Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: kluzik (91.194.241.---)
Data: 28 maj 2009 - 16:17:53

Witam wszystkich serdecznie. Bardzo proszę o wskazanie adresu gdzie mogę jeszcze nabyć lek przeciwko łuszczycy - "DELATAR"



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-05-28 16:21 przez kluzik.

Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: czarna (79.97.144.---)
Data: 28 maj 2009 - 17:28:01

tez bym bardzo chciala to wiedziec..

Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: aaa (---.uni.lodz.pl)
Data: 28 maj 2009 - 17:59:31

delatar jest wycofany z sprzedaży i w aptece rczej go nie znajdziecie

Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: kacha1402 (---.digicom.net.pl)
Data: 28 maj 2009 - 20:58:42

witam...delataru juz nie masad smiley(( a to byl jedyny lek ktory pomagal...ale moja znajoma aptekarka powiedziala ze warto zapytac w jakiejs aptece bo moze sie gdzies zawieruszyl...ale ja pytalam nie nie ma ale odpowiednikiem jest exorex

Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: ewa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 maj 2009 - 13:42:31

kacha1402 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> witam...delataru juz nie masad smiley(( a to byl jedyny
> lek ktory pomagal...ale moja znajoma aptekarka
> powiedziala ze warto zapytac w jakiejs aptece bo
> moze sie gdzies zawieruszyl...ale ja pytalam nie
> nie ma ale odpowiednikiem jest exorex


A gdzie kupić exorex?

Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: Beti (---.tktelekom.pl)
Data: 29 maj 2009 - 14:51:42

jest również Cocois,to trochę silniejszy odpowiednik Delataru.Jest dostępny w aptekach bez recepty.Kosztuje między 30-45zł.Exorex jest drogim lekiem.

Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: kacha1402 (---.digicom.net.pl)
Data: 29 maj 2009 - 14:52:06

EXOREX... niestety nie mozna juz kupic na allegro ale wyszukalam i jest do kupna na ebay.pl to tez jest sklep internetowy i kosztuje cos ok 200zl ale jest bardzo dobry...niestety w Polse go nie mozna kupic tylko w Angli jesli macie tam kogos znajomego to moze wam zalatwic na recepte to bedzie kosztowal ok 50zl...

Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: kacha1402 (---.digicom.net.pl)
Data: 29 maj 2009 - 14:54:14

NO TAK ALE NIE KAZDEMU POMAGA cOCOIS.JA STOSOWALAM 2TYG I ZERO POPRAWY ON JEST NA SKORE GLOWY I MOZE TAM POMAGA LEPIEJ ..NIE WIEM...ALE MI DELATAR POMAGAL A COCOIS NIE CHCE

Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: Beti (---.tktelekom.pl)
Data: 29 maj 2009 - 16:29:10

może spróuj tak jak ja.Smaruję się maścią Cocois i wychodzę na słońce,używam jej do całego ciała.Zakładam krótkie spodenki i koszulkę i wychodzę na jakieś 30 minut na słońce.Wtedy mi pomaga.A co do Delataru to zgodnie z dyrektywami unijnymi jest wycofany ze sprzedaży.Kiedyś miałam kapiele borowinowe i potem smarowałam się maścią cocois też były efekty.Jeśli Ci to pomoże.Łykaj też 2 razy dziennie Capivit a+c,oraz omega 3.Życzę powodzenia.

Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: Asia 25 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 cze 2009 - 09:01:27

Beti a moglabyś napisac cos wiecej o tej masci Cocois tj.czy jest to steryd i jaka dokladnie jest to masc bo z tego co sie zorientowlam jest ich wiele rodzai ...hm no i cenka jesli mozna winking smileyczy po tym naswietlaniu sloneczkiem potem to zmywasz odrazu czy jak n i czym smarujesz potem ..buziaczki i z gory dziekuje

Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: Zygfryd (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 03 cze 2009 - 09:45:12

Skład:
100g preparatu zawiera:
Substancje czynne: 12g dziegci (smoła węglowa), 4g siarki strąconej i 2g kwasu salicylowego.

Działanie:
Redukujące (utleniając się zabiera tlen z tkanek i wydzielin tkankowych) złuszczające, przeciwzapalne, przeciwświądowe, przeciwwysiękowe, antyseptyczne (odkażające), przeciwropne. Inhibitor oddychania, mitozy i mejozy. Hamuje procesy życiowe w komórkach. Zapobiega rogowaceniu naskórka. Zmniejsza wydzielanie łoju. Rozmiękcza skórę. Poraża receptory nerwowe w skórze, tłumiąc objawy bólowe i swędzenia. Zwiększa wrażliwość na promieniowanie słoneczne i UV sztucznego pochodzenia.

Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: Zygfryd (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 03 cze 2009 - 09:47:02

i jeszcze
Wskazania:
Schorzenia skóry głowy: wypryski, przyłuszczyca grudkowa, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca, łupież.

Dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat nałożyć na chorobowo zmienioną skórę głowy i zmyć po godzinie ciepła wodą i szamponem. Powtarzać codziennie przez 3-7 dni, przy zmianach łagodnych raz na tydzień. U dzieci w wieku 6-12 lat stosować tylko pod kontrola lekarz, nie stosować u młodszych dzieci.

Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: Asia 25 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 cze 2009 - 11:06:25

Zygfryd rozumiem to jest opis cocois tak?winking smileystosowałeś to moze?

Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: Zygfryd (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 03 cze 2009 - 13:22:48

Tak to jest opis cocois z Apteki internetowej. Ja mam male doswiadczenie w leczeniu luszczycy bo przez 11 lat leczyli mnie na grzybice i inne schorzenia skorne :/. Takze nie, nie stosowalem tej masci. Ale po skladzie widac ze to ma za zadanie wypalac.

A tak swoja doga to moze banki by sobie postawic. Moze ktos probowal tongue sticking out smiley

Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: Beti (---.tktelekom.pl)
Data: 03 cze 2009 - 17:35:35

Asiu to nie jest steryd tylko maść na bazie dziegciu.Cocois jest odpowiednikiem Delataru,tyle,że trochę więcej zawiera smoły węglowej.Piszą żeby posmarować się na 1 godzinę i zmyć.....no cóż ja smaruję się na 2-5 godzin.Wychodzę na słonko.Po tym czasie zmywam i nawilżam skórę balsamem,ale tu sama musisz zorientować jaki ci będzie najbardziej pasował,byle do suchej skóry.Można smarować i 2 razy dziennie.Oczywiście głowę też można tym smarować.Myślę,że samej maści nie musisz się bać.Jakby co to pytaj,jestem.Pozdrawiam serdecznie.

Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: beta00 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 maj 2011 - 10:49:47

Witam,Delatar nie został wpisany do lekospisu przez Min.Zdr.,nic nie wiem aby był wycofany z produkcji.Robili go Węgrzy,więc może można go u nich kupić przez internet(Gedeon Richter).Cocois jest drogi i mało wydajny,można go zastapić maścią dziegciową robioną na receptę,o różnym stężeniu-100gr za 5 zł,barwi skórę na ciemno,ale jest super skuteczna.Proszę zapytać dermatologa o recepturę,którą może potem powtarzać lekarz rodzinny.

SMOŁA WĘGLOWA!
Wysłane przez: pioterek (---.globalconnect.pl)
Data: 06 maj 2011 - 23:37:32

Delatar zawierał 12 g odbarwionej smoły węglowej - Pix Lithanthracis.

Obecnie w Polsce pojawiła się PRODERMINA, czyli smoła węglowa (co prawda nieodbarwiona, czyli ciemnego koloru) Proderminum = Pix Lithanthracis. Jest to surowiec farmaceutyczny do receptury aptecznej.

Z pewnością może zastąpić DELATAR, W grucnie rzeczy składnik jest ten sam, smoła węglowa.

Prodermina po wielu latach wraca na polski rynek. Właśnie zarejestrowała ją firma produkująca surowce do receptury aptecznej: Zakład Farmaceutyczny "Amara" Kraków, ul. Stacyjna 5, tel. 12 657 40 40.

Każda apteka może sprowadzić proderminę i wykonać z niej 2% do 20% maść lub pastę. (W Delatarze było 2%).

SMOŁA WĘGLOWA!
Wysłane przez: pioterek (---.globalconnect.pl)
Data: 06 maj 2011 - 23:38:25

Sorry. Delatar zawierał 2% smoły smiling smiley

Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: nati (---.21.199.109.static.rdi.pl)
Data: 25 cze 2014 - 20:13:40

dlaczego leki które pomagaja na łuszczyce wycofują ze sprzedaży?-dziwne

Re: SMOŁA WĘGLOWA!
Wysłane przez: Konrad (---.cable-modem.tkk.net.pl)
Data: 19 sie 2014 - 16:07:19

pioterek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Delatar zawierał 12 g odbarwionej smoły
> węglowej - Pix Lithanthracis.
>
> Obecnie w Polsce pojawiła się PRODERMINA, czyli
> smoła węglowa (co prawda nieodbarwiona, czyli
> ciemnego koloru) Proderminum = Pix Lithanthracis.
> Jest to surowiec farmaceutyczny do receptury
> aptecznej.
>
> Z pewnością może zastąpić DELATAR, W grucnie
> rzeczy składnik jest ten sam, smoła węglowa.
>
> Prodermina po wielu latach wraca na polski rynek.
> Właśnie zarejestrowała ją firma produkująca
> surowce do receptury aptecznej: Zakład
> Farmaceutyczny "Amara" Kraków, ul. Stacyjna 5,
> tel. 12 657 40 40.
>
> Każda apteka może sprowadzić proderminę i
> wykonać z niej 2% do 20% maść lub pastę. (W
> Delatarze było 2%).