Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--123
Bieżąca strona: 3 z 3
Re: Naświetlanie - UVB 311
Wysłane przez: limonka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 cze 2011 - 22:24:14

juz półtora tyg jade po sobie tą lampką i stwierdzam JEST LEPIEJsmiling smileysmiling smiley kurcze bez zadnej chemii, tylko światelko i balsam, codziennie po 3 min x1. ale po lekturze forum zaczełam sie podsmarowywać daivonexem,( narazie tylko 2 dni tego eksperymentu)) tak ze 2godz przed s e a n s e m, i jeeest leeepiej. dzisiaj kupiłam sobie 2 bluzki z krótkim rękawem i nie będą leżakować w szafiesmiling smiley))

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naświetlanie - UVB 311
Wysłane przez: Karolina (---.docsis.tczew.net.pl)
Data: 06 lip 2011 - 21:16:02

a gdzie chodziłaś na to naświetlanie? jest gdzieś w tczewie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naświetlanie - UVB 311
Wysłane przez: MALUTKA (---.dynamic.chello.pl)
Data: 07 lip 2011 - 09:15:52

MI LAMPY UVB 311 BARDZO POMOGLY BYLAM CALA WYSYPANA PO 20 ZABIEGACH ANI SLADU...NO ALE NIESTETY NIE DLUGO CIESZYLAM SIE TYM SZCZESCIEM...PO 2 TYGODNIACH ZNOWU WYCHODZI MI TA LUSZCZYCA

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naświetlanie - UVB 311
Wysłane przez: tom (---.promax.media.pl)
Data: 10 lip 2011 - 09:27:35

Witam a te lampy sa w kazdym szpitalu czy raczej tylko w klinikach gdzie sa wieksze oddzialy dermatologiczne ? Czy sa one refundowane z NFZ

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naświetlanie - UVB 311
Wysłane przez: limonka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 lip 2011 - 22:32:13

hejka

przerwa w naświetlaniach bo byłam nad naszym Bałtykiem ok tyg i smażyłam się w nawet w pochmurne dni, i teraz jest tak ze jestem ładniusio brązowiutko opalona a te kwiatki moje zrobiły się białe, dosyć ciekawie to wygląda hehe

lepsze to niż twarde burakowate mendy

a co do lampy uvb to mam ją w domu ( wujek google + forum +lampka+oprawka) koszt ok 200 zł

pozdrawiam cieplutko

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naświetlanie - UVB 311
Wysłane przez: monika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 lut 2012 - 13:53:55

byłam dzis u dermatologa, pani doktor stwierdzila ze mma przewlekly lupież liszajowaty i zaleciła fototerapie uvb, 15 naswietlan po trzy razy w tygodniu. niestety problem moj polega na tym, ze jestem z okolic klodzka i nigdzie takich lamp nie moge znalezc. na jazde trzy razy w tygodniu do wroclawia nie moge sobie pozwolic ze wzgledow finansowych. czy ktos moze orientuje sie gdzie w Kotlinie Kłodzkiej lub okolicy istnieje mozliwosc zastosowania fototerapii uvb? moze jakis prywatny gabinet medycyny estetycznej lub cos takiego...ratunku

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naświetlanie - UVB 311
Wysłane przez: wysoka (---.play-internet.pl)
Data: 02 lut 2012 - 22:55:42

A dla mnie lampy okazały sie strata czasu. Chodziłam przez dwa miesiace codziennie na naswietlania i zniknęly mi takie sączące sie zmiany ale niestety na resztę nie za bardzo mi pomogły. Nie moge powiedzieć że nic ale nie pomogły na tyle żebym mogła się tym zachwycać. kolejna metoda nie dla mnie. niestety.a tak czule się pożegnałam z panią ł przed terapią. chyba zbyt czule.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naświetlanie - UVB 311
Wysłane przez: anulka13 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 pa� 2012 - 15:17:36

Ja na początku też chodziłam na naświetlania, ale teraz kupiłam sobie lampę ze specjalną świetlówką na allegro http://allegro.pl/oprawa-ze-swietlowka-9w-01-luszczyca-bielactwo-i2726759718.html i naświetlam się w domu. Jest to wielka oszczędność czasu, bo nie muszę nigdzie dojeżdżać na zabiegi.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naświetlanie - UVB 311
Wysłane przez: oka (---.ssp.dialog.net.pl)
Data: 31 pa� 2012 - 11:28:09

