Poważne zmiany tylko na dłoniach co to może być????
Wysłane przez: lukk (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 16 kwi 2009 - 19:05:12

Witam
Od ok 5 lat mam zmiany na wew. stronie dłonii. Odwiedzając pierwszego dermatologa stwierdził że to łuszczyca ale nie potrafił mi pomóc i zostałem skierowany do alergologa ale on też mi nie pomógł. Dowiedziałem się o Klinice w Krakowie więc pojechałem. Miałem pobierany wycinek i wynik EGZEMA.Po paru wizytach u alergologa stwierdzono że to jednak łuszczyca i znowu dermatolog.
Opis zachowania choroby w moim przypadku:
Nieprzerwalnie od ok 5 lat jak wcześniej wspomniałem zgróbiała pękająda, czasami aż do krwi skóra od wewnętrznej strony dłoni i tylko dłoni na stopach i na całym ciele wporządku. Choroba nasila się szczególnie po jakichś pracach związanych z Sciskaniem, dźwiganiem itp gdy jest narażona na ucisk.


POMOCY!!!
Czekam na odp.

Re: Poważne zmiany tylko na dłoniach co to może być????
Wysłane przez: Wiki (---.docsis.tomkow.pl)
Data: 16 kwi 2009 - 19:47:33

Proponuję smarować maścią nagietkową, dobrze natłuszcza i likwiduje zmiany chorobowe. Twoje objawy nie muszą wcale wskazywać na łuszczycę.

Re: Poważne zmiany tylko na dłoniach co to może być????
Wysłane przez: lukk (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 16 kwi 2009 - 21:11:16

Dzięki Wiki na pewno spróbuje. a jeszcze jedno: mniej więcej po jakim czasie powinna pojawić się poprawa jeśli maść nagietkowa będzie w jakiś sopsób miała pomóc???

Re: Poważne zmiany tylko na dłoniach co to może być????
Wysłane przez: nova (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 23 mar 2010 - 11:07:58

a czy ma ktos zmiany na zewnetrznej stronie dloni wszedie czytam o wew a ja mam na zewnatrz i nic na to nie pomaga

Re: Poważne zmiany tylko na dłoniach co to może być????
Wysłane przez: luki (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 mar 2010 - 22:22:39

Spróbuj maści z mocznikiem najtańszy polski odpowiednik Hasceral
A na noc posmaruj i zastosuj opatrunek okluzyjny, albo najprościej rękawiczkę gumową jednorazową. Łuska szybciej schodzi i maść lepiej wchłania
Jak się nie mylę to też stosują tą maść na pękające stopy.

Re: Poważne zmiany tylko na dłoniach co to może być????
Wysłane przez: nova (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 24 mar 2010 - 09:21:41

Na mocznik i salicyl jestem uczulona okropne historie mam po tym na cygnoline tez