opalanie a łuszczyca
Wysłane przez: gośka (---.aster.pl)
Data: 22 sie 2005 - 20:13:41

Wszyscy zachęcacie do opalania i dlatego ja też spróbowałam. Niestety mam czerwone suche plamy na całych nogach.
Pomóżcie - co mam z tym robić.

Re: opalanie a ?uszczyca
Wysłane przez: 'jo (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 sie 2005 - 14:28:55

a te plamy to zwyk?e plamy czy ?.?
Jak ?. to nawil?aj to a potem smaruj czym? na ?. heh same ,,?" i je?eli po opalaniu zrobi?o Ci sie tego wi?cej to chyba znak ?e niestety s?o?ce Ci nie s?u?y. Na 10 pacjent?w o?miu pomaga opalanie. Chyba jeste? w tej dw?jce...
Chyba ze, bo jest te? druga opcja, opala?as sie zbyt intensywnie... A TAK NIE WOLNO! trzeba sie opala? tak ,,delikatnie" ?eby sk?ry niepodra?ni?...pozdro!

Re: opalanie a łuszczyca
Wysłane przez: gośka (---.acn.waw.pl)
Data: 23 sie 2005 - 22:43:09

dzięki jo

Dermatolodzy stwierdzili, że to Ł., smarowałam się i opalałam w miarę delikatnie.
Na plecach zrobiły mi się białe plamy i one znikają, tylko te nogi są straszne. Czy dalej mam się smarować czymś na Ł po natłuszczaniu?
pozdro!

Re: opalanie a łuszczyca
Wysłane przez: Lulu (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 24 sie 2005 - 04:55:18

Witaj Gosiu!
Ja prefwruje opalanie od 2-tygodni (solarium), stwierdziłam że i tego musze spróbować. U mnie na brzuchu znikło wszytko w tępie bardzo szybkim (oczywiście po natłuszczeniu po fakcie), na tomias gorzej z pleckami sad smiley. Także robią mi się czerwone, okropnie swędzące plamy, bardzo zaczerwienione i na nie zaczełam stosować maść siarkową, naturalną, bez żadnych sterydów! Przepisaną przez dermatolog, wykonują ją w aptece na zamówienie (5-10zł). U mnie efekt po drugim opalaniu i >po< sotosowaniu. Nie wiem jak u Ciebie, u mnie podziałało. Jeszcze nie znikło całkowicie, ale tak nie sfędzi i nie jest takie suche.

Re: opalanie a łuszczyca
Wysłane przez: agniecha (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 pa� 2005 - 23:02:50

mam tak paskudną odmiane łuszczycy że nic na nią nie działa może ktoś mida jakąś rade jak z nią walczyć

Re: opalanie a łuszczyca
Wysłane przez: aga (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 pa� 2005 - 23:24:31

cześć może mi ktoś poradzi jak pozbyc się p. Łuszczycy nie mam już na nią sposobu

Re: opalanie a łuszczyca
Wysłane przez: J. (195.136.49.---)
Data: 19 pa� 2005 - 07:07:22

Ja pozbyłam się łuszczycy na ciele poprzez mieszankę : solarium i maść Curatoderm. Kosztuje ona 67-78 zł i jest na receptę,jednak z powodu wysokiej ceny sprzedają ją bez recepty smiling smiley spróbujcie, na prawdę warto! Pozdrawiam smiling smiley

Re: opalanie a łuszczyca
Wysłane przez: krystyna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 pa� 2005 - 13:18:33

Czytam z zainteresowaniem o tym Curatodermie, ale szukając obszerniejszych informacji znalazłam niepokojące ostrzeżenie:

"Nie stosować poniżej 21. rż."

A moja córka ma dopiero 18 lat !

Ciekawe skąd się wziął i dlaczego taki akurat wiek...

No i znowu nie wiem, co zrobić...

A wszystko, co o nim znalazłam wygląda tak:

Działanie: Syntetyczny analog kalcytriolu, który powstaje w wyniku metabolizmu wit. D3. Zmiana w położeniu grupy hydroksylowej z C-25 na C-24 powoduje wzrost działania leczniczego, z jednoczesnym zmniejszeniem stopnia wchłaniania do krwiobiegu i wpływu na gospodarkę wapniowo-fosforanową. Stosowany miejscowo reguluje podziały i różnicowanie się keratynocytów, pomaga przywrócić prawidłowe rogowacenie, zmniejsza odczyny zapalne i immunologiczne odpowiedzialne za zmiany łuszczycowe.

Wskazania: Łuszczyca plackowata, bez względu na lokalizację zmian skórnych.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na lek, łuszczyca wysiewna i krostkowa. Niewydolność wątroby i nerek, ciężka niewydolność serca, nadczynność przytarczyc oraz inne choroby przebiegające z hipokalcemią lub hipokalciurią. Nie stosować poniżej 21. rż.

Działanie niepożądane: Najczęściej występują świąd, rumień lub pieczenie (ok. 7% chorych). W większości przypadków są one przejściowe i nie występuje konieczność przerwania leczenia. Zbyt duże dawki leku mogą powodować hiperkalcemię, w takim przypadku preparat należy odstawić do momentu osiągnięcia prawidłowego stężenia wapnia w surowicy.

Ciąża i laktacja: Kategoria C. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie: Raz na dobę, wieczorem przed snem. Maść nakłada się cienką warstwą na ogniska łuszczycowe, które nie przekraczają 10% powierzchni ciała (powierzchnia ramienia), nie nakładać więcej niż 5 g/d. Czas leczenia nie dłuższy niż 8 tyg. Nie stosować z preparatami zawierającymi kwas salicylowy, w środowisku kwaśnym takalcytol ulega rozkładowi.

Uwagi: Naświetlanie promieniami UV (naturalne lub sztuczne) unieczynnia takalcytol. W przypadku leczenia skojarzonego naświetlania należy stosować przed użyciem preparatu (naświetlania rano, maść nakładać przed snem). Jednoczesne podawanie preparatów wapnia lub wit. D może spowodować hiperkalcemię i zaburzenia w wydalaniu wapnia i fosforanów z moczem, zaleca się okresową ich kontrolę w dobowej zbiórce moczu.

Re: opalanie a łuszczyca
Wysłane przez: J. (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 19 pa� 2005 - 21:37:33

Od ok. 10 roku życia używam Curatoderm, który zalecił mi już wtedy dermatolog,nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych... ale oczywiście każdy organizm jest inny...ale ja bym spróbowała smiling smiley