czy ktos z was bierze sterydy..
Wysłane przez: iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 wrz 2005 - 22:42:24

czy ktos z was bierze sterydy ... ja mam elocom na glowe jeszce w miare pomaga ale slabsze leki czyli te polskie odpowiedniki nie daja rady Czy wiecie jak i czym mozna to zaastapic od elocomu dostalam juz tradziku sterydowego Wiec jak to sie mowi jak nie urok to sr..... na cale szczescie nie mam tak bardzo mocnej luszczycy i po kilku zabiegach naswietlan naprawde mam spokoj tylko ta glowa...

Re: czy ktos z was bierze sterydy..
Wysłane przez: Mat (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 wrz 2005 - 22:59:02

miałem elocom maść i płyn (na głowe) stosowałem długo... za długo... teraz stosuje od 3 dni DCT... zmiany które nie były smarowane elocom`em zeszły praktycznie bez śladu... ale tam gdzie był stosowany elocom mam narazie nieładne blizny...

Re: czy ktos z was bierze sterydy..
Wysłane przez: oliczka (---.autocom.pl)
Data: 02 wrz 2005 - 20:45:18

Iza a gdzie ci wyszedł trądzik posterydowy?

Re: czy ktos z was bierze sterydy..
Wysłane przez: marta (212.244.115.---)
Data: 03 wrz 2005 - 10:48:42

Witam wszystkich.
Mam pytanie do Izy, napisz coś wiecej o tym trądziku. Czym go leczysz?

Re: czy ktos z was bierze sterydy..
Wysłane przez: kwark (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 wrz 2005 - 11:59:51

stosuję sterydowe maści od 25 lat - lorinden T, A, flucinar - kiedyś
teraz dermovate, diprosalic - bardzo skuteczne, prawie nie mam zmian
nie zauważyłem żadnych niepożądanych efektów - stosuję jednak małe ilości - jedna tubka maści starcza mi zwykle na 2-3 miesiące. Smaruję czasem kilka dni pod rząd, czasem robię przerwy jak znika, ogólnie trzymam w ryzach chorobę
na głowie miałem kiedyś nawet cała głowę czerwoną i łuszczącą, ale kilka dni regularnego stosowania płynu dermovate likwiduje wszystko całkowicie
Aktualnie nie stosuję nic na skórę owłosioną głowy po 10 dniowym leczeniu i po tygodniu od odstawienia leku nic się nie pojawia. Wydaje mi się, że czasem trzeba stosować leki zewnętrzne trochę dłużej niż nam się wydaje - jeszcze kilka dni po zniknięciu zmian

rzecz oczywista- trzeba myć głowę codziennie i zmywać pot, łój i brud
u mnie zaostrzenia są ewidentnie po tym jak na przykład głowa spoci się po wysiłku fizycznym - to jakby uczulenie na własny pot - wtedy zmiany są bardziej czerwone
higiena - to rzecz, która nie podlega dyskusji, choć niektórzy nie myją głowy dłuższy czas co jest dla mnie nie pojęte
ponieważ częste mycie nadmiernie wysusza skórę należy stosować środki nawilżające, balsamy ( hipoalergiczne)

kiedyś stosowałem sterydy doustnie - efekt był mierny, ale zaostrzenie po odstawieniu ewidentne - dużo małych zmian. Doustnie stosowane sterydy powodują spustoszenie w organiźmie. Nie powinno się w ogóle ich tą drogą stosować. W innych chorobach to i owszem, ale u nas nie.

największym problemem wydaje się, że są zmiany na twarzy
u mnie czasem pojawiają się na czole, na granicy włosów, na policzkach
cygnolina nie jest dobra do leczenia twarzy - skóra jest zbyt wrażliwa - mogą powstać długo utrzymujące się szpetne zmiany uniemożliwijące wyjście z domu - raz tak miałem sad smiley

na twarz stosuję bardzo małe ilości Lorindenu - dosłownie malutką kropelkę wmasowuję w miejsca chore na noc- nie zdarza mie się przez to mieć jakiś niespodzianek rano, gdy idę do pracy

to są moje opinie i doświadczenia - nikt nie musi ich powielać jak ma inne sposoby
pozdrawiam

Re: czy ktos z was bierze sterydy..
Wysłane przez: iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 wrz 2005 - 19:04:46

tradzik pojawia mi sie nie na calej twarzy Jedynie w okolicach uszu i przy wlosach na "czubku" Sadze ze to efekt tego ze w tych okolicach akurat mam dosc duze skupiska luszczycy Elocom mam w plynie wiec moze dlatego zawsze sie cos rozmaze i efekt jest niezbyt mily Nie sa to duze pryszcze raczej kilka malutki kolo siebie Moj dermatolog przepisal mi robiony plyn ktory kosztuje niewiele bo 5 zl a jest naprawde skuteczny PODAM SKLAD OCZYWISCIE MOZE GO PRZEPISAC TYLKO LEKARZ moge przekrecic litery ale dobry dermatolog bedzie wiedzial (mam nadzieje) dertomycylin 5,0 Ac.Salicylici Resorcini...1,0 Aether sult (sulf?) 100 i cos 70%....ciezko mi odczytac co to jest poniewaz spisuje to z tw. kwitka ktory wydala mi apteka Jest to dosc popularny plyn wiem bo zna go wielu lekarzy ....Moga byc problemy z dostaniem leku poniewaz niektore apteki nie chca go wyrabiac tlumaczac sie brakiem eteru (ponoc duzo roboty traca eter a niewiele zarabiaja) jezeli ktos jest z czewy to apteka kolo orbisu (IIaleja) napewno go zrobi Mnie lek pomogl od czasu do czasu stosuje elocom bo rowniez mi pomaga a czasem musze sie szybko pozbyc luszcycy wiec odrazu tez smaruje twarz plynem na tradzik i mam spokoj

Re: czy ktos z was bierze sterydy..
Wysłane przez: tomek (---.centrum.punkt.pl)
Data: 09 wrz 2005 - 21:16:54

Na wysyp krost trądzikowych po sterydach pmaga żel i krem Metronidazol. Lek tani, skuteczny ale na recptę. Kosztuje ok. 4 zł.
Z takich bez recepty dobry jest krem Acnofan (ok. 7 zł) na bazie olejku z drzewa herbacianego.