Dla zainteresowanych tematem polecam artykuł: http://luszczyca-blog.pl/fototerapia-w-leczeniu-luszczycy-promieniowanie-uvb/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naświetlanie - UVB 311
Wysłane przez: ilona (---.play-internet.pl)
Data: 20 sty 2013 - 21:31:33

Gorąca prośba o wypełnienie ankiety do pracy licencjackiejsmiling smiley http://moje-ankiety.pl/respond-37126.html z góry dziękujęsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naświetlanie - UVB 311
Wysłane przez: XXX (162.158.102.---)
Data: 21 mar 2017 - 14:27:31

Hej,
działanie lamp jest rewelacyjne. Mi pomogło na rok - zaznaczam, że przez okres zimowy nie dbałam o skórę (głównie nie stosowałam balsamów, a wiadomo, że w okresie tym skóra jest najbardziej podrażniona i sucha). Aby utrzymać efekty po naświetlaniu zadbałam o dietę - odstawiłam mięso czerwone (kotlety schabowe), wyłącznie mięso białe, DUŻO DUŻO DUŻO WODY pić! , ograniczyć tłuszcze zwierzęce, a za to jeść ryby. Pomogło. Gdybym była bardziej systematyczna to w tym roku prawdopodobnie nie musiałabym iść na lampy drugi raz. Wczoraj po roku poszłam drugi raz na serię naświetlań. U mnie już po pierwszym dniu widać efekt - kropki (bo tak je nazywam) są delikatne w dotyku, jednak o kolorze ognistym - znaczy, że działa i potrzebują nawilżenia. smiling smiley
Nie wiem jak u Was z cenami, ale ja płacę jednorazowo za wizytę u dermatologa 120 zł, a potem każde naświetlanie 20 zł . Jestem bardzo zadowolona, bo w końcu znalazłam coś, co mi pomaga, a jednocześnie nie trzeba dużego wysiłku by osiągnąć zamierzony efekt (mam wieloletnie doświadczenie w stosowaniu maści np. cygnoliny, która pomagała w niewielkim stopniu).

Osobiście - POLECAM NAŚWIETLANIE UVB!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naświetlanie - UVB 311
Wysłane przez: franek (162.158.102.---)
Data: 12 kwi 2017 - 14:18:01

Hej

Dzisiaj zaczynam terapię światłem UVB 311.
Solarium stojące 180cm na 7 świetlówek kupione na olx za 250zł,7 świetlówek philipsa TL100W/01 po 300zł za sztukę niestety..Kilka przeróbek tak aby chowało się za szafę kiedy nie jest potrzebne smiling smiley
Do tej pory uzywałem małej lampki na twarz która pomagała.
Wcześniej (2 lata temu) naświetlanie miałem podczas pobytu w szpitalu codziennie przez tydzień i później 3 razy w tygodniu przez kolejne 2 tygodnie dojeżdżając i stojąc w kolejkach ale wynik był rewelacyjny.
Cykl naświetlań opracowany przy pomocy znajomego dermatologa..

Zdjęcia całego solarium i namiary na sklep z świetlówkami mogę zainteresowanym podesłac na priv.

Pozdrawiam
z Wrocka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naświetlanie - UVB 311
Wysłane przez: Gaga (162.158.90.---)
Data: 18 kwi 2017 - 19:19:25

Witam.

Posiadam taka lampke w domu i stosuję ją obecnie na dlonie. Ktos mi powie ile minut stosowac? Kiedyś stosowalem na nogi i jechalem po 10-12 minut i zdarzylo mi sie troche skore przysmazyc winking smiley Obecnie mam od dluszego czasu problem z dlonmi. Na kostkach palcow wyskoczyly mi plamy i nie moge sie ich pozbyc. Stosowalem daivobet ale nic nie pomaga, a nawet pogarsza. Nie chcialbym w tym miejscu stosowac silnego sterydu gdyz jak to zwykle bywa wroci i bedzie gorzej.. Dloni nie bedzie latwo ukryc w lato. Ktos jakies rady?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naświetlanie - UVB 311
Wysłane przez: aniaqwe (---.dynamic-ww-05.vectranet.pl)
Data: 10 wrz 2017 - 11:14:19

Hej Franek,
Szukam rozsądnego cenowo sposobu, żeby złożyć takie solarium w domu.
Jak Twoje się sprawdziło?
Czy można się z Tobą skontaktować, żeby popytać o szczegóły?
Dzięki!
Ania

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123
Bieżąca strona: 3 z 3



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.