TAKI SAM SZAMPON.KOSZT EMULSJI OK40ZL ZA100ML.TO NIE ZAWIERA STERYDOW.I STOSUJE SIE NA POCZATKU 2XW TYGODNIU A POTEM 2X W MIES.MA DZIALANIE ZLUSZCZAJACE LAGODZACE I USUWA LUSKI I SWIAD.JEST DO GLOWY I CIALA TEZ.NA RAZIE PA

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: swędzi sad smiley co zrobić??
Wysłane przez: Lulu (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 24 sie 2005 - 05:03:25

Elocom stosowałam, ale to bardzo mocny steryd i potem jak mnie wysypało po odstawnieniu jakieś 3 miesiące potem to już nic nie chciało pomóc. Na głowe obecnie stosuję "Pomadę Księdza Grzoegorza" dostępną w sklepie z kosmetykami naturalnymi i ziołowymi. 0 sterydów, stosować można również na twarz ( na moim czole w każdym bądź razie pomogło). Cena 10- 15 zł. Tam pisze że się zakłada na 5minut na twarz i głowe i zmywa, ale ja zawsze po tym mam okropnie tłuste włosy i stosuje potem jeszcze szapon.
Pozdrawiam Serdecznie.
Ze sterydami trzeba uwarznie i z rozawagą.
Sterydy stosuje tylko na powieki jak mi coś wyskoczy.


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: swędzi sad smiley co zrobić??
Wysłane przez: goga (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 sie 2005 - 08:23:17

A czy probowaliscie z nizoralem? Bardzo dobrze pomaga rowniez na calym ciele. Trzeba sie nim namydlic i pozostawic na pewien czas, a potem wziac prysznic.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: swędzi sad smiley co zrobić??
Wysłane przez: Ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 sie 2005 - 09:25:04

Lulu,
Uwazaj ze sterydami przy oczach. Sa dla nich baaaaardzo niebezpieczne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: sw?dzi sad smiley co zrobi???
Wysłane przez: 'jo (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 sie 2005 - 09:51:32

ej niegadajcie elocom to steryd fakt, ale nie jest mocnym sterydem.
Mi pomaga po dw?ch u?yciach i mam spokoj na kilka miesi?cy. Za kazdym razem mi pomaga.
Co do szampon?w przeciw?upie?owych.W moim przypadku sprawiaj?, ze sie tak ,,nie sypie" ale ?uszczyca na g?owie caly czas jest. Lepiej kupi? leczniczy szampon i nim my? g?owe.Ja u?ywam np POLYTARU.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: sw?dzi sad smiley co zrobi???
Wysłane przez: 'jo (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 sie 2005 - 09:55:21

i wole sie jednak my? jakim? nawil?aj?cym ?elem pod prysznic, a potem jeszcze nawil?a? sk?re czy co?, ni? bawi? sie w nizoral czy co? podobnego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: swędzi sad smiley co zrobić??
Wysłane przez: Mat (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 sie 2005 - 14:48:17

na mnie elocom już wcale nie działa...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: swędzi sad smiley co zrobić??
Wysłane przez: marian (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 wrz 2005 - 23:04:43

cześć!
NIE WOLNO DRAPAĆ ANI W ZADEN INNY SPOSÓB PODRAŻNIAC SKÓRY!!!!!
Im więcej drapiecie, tym bardziej sie zaognia i bardziej swędzi. Bardziej swędzi, więc drapiecie i bardziej sie zaognia. I TAK W KÓŁKO!!!!!
Na swędzenie polecam odzywki z czarnej rzepy. najmocniejsza do kupienia - to tylko w aptece - Serbodin czy jakos tak. Niestety pachnie jak szpital czy coś. Ale są też ładnie pachnące np. Ziaja, Malwa lub Joanna. Tyle, ze słabsze.
Na łuszczyce polecam naswietlanie UVB - lampy znajdziecie w internecie. Promieniowanie zmienia DNA skóry i daje podobno najwieksze szanse na zaleczenie.
Jak chcecie wiecej poczytać to polecam forum: łuszczyca głowy i znajdzie wpisy od mariana.
Duzo zdrówka!
Marian

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: swędzi sad smiley co zrobić??
Wysłane przez: Ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 wrz 2005 - 23:48:32

Mnie często swędzi w nocy. Budzę się w trakcie drapania nog, chyba z powodu bólu, który sobie zadaję. I kiedyś niedawno po obudzeniu sie sięgnęłam po balsam oliwkowy Ziaji i sobie posmarowałam dosc obficie nogę. Poczułam ulge i zasnęłam. Już parokrotnie tak robiłam stosując też inne balsamy. Zawsze doraźnie pomogło. Sprobujcie, proste, a może pomoże.
Pozdrawiam wszystkich.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: swędzi sad smiley co zrobić??
Wysłane przez: Mat (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 wrz 2005 - 15:39:28

mnie tez najwięcej w nocy... często w krwi sie budze...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: swędzi sad smiley co zrobić??
Wysłane przez: Dorotka (---.chello.pl)
Data: 06 wrz 2005 - 17:58:41

Francowate paskudztwo sad smiley

Ja mam to samo, budze sie w nocy podczas drapania
a czasami nie budze sie ale jak rano wstaje
to pod paznokciami mam krew i naskorek sad smiley

Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: swędzi sad smiley co zrobić??
Wysłane przez: tomek (---.centrum.punkt.pl)
Data: 06 wrz 2005 - 18:55:09

Ja używam leków na alergię, które pomagają na świąd np. Zyrtec, Alertec i Aleric. Biorę je na noc. dermatolog zapisuje mi silniejsze środki np. Clemastinum, Hydroxyzinum syrop oraz Diphergan 10 mg. To takie trochę psychotropy, więc biorę tylko na noc.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.