Re: Łuszczyca na twarzy
Wysłane przez: drac (---.cable-modem.tkk.net.pl)
Data: 17 maj 2011 - 13:48:27

Mirek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Czy może ktoś wie, jak najlepiej leczyć
> łuszczycę na twarzy, ja używam maść
> dermowate, ale chyba przesadzam, tyle że to w
> zasadzie jedyna maść, która mi pomaga. Inne
> jakieś salicyle mi nie pomagają.

Mi krem nivea pomaga nie tylko na twarz. Używam exorexu (żadnych sterydów) a później kremu nivea (po półgodzinie jak balsam dobrze się wchłonie) Po 3 tygodniach zauważam zmiany na lepsze smiling smiley))) Nie tak jak w przypadku sterydów znika momentalnie tylko tak, jakby się goiło! łuska przestała narastać i powolutku od obrzeży skóra staje się NORMALNA!! Tylko pamiętajcie, że Exorex wymaga cierpliwości i systematyczności. Do tego jem tabletki z olejem wisiołka i ostropest na oczyszczenie wątroby. JEST DOBRZE grinning smiley

Re: Łuszczyca na twarzy
Wysłane przez: Kasia (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 maj 2011 - 20:26:21

Czytam Wasze komentarze i się zastanawiam, czy jest różnica w leczeniu zmian z łuską jak i bez łuski.
Mam na twarzy suche plamy. Nigdy żadnej łuski. Lekarka przepisała mi advantan. Plamy tylko wyjaśniały, ale po odstawieniu z powrotem zabarwiały się. Teraz mam locoid i jest to samo. Nivea, maść rumiankowa, cynkowa, krem z wit.A nie działają. Te plamy to suche i lekko twardsze miejsca. Jakbym nie wiedziała, że to ł. to myślałabym że to efekt zbyt małego natłuszczania skóry, bo mam suchą cerę, czasem trochę piecze albo ściąga od suchości. Czytam o lampach, ale boję się że u mnie by jeszcze bardziej wysuszyły skórę.
Lekarka ma to w d..e, co najwyżej powie że widocznie nic się z tym zrobić nie da.
Dodatkowo mam te plamy jeszcze w okolicach oczu. Mam przepisany cortineff, ale też bez efektu. Czy ktoś sobie z tym poradził?

Re: Łuszczyca na twarzy
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 17 maj 2011 - 21:44:19

przerabiałam leczenie twarzy tymi maściami co wymieniasz i u mnie działały do tego maseczka z glinki kambryjskiej i mam spokój z twarzą

Re: Łuszczyca na twarzy
Wysłane przez: Kasia (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 maj 2011 - 23:38:27

Tak, pamiętam N że o tym pisałaś. Ale z tego co też pamiętam miałaś łuskę, a ja jej nie mam.
U mnie NIE DZIAŁA. A ponieważ niewiele znalazłam na forach w tym temacie, to zadaję pytanie. Może ktoś tez miał taki problem i podzieli się tym, jak sobie poradził.

Re: Łuszczyca na twarzy
Wysłane przez: Ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 maj 2012 - 10:54:54

rafal Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> ja na twarzy poradzilem sobie mascia FLUCINAR
> ..wiec i TOBIE moze pomoze..powodzenia


ALE FLUCINAR TO BARDZO MOCNY STERYD

Re: Łuszczyca na twarzy
Wysłane przez: n (188.95.29.---)
Data: 09 maj 2012 - 11:15:46

Ale z tego co też pamiętam miałaś łuskę, a ja jej nie mam.

Raczej suchą łuszczącą się skórę niż łuskę,to taka skóra spalona gorączką jaką wtedy miałam na twarzy paliło niemiłosiernie po wyjściu na dwór.
Robiłam okłady z ziół (kora dębu,ziele skrzypu,dziurawiec,jałowiec) do tego rumiankowa a na to cynkowa dwa razy w tygodniu maseczkę z glinki kambryjskiej do cery trądzikowej.
Lekarz nie wiedziała jak mi pomóc bo nic nie działało co dała.
Na brwiach i w okolice oczu pomaga większa dawka wit B2
Piszesz Kasia że u ciebie nie działa a jak to stosowałaś????????????????????


FLUCINAR po tym i wielu innych sterydach nie mogłam dojść z twarzą do ładu.

Re: Łuszczyca na twarzy
Wysłane przez: daga (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 maj 2012 - 08:19:40

tez mam łuszczaca sie skore na twarzy i na szyi,ja pomagam sobie przez masaze twarzy u kosmetyczki,masuje mi raz w tygodniu twarz szyje i dekold przez 40 min ,do masazu uzywa bardzo tłustych kremow,oliwek nadajacych sie do masazu i powiem szczeze ze efekty sa super,na noc nakładam na twarz czysty kolagen zeby skora sie zregenerowała jak narazie jest dobrze.smiling smiley

Re: Łuszczyca na twarzy
Wysłane przez: mayna (---.sm-rozstaje.pl)
Data: 16 maj 2012 - 15:15:37

Czytam niektóre posty i włosy staja mi dęba.Ludzie niektórzy prosicie się sami o następne choroby.NIE WOLNO STOSOWAĆ STERYDÓW NA TWARZ bo grozi to zapaleniem które jeszcze trudniej wyleczyć.Onośnie sterydów typu flucinar czy lorinden stosować tylko w/g wskazań lekarza ale nie na twarz bo można nabawić sie różnych chorób typu nadciśnienie tętnicze , półpasiec i wiele innych .Lepiej znosić uwagi od nieznajomch odnośnie łuszczycy niż przeżywać te wszystkie w/w choroby a wiem to z własnego doświadczenia.Wiem że młodzi sa niecierpliwi i oczekują natychmiastowego uleczenia ale niestety nie ma lekarstwa na nasz a chorobę . Trzeba szukać .Mnie osobiście pomagają zioła oraz minerały z morza martwego a na twarz w szczególnych przypadkach od czasu do czasu stosuje protopic

Re: Łuszczyca na twarzy
Wysłane przez: eksa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 sty 2013 - 19:31:29

A jakie zioła i jakie kosmetyki z minerałami z morza martwego Ci pomagają?

Re: Łuszczyca na twarzy
Wysłane przez: N (188.95.29.---)
Data: 07 sty 2013 - 20:19:37

tu masz cały temat krok po kroku opisany co ja stosowałam
http://forum.luszczyce.pl/zycie-z-luszczyca/jesien-natura-szykuje-sie-do-snu-a-luszczyca-sie-budzi-t460.html

Re: Łuszczyca na twarzy
Wysłane przez: krystian (---.play-internet.pl)
Data: 27 gru 2019 - 23:54:18

Mirek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Czy może ktoś wie, jak najlepiej leczyć
> łuszczycę na twarzy, ja używam maść
> dermowate, ale chyba przesadzam, tyle że to w
> zasadzie jedyna maść, która mi pomaga. Inne
> jakieś salicyle mi nie pomagają.