Re: czy ktos z was bierze sterydy..
Wysłane przez: lukasz (80.51.194.---)
Data: 12 wrz 2005 - 11:30:59

wszyscy bierzemy sterydy niestety

Re: czy ktos z was bierze sterydy..
Wysłane przez: Renata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 wrz 2005 - 19:53:52

O noni jest dużo materiału w Internecie. Sa noni pasteryzowane - te maja znacznie mniej biologicznie czynnych składników i sa noni najwyższej jakości - liofilizowane, produkowane w najnowocześniejszej technologii a zachowaniem wszystkich składników biologicznie czynnych - leczniczo-odżywczych owocu noni. To bardzo ważna różnica, bo pijąc sok noni jedni sa zachwyceni a drudzy piszą, że ni e pomogło. To zależy jaki sok pijesz i również jaka dawkę stosujesz. na temat liofilizacji więcej na www.zarzyccy.pl/liofilizacja.html , a na temat samego soku noni najwięcej napisane jest na najstarszym polskim serwisie istniejącym od początku 2003 roku - www.noni.com.pl
To produkt liofilizowany, a to również oznacza, że jego wchłanialności jest znacznie zwiększona przez tzw.. higroskopijność jaka wytwarza się podczas liofilizacji. Poczytaj sobie tu, a jak chcesz to również na www.faceci.com.pl/noni.html
Masz dośc duży wybór produktów z noni - soki, kapsułki, produkty pasteryzowane oraz liofilizowane. Za tym idzie równiez cena - buble kupisz tanio - to oczywiste.
produkty wysokiej jakości kosztuja, ale kto je stosueje ma z nich faktyczna korzyść.

Najlepszego wyboru musisz dokonac samodzielnie - najlepiej poczytaj troche na temat tych produktó i sam oceń kto ma rację i gdzie jest prawda?
czy pasteryzopwane soki sa lepsze od liofilizowanych czy tez to bzdura?
A ten z Lublina -polska podróbka pasteryzowana - to lepszy czy gorszy?
Jak myslisz?
=================

Na łuszczyce stosujemy cały zestaw naturlanych suplementów najlepszej jakości z certyfikatami GMP i FDA - zobacz więcej - www.noni.com.pl/suplementy.html .

W tzw. synergii składniki naturalne wzmacniają się jeszcze bardziej wzajemnie, zatem jest to bardzo korzystne, aby stosować wiele składników naturlanych ( to nie leki farmakologiczne), a nie tylko samo noni.

Więcej na temat łuszczycy - recepty: http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/recepty.html

Jak wazna jest prawidłowa mikroflora, której nawet noni nie zastapi piszemy na www.gronkowiec.pl/heczko_piotr.html oraz na www.noni.com.pl/acidophilus.html
Bakterie acidophilne nalezy dodac w oddzielnej suplementacji.
A błonnik w postaci NOPALIN, który jak miotełka oczyszcza jelito u wspomaga usuwanie resztek pokarmowych?
tego noni tez nie zastapi.
Zresztą poczytaj o detoksykacjia: www.gronkowiec.pl/detoksykacja.html

NONI jest bardzo dobre, ale nie zawiera wszystkich składników tego śwaita, niezbednych w łuszczycy.

Szczególnie ważna jest w łuszczycy OMEGA3 - zastępuje leki sterydowe, C PLUS bioflawonoidy oraz produkt sztandarowy - OCEAN21 !!!

Ocean21 to cenny produkt leczniczy stosowany w przypadku chorób skórnych. Opis znajdzeisz na www.algi.pl

Zawsze należy dbać o jelito i jego higienę. Jeśli masz problemy ze skórą, oznacza to, że Twoje jeslito jest chore - jest tam zła mikroflora i dużo gnijących i zalęgających resztek. Co na ten temat artykuły?

Poczytaj: http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/subskrypcja.html
Wpisz się również do subskrypcji na www.zarzyccy.pl/subskrypcja.html

Poanietaj tez o pomocnej tlenoterapii - www.faceci.com.pl/oxymax_tlen.html
oraz enzymoterapii -
www.faceci.com.pl/enzymoterapia.html

Również bardzo pomocny i leczniczy jest VITAMOIST - http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/subskrypcja_nr3.html

natomiast należy pamiętać, iz podstawa jest zawsze prawidlowe odzywianie, a zatem unikanie szkodliwych pokarmów + dieta zgodna z grupą krwi to jest to.
Wiecej: www.gronkowiec.pl/dieta.html

A sprawdziłeś. łaś czy masz drożdżaki - to podstawa rozowju infekcji w jelicie i całym organizmie - www.faceci.com.pl/grzybica.html

Życzę dużo cierpliwości oraz powodzenia w kuracji.

Pozdrawiam
R.Z.
www.zarzyccy.pl
www.zarzyccy.com.pl

Re: czy ktos z was bierze sterydy..
Wysłane przez: ??? (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 wrz 2005 - 11:21:00

co za noni co to jest Znowu jakis specyfik sprzedawany przez jakiegos handlarzyka