Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: Liineczek (93.91.221.---)
Data: 10 lut 2009 - 19:27:13

jeśli ma się łuszczycę jakich zawodów nie mozna wykonywać w zyciu? czy są jakieś zakazy?

Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: myszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 lut 2009 - 21:16:17

Hmmm, jak szlam na studia, to musialam miec wypelniony taki świstek od lekarza i tam byla ł. m.in. jako choroba,ktora w pewnym sensie dyskwalifikuje, moja lekarka wie,ze jestem chora ale tylko sie zasmiala, bo chyba pani nauczycielka(ktora mam nadzieje zostane ;p) nie obniza poziomu nauczania przez kilka kropeczek!!!! a o innych zawodach nie slyszalam ;] moja kolezanka jest modelka z ł i jakos to spryciara tuszuje ;]

Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: paulinka (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 10 lut 2009 - 21:47:18

JA chciala bym byc Piosenkarka i Aktorka i ModelkA ale jak Mam byc jak Mam na nogach i rekach to i na glowie;(

Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: Liineczek (93.91.221.---)
Data: 10 lut 2009 - 21:56:52

no ja bym chciała zostać policjanta ale właśnie nie wiem czy można,Paulinko a co do piosenkarstaw jesli masz znajomych co grają to może uda wam się stworzyć zespół np.ludowy i jakies disco polo to tez frajda, ja bardzo by,m chciała załozyc taki zespół ale nie mam grajków...ale powodzenia może znajdziesz cos związane z aktorstwem i śpiewem

Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: xyz (---.bsb.vectranet.pl)
Data: 11 lut 2009 - 01:25:23

co wy ludzie gadacie?możecie być tym kim chcecie,wystarczy chcieć i wierzyć w to.

LiNEczek możesz być policjantem,czy żołnierzem...nic cię nie dyskfalifukuje!!To tylko łuszczyca ,a nie urwana noga.ale musisz zapamietać ze jak boli to znaczy że żyjesz!Pozdrawiam

Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: anka (194.181.130.---)
Data: 12 lut 2009 - 15:47:09

ciekawe czy cię przyjmią do pracy w kuchni lub piekarni czy sklepie przykrość cię może spotkac co niemiara

Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: myszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 lut 2009 - 00:12:43

Zgodze sie z Toba Anka! Paradoksalnie zyjemy w spoleczenstwie,gdzie wszyscy mowia o tolerancji czy akceptacji, szkoda tylko,ze nie rozumieja tak naprawde znaczenia tych slow (moze ł nie jest tak trendy jak bycie gejem...nie mam nic oczywiscie do homoseksualistow ale zwracam uwage na pewne mechanizmy spoleczne). Pozatym mysle,ze zyjemy w swiecie,gdzie wyglad zaczyna byc stawiany na 1szym miejscu a jak wiadomo, ł niekiedy jest bardzo widoczna i to komplikuje sprawe, no bo jak pokazac dzieciom pania nauczyciel,ktora ma na szyi łuskę....a wlasnie moze,gdyby przestano traktowac nasza chorobe jak 'trąd' (serio slyszalam i takie opinie!) i ludzie nia nie dotknieci dowiedzieli sie o niej czegos wiecej, nie bylibysmy traktowani jak gorsi... takie moje zdanie, chociaz osobiscie, bede powtarzac za moim przyjacielem,ktory tez jest obdarzony kropeczkami, jestesmy wyjatkowi i nie kazdy moze miec swoj wlasny pancerztongue sticking out smileytongue sticking out smiley

Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: tomar (---.wil.waw.pl)
Data: 13 lut 2009 - 10:59:43

Witam.
Ja chciałem zostać żołnierzem zawodowym,niestety łuszczyca nie pozwoliła mi
przejść komisji lekarskiej.Może jak bym ją odpowiednio zaleczył to może by się udało.W policji i straży pożarnej pewnie też by się nie udało.

Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: olla (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 lut 2009 - 18:43:14

no ale dziewczyna chora na łuszczyce modelką raczej by zostać nie mogła....

Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: anka (194.181.130.---)
Data: 14 lut 2009 - 13:13:40

pracujesz w biurze niech zobaczą koleżanki co ci wychodzi na czoło albo jakie masz łokcie ...itd. brzydząsie ciebie nie poczęstujesz ich niczym pucują wszystko po tobie jak po trądzie

Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: kasia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 lut 2009 - 19:53:43

Jestem nauczycielem i chociaż czasem jest ciężko,bo wyłazi za uszami lub na rękach generalnie sobie radzę.Pracuję7lat i raz tylko miałam prawdziwy problem -upały w maju.Poza tym nie jestem odosobniona - dwie Uczennice też chorują i trochę Nam pomaga świadomość,że One widzą,że nawet z łuszczycą można robić, to co się lubi.

Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: anka (194.181.130.---)
Data: 18 lut 2009 - 14:07:42

co taka cisza podzielcie sie z nami jak jesteście postrzegani przez swoich pracodawców lub może ktoś zatrudnia łuszczyka

Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: myszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 lut 2009 - 18:48:26

Hmmmm coprawda jeszcze nie pracuje ale doswiadczylam ostatnio dosc niemilej sytuacji na studiach. Mianowicie moja ł juz powoli znika a to za sprawa solary,wiec jak wiadomo zostaja biale kropeczki(dosc sporo na buzi),ktore schodza dopiero po jakims czasie. Ale niektorzy wydedukowali bardzo pomyslowo,ze nieumiejetnie uzywam samoopalacza i stad, tu cytuje, te wstretne biale plamy... Bardziej to smieszne niz przykre wlasciwie ale jestem zdziwiona,ze ludzie, ktorzy maja juz ponad 20 lat potrafia zachowywac sie jak dzieci z gimnazjum...

Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: maria (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 22 wrz 2014 - 20:36:41

mozna pracowac w kuchni z łuzczyca i jako kelnerka

Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: Helena (---.146.rev.vline.pl)
Data: 22 wrz 2014 - 21:55:02

Dobry wieczór.
Pod względem bezpieczeństwa dla innych osób z otoczenia, z łuszczycą można wykonywać każdy zawód, każdą pracę, i nie może być żadnych zakazów (ponieważ łuszczyca nie jest chorobą zakaźną ani nie jest infekcją - nie można nikogo zarazić). Ze względów, o których piszecie powyżej, oraz dla własnego spokoju i komfortu psychicznego, z niektórych zawodów lepiej świadomie zrezygnować. Jest też wiele zawodów, które są przeciw-wskazaniem - bo generowałyby jeszcze większą łuszczycę i utrudniały leczenie.
Dla osób, dla których choroba jest prawdziwym życiowym problemem pocieszeniem jest fakt, że łuszczycę można trwale i całkowicie wyleczyć. (Co nie znaczy, że można wykonywać każdy zawód).
Pozdrawiam
Helena

Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: N (185.48.176.---)
Data: 23 wrz 2014 - 07:07:39

maria Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> mozna pracowac w kuchni z łuzczyca i jako
> kelnerka

nie wyobrażam sobie takiej pracy z łuszczycą na dłoniach kiedy skóra pęka i boli nawet przy dotyku