Czy to jest łuszczyca?
Wysłane przez: asqrear (---.chello.pl)
Data: 13 lut 2009 - 13:28:14

Witam wszystkich. Mam ot taki problem, mianowicie: kilka dni temu rozdrapałem coś na plecach teraz mam zaczerwienioną plamkę i łuszczy mi się na niej skóra, to jeszcze nic, gdyż od tego czasu, takich plamek wyskoczyło mi około 5 (na plecach, pod pachami) z czego 2 swędzą. Mam 22 lata czy to może oznaczać że właśnie dostaję 1 wysypu łuszczycy? nikt z mojej rodziny na to nie chorował. hmm czy może się okazać że to coś innego, np jakaś alergia?

Re: Czy to jest łuszczyca?
Wysłane przez: wojtek (---.nsa.gov.pl)
Data: 13 lut 2009 - 14:23:09

Trudno powiedziec, czy to jest luszczyca. To jest choroba nieprzewidywalna w tym sensie, ze jej objawy nie są u wszystkich jednakowe. Oczywiscie sa miejsca charakterystyczne dla wykwitow skornych przy luszczycy: lokcie, kolana, skora owlosiona glowy, ale ja pamietam, ze pierwsza plamke dostalem przed laty na brzuchu. Jedna uwaga: nie wolno ci tego drapac i zdrapywac. Nikt nie jest tu w stanie postawic diagnozy, bo po pierwsze nie jestesmy lekarzami,a po drugie nie widzimy jak to wyglada. Idz do lekarza dermatologa, nie czekaj, nie zwlekaj, bo nie ma na co.
To moga byc rozne rzeczy. Ale gdyby okazalo sie, ze jest to nawet łuszczyca, to pamietaj ze to nie jest wyrok smierci. Choc to schorzenie uciazliwe, bardzo krepujace, to mozna nad nim panowac.
Idz koniecznie do dermatologa.

Re: Czy to jest łuszczyca?
Wysłane przez: asqrear (---.chello.pl)
Data: 13 lut 2009 - 14:39:44

dzięki za radę, poczekam jednak z tym deramtologiem, jak się okaże, że mi jeszcze kilka wyskoczy to wtedy się wybiorę.

ps. czy nieleczona łuszczyca ma jakieś poważniejsze konsekwencje, poza oczywiście wizualnymi?

Re: Czy to jest łuszczyca?
Wysłane przez: andy (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 lut 2009 - 17:55:32

konsekwencje? hmmm...psychiczne napewno

Re: Czy to jest łuszczyca?
Wysłane przez: asqrear (---.chello.pl)
Data: 14 lut 2009 - 18:23:26

a jak szybko następuje "wysyp"? liczy się go w godzinach? dniach? tygodniach? ja tak z kilka dni mam już te plamki i chyba się więcej nie pojawiło, ew. 1 albo 2. Jakie jest tempo "wysypu"?

Re: Czy to jest łuszczyca?
Wysłane przez: andy (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 lut 2009 - 10:36:03

trudno powiedzieć jakie jest tempo. jest to zupełnie indywidualna sprawa

Re: Czy to jest łuszczyca?
Wysłane przez: asqrear (---.chello.pl)
Data: 15 lut 2009 - 12:05:26

hej a czy pierwszemu wysypowi łuszczycy towarzyszą takie objawy jak zawroty glowy, osłabienie i ponadnaturalne wypadanie włosów?

Re: Czy to jest łuszczyca?
Wysłane przez: andy (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 lut 2009 - 15:07:32

nie