Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234
Bieżąca strona: 4 z 4
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: indigloxxx (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 maj 2010 - 20:06:54

Witam wszystkich !!!
Mam też wielki problem czyli zapalenie skóry czy już sam nie wiem jak to nazwać !!!
Czy to jest łuszczyca pojawia mi sie wokół nosa , ust i brody mam to już ponad 2 lata prosze o porady leczenia.
Tylko prosze nie używajcie maści ze sterydami to jeszcze gorzej,może zejdzie na 2 lub 3,4 dni ale póżniej to jeszcze gorzej !!!!!!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: Kaori (194.181.22.---)
Data: 24 maj 2010 - 20:20:58

Witam..

U mnie to wygląda tak.. wysiew łuszczycy zaczyna mi się od twarzy.. używam na twarzProtopicu (bardzo drogi ale warto.. 65zł.10gram. Jest wydajny).. Na ciało stosuję maść cholesterolową.. czyli po prostu natłuszczam no i chodze na lampy.. po mniej wiecej 16 lampach łuszczyca znika natomiast na twarzy pojawia mi się łojotokowe zapalenie skóry(myślałam że to zapalenie posterydowe ale w tym roku nie używalam sterydów na twarz więc to raczej łojotokowe).. swędzące drobne krosteczki w okolicach ust i nosa.. na to rónież pomaga mi protopic, ale w zeszłym roku zaleczyłam to kremem Bambino z cynkiem, a do końca wyleczyłam szwajcarskim specyfikiem o nazwie Dermorevital..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: bosik1981 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 maj 2010 - 00:52:12

Moja nowa kuracja po wizycie u dermatologa:

2x dziennie ATOPICLAIR krem (nie jest sterydem, lek na AZS)
3x dziennie CETAPHIL DA ULTRA emulsja

Do tego dokupiłem sobie już sam krem oraz maseczkę na twarz z aloesem firmy AVON. Dodatkowo kapsułki CAPIVIT HYDRO CONTROL 1x dziennie.

Maść sterydową Dermovate wyrzuciłem (!), co by mnie nie korciło czasem przy dużym wysypie na twarzy... smiling smiley

Napiszę, jakie będą efekty po około miesiącu stosowania w/w kuracji.

winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: bosik1981 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 lis 2010 - 12:48:18

Witam,

Po dość dłuższym czasie mogę powiedzieć, że stosując 1x dziennie ATOPICLAIR krem (nie jest sterydem, lek na AZS) i chodząc 2x w tygodniu na solarium ... są widoczne efekty leczenia. Skóra ładnie mi wyjaśniała na twarzy (te czerwone plamy), a niektóre nawet poznikały.

Niestety... krótko się tym cieszyłem, ponieważ troszkę ostatnio przeżyłem "sytuacji stresowych" i na nowo mnie wysypało. :/

Teraz zamówiłem sobie w aptece ATOPICLAIR emulsje 120 ml i zamierzam używać jej 2x dziennie, do tego 2x w tygodniu po 5 min. solarium i powinno być OK. smiling smiley Koniecznie muszę unikać stresu !!!



A co Wy sądzicie na ten temat?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: Marcin (162.158.155.---)
Data: 03 kwi 2017 - 21:52:57

Ja uzywam hydrocortizon skuteczny ale nie mozna stosowac dluzej niz tydzien. Kuracja wymaga okolo 5dni. Efekt dobry

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: gość (---.static.ip.netia.com.pl)
Data: 02 cze 2017 - 00:03:36

WITAM piszecie o maści protopic ja po zastosowaniu tej maści miałam reakcje uczuleniową twarz tak piekła jakbym sie paliła a kolor miała bordowy także nie polecam bo jest to steryd

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: AndrzejKaminski (---.pascal-net.pl)
Data: 08 cze 2017 - 23:12:19

Przede wszystkim nie można podejmować żadnych działań na własną rękę. Jak u mnie zaczęła się łuszczyca to nie poszedłem do specjalisty tylko stosowałem jakieś babcine sposoby. Ostatecznie mój stan tak się pogorszył, że musiałem gdzieś zgłosić się po pomoc. Udzielono mi jej w Febumedzie w Warszawie, gdzie trafiłem pod opiekę specjalisty. Wspólnie ustaliliśmy, że zaczniemy od dermokosmetyków. Wybór padł na preparaty dr. Michaels. Jeszcze nie jest idealnie, ale mój stan jest opanowany.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234
Bieżąca strona: 4 z 4



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.